Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim

Mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim – zawody w łyżwiarstwie szybkim rozgrywane co roku pod patronatem Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU). Pierwsze mistrzostwa odbyły się w norweskim Fredrikstad w 1972 roku, lecz rywalizowali tam tylko mężczyźni. Kobiety włączyły się do rywalizacji rok później. W latach 1972 - 2001 rozgrywano tylko wielobój. W 2002 roku wprowadzono bieg drużynowy, od 2009 roku przyznawane są medale na poszczególnych dystansach, a od 2015 roku rozgrywany jest również sprint drużynowy.

Polscy łyżwiarze wywalczyli dotychczas 7 medali: złoto i srebro zdobyła Erwina Ryś-Ferens, srebro Karolina Bosiek, a brąz Jan Miętus, Katarzyna Woźniak oraz drużyna sprinterska pań w składzie: Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek, Karolina Bosiek oraz Karolina Gąsecka, Natalia Jabrzyk i po raz kolejny Karolina Bosiek.

Polska trzykrotnie gościła najlepszych juniorów: w 1992 roku organizatorem mistrzostw była Warszawa, w 2009 roku Zakopane, a w 2015 ponownie Warszawa. W 2020 roku gospodarzem będzie Tomaszów Mazowiecki.

Organizatorzy mistrzostwEdytuj

MedaliściEdytuj

MężczyźniEdytuj

WielobójEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
1972   Jurij Kondakow   Nikołaj Kuzmienko   Terje Andersen
1973   Jan Heida   Nikołaj Kuzmienko   Kay Arne Stenshjemmet
1974   Manfred Winter   Jan de Vries   Jan Miętus
1975   Masayuki Kawahara   Jan de Vries   Joop Pasman
1976   Lee Yeong-ha   Eric Heiden   Jan de Vries
1977   Eric Heiden   Jan Junell   Hilbert van der Duim
1978   Eric Heiden   Witalij Zazierskij   Tom Erik Oxholm
1979   Tomas Gustafson   Andreas Ehrig   Craig Kressler
1980   Tomas Gustafson   Craig Kressler   Siergiej Bieriezin
1981   Bjørn Arne Nyland   Jean Pichette   Jörg Mademann
1982   Geir Karlstad   Ihar Żalazouski   Jean Pichette
1983   Andriej Bobrow   Wiaczesław Widow   Hansjörg Baltes
1984   Walerij Guk   Aleksandr Klimow   Bronisław Snietkow
1985   Walerij Guk   Ildar Garajew   Bronisław Snietkow
1986   Bronisław Snietkow   Ildar Garajew   Takuya Nakamura
1987   Masahiko Omura   Naoki Kotake   Michael Spielmann
1988   Michael Spielmann   Cor Jan Smulders   Naoki Kotake
1989   Andriej Anufrijenko   Rintje Ritsma   Naoki Kotake
1990   Falko Zandstra   Ådne Søndrål   Arjan Schreuder
1991   Falko Zandstra   Siergiej Baryszew   Keiji Shirahata
1992   Jeroen Straathof   Hiroyuki Noake   Jakko Jan Leeuwangh
1993   Brian Smith   Ids Postma   Keiji Shirahata
1994   Jan Bos   Marco Kramer   Shinya Tanaka
1995   Bob de Jong   Mark Knoll   Yūsuke Imai (łyżwiarz)
1996   Bob de Jong   Mark Knoll   Mitsuru Watanabe
1997   Jelmer Beulenkamp   André Vreugdenhil   Gijs Buitelaar
1998   Dmitrij Szepiel   Mark Tuitert   Bjarne Rykkje
1999   Mark Tuitert   Yuri Solinger   Choi Jae-bong
2000   Johan Röjler   Takaharu Nakajima   Jan Friesinger
2001   Shingo Doi   Mun Jun   Yeo Sang-yeop
2002   Beorn Nijenhuis   Iwan Skobriew   Remco Olde Heuvel
2003   Remco Olde Heuvel   Robert Lehmann   Lee Seung-hwan
2004   Justin Warsylewicz   Sven Kramer   Yeo Sang-yeop
2005   Sven Kramer   Wouter Olde Heuvel   Håvard Bøkko
2006   Håvard Bøkko   Wouter Olde Heuvel   Shingo Hashibami
2007   Sjoerd de Vries   Tim Roelofsen   Trevor Marsicano
2008   Jan Blokhuijsen   Koen Verweij   Berden de Vries
2009   Koen Verweij   Jonathan Kuck   Brian Hansen
2010   Koen Verweij   Brian Hansen   Antoine Gélinas-Beaulieu
2011   Sverre Lunde Pedersen   Simen Spieler Nilsen   Kristian Fredriksen
2012   Sverre Lunde Pedersen   Thomas Krol   Simen Spieler Nilsen
2013   Seo Jeong-su   Simen Spieler Nilsen   Andrea Giovannini
2014   Patrick Roest   Willem Hoolwerf   Emery Lehman
2015   Patrick Roest   Kim Min-seok   Marcel Bosker
2016   Seo Jeong-su   Benjamin Donnelly   Marcel Bosker
2017   Chris Huizinga   Allan Dahl Johansson   Tyson Langelaar
2018   Allan Dahl Johansson   Tyson Langelaar   Francesco Betti

500 mEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
2009   Mitchell Whitmore   Richard MacLennan   Guillaume Blais-Dufour
2010   Artur Nogal   Richard MacLennan   Aleksiej Bondarczuk
2011   Kim Sung-kyu   Laurent Dubreuil   Tsubasa Hasewaga
2012   Laurent Dubreuil   Tsubasa Hasewaga   Kim Woo-jin
2013   Tsubasa Hasegawa   Im Joon-hong   Kim Jun-ho
2014   Kai Verbij   Takuya Goto   Dai Dai Ntab
2015   Kim Jun-ho   Yang Fan   Patrick Roest
2016   Ignat Gołowiatiuk   Christopher Fiola   Yang Tao
2017   Koki Kubo   Sun Xuefeng   Rusłan Zacharow
2018   Chung Jae-woong   Torai Ishikawa   Koki Kubo

1000 mEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
2009   Jan Daldossi   Jonathan Kuck   Roman Krecz
2010   Brian Hansen   Richard MacLennan   Koen Verweij
2011   Kim Sung-kyu   Tommi Pulli   Maurice Vriend
2012   Håvard Holmefjord Lorentzen   Tommi Pulli   Laurent Dubreuil
2013   Im Joon-hong   Kai Verbij   Lennart Velema
2014   Kai Verbij   Armin Hager   Taro Kondo
2015   Yang Fan   Patrick Roest   Stanisław Palkin
2016   Benjamin Donnelly   Kim Min-seok   Marten Liiv
2017   Allan Dahl Johansson   Koki Kubo   Tyson Langelaar
2018   Koki Kubo   Allan Dahl Johansson   Chung Jae-woong

1500 mEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
2009   Pim Cazemier   Roman Krecz   Jan Daldossi
2010   Brian Hansen   Koen Verweij   Antoine Gelinas-Beaulieu
2011   Sverre Lunde Pedersen   Li Bailin   Håvard Holmefjord Lorentzen
2012   Sverre Lunde Pedersen   Thomas Krol   Håvard Holmefjord Lorentzen
2013   Seo Jeong-su   Junya Miwa   Simen Spieler Nilsen
2014   Yang Fan   Kai Verbij   Patrick Roest
2015   Patrick Roest   Kim Min-seok   Emery Lehman
2016   Kim Min-seok   Benjamin Donnelly   Marcel Bosker
2017   Allan Dahl Johansson   Chris Huizinga   Tyson Langelaar
2018   Allan Dahl Johansson   David La Rue   Kim Min-seok

5000 mEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
2009   Koen Verweij   Brian Hansen   Jonathan Kuck
2010   Koen Verweij   Brian Hansen   Antoine Gelinas-Beaulieu
2011   Sverre Lunde Pedersen   Kristian Reistad Fredriksen   Simen Spieler Nilsen
2012   Sverre Lunde Pedersen   Simen Spieler Nilsen   Kim Cheol-min
2013   Emery Lehman   Andrea Giovannini   Simen Spieler Nilsen
2014   Nils van der Poel   Patrick Roest   Emery Lehman
2015   Nils van der Poel   Patrick Roest   Emery Lehman
2016   Benjamin Donnelly   Kim Min-seok   Chris Huizinga
2017   Chris Huizinga   Marwin Talsma   Graeme Fish
2018   Chung Jae-won   Allan Dahl Johansson   Jegor Szkolin

Start masowyEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
2015   Oh Hyun-min   Marcel Bosker   Zhou Bin
2016   Kim Min-seok   Christopher Fiola   Benjamin Donnelly
2017   Chris Huizinga   Oh Hyeon-min   Graeme Fish
2018   David La Rue   Ethan Cepuran   Kim Min-seok

Sprint drużynowyEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
2015   Korea Południowa
Kim Jun-ho
Kim Min-seok
Yang Seung-yong
  Norwegia
Magnus Myhren Kristensen
Bjørn Magnussen
Henrik Fagerli Rukke
  Rosja
Daniła Bobyr
Michaił Kazelin
Wiktor Musztakow
2016   Rosja
Michaił Kazelin
Wiktor Musztakow
Aleksander Tkacz
  Chiny
Gao Tingyu
Alemasi Kahanbai
Yang Tao
  Białoruś
Jewgienij Bołgow
Stanisław Ignacenko
Ignat Gołowiatiuk
2017   Holandia
Niek Deelstra
Thijs Govers
Tijmen Snel
  Kanada
Connor Howe
David Larue
Tyson Langelaar
  Niemcy
Ole Jeske
Jeremias Marx
Max Reder
2018   Korea Południowa
Park Seong-hyeon
Chung Jae-woong
Kim Min-seok
  Niemcy
Ole Jeske
Paul Galczinsky
Max Reder
  Rosja
Siergiej Łoginow
Rusłan Zacharow
Aleksandr Podolskij

Bieg drużynowyEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
2002   Korea Południowa
Lee Seung-hwan
Mun Joon
Yeo Sang-yeop
  Japonia
Michihiro Ara
Shingo Doi
Masaki Hirano
  Holandia
Beorn Nijenhuis
Remco Olde Heuvel
Tom Prinsen
2003   Japonia
Michihiro Ara
Shingo Doi
Genki Matsuoka
  Holandia
Rhian Ket
Arjen van der Kieft
Remco Olde Heuvel
  Korea Południowa
Lee Jong-woo
Lee Seung-hwan
Yeo Sang-yeop
2004   Korea Południowa
Lee Jin-woo
Lee Jong-woo
Yeo Sang-yeop
  Kanada
Denny Morrison
François-Olivier Roberge
Justin Warsylewicz
  Japonia
Yasuyuki Iiyama
Yuya Sakai
Katsunori Sato
2005   Holandia
Michael Kaatee
Sven Kramer
Wouter Olde Heuvel
  Kanada
Denny Morrison
François-Olivier Roberge
Justin Warsylewicz
  Stany Zjednoczone
Mike Blumel
Paul Dyrud
Patrick Meek
2006   Holandia
Ted-Jan Bloemen
Boris Kusmirak
Wouter Olde Heuvel
  Korea Południowa
Choi Jin-yong
Mo Tae-bum
Kim Yeong-ho
  Kanada
Lucas Makowsky
Matthew McLean
Aaron Sadlier
2007   Holandia
Jan Blokhuijsen
Stevin Hilbrands
Tim Roelofsen
Sjoerd de Vries
  Niemcy
Alexej Baumgärtner
Patrick Beckert
Eric Rauschenbach
  Korea Południowa
Hong Seong-kon
Kim Yeong-ho
Mo Tae-bum
2008   Holandia
Jan Blokhuijsen
Tom Schuit
Koen Verweij
Berden de Vries
  Włochy
Daniele Berlanda
Marco Cignini
Jan Daldossi
  Stany Zjednoczone
Laurence Ducker
Brian Hansen
Trevor Marsicano
2009   Holandia
Lucas van Alphen
Pim Cazemier
Niklas Kleyling
  Niemcy
Patrick Beckert
Hubert Hirschbichler
Yeo Sang-yeop
  Stany Zjednoczone
Laurence Ducker
Brian Hansen
Jonathan Kuck
2010   Norwegia
Håvard Holmefjord Lorentzen
Simen Spieler Nilsen
Sverre Lunde Pedersen
  Korea Południowa
Ha Hang-seon
Kim Woo-jin
Park Seok-min
  Holandia
Lucas van Alphen
Frank Hermans
Koen Verweij
Maurice Vriend
2011   Holandia
Frank Hermans
Thomas Krol
Aron Romeijn
Maurice Vriend
  Norwegia
Kristian Reistad Fredriksen
Håvard Holmefjord Lorentzen
Simen Spieler Nilsen
Sverre Lunde Pedersen
  Japonia
Junya Miwa
Takuro Oda
Shota Nakamura
Shunsuke Nakamura
2012   Norwegia
Kristian Reistad Fredriksen
Håvard Holmefjord Lorentzen
Simen Spieler Nilsen
Sverre Lunde Pedersen
  Korea Południowa
Kim Cheol-min
Kim Jin-su
Lee Jin-yeong
  Holandia
Jorjan Joritsma
Thomas Krol
Kai Verbij
2013   Włochy
Andrea Giovannini
Andrea Stefani
Nicola Tumolero
  Korea Południowa
Kim Yeong-jin
Seo Jeong-su
So Han-jae
  Japonia
Junya Miwa
Shota Nakamura
Masahito Obayashi
2014   Korea Południowa
Kim Min-seok
Park Ki-woong
So Han-jae
  Japonia
Seitaro Ichinohe
Shoya Ogawa
Shane Williamson
  Chiny
Yang Fan
Liu Yiming
Xu Chenglong
2015   Holandia
Marcel Bosker
Wesly Dijs
Patrick Roest
  Korea Południowa
Kim Min-seok
Oh Hyun-min
Park Ki-woong
  Japonia
Riki Hayashi
Seitaro Ichinohe
Aoi Yokoyama
2016   Korea Południowa
Kim Min-seok
Oh Hyun-min
Park Ki-woong
  Kanada
Benjamin Donnelly
Christopher Fiola
Tyson Langelaar
  Chiny
Alemasi Kahanboi
Wu Ju
Zhang Chuang
2017   Japonia
Riki Hayashi
Riku Tsuchiya
Aoi Yokoyama
  Holandia
Chris Huizinga
Tijmen Snel
Marwin Talsma
  Norwegia
Marius Bratli
Magnus Bakken Haugli
Allan Dahl Johansson
2018   Korea Południowa
Lee Do-hyung
Chung Jae-won
Kim Min-seok
  Japonia
Riki Hayashi
Taishi Yamamoto
Kohki Takamisawa
  Rosja
Siergiej Łoginow
Aleksandr Podolskij
Jegor Szkolin

KobietyEdytuj

WielobójEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
1973   Sylvia Burka   Froukje Jongsma   Kay Lunda
1974   Erwina Ryś   Tatjana Fradina   Tatjana Timoszyna
1975   Heike Lange   Erwina Ryś   Pietje Postma
1976   Liz Appleby   Beth Heiden   Katrin Loernz
1977   Kim Kostron   Beth Heiden   Bjørg Eva Jensen
1978   Beth Heiden   Bjørg Eva Jensen   Ines Bautzmann
1979   Beth Heiden   Bjørg Eva Jensen   Ria Visser
1980   Bjørg Eva Jensen   Sarah Docter   Ria Visser
1981   Sarah Docter   Elke Wirsing   Yvonne van Gennip
1982   Angela Stahnke   Yvonne van Gennip   Seiko Hashimoto
1983   Angela Stahnke   Seiko Hashimoto   Sjouke Hoffmann
1984   Angela Stahnke   Galina Wojłosznikowa   Song Hwa-son
1985   Cornelia Dick   Ludmiła Tubierozowa   Monique Garbrecht
1986   Monique Garbrecht   Anja Ulbricht   Ludmiła Tubierozowa
1987   Monique Garbrecht   Anja Ulbricht   Silke Luding
1988   Emi Tanaka   Claudia Pechstein   Shiho Kusunose
1989   Ulrike Adeberg   Anke Baier   Sandra Zwolle
1990   Ulrike Adeberg   Anke Baier   Takako Tetsuda
1991   Anke Baier   Swietłana Bażanowa   Sabine Völker
1992   Nami Nemoto   Sabine Völker   Tatjana Trapieznikowa
1993   Franziska Schenk   Mie Shimizu   Maki Tabata
1994   Mie Shimizu   Anni Friesinger   Marianne Timmer
1995   Becky Sundstrom   Anni Friesinger   Chris Scheels
1996   Anni Friesinger   Renate Groenewold   Aki Tonoike
1997   Kirstin Holum   Bak Eun-bi   Kanae Kobayashi
1998   Aki Tonoike   Catherine Raney   Frijke Schaafsma
1999   Helen van Goozen   Yuri Obara   Keiko Taguchi
2000   Frédérique Ankoné   Wieteke Cramer   Heike Hartmann
2001   Frédérique Ankoné   Heike Hartmann   Elma de Vries
2002   Elma de Vries   Eriko Ishino   Judith Hesse
2003   Shannon Rempel   Eriko Ishino   Maria Lamb
2004   Eriko Ishino   Ireen Wüst   Shannon Rempel
2005   Ireen Wüst   Annette Gerritsen   Maria Lamb
2006   Kim Yu-rim   Martina Sáblíková   Lee Ju-youn
2007   No Seon-yeong   Laurine van Riessen   Fu Chunyan
2008   Marrit Leenstra   Justine l'Heureux   Jorieke van der Geest
2009   Roxanne van Hemert   Yvonne Nauta   Katarzyna Woźniak
2010   Lotte van Beek   Hege Bøkko   Karolína Erbanová
2011   Karolína Erbanová   Pien Keulstra   Lotte van Beek
2012   Miho Takagi   Karolína Erbanová   Kim Bo-reum
2013   Miho Takagi   Antoinette de Jong   Kaitlyn McGregor
2014   Antoinette de Jong   Melissa Wijfje   Jelizawieta Kazielina
2015   Melissa Wijfje   Sanneke de Neeling   Jelizawieta Kazielina
2016   Jelizawieta Kazielina   Han Mei   Park Ji-woo
2017   Jutta Leerdam   Joy Beune   Sanne In 't Hof
2018   Joy Beune   Jutta Leerdam   Elisa Dul

500 mEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
2009   Olga Fatkulina   Ahn Jee-min   Yukina Nishina
2010   Jekatierina Ajdowa   Lotte van Beek   Janine Smit
2011   Karolína Erbanová   Jekatierina Ajdowa   Kim Hyun-yung
2012   Karolína Erbanová   Kim Hyun-yung   Miho Takagi
2013   Kim Hyun-yung   Vanessa Bittner   Kako Yamane
2014   Vanessa Bittner   Antoinette de Jong   Bente van den Berge
2015   Vanessa Bittner   Darja Kaczanowa   Sun Nan
2016   Darja Kaczanowa   Kim Min-jo   Jelizawieta Kazielina
2017   Darja Kaczanowa   Sun Nan   Jutta Leerdam
2018   Kurumi Inagawa   Jutta Leerdam   Michelle de Jong

1000 mEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
2009   Roxanne van Hemert   Hege Bøkko   Olga Fatkulina
2010   Lotte van Beek   Hege Bøkko   Karolína Erbanová
2011   Karolína Erbanová   Hege Bøkko   Kali Christ
2012   Miho Takagi   Karolína Erbanová   Kate Hanly
2013   Vanessa Bittner   Miho Takagi   Antoinette de Jong
2014   Antoinette de Jong   Melissa Wijfje   Sanneke de Neeling
2015   Vanessa Bittner   Sanneke de Neeling   Jelizawieta Kazielina
2016   Jelizawieta Kazielina   Darja Kaczanowa   Han Mei
2017   Darja Kaczanowa   Joy Beune   Béatrice Lamarche
2018   Joy Beune   Jutta Leerdam   Elisa Dul

1500 mEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
2009   Roxanne van Hemert   Yvonne Nauta   Olga Fatkulina
2010   Lotte van Beek   Hege Bøkko   Karolína Erbanová
2011   Karolína Erbanová   Pien Keulstra   Hege Bøkko
2012   Karolína Erbanová   Kim Bo-reum   Pien Keulstra
2013   Miho Takagi   Kaitlyn McGregor   Antoinette de Jong
2014   Melissa Wijfje   Antoinette de Jong   Jelizawieta Kazielina
2015   Melissa Wijfje   Sanneke de Neeling   Park Ji-woo
2016   Jelizawieta Kazielina   Esther Kiel   Béatrice Lamarche
2017   Jutta Leerdam   Sanne In 't Hof   Darja Kaczanowa
2018   Joy Beune   Jutta Leerdam   Elisa Dul

3000 mEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
2009   Yvonne Nauta   Park Do-yeong   Roxanne van Hemert
2010   Lotte van Beek   Yvonne Nauta   Jelena Sochriakowa
2011   Park Do-yeong   Kim Bo-reum   Pien Keulstra
2012   Park Do-yeong   Kim Bo-reum   Pien Keulstra
2013   Antoinette de Jong   Miho Takagi   Kaitlyn McGregor
2014   Antoinette de Jong   Melissa Wijfje   Jade van der Molen
2015   Melissa Wijfje   Sanneke de Neeling   Jelizawieta Kazielina
2016   Jelizawieta Kazielina   Park Ji-woo   Esther Kiel
2017   Joy Beune   Sanne In 't Hof   Jutta Leerdam
2018   Joy Beune   Jutta Leerdam   Lemi Williamson

Start masowyEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
2015   Vanessa Bittner   Park Cho-won   Melissa Wijfje
2016   Ayano Satō   Esther Kiel   Béatrice Lamarche
2017   Elisa Dul   Sanne In 't Hof   Béatrice Lamarche
2018   Béatrice Lamarche   Karolina Bosiek   Laura Peveri

Sprint drużynowyEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
2015   Japonia
Kim Min-sun
Park Cho-won
Park Ji-woo
  Korea Południowa
Lin Xue
Shi Xiaoxuan
Sun Nan
  Rosja
Darja Kaczanowa
Jelizawieta Kazielina
Anastasija Czepił
2016   Rosja
Darja Kaczanowa
Jelizawieta Kazielina
Wladlena Rogatkina
  Japonia
Miku Asano
Ayano Satō
Rio Yamada
  Polska
Andżelika Wójcik
Kaja Ziomek
Karolina Bosiek
2017   Chiny
Li Huawei
Yang Sining
Sun Nan
  Włochy
Noemi Bonazza
Chiara Cristelli
Deborah Grisenti
  Korea Południowa
Eom Chae-rin
Hwang Da-som
Kim Haeun
2018   Holandia
Femke Beuling
Jutta Leerdam
Michelle de Jong
  Korea Południowa
Kim Min-jo
Park Chae-eun
Park Ji-woo
  Polska
Karolina Gąsecka
Natalia Jabrzyk
Karolina Bosiek

Bieg drużynowyEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
2002   Holandia
Mariska Huisman
Annelies van der Ploeg
Elma de Vries
  Korea Południowa
Choi Yoon-sook
Lee Bo-ra
Lee So-yeon
  Niemcy
Monique Angermüller
Judith Hesse
Nadine Seidenglanz
2003   Holandia
Maaike Head
Mariska Huisman
Jorien Voorhuis
  Japonia
Eriko Ishino
Minatsu Onodera
Megumi Yamazaki
  Kanada
Marilou Asselin
Brittany Schussler
Shannon Sibold
2004   Holandia
Tessa van Dijk
Annette Gerritsen
Jorien Voorhuis
  Japonia
Eriko Ishino
Minatsu Onodera
Maki Tsuji
  Kanada
Marilou Asselin
Shannon Rempel
Brittany Schussler
2005   Holandia
Tessa van Dijk
Annette Gerritsen
Ireen Wüst
  Korea Południowa
Lee Joo-yeon
Lee Sang-hwa
No Seon-yeong
  Niemcy
Stephanie Beckert
Franziska Petereit
Karoline Zillmann
2006   Holandia
Ingeborg Kroon
Maren van Spronsen
Foske Tamar van der Wal
  Korea Południowa
Kim Yoo-rim
Lee Joo-yeon
No Seon-yeong
  Japonia
Shoko Fujimura
Masako Hozumi
Shiho Ishizawa
2007   Holandia
Natasja Bruintjes
Ingeborg Kroon
Laurine van Riessen
  Korea Południowa
Kim Yoo-rim
No Seon-yeong
Park Seung-ju
  Chiny
Fu Chunyan
Li Haiyang
Wang Mengying
2008   Holandia
Jorieke van der Geest
Roxanne van Hemert
Marrit Leenstra
  Niemcy
Bente Kraus
Denise Roth
Dominique Thomas
  Chiny
Fu Chunyan
Li Haiyang
Huang Baiying
2009   Holandia
Jorieke van der Geest
Roxanne van Hemert
Yvonne Nauta
  Japonia
Mai Kiyama
Miho Takagi
Risa Takayama
  Korea Południowa
Ahn Jee-min
Lim Jung-soo
Park Do-yeong
2010   Holandia
Lotte van Beek
Roxanne van Hemert
Yvonne Nauta
  Japonia
Misaki Oshigiri
Miho Takagi
Nana Takagi
Nana Takahashi
  Korea Południowa
Ahn Jee-min
Kim Hyun-yung
Park Do-yeong
2011   Korea Południowa
Kim Bo-reum
Kim Hyun-yung
Lim Jung-soo
Park Do-yeong
  Japonia
Natsumi Kado
Misaki Oshigiri
Miho Takagi
Nana Takahashi
  Kanada
Kali Christ
Kate Hanly
Jenessa Kemp
Brianne Tutt
2012   Korea Południowa
Kim Bo-reum
Lim Jung-soo
Park Do-yeong
  Kanada
Kate Hanly
Heather McLean
Josie Spence
  Rosja
Tatjana Uszakowa
Aleksandra Szczełkonogowa
Olesia Czerniega
Anna Czernowa
2013   Japonia
Ayano Satō
Miho Takagi
Saori Toi
  Korea Południowa
Heo Yoon-hee
Nam Ji-eun
Park Cho-won
  Holandia
Reina Anema
Antoinette de Jong
Jade van der Molen
2014   Holandia
Antoinette de Jong
Jade van der Molen
Melissa Wijfje
  Korea Południowa
Nam Ji-eun
Park Cho-won
Park Ji-woo
  Japonia
Nene Sakai
Ayano Satō
Natsumi Takayama
2015   Holandia
Sanneke de Neeling
Esmee Visser
Melissa Wijfje
  Korea Południowa
Kim Ha-eun
Park Cho-won
Park Ji-woo
  Japonia
Nene Sakai
Ayano Satō
Natsumi Takayama
2016   Holandia
Loes Adegeest
Esther Kiel
Femke Markus
  Korea Południowa
Eom Chae-rin
Park Cho-won
Park Ji-woo
  Japonia
Moe Kitahara
Ayano Satō
Rio Yamada
2017   Holandia
Joy Beune
Elisa Dul
Sanne In 't Hof
  Japonia
Kanako Iijima
Seia Kawamura
Moe Kitahara
  Włochy
Noemi Bonazza
Chiara Cristelli
Deborah Grisenti
2018   Holandia
Joy Beune
Elisa Dul
Jutta Leerdam
  Japonia
Lemi Williamson
Yui Fujimori
Karuna Koyama
  Korea Południowa
Yoon Jung-min
Park Chae-eun
Park Ji-woo

Linki zewnętrzneEdytuj