Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 1999

3. MŚ << 4. Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 1999 >> 5. MŚ
Miejsce Hongkong, Chiny
Liczba ekip 61
Liczba sportowców 516
Liczba konkurencji 40
Otwarcie 1 kwietnia 1999
Zamknięcie 4 kwietnia 1999
Liczba polskich reprezentantów

IV Mistrzostwa świata w pływaniu na krótkim basenie odbyły się w dniach 1-4 kwietnia 1999 roku w Hongkongu w Chinach.

Tabela medalowaEdytuj

Miejsce Państwo       Razem
1   Australia 9 11 7 27
2   Japonia 6 2 1 9
3   Wielka Brytania 4 5 4 13
4   Szwecja 4 4 3 11
5   Stany Zjednoczone 3 1 0 4
6   Słowacja 3 0 0 3
7   Holandia 2 3 5 10
8   Ukraina 2 1 1 4
9   Kuba 2 0 0 2
10   Chiny 1 3 2 6
11   Niemcy 1 1 0 2
12   Rosja 1 0 3 4
13   Dania 1 0 2 3
14   Finlandia 1 0 0 1
15   Kanada 0 3 5 8
16   Południowa Afryka 0 3 0 3
17   Polska 0 1 2 3
18   Włochy 0 1 1 2
19   Argentyna 0 1 0 1
20   Hiszpania 0 0 2 2
20   Szwajcaria 0 0 2 2
# 20 państw 40 40 40 120

PodiumEdytuj

MężczyźniEdytuj

Konkurencja   Czas   Czas   Czas
Styl dowolny
50 m   Mark Foster 21,81   José Meolans 21,84   Mark Veens 21,88
100 m   Lars Frölander 47,05   Michael Klim 47,49   Bartosz Kizierowski 47,75
200 m   Ian Thorpe 1:43,28   Michael Klim 1:43,78   Pieter van den Hoogenband 1:44,39
400 m   Grant Hackett 3:35,01   Ian Thorpe 3:35,64   Massimiliano Rosolino 3:42,81
1500 m   Grant Hackett 14:32,87   Graeme Smith 14:45,41   Daniel Kowalski 14:51,44
Styl motylkowy
50 m   Mark Foster 23,61   Qiang Zhang 23,87   Joris Keizer 23,96
100 m   Lars Frölander 51,45   Michael Klim 51,56   James Hickman 51,60
200 m   James Hickman 1:52,71   Takashi Yamamoto 1:54,68   Denys Syłantiew 1:55,41
Styl grzbietowy
50 m   Rodolfo Falcon 24,34   Mariusz Siembida 23,41   Matt Welsh 24,70
100 m   Rodolfo Falcon 52,44   Matt Welsh 52,45   Mariusz Siembida 53,27
200 m   Josh Watson 1:54,67   Mark Versfeld 1:55,42   Sergiej Ostapczuk 1:55,61
Styl klasyczny
50 m   Dmytri Kraewskyj 27,40   Patrik Isaksson 27,57   Remo Lütolf 27,59
100 m   Patrik Isaksson 59,69   Domenico Fioravanti 59,88   Morgan Knabe 59,93
200 m   Phil Rogers 2:08,72   Ryan Mitchell 2:08,73   Dmitrij Komornikow 2:09,18
Styl zmienny
100 m   Jani Sievinen 54,18   Matthew Dunn 54,77   Jacob Andersen 55,05
200 m   Matthew Dunn 1:55,81   James Hickman 1:56,51   Marcel Wouda 1:58,63
400 m   Matthew Dunn 4:06,05   Marcel Wouda 4:09,29   Frederik Hviid 4:10,92
Sztafety
4 × 100 m Styl dowolny   Australia
Chris Fydler
Todd Pearson
Ian Thorpe
Michael Klim
3:11,21   Holandia
Mark Veens
Johan Kenkhuis
Marcel Wouda
Pieter van den Hoogenband
3:11,57
  Szwecja
Dan Lindström
Lars Frölander
Matthias Ohlin
Daniel Carlsson
3:12,69
4 × 200 m Styl dowolny   Holandia
Pieter van den Hoogenband
Johan Kenkhuis
Martijn Zuijdweg
Marcel Wouda
7:04,48
RE
  Wielka Brytania
Gavin Meadows
Sion Brinn
Paul Palmer
Edward Sinclair
7:07,20   Kanada
Mark Johnston
Brian Johns
Rick Say
Yannick Lupien
7:08,02
4 × 100 m Styl zmienny   Australia
Matt Welsh
Phil Rogers
Michael Klim
Chris Fydler
3:29,88
RM
  Szwecja
Mattias Ohlin
Patrik Isaksson
Daniel Carlsson
Lars Frölander
3:30,32
RE
  Wielka Brytania
Neil Willey
Darren Mew
James Hickman
Sion Brinn
3:32,25

KobietyEdytuj

Konkurencja   Czas   Czas   Czas
Styl dowolny
50 m   Inge de Bruijn 24,35   Jenny Thompson 24,57   Alison Sheppard 24,97
100 m   Jenny Thompson 53,24   Sandra Völker 53,76   Sue Rolph 53,78
200 m   Martina Moravcová 1:56,11   Qin Caini 1:57,26   Josefin Lillhage 1:57,46
400 m   Nadejda Chemezova 4:05,23   Qin Caini 4:06,34   Joanne Malar 4:06,83
800 m   Hua Chen 8:20,13   Rachel Harris 8:23,36   Flavia Rigamonti 8:26,38
Styl motylkowy
50 m   Jenny Thompson 26,18   Anna-Karin Kammerling 26,21   Inge de Bruijn 26,41
100 m   Jenny Thompson 57,65   Johanna Sjöberg 57,74   Ayari Aoyama 58,29
200 m   Mette Jacobsen 2:06,52 RE   Petria Thomas 2:06,53   Sophia Skou 2:08,29
Styl grzbietowy
50 m   Sandra Völker 27,63   Mai Nakamura 27,73   Kellie McMillan 28,29
100 m   Mai Nakamura 58,67   Kelly Stefanyshyn 1:00,43   Erin Gammel 1:00,49
200 m   Mai Nakamura 2:06,49   Helen Don-Duncan 2:08,18   Kelly Stefanyshyn 2:09,51
Styl klasyczny
50 m   Masami Tanaka 30,80   Penelope Heyns 30,88   Xue Han 31,24
100 m   Masami Tanaka 1:06,38   Penelope Heyns 1:06,47   Samantha Riley 1:07,50
200 m   Masami Tanaka 2:20,22   Penelope Heyns 2:24,27   Hui Qi 2:25,65
Styl zmienny
100 m   Martina Moravcová 1:00,20 RE   Lori Munz 1:01,40   Oksana Wieriewka 1:01,55
200 m   Martina Moravcová 2:09,33   Jana Kłoczkowa 2:10,67   Lori Munz 2:11,48
400 m   Jana Kłoczkowa 4:32,32   Joanne Malar 4:34,90   Lourdes Becerra 4:38,44
Sztafety
4 × 100 m Styl dowolny   Wielka Brytania
Alison Sheppard
Claire Huddart
Karen Pickering
Sue Rolph
3:36,88   Holandia
Thamar Henneken
Wilma van Hofwegen
Chantal Groot
Inge de Bruijn
3:39,40   Australia
Lori Munz
Rebecca Creedy
Melanie Dodd
Sarah Ryan
3:39,82
4 × 200 m Styl dowolny   Szwecja
Josefin Lillhage
Louise Jöhncke
Johanna Sjöberg
Malin Svahnström
7:51,70 RM   Wielka Brytania
Claire Huddart
Karen Legg
Nicola Jackson
Karen Pickering
7:53,98   Australia
Lori Munz
Jacinta van Lint
Rebecca Creedy
Giaan Rooney
7:55,81
4 × 100 m Styl zmienny   Japonia
Mai Nakamura
Masami Tanaka
Ayari Aoyama
Sumika Minamoto
3:57,62 RM   Australia
Giaan Rooney
Samantha Riley
Petria Thomas
Lori Munz
4:00,37   Szwecja
Therese Alshammar
Maria Östling
Johanna Sjöberg
Louise Jöhncke
4:00,84 RE