Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2017

Mistrzostwa Europy w biathlonie w 2017 odbyły się w dniach 23–31 stycznia w polskich Dusznikach-Zdroju.

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2017
2016 2018
Data 23–31 stycznia 2017
Gospodarz Polska Duszniki-Zdrój
Liczba konkurencji 8
Strona internetowa
Start

Wśród seniorów rozegrane zostały trzy konkurencje męskie oraz trzy żeńskie. W zawodach seniorskich w 2015 zniesiony został limit wieku. Wcześniej w kategorii seniorów mogli startować zawodnicy do 26. roku życia[1]. Oprócz tradycyjnej sztafety mieszanej po raz drugi w historii mistrzostw zostały rozegrane zawody pojedynczej sztafety mieszanej.

WynikiEdytuj

MężczyźniEdytuj

Bieg indywidualnyEdytuj

 
Krasimir Anew
 
„Ceremonia kwiatowa”
Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
  Aleksandr Łoginow   Rosja 0+1+0+0 49:54,3
  Krasimir Anew   Bułgaria 0+0+0+0 50:05,7 +11,4
  Aleksiej Slepow   Rosja 0+0+0+0 50:47,9 +53,6
4. Jurij Szopin   Rosja 0+1+0+0 50:56,6 +1:02,3
5. Aleksiej Wołkow   Rosja 0+0+0+1 51:29,9 +1:35,6
6. Dmitrij Małyszko   Rosja 0+1+0+0 51:42,8 +1:48,5
7. Siarhiej Baczarnikau   Białoruś 0+1+0+0 51:48,5 +1:53,2
8. Tobias Arwidson   Szwecja 0+0+0+0 51:51,4 +1:57,1
9. Erlend Bjøntegaard   Norwegia 0+1+1+0 51:51,5 +1:57,2
10. Émilien Jacquelin   Francja 0+0+0+1 51:59,8 +2:05,5
. ... ... ... ... ...
43. Grzegorz Guzik   Polska 1+2+0+0 55:02,4 +5:08,1
44. Łukasz Szczurek   Polska 0+0+0+2 55:17,2 +5:22,9
84. Tomasz Zięba   Polska 0+3+0+1 59:26,9 +9:32,6
85. Andrzej Nędza-Kubiniec   Polska 1+2+0+4 59:48,5 +9:54,2
111. Tomasz Jurczak   Polska 4+3+2+5 1:10:13,7 +20:19,4

SprintEdytuj

 
Władimir Iliew
 
„Ceremonia kwiatowa”
 
Podium
Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
  Władimir Iliew   Bułgaria 0+1 24:26,9
  Aleksandr Łoginow   Rosja 0+0 24:31,8 +4,9
  Krasimir Anew   Bułgaria 0+0 24:43,6 +16,7
4. Andrejs Rastorgujevs   Łotwa 0+2 24:44,2 +17,6
5. Aleksiej Wołkow   Rosja 0+0 24:55,0 +28,1
6. Tomáš Krupčík   Czechy 0+0 24:55,7 +28,8
7. Philipp Nawrath   Niemcy 1+0 24:58,6 +31,7
8. Vetle Sjåstad Christiansen   Norwegia 0+0 25:08,4 +41,5
9. Aristide Begue   Francja 0+0 24:08,7 +41,8
10. Fredrik Gjesbakk   Norwegia 0+1 25:11,4 +44,5
. ... ... ... ... ...
62. Łukasz Szczurek   Polska 1+0 26:49,4 +2:22,5
83. Tomasz Zięba   Polska 0+1 27:30,5 +3:03,6
87. Andrzej Nędza-Kubiniec   Polska 1+1 27:41,5 +3:14,6
91. Grzegorz Guzik   Polska 4+2 27:51,3 +3:24,4
DNS Mateusz Janik   Polska - - -
DNS Tomasz Jurczak   Polska - - -

Bieg pościgowyEdytuj

 
Jewgienij Garaniczew
Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
  Aleksandr Łoginow   Rosja 0+0+0+1 31:46,2
  Jewgienij Garaniczew   Rosja 0+0+1+0 32:14,0 +27,8
  Andrejs Rastorgujevs   Łotwa 0+1+1+2 32:45,7 +59,5
4. Aleksiej Wołkow   Rosja 0+0+0+1 32:47,8 +1:01,6
5. Krasimir Anew   Bułgaria 0+1+1+0 31:14,8 +1:28,6
6. Vetle Sjåstad Christiansen   Norwegia 0+0+0+2 31:17,6 +1:31,4
7. Fredrik Gjesbakk   Norwegia 1+0+0+1 31:17,9 +1:31,7
8. Tomáš Krupčík   Czechy 1+1+1+0 31:20,2 +1:34,0
9. David Komatz   Austria 0+0+1+0 31:22,4 +1:36,2
10. Philipp Nawrath   Niemcy 0+0+2+1 31:23,6 +1:37,4

KobietyEdytuj

Bieg indywidualnyEdytuj

 
Irina Starych (62) i Darja Wirołajnen
 
„Ceremonia kwiatowa”
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
  Irina Starych   Rosja 0+0+0+0 44:24,7
  Swietłana Slepcowa   Rosja 0+1+0+0 45:28,5 +1:03,8
  Anastasija Merkuszyna   Ukraina 0+1+0+0 45:29,7 +1:05,0
4. Elisabeth Högberg   Szwecja 0+0+0+0 46:02,6 +1:37,9
5. Swietłana Mironowa   Rosja 0+0+1+1 46:06,2 +1:41,5
6. Karolin Horchler   Niemcy 0+0+0+0 46:06,5 +1:41,8
7. Baiba Bendika   Łotwa 1+0+0+0 46:53,6 +2:28,9
8. Olga Jakuszowa   Rosja 1+0+0+1 47:45,0 +3:20,3
9. Darja Wirołajnen   Rosja 0+2+1+0 47:54,6 +3:29,9
10. Magdalena Gwizdoń   Polska 0+0+1+1 47:55,4 +3:30,7
. ... ... ... ... ...
27. Anna Mąka   Polska 1+0+0+1 50:30,0 +6:05,3
35. Krystyna Guzik   Polska 1+1+1+3 51:45,2 +7:20,5
36. Kinga Mitoraj   Polska 2+1+0+2 51:58,2 +7:33,5
57. Karolina Pitoń   Polska 2+0+2+2 54:16,3 +9:51,6
77. Dominika Bielecka   Polska 2+3+2+3 59:37,7 +15:13,0

SprintEdytuj

 
Julija Dżima
 
„Ceremonia kwiatowa”
 
Konferencja prasowa: Julija Dżima
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
  Julija Dżima   Ukraina 0+0 21:02,3
  Swietłana Slepcowa   Rosja 0+0 21:29,3 +27,0
  Irina Starych   Rosja 0+1 21:40,1 +37,8
4. Nadine Horchler   Niemcy 0+0 21:44,5 +42,2
5. Denise Herrmann   Niemcy 0+2 21:50,0 +47,7
6. Magdalena Gwizdoń   Polska 0+1 21:52,1 +49,8
7. Veronika Vítková   Czechy 1+1 21:56,2 +53,9
8. Darja Wirołajnen   Rosja 1+1 22:00,1 +57,8
9. Anna Nikulina   Rosja 0+0 22:06,7 +1:04,4
10. Marion Rønning Huber   Norwegia 0+0 22:08,1 +1:05,8
. ... ... ... ... ...
16. Monika Hojnisz   Polska 0+1 22:20,0 +1:17,7
34. Krystyna Guzik   Polska 1+3 23:18,6 +2:16,3
35. Karolina Pitoń   Polska 1+0 23:22,0 +2:19,7
57. Kinga Mitoraj   Polska 1+2 24:10,9 +3:08,6
71. Anna Mąka   Polska 0+4 25:12,1 +4:09,8

Bieg pościgowyEdytuj

 
Przygotowanie do startu
 
Medaliści
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
  Irina Starych   Rosja 0+0+0+0 30:04,4
  Julija Dżima   Ukraina 0+0+1+1 30:24,2 +19,8
  Swietłana Slepcowa   Rosja 0+1+0+0 30:36,5 +32,1
4. Veronika Vítková   Czechy 0+1+1+0 30:52,2 +47,8
5. Swietłana Mironowa   Rosja 0+1+1+1 31:34,0 +1:29,6
6. Monika Hojnisz   Polska 0+0+0+1 31:34,2 +1:29,8
7. Darja Wirołajnen   Rosja 1+1+2+0 31:43,0 +1:38,6
8. Anna Nikulina   Rosja 0+0+1+1 32:06,1 +2:01,7
9. Nadine Horchler   Niemcy 0+2+0+1 32:12,0 +2:07,6
10. Ivona Fialková   Słowacja 0+0+2+1 32:13,0 +2:08,6
. ... ... ... ... ...
15. Magdalena Gwizdoń   Polska 2+0+1+2 33:04,9 +3:00,5
41. Kinga Mitoraj   Polska 0+0+1+2 36:03,9 +5:59,5
LAP (49.) Karolina Pitoń   Polska 2+2+2
DNS Krystyna Guzik   Polska

Pojedyncza sztafeta mieszanaEdytuj

Pozycja Zawodniczka/Zawodnik Pudła Wynik Strata
    Rosja
Darja Wirołajnen
Jewgienij Garaniczew
    Norwegia
Ingrid Landmark Tandrevold
Vetle Sjåstad Christiansen
    Polska
Krystyna Guzik
Grzegorz Guzik
4.   Ukraina
5.   Austria
6.   Niemcy
7.   Szwecja
8.   Czechy
9.   Francja
10.   Bułgaria

Sztafeta mieszanaEdytuj

Pozycja Zawodniczka/Zawodnik Pudła Wynik Strata
    Rosja
Irina Starych
Swietłana Slepcowa
Aleksiej Wołkow
Aleksandr Łoginow
0+4 0+2
0+0 0+1
0+0 0+1
0+1 0+0
0+3 0+0
1:12:26,0
    Norwegia
Karoline Erdal
Marion Rønning Huber
Erlend Bjøntegaard
Fredrik Gjesbakk
0+4 0+5
0+0 0+2
0+0 0+1
0+3 0+1
0+1 0+1
1:13:02,4 +36,4
    Ukraina
Anastasija Merkuszyna
Julija Dżima
Ołeksandr Żyrnyj
Rusłan Tkałenko
0+3 1+3
0+1 0+0
0+2 1+3
0+0 0+0
0+0 0+0
1:13:03,1 +37,1
4.   Bułgaria 0+5 0+6
0+0 0+1
0+2 0+1
0+0 0+1
0+3 0+3
1:13:42,4 +1:16,4
5.   Czechy 0+4 0+7
0+2 0+0
0+0 0+3
0+1 0+1
0+1 0+3
1:13:43,4 +1:17,4
6.   Niemcy 0+4 1+7
0+3 0+2
0+0 0+2
0+1 1+3
0+0 0+0
1:14:05,7 +1:39,7
7.   Austria 0+0 0+4
0+0 0+0
0+0 0+2
0+0 0+1
0+0 0+1
1:14:06,0 +1:40,0
8.   Słowacja 0+7 0+4
0+3 0+0
0+2 0+3
0+2 0+0
0+0 0+1
1:14:21,3 +1:55,3
9.   Białoruś 0+3 1+5
0+0 0+1
0+2 1+3
0+0 0+0
0+1 0+1
1:14:48,0 +2:22,0
10.   Szwecja 0+1 2+7
0+1 0+1
0+0 0+0
0+0 2+3
0+0 1+3
1:15:05,5 +2:39,5
... ... ... ... ...
13.   Polska
Anna Mąka
Karolina Pitoń
Łukasz Szczurek
Andrzej Nędza-Kubiniec
0+2 1+5
0+0 0+0
0+0 1+3
0+1 0+1
0+1 0+1
1:16:41,1 +4:15,1

PrzypisyEdytuj

  1. Sebastian Krystek: Skład reprezentacji na Otepaa (pol.). biathlon.pl. [dostęp 22 stycznia 2015].

BibliografiaEdytuj