Otwórz menu główne

Mistrzostwa Azji i Strefy Pacyfiku w Curlingu 2013

Mistrzostwa Azji i Strefy Pacyfiku w Curlingu 2013 odbyły między 11 a 19 listopada 2013, w Szanghaju, na lodowisku Sanlin Sports Center.

W zawodach brało udział 11 drużyn (5 kobiecych i 6 męskich). Drużyny zakwalifikowane do finału wystąpią w mistrzostwach świata w 2014. Początkowo do rywalizacji zgłoszone były również reprezentacje Kazachstanu.

Drużyny rozegrały dwie rundy każdy z każdym. W półfinałach pary 1-4 i 2-3 grały do 3 wygranych meczów (biorąc pod uwagę fazę grupową).

Złote medale w rywalizacji pań wywalczyły Koreanki (Kim Ji-sun), w finale wynikiem 9:8 triumfowały nad reprezentacją Chin (Wang Bingyu). Brązowe medale przypadły Japonkom (Ayumi Ogasawara).

7 raz z rzędu tytuł mistrzowski zdobyli Chińczycy (Liu Rui), którzy w finale pokonali 9:6 Japonię (Yusuke Morozumi). Na najniższym stopniu podium znaleźli się Koreańczycy (Kim Soo-hyuk).

Spis treści
  Kobiety
Reprezentacje
Round Robin1234567891011121314 
Play-off1-42-3Mały finałFinał
Klasyfikacja końcowa
  Mężczyźni
Reprezentacje
Round Robin1234567891011
Play-off1-42-3Mały finałFinał
Klasyfikacja końcowa
  Linki zewnętrzneZobacz też
2012 2013 2014

KobietyEdytuj

ReprezentacjeEdytuj

Kraj Skip Trzecia Druga Otwierająca Rezerwowa
  Australia Kim Forge Sandy Gagnon Anne Powell Blair Murray
  Chiny Wang Bingyu Liu Yin Yue Qingshuang Zhou Yan Jiang Yilun
  Japonia Ayumi Ogasawara Yumie Funayama Kaho Onodera Michiko Tomabechi Chinami Yoshida
  Korea Południowa Kim Ji-sun Gim Un-chi Shin Mi-sung Lee Seul-bee Um Min-ji
  Nowa Zelandia Thivya Jeyaranjan Chelsea Farley Tessa Farley Waverley Taylor Elizabeth Matthews

Round RobinEdytuj

Klasyfikacja po 14. sesji
# Kraj Mecze Endy Kamienie
W P W P R S W P
1   Korea Południowa 7 1 38 21 3 18 66 28
2   Chiny 7 1 37 23 3 15 68 33
3   Japonia 4 4 34 29 5 15 55 48
4   Nowa Zelandia 2 6 24 39 3 5 31 73
5   Australia 0 8 20 41 4 3 29 67

Sesja 1.Edytuj

12 listopada 2013; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Japonia   1 0 0 0 0 1 1 0 1 0 4
  Korea Południowa 0 1 1 2 1 0 0 2 0 1 8

Sesja 2.Edytuj

12 listopada 2013; 14:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Japonia   0 1 0 1 1 0 0 1 0 x 4
  Chiny 0 0 4 0 0 0 1 0 3 x 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Australia   0 0 0 1 0 0 2 0 0 x 3
  Korea Południowa 0 2 1 0 1 1 0 1 1 x 7

Sesja 3.Edytuj

12 listopada 2013; 19:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Nowa Zelandia   0 2 0 1 0 0 2 0 x x 5
  Chiny 2 0 4 0 2 2 0 2 x x 12

Sesja 4.Edytuj

13 listopada 2013; 14:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Australia   1 0 2 0 3 0 0 0 0 0 6
  Nowa Zelandia 0 2 0 1 0 1 1 1 1 1 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Korea Południowa   2 0 0 2 1 0 4 x x x 9
  Chiny 0 1 0 0 0 1 0 x x x 2

Sesja 5.Edytuj

14 listopada 2013; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Australia   0 0 0 1 0 0 x x x x 1
  Chiny 2 1 1 0 3 1 x x x x 8

Sesja 6.Edytuj

14 listopada 2013; 14:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Australia   1 0 0 0 0 1 2 0 0 0 4
  Japonia 0 1 1 2 0 0 0 1 1 1 7
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Korea Południowa   1 1 2 3 2 0 x x x x 9
  Nowa Zelandia 0 0 0 0 0 1 x x x x 1

Sesja 7.Edytuj

14 listopada 2013; 19:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Japonia   1 0 3 2 1 2 0 x x x 9
  Nowa Zelandia 0 1 0 0 0 0 1 x x x 2

Sesja 8.Edytuj

15 listopada 2013; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Chiny   2 1 0 2 1 0 2 2 x x 10
  Nowa Zelandia 0 0 1 0 0 1 0 0 x x 2
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Korea Południowa   0 2 1 0 1 0 2 3 x x 9
  Japonia 0 0 0 1 0 2 0 0 x x 3

Sesja 9.Edytuj

15 listopada 2013; 14:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Chiny   1 0 1 2 2 1 0 x x x 7
  Australia 0 1 0 0 0 0 1 x x x 2

Sesja 10.Edytuj

16 listopada 2013; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Nowa Zelandia   0 1 0 1 0 0 0 1 0 x 3
  Japonia 1 0 0 3 2 1 0 4 x x 11

Sesja 11.Edytuj

16 listopada 2013; 14:30

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
C   Nowa Zelandia   0 0 0 0 3 0 3 0 1 0 1 8
  Australia 0 0 2 1 0 1 0 2 0 1 0 7
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Chiny   1 1 0 2 0 4 0 1 1 x 10
  Korea Południowa 0 0 1 0 1 0 3 0 0 x 5

Sesja 12.Edytuj

16 listopada 2013; 19:30

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Korea Południowa   3 0 2 0 4 1 x x x x 10
  Australia 0 1 0 2 0 0 x x x x 3

Sesja 13.Edytuj

17 listopada 2013; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Nowa Zelandia   1 0 0 1 0 0 0 x x x 2
  Korea Południowa 0 2 1 0 4 1 1 x x x 9
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Chiny   1 0 0 2 0 4 1 0 3 x 11
  Japonia 0 1 1 0 1 0 0 2 0 x 5

Sesja 14.Edytuj

17 listopada 2013; 14:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Japonia   5 2 0 3 2 0 x x x x 12
  Australia 0 0 1 0 0 2 x x x x 3

Play-offEdytuj

PółfinałyEdytuj

1-4Edytuj

18 listopada 2013; 9:30

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Nowa Zelandia 0 1 3 0 0 0 0 0 1 x 5
  Korea Południowa   2 0 0 2 1 1 1 2 0 x 9

2-3Edytuj

18 listopada 2013; 9:30

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Chiny   3 0 2 1 0 0 3 0 3 x 12
  Japonia 0 2 0 0 1 1 0 2 0 x 6

Mały finałEdytuj

19 listopada 2013; 14:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Nowa Zelandia 0 0 2 0 0 0 0 1 x x 3
  Japonia   2 4 0 0 0 1 4 0 x x 11

FinałEdytuj

19 listopada 2013; 14:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Chiny 0 1 0 0 2 4 0 0 1 0 8
  Korea Południowa   0 0 1 2 0 0 2 1 0 3 9

Klasyfikacja końcowaEdytuj

# Kraj Mecze Endy Kamienie
W P W P R S W P
1   Korea Południowa 9 1 49 28 4 24 84 41
2   Chiny 8 2 46 32 4 18 88 48
3   Japonia 5 5 42 36 7 18 72 63
4   Nowa Zelandia 2 8 29 49 5 6 39 93
5   Australia 0 8 20 41 4 3 29 67

MężczyźniEdytuj

ReprezentacjeEdytuj

Kraj Skip Trzeci Drugi Otwierający Rezerwowy
  Australia Hugh Millikin Ian Palangio Duncan Clark Angus Young
  Chiny Liu Rui Xu Xiaoming Ba Dexin Zang Jialiang Zou Dejia
  Chińskie Tajpej Randolph Shen Brendon Liu Nicholas Hsu Justin Hsu Steve Koo
  Japonia Yusuke Morozumi Tsuyoshi Yamaguchi Tetsuro Shimizu Kosuke Morozumi Shinya Abe
  Korea Południowa Kim Soo-hyuk Kim Tae-hwan Park Jong-duk Nam Yoon-ho Lee Ye-jun
  Nowa Zelandia Peter de Boer Sean Becker Scott Becker Kenny Thomson Phil Dowling

Round RobinEdytuj

Klasyfikacja po 11. sesji
# Kraj Mecze Endy Kamienie
W P W P R S W P
1   Japonia 8 2 47 37 5 14 83 50
2   Nowa Zelandia 7 3 46 41 3 13 75 60
3   Chiny 6 4 38 37 9 12 66 54
4   Korea Południowa 5 5 38 40 8 10 66 67
5   Chińskie Tajpej 4 6 42 40 9 8 59 69
6   Australia 0 10 30 46 4 3 41 90

Sesja 1.Edytuj

12 listopada 2013; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Korea Południowa   0 0 0 0 0 0 0 0 x x 0
  Japonia 0 0 0 2 1 1 1 3 x x 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Chiny   2 0 1 0 0 0 1 1 0 1 6
  Nowa Zelandia 0 1 0 0 0 1 0 0 2 0 4
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Australia   1 0 0 2 0 2 0 0 0 x 5
  Chińskie Tajpej 0 0 2 0 2 0 1 1 1 x 7

Sesja 2.Edytuj

12 listopada 2013; 19:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Chińskie Tajpej   1 1 0 0 2 0 1 3 x x 8
  Chiny 0 0 1 1 0 1 0 0 x x 3
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Australia   2 0 0 2 0 0 x x x x 4
  Japonia 0 2 2 0 4 4 x x x x 12
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Korea Południowa   0 1 0 0 1 1 0 1 0 x 4
  Nowa Zelandia 1 0 1 1 0 0 1 0 3 x 7

Sesja 3.Edytuj

13 listopada 2013; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Korea Południowa   3 0 0 3 1 0 3 1 x x 11
  Chiny 0 3 1 0 0 1 0 0 x x 5
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Nowa Zelandia   2 0 2 1 1 0 1 0 2 x 9
  Australia 0 1 0 0 0 1 0 2 0 x 4
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Chińskie Tajpej   0 1 0 1 0 0 3 0 1 0 6
  Japonia 2 0 1 0 3 0 0 1 0 1 9

Sesja 4.Edytuj

13 listopada 2013; 19:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Chińskie Tajpej   2 0 2 0 1 0 1 0 0 0 6
  Nowa Zelandia 0 1 0 1 0 1 0 0 1 1 5
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Japonia   1 0 2 1 0 0 4 2 x x 10
  Chiny 0 1 0 0 0 2 0 0 x x 3
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Australia   0 1 0 2 0 1 0 2 0 x 6
  Korea Południowa 1 0 3 0 1 0 3 0 1 x 9

Sesja 5.Edytuj

14 listopada 2013; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Chiny   6 0 1 3 0 0 x x x x 10
  Australia 0 0 0 0 0 1 x x x x 1
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Japonia   1 0 2 2 0 0 0 2 0 0 7
  Nowa Zelandia 0 1 0 0 1 2 1 0 2 1 8
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Chińskie Tajpej   1 0 0 0 0 1 0 2 0 1 5
  Korea Południowa 0 1 0 0 1 0 2 0 2 0 6

Sesja 6.Edytuj

14 listopada 2013; 19:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Japonia   0 2 0 2 0 2 0 2 x x 8
  Korea Południowa 1 0 1 0 1 0 1 0 x x 4
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Chińskie Tajpej   1 1 0 3 0 0 0 1 1 1 8
  Australia 0 0 2 0 0 4 1 0 0 0 7
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Nowa Zelandia   0 0 0 0 1 0 1 0 x x 2
  Chiny 1 1 1 1 0 1 0 4 x x 9

Sesja 7.Edytuj

15 listopada 2013; 14:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Chiny   0 3 0 1 0 0 3 0 x x 7
  Chińskie Tajpej 0 0 1 0 1 0 0 1 x x 3
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Nowa Zelandia   0 3 1 0 2 0 4 0 0 1 11
  Korea Południowa 2 0 0 4 0 2 0 1 1 0 10
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Japonia   1 0 1 0 1 0 2 0 1 x 6
  Australia 0 1 0 1 0 1 0 1 0 x 4

Sesja 8.Edytuj

16 listopada 2013; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Australia   1 0 1 0 1 0 x x x x 3
  Nowa Zelandia 0 3 0 1 0 6 x x x x 10
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Chiny   2 0 0 0 0 2 0 3 x x 7
  Korea Południowa 0 0 1 0 1 0 1 0 x x 3
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Japonia   1 0 3 0 2 0 2 0 1 x 9
  Chińskie Tajpej 0 2 0 1 0 1 0 1 0 x 5

Sesja 9.Edytuj

16 listopada 2013; 19:30

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Nowa Zelandia   1 0 0 2 3 0 2 2 x x 10
  Chińskie Tajpej 0 1 1 0 0 2 0 0 x x 4
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C   Korea Południowa   2 0 3 2 0 0 3 x x x 10
  Australia 0 1 0 0 1 1 0 x x x 3
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
D   Chiny   2 0 0 1 1 0 2 0 1 0 0 7
  Japonia 0 2 1 0 0 1 0 2 0 1 1 8

Sesja 10.Edytuj

17 listopada 2013; 9:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Nowa Zelandia   3 0 1 0 0 1 1 1 0 2 9
  Japonia 0 1 0 2 1 0 0 0 3 0 7
Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D   Korea Południowa   3 0 2 0 0 1 0 3 0 x 9
  Chińskie Tajpej 0 1 0 0 3 0 2 0 1 x 7

Sesja 11.Edytuj

17 listopada 2013; 14:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Australia   0 1 0 0 1 0 1 1 0 x 4
  Chiny 1 0 2 3 0 1 0 0 2 x 9

Play-offEdytuj

PółfinałyEdytuj

1-4Edytuj

Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
  Korea Południowa 0 1 0 1 1 0 4 0 0 0 7
  Japonia   1 0 1 0 0 2 0 4 0 1 9

2-3Edytuj

Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
  Chiny 0 2 0 3 2 0 0 0 2 2 11
  Nowa Zelandia   2 0 1 0 0 0 2 2 0 0 7

Mały finałEdytuj

19 listopada 2013; 14:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A   Korea Południowa 0 1 1 0 1 0 2 0 1 1 7
  Nowa Zelandia   1 0 0 2 0 2 0 1 0 0 6

FinałEdytuj

19 listopada 2013; 14:00

Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B   Chiny 0 2 0 0 3 1 0 0 2 1 9
  Japonia   3 0 1 0 0 0 2 0 0 0 6

Klasyfikacja końcowaEdytuj

# Kraj Mecze Endy Kamienie
W P W P R S W P
1   Chiny 8 4 48 44 12 16 86 67
2   Japonia 9 3 55 46 8 15 98 66
3   Korea Południowa 7 5 48 49 9 13 80 82
4   Nowa Zelandia 7 5 54 52 4 14 88 78
5   Chińskie Tajpej 4 6 42 40 9 8 59 69
6   Australia 0 10 30 46 4 3 41 90

Zobacz teżEdytuj

Linki zewnętrzne i źródłaEdytuj