Otwórz menu główne

Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2004

6. MŚ << 7. Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2004 >> 8. MŚ

Miejsce Indianapolis, Stany Zjednoczone
Liczba ekip 94
Liczba sportowców 502
Liczba konkurencji 40
Otwarcie 7 października 2004
Zamknięcie 11 października 2004
Liczba polskich reprezentantów 3

7. Mistrzostwa świata w pływaniu na krótkim basenie odbyły się od 7 października do 11 października 2004 roku w Indianapolis w USA.

Tabela medalowaEdytuj

Miejsce Państwo       Razem
1   Stany Zjednoczone 21 10 10 41
2   Australia 7 15 7 29
3   Wielka Brytania 2 3 0 5
4   Rosja 2 0 0 2
5   Szwecja 1 4 4 9
6   Brazylia 1 1 3 5
7   Niemcy 1 1 1 3
8   Japonia 1 0 1 2
8   Holandia 1 0 1 2
8   Słowacja 1 0 1 2
8   Słowenia 1 0 1 2
8   Tunezja 1 0 1 2
13   Chiny 0 2 1 3
14   Kanada 0 1 3 4
15   Rumunia 0 1 1 2
16   Algieria 0 1 0 1
16   Włochy 0 1 0 1
18   Kazachstan 0 0 2 2
19   Chorwacja 0 0 1 1
19   Nowa Zelandia 0 0 1 1
# 20 państw 40 40 41 121

MedaliściEdytuj

MężczyźniEdytuj

Konkurencja:   Złoto: Czas   Srebro: Czas   Brąz: Czas
Styl dowolny
50 m   Mark Foster 21,58   Stefan Nystrand 21,66   Nick Brunelli
  Nicholas Santos
= 21,71
100 m   Jason Lezak 47,97   Salim Iles 48,07   Rick Say 48,30
200 m   Michael Phelps 1:43,59   Rick Say 1:44,39   Ryan Lochte 1:44,97
400 m   Jurij Priłukow 3:40,79   Chad Carvin 3:43,77   Justin Mortimer 3:44,70
1500 m   Jurij Priłukow 14:39,16   Simone Ercoli 14:53,89   Dragoş Coman 14:56,74
Styl motylkowy
50 m   Ian Crocker 22,71     Mark Foster 23,22   Duje Draganja 23,26
100 m   Ian Crocker 50,18 CR   James Hickman 51,13   Peter Mankoč 51,66
200 m   James Hickman 1:53,41   Ioan Gherghel 1:54,06   Wu Peng 1:54,51
Styl grzbietowy
50 m   Thomas Rupprath 23,51   Matthew Welsh 23,60   Peter Marshall 23,93
100 m   Aaron Peirsol 50,72   Matthew Welsh 51,04   Thomas Rupprath 51,20
200 m   Aaron Peirsol 1:50,52     Matthew Welsh 1:52,54   Arkadij Wiatczanin 1:54,20
Styl klasyczny
50 m   Brendan Hansen 26,86   Brenton Rickard 27,09   Stefan Nystrand 27,28
100 m   Brendan Hansen 58,45   Brenton Rickard 58,64   Władisław Połjakow 59,07
200 m   Brendan Hansen 2:04,98 CR   Brenton Rickard 2:08,34   Władisław Połjakow 2:08,36
Styl zmienny
100 m   Peter Mankoč 52,66 CR   Thomas Rupprath 53,35   Thiago Pereira 53,75
200 m   Thiago Pereira 1:55,78   Ryan Lochte 1:55,86   Oussama Mellouli 1:56,23
400 m   Oussama Mellouli 4:07,02   Robin Francis 4:08,06   Eric Shanteau 4:08,94
Sztafety
4 × 100 m Styl dowolny   Stany Zjednoczone
Nick Brunelli
Neil Walker
Nate Dusing
Jason Lezak
3:09,96   Brazylia
César Cielo
Thiago Pereira
Christiano Santos
Nicholas Santos
3:12,73   Kanada
Mike Mintenko
Mattew Rose
Adam Sioui
Rick Say
3:13,62
4 × 200 m Styl dowolny   Stany Zjednoczone
Ryan Lochte
Chad Carvin
Daniel Ketchum
Justin Mortimer
7:03,71   Australia
Nicholas Sprenger
Andrew Mewing
Brendan Huges
Joshua Krogh
7:03,78   Brazylia
Rodrigo Castro
Thiago Pereira
Rafael Mosca
Lucas Salatta
7:06,64
4 × 100 m Styl zmienny   Stany Zjednoczone
Aaron Peirsol
Brendan Hansen
Ian Crocker
Jason Lezak
3:25,09
 
  Australia
Matthew Welsh
Brenton Rickard
Andrew Richards
Andrew Mewing
3:29,72   Rosja
Arkadij Wiatczanin
Andriej Iwanow
Nikołaj Skworcow
Andriej Kaprałow
3:32,11

KobietyEdytuj

Konkurencja:   Złoto: Czas   Srebro: Czas   Brąz: Czas
Styl dowolny
50 m   Marleen Veldhuis 24,41   Lisbeth Lenton 24,54   Therese Alshammar 24,63
100 m   Lisbeth Lenton 52,67   Josefin Lillhage 53,56   Marleen Veldhuis 53,88
200 m   Josefin Lillhage 1:56,35   Lindsay Benko 1:56,48   Dana Vollmer 1:58,05
400 m   Kaitlin Sandeno 4:02,01   Sara McLarty 4:04,49   Sachiko Yamada 4:04,64
800 m   Sachiko Yamada 8:18,21   Kate Ziegler 8:20,55   Melissa Gorman 8:25,38
Styl motylkowy
50 m   Jenny Thompson 25,89   Anna-Karin Kammerling 26,02   Lisbeth Lenton 26,53
100 m   Martina Moravcová 57,38   Rachel Komisarz 57,85   Jenny Thompson 58,13
200 m   Kaitlin Sandeno 2:06,95   Mary Descenza 2:07,79   Audrey Lacroix 2:08,35
Styl grzbietowy
50 m   Haley Cope 27,49   Gao Chang 27,55   Sophie Edington 28,17
100 m   Haley Cope 59,03   Gao Chang 59,61   Sophie Edington 59,64
200 m   Margaret Hoelzer 2:05,04   Tayliah Zimmer 2:08,05   Melissa Ingram 2:08,54
Styl klasyczny
50 m   Brooke Hanson 30,20   Jade Edmistone 30,21   Tara Kirk 30,61
100 m   Brooke Hanson 1:05,36 CR   Jade Edmistone 1:05,97   Tara Kirk 1:06,33
200 m   Brooke Hanson 2:21,68   Amanda Beard 2:22,53   Sarah Katsoulis 2:22,97
Styl zmienny
100 m   Brooke Hanson 1:00,01   Shayne Reese 1:00,92   Martina Moravcová 1:00,95
200 m   Brooke Hanson 2:09,81   Lara Carroll 2:10,58   Katie Hoff 2:10,61
400 m   Kaitlin Sandeno 4:30,12   Katie Hoff 4:33,09   Lara Carroll 4:35,46
Sztafety
4 × 100 m Styl dowolny   Stany Zjednoczone
Amanda Weir
Kara Lynn Joyce
Lindsay Benko
Jenny Thompson
3:35,07   Szwecja
Josefin Lillhage
Anna-Karin Kammerling
Johanna Sjöberg
Therese Alshammar
3:35,83   Australia
Lisbeth Lenton
Louise Tomlinson
Danni Miatke
Shayne Reese
3:36,18
4 × 200 m Styl dowolny   Stany Zjednoczone
Dana Vollmer
Rachel Komisarz
Lindsay Benko
Kaitlin Sandeno
7:47,72   Australia
Lisbeth Lenton
Danni Miatke
Louise Tomlinson
Shayne Reese
7:51,39   Szwecja
Ida Mattsson
Johanna Sjöberg
Josefin Lillhage
Petra Granlund
7:54,39
4 × 100 m Styl zmienny   Australia
Sophie Edington
Brooke Hanson
Jessicah Schipper
Lisbeth Lenton
3:54,95
 
  Stany Zjednoczone
Haley Cope
Tara Kirk
Jenny Thompson
Kara Lynn Joyce
3:55,68   Szwecja
Therese Svendsen
Sara Larsson
Johanna Sjöberg
Josefin Lillhage
4:01,76

Linki zewnętrzneEdytuj