Otwórz menu główne

Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce 1981

4. Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się w 1981 roku w Tokio.

RezultatyEdytuj

MężczyźniEdytuj

Konkurencja   Złoto   Srebro   Brąz
Bieg na 100 m   Suchart Chairsuvaparb 10.52   Yuan Guoqiang 10.69   Sumet Promna 10.74
Bieg na 200 m   Toshio Toyota 20.99   Sumet Promna 21.16   Hirohito Yamazaki 21.23
Bieg na 400 m   Takayuki Isobe 46.72   Eiji Natori 46.92   Aouf Abdulrahman Yousef 47.22
Bieg na 800 m   Abraham Rajan 1.50.21   Khalid Khalifa 1.50.37   Takatsune Teranishi 1:50.62
Bieg na 1500 m   Takashi Ishii 3:50.63   Sukhwant Singh 3.51.88   Sant Kumar 3.52.12
Bieg na 5000 m   Gopal Singh Saini 13:52.22   Yasunori Watanabe 13:55.62   Park Won-keun 13:57.33
Bieg na 10 000 m   Kunimitsu Ito 28:53.29   Tatsuya Moriguchi 29:24.77   Kazuyoshi Kudo 29:30.25
Bieg na 110 m przez płotki   René Djédjémel Mélédjé 14.14   Ikechukwu Mbadugha 14.47   Satbir Singh 14.89
Bieg na 400 m przez płotki   Takashi Nagao 50.32   Shigenori Ohmori 50.71   Yukihiro Yoshimatsu 51.35
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Masanari Shintaku 8.29.09   Gopal Singh Saini 8.30.88   Anokh Singh 8:52.67
Sztafeta 4 x 100 m   Japonia 39.86   Tajlandia 40.36   Korea Południowa 40.56
Sztafeta 4 x 400 m   Japonia 3:07.06   Irak 3:10.10   Indie 3:10.54
Chód na 20 km   Chand Ram 1:34:08   Ranjit Singh 1:35.20   Vellasamy Subramaniam 1:37.32
Skok wzwyż   Zhu Jianhua 2.30   Takao Sakamoto 2.24   Shuji Ujino 2.21
Skok o tyczce   Tomomi Takahashi 5.20   Rihan Ali Rihan Obeid 4.40   Abdullah Awadh 4.20
Skok w dal   Liu Yuhuang 8.05   Junichi Usui 7.94   Toshihisa Yoshimoto 7.71
Trójskok   Zhou Zhenxian 17.05   Masami Nakanishi 16.61   Yasushi Ueta 16.10
Pchnięcie kulą   Mohammed Al-Zinkawi 17.87   Bahadur Singh Chouhan 17.38   Vijay Bahadur 16.71
Rzut dyskiem   Li Weinan 53.30   Michio Kita 51.76   Raghubir Singh Bal 50.04
Rzut młotem   Shigenobu Murofushi 69.62   Masayuki Kawata 66.84   Nobuyuki Ifuku 65.98
Rzut oszczepem   Shen Maomao 85.40   Yoshinori Kuriyama 78.56   Masami Yoshida 74.42
Dziesięciobój   Sabir Ali 7253   Nobuya Saito 7078   Zu Qilin 7074

KobietyEdytuj

Konkurencja   Złoto   Srebro   Brąz
Bieg na 100 m   Yukiko Osako 11.91   Usanee Laopinkarn 11.97   Emiko Konishi 12.02
Bieg na 200 m   Emiko Konishi 24.46   Tomi Osaka 24.52   Lydia de Vega 24.54
Bieg na 400 m   Junko Yoshida 54.89   Lydia de Vega 55.29   Saik Oik Cum 55.62
Bieg na 800 m   Geeta Zutshi 2.08.13   Kumiko Mega 2.09.86   Kim Soon-hwa 2.10.41
bieg na 1500 m   Zhang Xiunen 4.27.11   Geeta Zutshi 4.28.98   Kim Soon-hwa 4.30.81
Bieg na 3000 m   Akemi Masuda 9:18.17   Nanae Sasaki 9.41.85   Jiang Zhourong 9.48.07
Bieg na 100 m przez płotki   Emi Akimoto 13.78   Dai Jianhua 13.98   Noriko Ehara 14.09
Bieg na 400 m przez płotki   Yumiko Aoi 59.26   Hu Aiping 60.68   Manathoor D. Valsamma 61.16
Sztafeta 4 x 100 m   Japonia 45.70   Tajlandia 46.43   Korea Południowa 47.85
Sztafeta 4 x 400 m   Malezja 3:46.36   Filipiny 3:55.60   Indie 3:59.80
Skok wzwyż   Hisayo Fukumitsu 1.93   Zheng Dazhen 1.84   Megumi Sato 1.81
Skok w dal   Wu Feng 5.97   Atsuko Adada 5.93   Mercy Matthews 5.91
Pchnięcie kulą   Shen Lijuan 17.75   Kayoko Hayashi 15.66   Yukari Seo 15.18
Rzut dyskiem   Li Xiaohui 59.10   Harumi Suzuki 48,86   Reiko Honma 48.00
Rzut oszczepem   Tang Guoli 61.64   Naomi Shibusawa 57.08   Kanae Takahashi 56.16
Siedmiobój   Ye Peisu 5445   Tomoko Uchida 5254   Zaiton Othman 4879

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Klasyfikacja medalowa
Miejsce Kraj        
1   Japonia 18 19 14 51
2   Chiny 11 4 2 17
3   Indie 5 5 9 19
4   Tajlandia 1 4 1 6
5   Kuwejt 1 1 0 2
6   Malezja 1 0 3 4
7   Filipiny 0 2 1 3
8   Arabia Saudyjska 0 1 1 2
9   Irak 0 1 1 2
10   Korea Południowa 0 0 5 5

BibliografiaEdytuj