Otwórz menu główne

Mistrzostwa Europy w Pływaniu 2000

25. Mistrzostwa Europy w Pływaniu odbyły się w Helsinkach w Finlandii pod patronatem Europejskiej Federacji Pływackiej (LEN – Ligue Européenne de Natation). Trwały od 3 lipca do 9 lipca 2000. Oprócz zawodów pływackich na krytym basenie 50-metrowym, zawodnicy rywalizowali w skokach do wody i pływaniu synchronicznym.

PływanieEdytuj

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Klasyfikacja medalowa
Lp. Państwo Z S B R-m
1   Rosja 15 3 4 22
2   Niemcy 7 12 2 21
3   Włochy 6 7 3 16
4   Szwecja 6 2 3 11
5   Ukraina 4 3 6 13
6   Hiszpania 4 1 6 11
7   Rumunia 3 6 5 14
8   Węgry 3 1 0 4
9   Francja 1 2 6 9
10   Słowacja 1 2 1 4
11   Finlandia 1 1 1 3
11   Szwajcaria 1 1 1 3
13   Polska 1 1 0 2
13   Białoruś 1 1 0 2
15   Chorwacja 1 0 0 1
16   Holandia 0 5 2 7
17   Wielka Brytania 0 2 6 8
18   Dania 0 2 2 4
19   Belgia 0 1 2 3
20   Litwa 0 1 0 1
21   Czechy 0 0 2 2
22   Austria 0 0 1 1
22   Izrael 0 0 1 1
22   Turcja 0 0 1 1


MężczyźniEdytuj

Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
Styl dowolny
Mężczyźni 50 m Aleksandr Popow
  Rosja
21,95 Pieter van den Hoogenband
  Holandia
22,35 Lorenzo Vismara
  Włochy
22,38
Mężczyźni 100 m Aleksandr Popow
  Rosja
48,61 Pieter van den Hoogenband
  Holandia
48,77 Lars Frölander
  Szwecja
49,24
Mężczyźni 200 m Massimiliano Rosolino
  Włochy
1:47,31 Pieter van den Hoogenband
  Holandia
1:47,62 Paul Palmer
  Wielka Brytania
1:49,54
Mężczyźni 400 m Emiliano Brembilla
  Włochy
3:48,56 Dragoş Coman
  Rumunia
3:48,69 Paul Palmer
  Wielka Brytania
3:50,97
Mężczyźni 1,500 m Ihor Czerwynśkyj
  Ukraina
15:05,31 Emiliano Brembilla
  Włochy
15:06,42 Dragoş Coman
  Rumunia
15:10,97
Styl grzbietowy
Mężczyźni 50 m Stev Theloke
  Niemcy
25,60 Darius Grigalionis
  Litwa
25,61 David Ortega
  Hiszpania
26,00
Mężczyźni 100 m David Ortega
  Hiszpania
55,50 Wołodymyr Nikołajczuk
  Ukraina
55,64 Derya Büyükuncu
  Turcja
55,84
Mężczyźni 200 m Gordan Kožulj
  Chorwacja
1:58,62 Emanuele Merisi
  Włochy
2:00,02 Yoab Gath
  Izrael
2:00,32
Styl klasyczny
Mężczyźni 50 m Mark Warnecke
  Niemcy
27,75 Ołeh Lisohor
  Ukraina
27,81 Remo Lütolf
  Szwajcaria
27,91
Mężczyźni 100 m Domenico Fioravanti
  Włochy
1:02,02 Jarno Pihlava
  Finlandia
1:02,07 Dmitrij Komornikow
  Rosja
1:02,11
Mężczyźni 200 m Dmitrij Komornikow
  Rosja
2:13,09 Domenico Fioravanti
  Włochy
2:14,87 Maxim Podoprigora
  Austria
2:15,07
Styl motylkowy
Mężczyźni 50 m Jere Hárd
  Finlandia
23,88 Lars Frölander
  Szwecja
23,96 Mark Foster
  Wielka Brytania
24,02
Mężczyźni 100 m Lars Frölander
  Szwecja
52,23 Thomas Rupprath
  Niemcy
53,38 James Hickman
  Wielka Brytania
53,44
Mężczyźni 200 m Anatolij Poliakow
  Rosja
1:56,73 James Hickman
  Wielka Brytania
1:58,44 Ioan Gherghel
  Rumunia
1:58,54
Styl zmienny
Mężczyźni 200 m Massimiliano Rosolino
  Włochy
2:00,62 Christian Keller
  Niemcy
2:02,02 Xavier Marchand
  Francja
2:02,06
Mężczyźni 400 m István Batházi
  Węgry
4:18,51 Cezar Badita
  Rumunia
4:19,42 Johann Le Bihan
  Francja
4:20,50
Styl dowolny
Mężczyźni 4 × 100 m Denis Pimankow
Dimitrij Czernyszew
Andriej Kaprałow
Aleksandr Popow

  Rosja
3:18,75 Stefan Herbst
Lars Conrad
Christian Tröger
Stephan Kunzelmann
  Niemcy
3:19,16 Romain Romain
Nicolas Kintz
Hugo Viart
Frederick Bousquet
  Francja
3:20,37
Mężczyźni 4 × 200 m Emiliano Brembilla
Mateo Pellicari
Simone Cercato
Massimiliano Rosolino

  Włochy
7:16,52 Micheal Kiedel
Christian Keller
Stefan Herbst
Stefan Pohl
  Niemcy
7:18,96 Martijn Zuujdweg
Marcel Wouda
Mark van den Zijden
Pieter van den Hoogenband
  Holandia
7:19,91
Styl zmienny
Mężczyźni 4 × 100 m Władysław Aminow
Dmitrij Komornikow
Dimitrij Czernyszew
Aleksandr Popow

  Rosja
3:39,29 Mattias Ohlin
Martin Gustavsson
Lars Frölander
Stefan Nystrand
  Szwecja
3:40,43 Wołodymyr Nikołajczuk
Ołeh Lisohor
Andrij Serdinow
Paweł Chnykin
  Ukraina
3:40,91

Otwarty akwenEdytuj

RezultatyEdytuj

Konkurencja: Złoto: Punkty Srebro: Punkty Brąz: Punkty
Mężczyźni 5 km Luca Baldini
  Włochy
55:13,1 Fabio Venturini
  Włochy
55:16,4 David Meca
  Hiszpania
55:35,3
Mężczyźni 25 km Stéphane Lecat
  Francja
5:05:22,5 David Meca
  Hiszpania
5:05:28,9 Fabio Fusi
  Włochy
5:06:25,5

KobietyEdytuj

Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
Styl dowolny
Kobiety 50 m Therese Alshammar
  Szwecja
24,44 Wilma van Rijn
  Holandia
25,46 Olha Mukomoł
  Ukraina
25,54
Kobiety 100 m Therese Alshammar
  Szwecja
54,41 Martina Moravcová
  Słowacja
54,45 Mette Jacobsen
  Dania
55,31
Kobiety 200 m Natalia Baranowska
  Białoruś
1:59,51 Martina Moravcová
  Słowacja
2:00,08 Camelia Potec
  Rumunia
2:00,32
Kobiety 400 m Jana Kłoczkowa
  Ukraina
4:09,41 Natalia Baranowska
  Białoruś
4:11,37 Camelia Potec
  Rumunia
4:11,76
Kobiety 800 m Flavia Rigamonti
  Szwajcaria
8:29,16 Chantal Strasser
  Szwajcaria
8:31,36 Kirsten Vlieghuis
  Holandia
8:37,94
Styl grzbietowy
Kobiety 50 m Nina Zhivanevskaya
  Hiszpania
28,76 Diana Mocanu
  Rumunia
28,85 Ivona Hlavácková
  Białoruś
29,18
Kobiety 100 m Nina Zhivanevskaya
  Hiszpania
1:01,02 Diana Mocanu
  Rumunia
1:01,54 Louise Ørnstedt
  Dania
1:01,88
Kobiety 200 m Nina Zhivanevskaya
  Hiszpania
2:09,53 Diana Mocanu
  Rumunia
2:11,62 Antje Buschschulte
  Niemcy
2:12,04
Styl klasyczny
Kobiety 50 m Ágnes Kovács
  Węgry
31,68 Zoë Baker
  Wielka Brytania
32,00 Sylvia Gerasch
  Niemcy
32,02
Kobiety 100 m Ágnes Kovács
  Węgry
1:08,38 Sylvia Gerasch
  Niemcy
1:09,28 Switłana Bondarenko
  Ukraina
1:09,81
Kobiety 200 m Beatrice Câșlaru
  Rumunia
2:26,76 Ágnes Kovács
  Węgry
2:26,85 Karine Bremond
  Francja
2:28,20
Styl motylkowy
Kobiety 50 m Anna-Karin Kammerling
  Szwecja
26,40 Karen Egdal
  Dania
26,97 Martina Moravcová
  Słowacja
26,98
Kobiety 100 m Martina Moravcová
  Słowacja
58,72 Otylia Jędrzejczak
  Polska
58,97 Johanna Sjöberg
  Szwecja
59,29
Kobiety 200 m Otylia Jędrzejczak
  Polska
2:08,63 Mette Jacobsen
  Dania
2:08,77 Mireia García
  Hiszpania
2:10,44
Styl zmienny
Kobiety 200 m Jana Kłoczkowa
  Ukraina
Beatrice Câșlaru
  Rumunia
2:12.57
Sue Rolph
  Wielka Brytania
2:15,82
Kobiety 400 m Jana Kłoczkowa
  Ukraina
4:39,78 Beatrice Câșlaru
  Rumunia
4:41,64 Yseult Gervy
  Belgia
4:46,15
Styl dowolny
Kobiety 4 × 100 m Louise Jöhncke
Johanna Sjöberg
Anna-Karin Kammerling
Therese Alshammar

  Szwecja
3:42,38 Luisa Striani
Sara Parise
Cecilia Vianini
Cristina Chiuso
  Włochy
3:45,31 Nina van Koeckhoven
Liesbet Dressen
Sofie Goffin
Tine Bossuyt
  Belgia
3:46,42
Kobiety 4 × 200 m Camelia Potec
Simona Păduraru
Ioana Diaconescu
Beatrice Câșlaru

  Rumunia
8:03,17 Luisa Striani
Cecilia Vianini
Sara Parise
Sara Goffi
  Włochy
8:08,14 Solenne Figuès
Leatitia Choux
Katarine Quelennec
Alicia Bozon
  Francja
8:08,30
Styl zmienny
Kobiety 4 × 100 m Therese Alshammar
Emma Igelström
Johanna Sjöberg
Louise Jöhncke

  Szwecja
4:06,00 Sofie Wolfs
Brigitte Becue
Fabienne Dufour
Nina van Koeckhoven

  Belgia
4:09,52 Raluca Udroiu
Beatrice Câșlaru
Diana Mocanu
Camelia Potec
  Rumunia
4:10,05

Otwarty akwenEdytuj

RezultatyEdytuj

Konkurencja: Złoto: Punkty Srebro: Punkty Brąz: Punkty
Kobiety 5 km Peggy Büchse
  Niemcy
1:00:26,6 Britta Kamrau
  Niemcy
1:00:40,9 Jana Pechanová
  Czechy
1:00:41,6
Kobiety 25 km Peggy Büchse
  Niemcy
5:22:11,1 Edith van Dijk
  Holandia
5:24:47,0 Valeria Caspirini
  Włochy
5:24:52,7

Skoki do wodyEdytuj

Konkurencja: Złoto: Punkty Srebro: Punkty Brąz: Punkty
Skoki Indywidualne
Mężczyźni 1 m Trampolina Alexander Mensch
  Niemcy
370,53 Dimitrij Bajbakow
  Rosja
363,00 Joona Puhakka
  Finlandia
347,16
Kobiety 1 m Trampolina Wiera Iljina
  Rosja
275,28 Heike Fischer
  Niemcy
256,83 Natalia Umyskowa
  Rosja
252,00
Mężczyźni 3 m Trampolina Dmitrij Sautin
  Rosja
681,48 Stefan Ahrens
  Niemcy
641,94 Aleksandr Dobroskok
  Rosja
634,59
Kobiety 3 m Trampolina Julija Pachalina
  Rosja
578,37 Dörte Lindner
  Niemcy
528,72 Anna Lindberg
  Szwecja
523,77
Mężczyźni 10 m Platforma Dimitrij Sautin
  Rosja
710,07 Heiko Meyer
  Niemcy
635,97 Igor Łukaszin
  Rosja
634,98
Kobiety 10 m Platforma Swietłana Timoszina
  Rosja
482,34 Ute Wetzig
  Niemcy
476,73 Jelena Żupina
  Rosja
475,86
Skoki Synchroniczne
Mężczyźni 3 m Trampolina Tobias Schellenberg
Andreas Wels

  Niemcy
331,98 Aleksandr Dobroskok
Dmitrij Sautin
  Rosja
328,56 Rafael Álvarez
José Miguel Gil
  Hiszpania
293,46
Kobiety 3 m Trampolina Wiera Iljina
Julija Pachalina

  Rosja
312,00 Dörte Lindner
Conny Schmalfuss
  Niemcy
272,52 Ganna Sorokina
Jelena Żupina
  Rosja
263,88
Mężczyźni 10 m Platforma Igor Łukaszin
Dimitrij Sautin

  Rosja
323,46 Aleksander Skrypnik
Roman Wołodkow
  Rosja
292,74 Leon Taylor
Pete Waterfield
  Wielka Brytania
280,20
Kobiety 10 m Platforma Anke Piper
Ute Wetzig

  Niemcy
268,05 Jewgenija Olszewska
Switłana Timoszinina
  Ukraina
265,20 Olga Leonowa
Jelena Żupina
  Rosja
246,54

SynchronizacjaEdytuj

RezultatyEdytuj

Konkurencja: Złoto: Punkty Srebro: Punkty Brąz: Punkty
Solo Olga Brusnikina
  Rosja
99,200 Virgine Dedieu
  Francja
98,080 Gemma Mengual
  Hiszpania
96,240
Dwójki Olga Brusnikina
Maria Kisielewa

  Rosja
99,360 Virgine Dedieu
Myriam Lignot
  Francja
97,160 Gemma Mengual
Paolo Tirados
  Hiszpania
96,080
Drużynowo Rosja
  Rosja
99,520 Włochy
  Włochy
97,480 Francja
  Francja
97,000

Otwarty akwenEdytuj

Zobacz teżEdytuj

Linki zewnętrzneEdytuj