Otwórz menu główne

Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkoatletyce 1991

11. Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne rozgrywane w dniach 8 - 11 sierpnia 1991 roku w Salonikach, w Grecji.

Spis treści

RezultatyEdytuj

MężczyźniEdytuj

Konkurencja   Złoto   Srebro   Brąz
Bieg na 100 m   Darren Campbell 10,46   Konstantin Gromadskij 10,55   Alessandro Orlandi 10,55
Bieg na 200 m   Darren Campbell 20,61   Oganes Mkrtczjan 21,00   Gerald Aust 21,12
Bieg na 400 m   David Grindley 45,41   Mark Richardson 45,53   Florian Hennig 46,42
Bieg na 800 m   Curtis Robb 1:48,23   Aleksiej Olejnikow 1:48,63   Václav Hrich 1:49,19
Bieg na 1500 m   Mateo Cańellas 3:53,11   Andriej Bułkowski 3:53,61   Claus Wittekind 3:53,66
Bieg na 5000 m   Mark Carroll 14:19,88   Cyrille Ballester 14:21,33   Juan Luis Gómez 14:21,77
Bieg na 10 000 m   Danilo Goffi 30:18,62   Jurij Czyżow 30:21,97   Antonio Román 30:54,55
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Georgios Loucaides 8:49,24   Steffen Brandis 8:50,01   Jim Svenřy 8:50,02
Bieg na 110 m przez płotki   Sven Göhler 13,95   Jewgienij Pieczonkin 14,06   Claude Edorh 14,26
Bieg na 400 m przez płotki   Aleksandr Bielikow 50,29   Ashraf Saber 51,21   Daniel Blochwitz 51,25
Sztafeta 4 × 100 m   ZSRR
Aleks Porchomwski,
Siergiej Osowicz,
Witalij Siemionow,
Konstantin Gromadskij
39,79   Wielka Brytania
Dawid Jackson,
Mark Richardson,
Jamie Baulch,
Darren Campbell
39,86   Francja
Modeste Seymour,
Sébastien Carrat,
Sébastien Sayé,
Stéphane Cali
40,03
Sztafeta 4 × 400 m   Wielka Brytania
Kent Ulyatt,
Adrian Patrick,
Mark Richardson,
David Grindley
3:07,22   Polska
Dariusz Zielenkiewicz,
Tomasz Czubak,
Artur Gąsiewski,
Paweł Januszewski
3:08,18   ZSRR
Witalij Swirienko,
Andriej Inoziemcoew,
Ingus Swiklins,
Aleksandr Bielikow
3:10,34
Chód na 10 000 m   Ilja Markow 41:11,22   Grzegorz Muller 41:13,00   Michele Didoni 42:16,68
Bieg na 20 km   Juan Franc Sánchez 1:06:20   Marco Orsi 1:06:46   Władimir Radiletskij 1:06:54
Skok wzwyż   Steven Smith 2,29   Siergiej Klugin 2,27   Petar Malesew 2,25
Skok o tyczce   Gérald Baudouin 5,50   Aleksandr Korczagin 5,30   Tim Lobinger 5,20
Skok w dal   Steven Phillips 7,91   Marias Ghansah 7,82   Georg Ackermann 7,74
Trójskok   Tosi Fasinro 16,68   Karsten Richter 16,34   Jaroslaw Iwanow 16,34
Pchnięcie kulą   Aleksiej Szidlowskij 18,40   Andriej Szapran 17,61   Ralf Kahles 17,12
Rzut dyskiem   Uładzimir Dubrouszczyk 60,58   Johannes Kerälä 54,86   Gennadij Barsegjan 53,50
Rzut młotem   Rusłan Dikij 70,06   Marcel Kunkel 68,94   Balázs Kiss 68,40
Rzut oszczepem   Aleksiej Szczepin 75,20   Jarkko Heimonen 75,00   Aki Parviainen 74,70
Dziesięciobój   Witalij Kolpakow 7813 pkt.   Tomáš Dvořák 7748 pkt.   Jarko Finni 7479 pkt.

KobietyEdytuj

Konkurencja   Złoto   Srebro   Brąz
Bieg na 100 m   Żanna Tarnopolska 11,35   Marcia Richardson 11,62   Berrina Zipp 11,64
Bieg na 200 m   Żanna Tarnopolska 23,56   Giada Gallina 23,83   Katherine Merry 23,84
Bieg na 400 m   Donna Fraser 52,54   Anja Rücker 52,73   Wiebke Steffen 53,42
Bieg na 800 m   Aurica Rautu 2:04,18   Fabia Trabaldo 2:04,75   Séverine Foulon 2:05,07
Bieg na 1500 m   Malin Ewerlöf 4:15,43   Fabia Trabaldo 4:15,58   Olga Jegorowa 4:17,09
Bieg na 3000 m   Gabriela Szabó 9:19,28   Gunhild Halle 9:22,48   Milka Michaiłowa 9:23,56
Bieg na 10 000 m   Dörte Köster 35:10,30   Inna Kozina 35:23,68   Ana Nanu 35:24,24
Bieg na 100 m przez płotki   Keri Maddox 13,39   Petra Huybrechtse 13,44   Sam Baker 13,61
Bieg na 400 m przez płotki   Nelli Woronkowa 56,89   Christina Sonderegger 58,06   Ĺsa Carlsson 58,23
Sztafeta 4 × 100 m   Niemcy
Katharina Gaus,
Gabi Rockmeier,
Birgit Rockmeier,
Silke Lichtenhagen
44,46   Wielka Brytania
Lisa Armstrong,
Marcia Richardson,
Donna Fraser,
Katharine Merry
44,57   Włochy
Elena Barangani,
Nadia Gaurino,
Giancarla Marinelli,
Giada Gallina
45,01
Sztafeta 4 × 400 m   Niemcy
Andrea Bornscheuer,
Silvia Steimle,
Wiebke Steffen,
Anja Rücker
3:35,24   ZSRR
Anna Kozak,
Natalia Szarowa,
Żanna Tarnopolskaja,
Nelli Woronkowa
3:37,30   Rumunia
Georgeta Petrea,
Laura Itcu,
Mariana Florea,
Maria Magdalena Nedelcu
3:38,45
Chód na 5000 m   Julija Koroljowa 21:57,60   Susana Feitór 22:00,98   Natalia Trofimowa 22:11,52
Skok wzwyż   Manuela Aigner 1,91   Wenelina Wenewa 1,91   Wiktorija Fjodorowa 1,91
Skok w dal   Yinka Idowu 6,60   Ludmiła Gałkina 6,54   Iwa Prandżewa 6,50
Trójskok   Ludmiła Gałkina 13,67   Tatjana Matjaszowa 13,49   Elena Dumitrascu 13,31
Pchnięcie kulą   Anja Gündler 16,80   Ilona Gersdorf 16,09   Olga Iljina 16,06
Rzut dyskiem   Anja Gündler 60,38   Natalia Kaptjuk 56,44   Jelena Antonowa 54,30
Rzut oszczepem   Chrisitne Gast 56,30   Nikola Tomecková 55,34   Steffi Nerius 54,60
Siedmiobój   Natalla Sazanowicz 5896 pkt   Natalie Teppe 5868 pkt.   Astrid Retzke 5694 pkt.

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Klasyfikacja medalowa
Miejsce Kraj        
1   ZSRR 14 14 8 36
2   Wielka Brytania 11 4 2 17
3   Niemcy 6 2 12 23
4   Rumunia 2 0 3 5
5   Hiszpania 2 0 2 4
6   Włochy 1 5 3 9
7   Francja 1 2 2 5
8   Szwecja 1 1 1 3
9   Cypr 1 0 0 1
  Irlandia 1 0 0 1
11   Finlandia 0 2 2 4
12   Czechosłowacja 0 2 1 3
13   Polska 0 2 0 2
14   Bułgaria 0 1 3 4
15   Norwegia 0 1 1 2
16   Holandia 0 1 0 1
  Portugalia 0 1 0 1
  Szwajcaria 0 1 0 1
19   Jugosławia 0 0 1 1
  Węgry 0 0 1 1

BibliografiaEdytuj