Mistrzostwa Europy juniorów do lat 14 w szachach

Mistrzostwa Europy juniorów do lat 14 w szachach – rozgrywki szachowe, mające na celu wyłonienie najlepszych juniorów Europy w kategorii wiekowej do 14 lat, organizowane corocznie od 1991 roku.

Medaliści mistrzostw Europy juniorów do lat 14Edytuj

Rok Miasto Juniorzy Juniorki Źródła
1991 Mamaja
 
  1.   Tomáš Oral
  2.   Borys Awruch
  3.   Zoltán Gyimesi
  1.   Maja Lomineiszwili
  2.   Mihaela Sandu
  3.   Corina-Isabela Peptan
Szachista
nr 9/1991, str. 285
1992 Rymawska Sobota
 
  1.   Péter Lékó
  2.   Igor-Alexandre Nataf
  3.   Anastasios Tzoumbas
  1.   Antoaneta Stefanowa
  2.   Corina-Isabela Peptan
  3.   Monika Bobrowska
„Szachista”
nr 11/1992, str. 325
1993 Szombathely
 
  1.   Erald Dervishi
  2.   Laszlo Pergel
  3.   Robert Cvek
  1.   Natalija Żukowa
  2.   Claudia-Ramona Bilciu
  3.   Milena Essaibekian
„Szachista”
nr 9/1993, str. 258
1994 Băile Herculane
 
  1.   Karl Mah
  2.   Florin Felecan
  3.   Stanisław Smietankin
  1.   Iweta Radziewicz
  2.   N.Isitaiszwili
  3.   Natalia Andriejewa
„Szachista”
nr 8/1994, str. 228
1995 Verdun
 
  1.   Serhij Fedorczuk
  2.   Witalij Szynkiewicz
  3.   Laurent Fressinet
  1.   Cristina Moszina
  2.   Judit Kiss
  3.   Alina Tarachowicz
„Szachista”
nr 9/1995, str. 263
1996 Rymawska Sobota
 
  1.   Jewgienij Kobyłkin
  2.   Dmitrij Kokariew
  3.   Horia-Ioan Geanta
  1.   Cristina Moszina
  2.   Parwana Ismaiłowa
  3.   Jelena Dembo
„Szachista”
nr 9/1996, str. 265
1997 Tallinn
 
  1.   Jurij Drozdowski
  2.   Michael Roiz
  3.   Zwiad Izoria
  1.   Ana Matnadze
  2.   Katerina Rohonyan
  3.   Melinda Goczo
„Szachista”
nr 10/1997, str. 309
1998 Mureck
 
  1.   Aleksandr Riazancew
  2.   Zwiad Izoria
  3.   Constantin Lupulescu
  1.   Lela Dżawachiszwili
  2.   Tícia Gara
  3.   Ilze Berzina
„Szachista”
nr 10/1998, str. 259
1999 Litochoron
 
  1.   Nidżat Mamedow
  2.   Wugar Gaszimow
  3.   Ferenc Berkes
  1.   Marie Sebag
  2.   Tamara Czistiakowa
  3.   Anna Nowikowa
[1]
2000 Kallithea
 
  1.   Marc Erwich
  2.   Wugar Gaszimow
  3.   Miklós Németh
  1.   Tamara Czistiakowa
  2.   Nona Datuaszwili
  3.   Natalia Zdebska
[2]
2001 Kallithea
 
  1.   Borki Predojević
  2.   Siergiej Kariakin
  3.   Rauf Mamedow
  1.   Kateryna Łahno
  2.   Dorota Czarnota
  3.   Jessie Gilbert
[3]
2002 Peníscola
 
  1.   Jewgienij Romanow
  2.   Maxim Rodshtein
  3.   Viktor Láznička
  1.   Turkan Mamediarowa
  2.   Jewgienija Szmirina
  3.   Karina Ambartsumowa
[4]
2003 Budva
 
  1.   Siarhiej Żyhałka
  2.   Tornike Sanikidze
  3.   Magnus Carlsen
  1.   Anna Muzyczuk
  2.   Miranda Mikadze
  3.   Sabina-Francesca Foişor
[5]
2004 Ürgüp
 
  1.   Giorgi Margwelaszwili
  2.   Luka Paiczadze
  3.   Dawit Benidze
  1.   Anna Muzyczuk
  2.   Jelena Tairowa
  3.   Madona Bokuczawa
[6]
[7]
2005 Herceg Novi
 
  1.   Dawit Benidze
  2.   David Recuero Guerra
  3.   Wiaczesław Kułakow
  1.   Warwara Riepina
  2.   Jelena Tairowa
  3.   Adeline-Ramona Uta
[8]
2006 Herceg Novi
 
  1.   Péter Prohászka
  2.   Wasif Durarbejli
  3.   Lewan Bregadze
  1.   Warwara Riepina
  2.   Wiktoria Korczagina
  3.   Marija Muzyczuk
[9]
2007 Szybenik
 
  1.   Sanan Siugirow
  2.   Dariusz Świercz
  3.   Gil Popilski
  1.   Nazi Paikidze
  2.   Liza Sołowiowa
  3.   Salome Neuhauser
[10]
[11]
2008 Herceg Novi
 
  1.   Iwan Bukawszyn
  2.   Władysław Kowaliow
  3.   Karen Grigorian
  1.   Meri Arabidze
  2.   Aleksandra Lach
  3.   Andrea Vince
[12]
[13]
2009 Fermo
 
  1.   Kamil Dragun
  2.   Anton Siagodnik
  3.   Iwan Bukawszyn
  1.   Marsel Efroimski
  2.   Filiz Osmanodja
  3.   Maria Leks
[14]
[15]
2010 Batumi
 
  1.   Ołeksandr Bortnik
  2.   Wasilij Usmanow
  3.   Gary Giroyan
  1.   Ulwija Fataliewa
  2.   Anna Stjażkina
  3.   Dea Gogiszwili
[16]
[17]
2011 Albena
 
  1.   Cemil Can Ali Marandi
  2.   Jan-Krzysztof Duda
  3.   Władisław Artiemjew
  1.   Aleksandra Goriaczkina
  2.   Lubow Kosticyna
  3.   Kaciaryna Biejnienson
[18]
[19]
2012 Praga
 
  1.   Jan-Krzysztof Duda
  2.   Manuel Petrosian
  3.   Giorgi Sibaszwili
  1.   Kaciaryna Biejnienson
  2.   Anastasija Paramzina
  3.   Liza Kistieniewa
[20]
[21]
2013 Budva
 
  1.   Jorden van Foreest
  2.   Ruiz Miguel Santos
  3.   Aryan Tari
  1.   Gunay Mammadzada
  2.   Veronika Gažíková
  3.   Nela Pychova
[22]
[23]
2014 Batumi
 
  1.   Timur Fachrutdinow
  2.   Aram Hakopian
  3.   Parwiz Gaszimow
  1.   Anastasia Avramidou
  2.   Stavroula Tsolakidou
  3.   Polina Szuwałowa
[24]
[25]
[26]
2015 Poreč
 
  1.   Sergei Lobanov
  2.   Andrey Esipenko
  3.   Aram Hakobyan
  1.   Anna Kochukova
  2.   Aleksandra Maltsevskaya
  3.   Alexandra Obolentseva
[27]
[28]


Zobacz teżEdytuj

BibliografiaEdytuj