Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 – czwórka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn

« Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Niemcy
Matthias Schömann-Finck
Jost Schömann-Finck
Jochen Kühner
Martin Kühner
Srebro Drugie miejsce  Dania
Christian Pedersen
Jens Vilhelmsen
Kasper Winther
Morten Jørgensen
Brąz Trzecie miejsce  Polska
Łukasz Pawłowski
Łukasz Siemion
Miłosz Bernatajtys
Paweł Rańda
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Jedynka wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyźni
Dwójka ze sternikiem mężczyźni
Czwórka bez sternika mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka podwójna wagi lekkiej mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety
Ósemka wagi lekkiej mężczyźni

Czwórka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn (LM4-) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2009 w Poznaniu między 23 a 30 sierpnia na Torze Regatowym Malta.

Harmonogram konkurencjiEdytuj

Wszystkie godziny w czasie letnim (UTC+2)

Godzina Wydarzenie Runda
Poniedziałek, 24 sierpnia 2009 11:54-12:18 Eliminacje
Środa, 26 sierpnia 2009 10:48-11:00 Repasaże
Czwartek, 27 sierpnia 2009 12:42-12:54 Półfinały C/D
Piątek, 28 sierpnia 2009 14:37-14:53 Półfinały A/B
Piątek, 28 sierpnia 2009 10:42-10:48 Finał D
Piątek, 28 sierpnia 2009 11:00-11:06 Finał C
Sobota, 29 sierpnia 2009 16:06-16:12 Finał B
Sobota, 29 sierpnia 2009 13:03-13:18 Finał A

MedaliściEdytuj

Złoto Srebro Brąz
  Niemcy
Matthias Schömann-Finck
Jost Schömann-Finck
Jochen Kühner
Martin Kühner
  Dania
Christian Pedersen
Jens Vilhelmsen
Kasper Winther
Morten Jørgensen
  Polska
Łukasz Pawłowski
Łukasz Siemion
Miłosz Bernatajtys
Paweł Rańda

WynikiEdytuj

EliminacjeEdytuj

Reguła kwalifikacji: 1 → PA/B, 2.. → R

Eliminacje 1Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Łukasz Pawłowski
Łukasz Siemion
Miłosz Bernatajtys
Paweł Rańda
  Polska 6:39,59 PA/B
2 Vincent Muda
Roeland Lievens
Timothee Heijbrock
Tycho Muda
  Holandia 6:40,36 PA/B
3 Guillaume Raineau
Vincent Faucheux
Fabrice Moreau
Franck Solforosi
  Francja 6:41,08 R
4 Thijs Obreno
Arne Dubois
Wouter van der Fraenen
Ruben De Gendt
  Belgia 6:45,81 R
5 Taylor Washburn
Nick LaCava
Brian De Regt
William Daly
  Stany Zjednoczone 6:47,22 R

Eliminacje 2Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
  Czechy 6:40,92 PA/B
2 Rubén Álvarez Pedrosa
Andreu Castellà Gasparín
Juan Luis Fernandez Tomas
Marc Franquet Montfort
  Hiszpania 6:41,69 PA/B
3 Chris Bartley
Chris Boddy
Stephen Feeney
Bob Hewitt
  Wielka Brytania 6:42,05 R
4 Darryn Purcell
Thomas Bertrand
Ross Brown
Angus Tyers
  Australia 6:46,86 R
5 Lorenzo Candia Sandoval
Rodrigo Muñoz Santibañez
Christian Yantani Garces
Fernando Miralles Delgado
  Chile 7:02,58 R

Eliminacje 3Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Christian Pedersen
Jens Vilhelmsen
Kasper Winther
Morten Jørgensen
  Dania 6:36,57 PA/B
2 Yoshinori Sato
Takahiro Suda
Yū Kataoka
Hideki Omoto
  Japonia 6:38,70 PA/B
3 Timothy Myers
John Sasi
Terence McKall
Mike Lewis
  Kanada 6:44,06 R
4 Richard Beaumont
Todd Petherick
James Lassche
Graham Oberlin-Brown
  Nowa Zelandia 6:48,26 R
5 Jamal Jamaluddin
Mochammad Darta
Ketut Sukasna
Agus Budy Aji
  Indonezja 7:15,71 R

Eliminacje 4Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Matthias Schömann-Finck
Jost Schömann-Finck
Jochen Kühner
Martin Kühner
  Niemcy 6:34,06 PA/B
2 Salvatore Di Somma
Catello Amarante
Luca Motta
Giorgio Tuccinardi
  Włochy 6:37,27 PA/B
3 Patrick Joye
Lucas Tramer
Silvan Zehnder
Mario Gyr
  Szwajcaria 6:41,18 R
4 Aleksandr Czaukin
Witalij Badulin
Jewgienij Sinicyn
Jurij Pszenicznikow
  Rosja 6:56,70 R
5 Rui Santos
Frederico Gaspar
Pedro Judice Costa
André Pereira Araújo
  Portugalia 7:04,58 R

RepasażeEdytuj

Reguła kwalifikacji: 1-2 → PA/B, 3... → PC/D

Repasaże 1Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Guillaume Raineau
Vincent Faucheux
Fabrice Moreau
Franck Solforosi
  Francja 6:00,83 PA/B
2 Taylor Washburn
Nick LaCava
Brian De Regt
William Daly
  Stany Zjednoczone 6:02,93 PA/B
3 Chris Bartley
Chris Boddy
Stephen Feeney
Bob Hewitt
  Wielka Brytania 6:03,67 PC/D
4 Richard Beaumont
Todd Petherick
James Lassche
Graham Oberlin-Brown
  Nowa Zelandia 6:05,82 PC/D
5 Aleksandr Czaukin
Witalij Badulin
Jewgienij Sinicyn
Jurij Pszenicznikow
  Rosja 6:15,72 PC/D
6 Jamal Jamaluddin
Mochammad Darta
Ketut Sukasna
Agus Budy Aji
  Indonezja 6:24,13 PC/D

Repasaże 2Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Patrick Joye
Lucas Tramer
Silvan Zehnder
Mario Gyr
  Szwajcaria 6:02,59 PA/B
2 Timothy Myers
John Sasi
Terence McKall
Mike Lewis
  Kanada 6:02,72 PA/B
3 Darryn Purcell
Thomas Bertrand
Ross Brown
Angus Tyers
  Australia 6:04,93 PC/D
4 Thijs Obreno
Arne Dubois
Wouter van der Fraenen
Ruben De Gendt
  Belgia 6:09,44 PC/D
5 Lorenzo Candia Sandoval
Rodrigo Muñoz Santibañez
Christian Yantani Garces
Fernando Miralles Delgado
  Chile 6:10,98 PC/D
6 Rui Santos
Frederico Gaspar
Pedro Judice Costa
André Pereira Araújo
  Portugalia 6:25,80 PC/D

Półfinały C/DEdytuj

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FC, 4... → FD

Półfinały C/D 1Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Chris Bartley
Chris Boddy
Stephen Feeney
Bob Hewitt
  Wielka Brytania 6:19,45 FC
2 Thijs Obreno
Arne Dubois
Wouter van der Fraenen
Ruben De Gendt
  Belgia 6:21,86 FC
3 Aleksandr Czaukin
Witalij Badulin
Jewgienij Sinicyn
Jurij Pszenicznikow
  Rosja 6:24,35 FC
4 Rui Santos
Frederico Gaspar
Pedro Judice Costa
André Pereira Araújo
  Portugalia 6:37,59 FD

Półfinały C/D 2Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Darryn Purcell
Thomas Bertrand
Ross Brown
Angus Tyers
  Australia 6:21,44 FC
2 Richard Beaumont
Todd Petherick
James Lassche
Graham Oberlin-Brown
  Nowa Zelandia 6:25,67 FC
3 Lorenzo Candia Sandoval
Rodrigo Muñoz Santibañez
Christian Yantani Garces
Fernando Miralles Delgado
  Chile 6:26,47 FC
4 Jamal Jamaluddin
Mochammad Darta
Ketut Sukasna
Agus Budy Aji
  Indonezja 6:34,66 FD

Półfinały A/BEdytuj

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB

Półfinały A/B 1Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Łukasz Pawłowski
Łukasz Siemion
Miłosz Bernatajtys
Paweł Rańda
  Polska 6:17,54 FA
2 Guillaume Raineau
Vincent Faucheux
Fabrice Moreau
Franck Solforosi
  Francja 6:19,12 FA
3 Salvatore Di Somma
Catello Amarante
Luca Motta
Giorgio Tuccinardi
  Włochy 6:19,71 FA
4 Yoshinori Sato
Takahiro Suda
Yū Kataoka
Hideki Omoto
  Japonia 6:19,90 FB
5 Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
  Czechy 6:20,18 FB
6 Timothy Myers
John Sasi
Terence McKall
Mike Lewis
  Kanada 6:23,13 FB

Półfinały A/B 2Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Christian Pedersen
Jens Vilhelmsen
Kasper Winther
Morten Jørgensen
  Dania 6:11,76 FA
2 Matthias Schömann-Finck
Jost Schömann-Finck
Jochen Kühner
Martin Kühner
  Niemcy 6:11,76 FA
3 Vincent Muda
Roeland Lievens
Timothee Heijbrock
Tycho Muda
  Holandia 6:13,55 FA
4 Taylor Washburn
Nick LaCava
Brian De Regt
William Daly
  Stany Zjednoczone 6:14,61 FB
5 Patrick Joye
Lucas Tramer
Silvan Zehnder
Mario Gyr
  Szwajcaria 6:17,30 FB
6 Rubén Álvarez Pedrosa
Andreu Castellà Gasparín
Juan Luis Fernandez Tomas
Marc Franquet Montfort
  Hiszpania 6:28,95 FB

Finał DEdytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Rui Santos
Frederico Gaspar
Pedro Judice Costa
André Pereira Araújo
  Portugalia 6:56,00
2 Jamal Jamaluddin
Mochammad Darta
Ketut Sukasna
Agus Budy Aji
  Indonezja 7:00,99

Finał CEdytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Chris Bartley
Chris Boddy
Stephen Feeney
Bob Hewitt
  Wielka Brytania 6:42,09
2 Darryn Purcell
Thomas Bertrand
Ross Brown
Angus Tyers
  Australia 6:43,91
3 Thijs Obreno
Arne Dubois
Wouter van der Fraenen
Ruben De Gendt
  Belgia 6:44,59
4 Richard Beaumont
Todd Petherick
James Lassche
Graham Oberlin-Brown
  Nowa Zelandia 6:45,65
5 Lorenzo Candia Sandoval
Rodrigo Muñoz Santibañez
Christian Yantani Garces
Fernando Miralles Delgado
  Chile 6:58,00
6 Aleksandr Czaukin
Witalij Badulin
Jewgienij Sinicyn
Jurij Pszenicznikow
  Rosja 6:58,19

Finał BEdytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Rubén Álvarez Pedrosa
Andreu Castellà Gasparín
Juan Luis Fernandez Tomas
Marc Franquet Montfort
  Hiszpania 5:57,35
2 Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
  Czechy 5:57,94
3 Patrick Joye
Lucas Tramer
Silvan Zehnder
Mario Gyr
  Szwajcaria 5:58,83
4 Yoshinori Sato
Takahiro Suda
Yū Kataoka
Hideki Omoto
  Japonia 6:00,85
5 Timothy Myers
John Sasi
Terence McKall
Mike Lewis
  Kanada 6:02,18
6 Taylor Washburn
Nick LaCava
Brian De Regt
William Daly
  Stany Zjednoczone 6:03,42

Finał AEdytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
  Matthias Schömann-Finck
Jost Schömann-Finck
Jochen Kühner
Martin Kühner
  Niemcy 5:50,77
  Christian Pedersen
Jens Vilhelmsen
Kasper Winther
Morten Jørgensen
  Dania 5:51,02
  Łukasz Pawłowski
Łukasz Siemion
Miłosz Bernatajtys
Paweł Rańda
  Polska 5:52,70
4 Guillaume Raineau
Vincent Faucheux
Fabrice Moreau
Franck Solforosi
  Francja 5:53,04
5 Salvatore Di Somma
Catello Amarante
Luca Motta
Giorgio Tuccinardi
  Włochy 5:56,82
6 Vincent Muda
Roeland Lievens
Timothee Heijbrock
Tycho Muda
  Holandia 5:57,91

Linki zewnętrzneEdytuj