Otwórz menu główne

Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016 – sztafeta mieszana 4 × 50 m stylem dowolnym

Sztafeta mieszana 4 × 50 m stylem dowolnym – jedna z konkurencji, które odbyły się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016. Eliminacje i finał miały miejsce 7 grudnia.

Sztafeta mieszana 4 × 50 m stylem dowolnym
Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016
2014 2018
Miejsce  Kanada
Windsor
Termin 7 grudnia
(eliminacje i finał)
Liczba ekip 31
Złoty medal Złoty medal  Rosja
Srebrny medal Srebrny medal  Holandia
Brązowy medal Brązowy medal  Kanada
Mistrzostwa Świata w Pływaniu
na krótkim basenie

Windsor 2016
Styl dowolny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
800 m kobiety
1500 m mężczyźni
Styl grzbietowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl klasyczny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl motylkowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl zmienny
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
Sztafety – styl dowolny
4 × 50 m mężczyźni kobiety
4 × 100 m mężczyźni kobiety
4 × 200 m mężczyźni kobiety
Sztafety – styl zmienny
4 × 50 m mężczyźni kobiety
4 × 100 m mężczyźni kobiety
Sztafety mieszane
4 × 50 m styl dowolny styl zmienny

Złoty medal wywalczyła sztafeta rosyjska, która uzyskała czas 1:29,73 i 0,09 s wyprzedziła Holendrów (1:29,82). Brąz, ze stratą zaledwie 0,01 s do sztafety holenderskiej, zdobyli reprezentanci gospodarzy (1:29,83).

RekordyEdytuj

Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:

Rekord Reprezentacja Czas Miejsce Data
Rekord świata   Stany Zjednoczone
Josh Schneider (20,94)
Matthew Grevers (20,75)
Madison Kennedy (23,63)
Abbey Weitzeil (23,25)
1:28,57   Doha 6 grudnia 2014
Rekord mistrzostw świata   Stany Zjednoczone
Josh Schneider (20,94)
Matthew Grevers (20,75)
Madison Kennedy (23,63)
Abbey Weitzeil (23,25)
1:28,57   Doha 6 grudnia 2014

WynikiEdytuj

EliminacjeEdytuj

Eliminacje rozpoczęły się o 11:24 czasu lokalnego[1].

Miejsce Wyścig Tor Państwo Zawodnik / Zawodniczka Czas Uwagi
1. 4 2   Holandia Jesse Puts (21,41)
Nyls Korstanje (21,31)
Kim Busch (24,21)
Tamara van Vliet (24,37)
1:31,30 Q
2. 2 2   Rosja Aleksiej Brianskij (21,50)
Aleksandr Popkow (21,22)
Marija Kamieniewa (24,28)
Rozalija Nasrietdinowa (24,39)
1:31,39 Q
3. 3 8   Francja Yonel Govindin (21,97)
Clément Mignon (21,19)
Mélanie Henique (24,43)
Anna Santamans (23,84)
1:31,43 Q
4. 2 7   Białoruś Anton Łatkin (21,80)
Artiom Maczekin (21,58)
Julija Chitra (24,20)
Alaksandra Hierasimienia (24,24)
1:31,82 Q
5. 4 9   Finlandia Andrei Tuomola (21,76)
Ari-Pekka Liukkonen (21,09)
Hanna-Maria Seppälä (24,30)
Fanny Teijonsalo (24,88)
1:32,03 Q
6. 4 3   Japonia Shinri Shioura (21,59)
Kenta Ito (21,15)
Sayuki Ouchi (24,63)
Tomomi Aoki (24,68)
1:32,05 Q
7. 2 0   Kanada Yuri Kisil (21,62)
Mirando-Florent Richard-Jarry (21,99)
Alexia Zevnik (24,28)
Katerine Savard (24,57)
1:32,46 Q
8. 2 8   Węgry Maksim Lobanovskii (21,41)
Ádám Telegdy (22,06)
Zsuzsanna Jakabos (24,34)
Evelyn Verrasztó (24,77)
1:32,58 Q
9. 4 4   Dania Magnus Jakupsson (22,33)
Anders Lie (21,20)
Julie Jensen (24,45)
Emilie Beckmann (24,65)
1:32,63 Q
10. 3 7   Chiny Lin Yongqing (22,14)
Yu Hexin (21,62)
Sun Meichen (24,48)
Liu Xiang (24,44)
1:32,68
11. 4 5   Stany Zjednoczone Dillon Virva (21,68)
Michael Andrew (21,44)
Madison Kennedy (24,63)
Amanda Weir (25,19)
1:32,94
12. 1 3   Południowa Afryka Bradley Tandy (21,55)
Douglas Erasmus (21,39)
Tayla Lovemore (24,76)
Gabi Grobler (26,08)
1:33,78
13. 3 5   Szwecja Daniel Forndal (22,83)
Robin Andreasson (21,48)
Nathalie Lindborg (25,23)
Ida Lindborg (24,97)
1:34,51
14. 2 1   Łotwa Nikolajs Maskaļenko (22,44)
Uvis Kalniņš (22,02)
Kristina Steina (25,56)
Gabriela Ņikitina (25,40)
1:35,42
15. 2 4   Singapur Yeo Kai Quan (22,78)
Dylan Koo (22,99)
Marina Chan (25,24)
Amanda Lim (25,50)
1:36,51
16. 2 3   Islandia Aron Örn Stefánsson (22,82)
David Adalsteinsson (22,84)
Eygló Gústafsdóttir (25,27)
Johanna Gustafsdottir (25,77)
1:36,70
17. 4 0   Hongkong Cheung Kin Tat Kent (22,89)
Ng Chun Nam Derick (22,67)
Sze Hang Yu (25,24)
Chan Kin Lok (26,08)
1:36,88
18. 3 6   Paragwaj Charles Hockin (22,22)
Benjamin Hockin (21,72)
Karen Riveros (26,11)
Maria Arrua (26,95)
1:37,00
19. 3 3   Tajlandia Radomyos Matjiur (23,65)
Navaphat Wongcharoen (23,80)
Natthanan Junkrajang (26,03)
Jenjira Srisa-Ard (25,07)
1:38,55
20. 1 5   Makau Chao Man Hou (23,12)
Ngou Pok Man (23,21)
Tan Chi Yan (26,83)
Lei On Kei (25,97)
1:39,13
21. 4 7   Kenia Steven Maina (24,17)
Issa Mohamed (23,48)
Sylvia Brunlehner (26,04)
Emily Muteti (26,64)
1:40,33
22. 4 1   Seszele Dean Hoffman (24,31)
Samuele Rossi (24,28)
Alexus Laird (26,56)
Felicity Passon (25,49)
1:40,64
23. 4 6   Panama Hernan Gonzalez Medina (24,28)
Ireyra Tamayo Periñan (26,83)
Catharine Cooper Gomez (26,17)
Jeancarlo Calderon Harper (23,83)
1:41,11
24. 2 6   Angola João Matias (24,10)
Pedro Pinotes (23,37)
Ana Nobrega (26,80)
Yara Lima (28,08)
1:42,35
25. 1 4   Curaçao Adrian Hoek (23,58)
Chade Nersicio (26,37)
Tiareth Cijntje (28,13)
Rainier Rafaela (25,00)
1:43,08
2 5   Brazylia DNS
3 0   Wenezuela DNS
3 1   Fidżi DNS
3 4   Albania DNS
4 8   Honduras DNS
3 2   Dominikana Arianna Sanna
Dioser Nunez
Mariel Mencia
Jhonny Perez
DSQ

FinałEdytuj

Finał odbył się o 20:13 czasu lokalnego[2].

Miejsce Tor Państwo Zawodnik / Zawodniczka Czas Uwagi
  5   Rosja Aleksiej Brianskij (21,40)
Władimir Morozow (20,44)
Marija Kamieniewa (24,01)
Rozalija Nasrietdinowa (23,88)
1:29,73
  4   Holandia Jesse Puts (21,27)
Nyls Korstanje (21,15)
Ranomi Kromowidjojo (23,34)
Maaike de Waard (24,06)
1:29,82
  1   Kanada Yuri Kisil (21,39)
Markus Thormeyer (21,28)
Michelle Williams (23,48)
Sandrine Mainville (23,68)
1:29,83
4. 3   Francja Clément Mignon (21,56)
Jérémy Stravius (21,05)
Anna Santamans (23,64)
Mélanie Henique (23,71)
1:29,96
5. 7   Japonia Shinri Shioura (21,32)
Kenta Ito (21,07)
Sayuki Ouchi (24,70)
Rikako Ikee (23,86)
1:30,95
6. 6   Białoruś Anton Łatkin (21,86)
Artiom Maczekin (21,22)
Julija Chitra (23,94)
Alaksandra Hierasimienia (24,30)
1:31,32
7. 8   Węgry Maksim Lobanovskii (21,70)
Ádám Telegdy (21,71)
Zsuzsanna Jakabos (24,48)
Evelyn Verrasztó (25,09)
1:32,98
2   Finlandia Andrei Tuomola (21,87)
Ari-Pekka Liukkonen (20,87)
Hanna-Maria Seppälä (24,43)
Fanny Teijonsalo (DSQ)
DSQ

PrzypisyEdytuj