Mistrzostwa Europy w Pływaniu 1999

24. Mistrzostwa Europy w Pływaniu odbyły się w Stambule w Turcji pod patronatem Europejskiej Federacji Pływackiej (LEN – Ligue Européenne de Natation). Trwały od 26 lipca do 1 sierpnia 1999. Oprócz zawodów pływackich na krytym basenie 50-metrowym, zawodnicy rywalizowali w skokach do wody i pływaniu synchronicznym.

PływanieEdytuj

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Klasyfikacja medalowa
Lp. Państwo Z S B R-m
1   Niemcy 12 13 11 36
2   Rosja 10 9 5 24
3   Holandia 9 2 2 13
4   Ukraina 5 3 3 11
5   Szwecja 3 5 2 10
6   Wielka Brytania 3 4 6 13
7   Francja 3 3 6 12
8   Węgry 3 1 1 5
9   Włochy 2 4 6 12
10   Rumunia 2 4 3 9
11   Hiszpania 2 4 0 6
12   Dania 1 0 0 1
13   Chorwacja 0 3 0 3
14   Izrael 0 1 1 2
15   Polska 0 0 3 3
16   Finlandia 0 0 2 2
17   Białoruś 0 0 1 1
17   Czechy 0 0 1 1
17   Belgia 0 0 1 3
17   Słowenia 0 0 1 1


MężczyźniEdytuj

Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
Styl dowolny
Mężczyźni 50 m Pieter van den Hoogenband
  Holandia
22,06 Lorenzo Vismara
  Włochy
22,21 Aleksandr Popow
  Rosja
22,32
Mężczyźni 100 m Pieter van den Hoogenband
  Holandia
48,47 Aleksandr Popow
  Rosja
48,82 Lars Frölander
  Szwecja
49,40
Mężczyźni 200 m Pieter van den Hoogenband
  Holandia
1:47,09 Paul Palmer
  Wielka Brytania
1:48,01 Massimiliano Rosolino
  Włochy
1:48,37
Mężczyźni 400 m Paul Palmer
  Wielka Brytania
3:48,12 Emiliano Brembilla
  Włochy
3:48,50 Dragos Coman
  Rumunia
3:49,04
Mężczyźni 1500 m Ihor Snitko
  Ukraina
15:07,19 Dragos Coman
  Rumunia
15:13,10 Sylvain Cros
  Francja
15:18,26
Styl grzbietowy
Mężczyźni 50 m Stev Theloke
  Niemcy
25,66 Thomas Rupprath
  Niemcy
25,94 Mariusz Siembida
  Polska
26,07
Mężczyźni 100 m Stev Theloke
  Niemcy
55,16 Gordan Kožulj
  Chorwacja
55,84 Eithan Urbach
  Izrael
55,87
Mężczyźni 200 m Ralf Braun
  Niemcy
1:59,74 Gordan Kožulj
  Chorwacja
2:00,07 Emanuele Merisi
  Włochy
2:00,50
Styl klasyczny
Mężczyźni 50 m Mark Warnecke
  Niemcy
27,95 Ołeh Lisohor
  Ukraina
28,21 Károly Güttler
  Węgry
28,29
Mężczyźni 100 m Domenico Fioravanti
  Włochy
1:01,34 Mark Warnecke
  Niemcy
1:01,97 Stephan Perrot
  Francja
1:02,08
Mężczyźni 200 m Stephan Perrot
  Francja
2:12,46 Dmitrij Komornikow
  Rosja
2:12,88 Johan Bernard
  Francja
2:12,96
Styl motylkowy
Mężczyźni 50 m Pieter van den Hoogenband
  Holandia
23,89 Miloš Milošević
  Chorwacja
24,17 Mark Foster
  Wielka Brytania
Lars Frölander
  Szwecja
24,39
Mężczyźni 100 m Lars Frölander
  Szwecja
52,61 James Hickman
  Wielka Brytania
52,97 Denys Syłantiew
  Ukraina
53,04
Mężczyźni 200 m Franck Esposito
  Francja
1:57,20 Denys Syłantiew
  Ukraina
1:57,29 Anatolij Poliakow
  Rosja
1:5789
Styl zmienny
Mężczyźni 200 m Marcel Wouda
  Holandia
2:01,43 Massimiliano Rosolino
  Włochy
2:01,46 Jani Sievinen
  Finlandia
2:02,11
Mężczyźni 400 m Frederik Hviid
  Hiszpania
4:17,16 Mickey Halika
  Izrael
4:17,49 Marcel Wouda
  Holandia
4:18,26
Styl dowolny
Mężczyźni 4 × 100 m Johan Kenkhuis
Mark Veens
Marcel Wouda
Pieter van den Hoogenband

  Holandia
3:16,27 Denis Pimankow
Siergiej Asjichmin
Dimitrij Czernyszew
Aleksandr Popow
  Rosja
3:19,49 Christian Keller
Lars Marserburg
Christian Tröger
Lars Conrad
  Niemcy
3:20,20
Mężczyźni 4 × 200 m Christian Keller
Stefan Pohl
Lars Conrad
Michael Kiedel

  Niemcy
7:19,63 Paul Palmer
Gavin Meadows
James Salter
Edward Sinclair
  Wielka Brytania
7:19,91 Maksim Korsunow
Dimitrij Kuzmin
Andriej Kaprałow
Dimitrij Czernyszew
  Rosja
7:25,36
Styl zmienny
Mężczyźni 4 × 100 m Klaas-Erik Zwering
Marcel Wouda
Stefan Aartsen
Pieter van den Hoogenband

  Holandia
3:39,52 Stev Theloke
Mark Warnecke
Christian Keller
Christian Trögler
  Niemcy
3:40,15 Sergiej Ostapczuk
Dmitrij Komornikow
Władysław Kulikow
Aleksandr Popow
  Rosja
3:41,18

Otwarty akwenEdytuj

RezultatyEdytuj

Konkurencja: Złoto: Punkty Srebro: Punkty Brąz: Punkty
Mężczyźni 5 km Jewgiennij Beztruczenko
  Rosja
59:08,1 Aleksiej Akatiew
  Rosja
59:13,5 Samuele Pampana
  Włochy
55:16,1
Mężczyźni 25 km Aleksiej Akatiew
  Rosja
5:11:06,6 Anton Sanaczew
  Rosja
5:11:59,7 André Wilde
  Niemcy
5:12:40,8

KobietyEdytuj

Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
Styl dowolny
Kobiety 50 m Inge de Bruijn
  Holandia
24,99 Therese Alshammar
  Szwecja
25,30 Alison Sheppard
  Wielka Brytania
25,33
Kobiety 100 m Sue Rolph
  Wielka Brytania
55,03 Inge de Bruijn
  Holandia
55,24 Sandra Völker
  Niemcy
55,36
Kobiety 200 m Camelia Potec
  Rumunia
1:58,79 Kerstin Kielgass
  Niemcy
2:00,09 Natalia Baranowska
  Białoruś
2:00,18
Kobiety 400 m Kerstin Kielgass
  Niemcy
4:08,09 Camelia Potec
  Rumunia
4:08,57 Jana Kłoczkowa
  Ukraina
4:10,11
Kobiety 800 m Hannah Stockbauer
  Niemcy
8:33,79 Kirsten Vlieghuis
  Holandia
8:35,19 Jana Henke
  Niemcy
8:37,06
Styl grzbietowy
Kobiety 50 m Sandra Völker
  Niemcy
28,71 Nina Żiwanewska
  Hiszpania
29,02 Metka Sparavec
  Słowenia
29,25
Kobiety 100 m Sandra Völker
  Niemcy
1:01,39 Nina Żiwanewska
  Hiszpania
1:01,98 Roxana Maracineanu
  Francja
1:02,47
Kobiety 200 m Roxana Maracineanu
  Francja
2:11,94 Julija Fomienko
  Rosja
Cathleen Rund
  Niemcy
2:13,33
Styl klasyczny
Kobiety 50 m Ágnes Kovács
  Węgry
31,44 Zoë Baker
  Wielka Brytania
31,53 Janne Schäfer
  Niemcy
32,22
Kobiety 100 m Ágnes Kovács
  Węgry
1:08,75 Switłana Bondarenko
  Ukraina
1:09,33 Brigitte Becue
  Belgia
1:10,23
Kobiety 200 m Ágnes Kovács
  Węgry
2:27,12 Beatrice Câșlaru
  Rumunia
2:27,80 Alicja Pęczak
  Polska
2:28,93
Styl motylkowy
Kobiety 50 m Anna-Karin Kammerling
  Szwecja
26,29 Johanna Sjöberg
  Szwecja
26,93 Chantal Groot
  Holandia
27,41
Kobiety 100 m Inge de Bruijn
  Holandia
58,49 Johanna Sjöberg
  Szwecja
58,97 Diana Mocanu
  Rumunia
1:00,02
Kobiety 200 m Mette Jacobsen
  Dania
2:10,40 Maria Peláez
  Hiszpania
2:11,49 Otylia Jędrzejczak
  Polska
2:11,60
Styl zmienny
Kobiety 200 m Jana Kłoczkowa
  Ukraina
2:14,02 Beatrice Câșlaru
  Rumunia
2:15,12 Sabine Klenz
  Niemcy
2:16,95
Kobiety 400 m Jana Kłoczkowa
  Ukraina
4:38,14 Beatrice Câșlaru
  Rumunia
4:40,98 Hana Cerná
  Czechy
4:45,45
Styl dowolny
Kobiety 4 × 100 m Katrin Meissner
Antje Buschschulte
Franziska van Almsick
Sandra Völker

  Niemcy
3:40,87 Louise Jöhncke
Johanna Sjöberg
Malin Svahnström
Therese Alshammar
  Szwecja
3:43,07 Alison Sheppard
Claire Huddart
Karen Pickering
Sue Rolph
  Wielka Brytania
3:43,55
Kobiety 4 × 200 m Franziska van Almsick
Silvia Szalai
Hannah Stockbauer
Kerstin Kielgass

  Niemcy
8:01,66 Josefin Lillhage
Malin Svahnström
Johanna Sjöberg
Louise Jöhncke
  Szwecja
8:07,37 Camelia Potec
Lorena Diaonescu
Simona Păduraru
Beatrice Câșlaru
  Rumunia
8:07,75
Styl zmienny
Kobiety 4 × 100 m Therese Alshammar
Maria Östling
Johanna Sjöberg
Malin Svahnström
  Szwecja
4:07,52 Sandra Völker
Silvia Pulfrich
Franziska van Almsick
Katrin Meissner

  Niemcy
4:07,79 Katy Sexton
Zoë Baker
Sue Rolph
Karen Pickering
  Wielka Brytania
4:09,18

Otwarty akwenEdytuj

RezultatyEdytuj

Konkurencja: Złoto: Punkty Srebro: Punkty Brąz: Punkty
Kobiety 5 km Peggy Büchse
  Niemcy
1:01:56,6 Viola Valli
  Włochy
1:01:57,8 Britta Kamrau
  Niemcy
1:02:00,6
Kobiety 25 km Olga Gusiewa
  Rosja
5:58:28,3 Angela Maurer
  Niemcy
5:59:30,5 Britta Kamrau
  Niemcy
5:59:33,2

SkokiEdytuj

Konkurencja: Złoto: Punkty Srebro: Punkty Brąz: Punkty
Skoki Indywidualne
Mężczyźni 1 m Trampolina José Miguel Gil
  Hiszpania
396,66 Andreas Wels
  Niemcy
395,97 Stefan Ahrens
  Niemcy
367,68
Kobiety 1 m Trampolina Wiera Iljina
  Rosja
283,41 Irina Laszko
  Rosja
277,59 Conny Schmalfuss
  Niemcy
265,11
Mężczyźni 3 m Trampolina Tony Ally
  Wielka Brytania
415,62 Imre Lengyel
  Węgry
402,30 Jukka Piekkanen
  Finlandia
395,70
Kobiety 3 m Trampolina Wiera Iljina
  Rosja
312,39 Irina Laszko
  Rosja
293,67 Conny Schmalfuss
  Niemcy
293,55
Mężczyźni 10 m Platforma Dimitrij Sautin
  Rosja
435,87 Heiko Meyer
  Niemcy
426,18 Roman Wołodkow
  Ukraina
416,52
Kobiety 10 m Platforma Jelena Żupina
  Ukraina
338,28 Dolores Sáez
  Hiszpania
329,22 Swietłana Timoszinina
  Rosja
307,23
Skoki Synchroniczne
Mężczyźni 3 m Trampolina Nicola Marconi
Donald Miranda

  Włochy
303,24 Alexander Mesch
Holger Schlepps
  Niemcy
299,79 Tony Ally
Mark Schipman
  Wielka Brytania
296,01
Kobiety 3 m Trampolina Ganna Sorokina
Jelena Żupina

  Ukraina
285,15 Simona Koch
Conny Schmalfuss
  Niemcy
281,10 Odila Arboles-Souchon
Julie Danaux
  Francja
262,68
Mężczyźni 10 m Platforma Jan Hempel
Heiko Meyer

  Niemcy
320,46 Igor Łukaszin
Władimir Timoszin
  Rosja
318,39 Leon Taylor
Pete Waterfield
  Wielka Brytania
295,44
Kobiety 10 m Platforma Jewgenija Olszewska
Swietłana Timoszinina

  Rosja
272,46 Anke Piper
Ute Wetzig
  Niemcy
264,69 Odile Arboles-Souchon
Julie Danaux
  Hiszpania
254,94

SynchronizacjaEdytuj

RezultatyEdytuj

Konkurencja: Złoto: Punkty Srebro: Punkty Brąz: Punkty
Solo Olga Brusnikina
  Rosja
99,000 Virgine Dedieu
  Francja
97,680 Giovanna Burlando
  Włochy
95,880
Dwójki Olga Brusnikina
Maria Kisielewa

  Rosja
99,160 Virgine Dedieu
Myriam Lignot
  Francja
97,240 Giovanna Burlando
Maurizia Cecconi
  Włochy
96,000
Drużynowo Rosja
  Rosja
99,080 Francja
  Włochy
97,480 Włochy
  Francja
96,240

Otwarty akwenEdytuj

Zobacz teżEdytuj

Linki zewnętrzneEdytuj