Otwórz menu główne

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim 2001 - slalom gigant kobiet

Slalom gigant kobiet na MŚ 2001
Pictograms-nps-downhill skiing.svg
Szwajcaria Sonja Nef Gold medal with cup.svg
Włochy Karen Putzer Silver medal with cup.svg
Szwecja Anja Pärson Bronze medal with cup.svg

Slalom gigant kobiet na 36. Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Alpejskim został rozegrany 9 lutego 2001 roku, na trasie Gertrud Gabl. Tytułu z MŚ w Vail/Beaver Creek nie obroniła Austriaczka Alexandra Meissnitzer, która nie ukończyła drugiego przejazdu. Nową mistrzynią świata została Szwajcarka Sonja Nef, drugie miejsce zajęła Włoszka Karen Putzer, zaś brązowy medal zdobyła Anja Pärson ze Szwecji.

WynikiEdytuj

Ranking Zawodnik Państwo Przejazd 1 Przejazd 2 Czas Strata
  Sonja Nef   Szwajcaria 1:09,76 1:09,25 2:19,01 -
  Karen Putzer   Włochy 1:10,12 1:09,99 2:20,11 +1,10
  Anja Pärson   Szwecja 1:11,39 1:09,13 2:20,52 +1,51
4 Lilian Kummer   Szwajcaria 1:13,40 1:07,90 2:21,30 +2,29
5 Birgit Heeb   Liechtenstein 1:12,87 1:08,57 2:21,44 +2,43
6 Allison Forsyth   Kanada 1:12,72 1:09,04 2:21,76 +2,75
7 Christel Pascal   Francja 1:11,76 1:10,03 2:21,79 +2,78
8 Michaela Dorfmeister   Austria 1:12,04 1:09,89 2:21,93 +2,92
9 Anna Ottosson   Szwecja 1:12,29 1:10,13 2:22,42 +3,41
10 María José Rienda   Hiszpania 1:13,17 1:09,39 2:22,56 +3,55
11 Brigitte Obermoser   Austria 1:12,41 1:10,31 2:22,72 +3,71
12 Andrine Flemmen   Norwegia 1:12,23 1:11,34 2:23,57 +4,56
13 Tanja Poutiainen   Finlandia 1:13,61 1:10,23 2:23,84 +4,83
14 Silke Bachmann   Włochy 1:13,65 1:11,15 2:24,80 +5,79
15 Kristina Koznick   Stany Zjednoczone 1:13,59 1:11,24 2:24,83 +5,82
16 Kumiko Kashiwagi   Japonia 1:14,58 1:11,11 2:25,69 +6,68
17 Régine Cavagnoud   Francja 1:13,86 1:12,37 2:26,23 +7,22
18 Mojca Suhadolc   Słowenia 1:13,99 1:12,52 2:26,51 +7,50
19 Ylva Nowén   Szwecja 1:14,12 1:12,55 2:26,67 +7,66
20 Kirsten Lee Clark   Stany Zjednoczone 1:14,72 1:12,00 2:26,72 +7,71
21 Carolina Ruiz Castillo   Hiszpania 1:14,79 1:12,34 2:27,13 +8,12
22 Tina Maze   Słowenia 1:14,93 1:12,27 2:27,20 +8,19
23 Britt Janyk   Kanada 1:14,85 1:12,68 2:27,53 +8,52
24 Alenka Dovžan   Słowenia 1:14,80 1:12,89 2:27,69 +8,68
25 Zali Steggall   Australia 1:15,70 1:13,02 2:28,72 +9,71
26 Noriyo Hiroi   Japonia 1:15,64 1:13,20 2:28,84 +9,83
27 Tamara Schädler   Liechtenstein 1:16,58 1:12,72 2:29,30 +10,29
28 Lucie Hrstková   Czechy 1:15,86 1:13,79 2:29,65 +10,64
29 Susanne Ekman   Szwecja 1:15,80 1:13,96 2:29,76 +10,75
30 Petra Zakouřilová   Czechy 1:16,95 1:13,78 2:30,73 +11,72
31 Jenny Owens   Australia 1:18,00 1:14,89 2:32,89 +13,88
32 Ľubica Lopušná   Słowacja 1:18,97 1:14,77 2:33,74 +14,73
33 Vanessa Rakedjian   Armenia 1:18,99 1:14,99 2:33,98 +14,97
34 Veronika Zuzulová   Słowacja 1:18,77 1:15,80 2:34,57 +15,56
35 Julija Siparenko   Ukraina 1:20,87 1:17,74 2:38,61 +19,60
36 Nadeżda Wasilewa   Bułgaria 1:20,58 1:18,53 2:39,11 +20,10
37 Alice Jones   Australia 1:20,05 1:19,07 2:39,12 +20,11
38 Ilze Ābola   Łotwa 1:21,26 1:18,56 2:39,82 +20,81
39 Anda Curuta   Rumunia 1:22,14 1:20,18 2:42,32 +23,31
40 Maria Kvopková   Słowacja 1:24,34 1:19,87 2:44,21 +25,20
41 Tamsen McGarry   Irlandia 1:26,83 1:23,35 2:50,18 +31,17
42 Elmira Urumbajewa   Uzbekistan 1:27,94 1:22,40 2:50,34 +31,33
43 Konstantina Kutra   Grecja 1:29,40 1:24,77 2:54,17 +35,16
44 Kathryn Hitzig   Izrael 1:29,56 1:25,27 2:54,83 +35,82
45 Hila Rosenberg   Izrael 1:32,28 1:25,70 2:57,98 +38,97
46 Nisrine Njeim   Liban 1:33,04 1:29,26 3:02,30 +43,29
47 Aleksandra Tkaczenko   Uzbekistan 1:34,61 1:28,95 3:03,56 +44,55
48 Maureen Stoll   Luksemburg 1:39,74 1:37,48 3:17,22 +58,21
Maddalena Planatscher   Włochy ? DNF -
Anna Prchal   Kanada ? DNF -
Petra Haltmayr   Niemcy ? DNF -
Corinne Rey-Bellet   Szwajcaria ? DNF -
Alexandra Meissnitzer   Austria ? DNF -
Renate Götschl   Austria ? DNF -
María Belén Simari Birkner   Argentyna ? DNF -
Ana Galindo   Hiszpania ? DNF -
Olesia Alijewa   Rosja ? DNF -
Denise Karbon   Włochy ? DNF -
Stina Hofgård Nilsen   Norwegia DNS
Eva Kurfürstová   Czechy DNS
Jana Nikołowska   Macedonia Północna DNS
Julie Langevin   Kanada DNS
Arijana Boras   Bośnia i Hercegowina DNS
Anita Wachter   Austria DNS
Angelique Moser   Holandia DNS
Martina Ertl   Niemcy DNS
Zuzana Smerčiaková   Słowacja DNS
Dagný Kristjánsdóttir   Islandia DNS
Ołesia Persidska   Ukraina DNS
Macarena Simari Birkner   Argentyna DNS
Sarah Schleper   Stany Zjednoczone DNS
Karen Persyn   Belgia DNS
Annemarie Gerg   Niemcy DNS
Henna Raita   Finlandia DNS
Alexandra Munteanu   Rumunia DNS
Špela Pretnar   Słowenia DSQ
Claudia Riegler   Nowa Zelandia DNS
Janica Kostelić   Chorwacja DNS
Jeannette Korten   Australia DNS
Gaia Bassini   Grenada DNS

BibliografiaEdytuj