Otwórz menu główne

Mistrzostwa Europy w Pływaniu 2002

26. Mistrzostwa Europy w Pływaniu odbyły się w Berlinie (Niemcy), pod patronatem Europejskiej Federacji Pływackiej (LEN – Ligue Européenne de Natation). Trwały od 29 lipca do 4 sierpnia. Oprócz zawodów pływackich na krytym basenie 50-metrowym, zawodnicy rywalizowali w skokach do wody i pływaniu synchronicznym.

Spis treści

PływanieEdytuj

MężczyźniEdytuj

Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
Styl dowolny
Mężczyźni 50 m Bartosz Kizierowski
  Polska
22,18
Lorenzo Vismara
  Włochy
22,26
Ołeksandr Wołyniec
  Ukraina
22,31
Mężczyźni 100 m Pieter van den Hoogenband
  Holandia
47,86
Aleksandr Popow
  Rosja
48,94 Duje Draganja
  Chorwacja
49,31
Mężczyźni 200 m Pieter van den Hoogenband
  Holandia
1:44,89 Emiliano Brembilla
  Włochy
1:46,94 Massimiliano Rosolino
  Włochy
1:47,98
Mężczyźni 400 m Emiliano Brembilla
  Włochy
3:46,60
Massimiliano Rosolino
  Włochy
3:48,70 Dragoş Coman
  Rumunia
3:48,78
Mężczyźni 1,500 m Jurij Priłukow
  Rosja
15:03,88 Christian Minotti
  Włochy
15:04,16 Ihor Czerwynśkyj
  Ukraina
15:07,65
Styl grzbietowy
Mężczyźni 50 m Thomas Rupprath
  Niemcy
25,05 Stev Theloke
  Niemcy
25,12 Bartosz Kizierowski
  Polska
25,52
Mężczyźni 100 m Stev Theloke
  Niemcy
54,42 Markus Rogan
  Austria
54,54 Pierre Roger
  Francja
54,89
Mężczyźni 200 m Gordan Kožulj
  Chorwacja
1:58,70 Markus Rogan
  Austria
1:58,83 Emanuele Merisi
  Włochy
1:59,17
Styl klasyczny
Mężczyźni 50 m Ołeh Lisohor
  Ukraina
27,18 Mihály Flaskay
  Węgry
27,51 Károly Güttler
  Węgry
27,85
Mężczyźni 100 m Ołeh Lisohor
  Ukraina
1:00,29 Roman Słudnow
  Rosja
1:00,72 Hugues Duboscq
  Francja
1:01,04
Mężczyźni 200 m Davide Rummolo
  Włochy
2:11,37 Yohan Bernard
  Francja
2:11,77 Roman Słudnow
  Rosja
2:11,81
Styl motylkowy
Mężczyźni 50 m Jere Hård
  Finlandia
23,50 Thomas Rupprath
  Niemcy
23,78 Lars Frölander
  Szwecja
23,85
Mężczyźni 100 m Thomas Rupprath
  Niemcy
51,94 Andrij Serdinow
  Ukraina
52,17 Denys Syłantiew
  Ukraina
52,36
Mężczyźni 200 m Franck Esposito
  Francja
1:55,18 Denys Syłantiew
  Ukraina
1:55,42 Anatolij Poliakow
  Rosja
1:55,62
Styl zmienny
Mężczyźni 200 m Jani Sievinen
  Finlandia
1:59,30 Alessio Boggiatto
  Włochy
1:59,83 Markus Rogan
  Austria
2:00,50
Mężczyźni 400 m Alessio Boggiatto
  Włochy
4:13,19 István Batházi
  Węgry
4:17,33 Nicolas Rostoucher
  Francja
4:19,19
Styl dowolny
Mężczyźni 4 × 100 m Lars Conrad
Stefan Herbst
Thorsten Spanneberg
Stephan Kunzelmann

  Niemcy
3:17,67 Erik la Fleur
Stefan Nystrand
Lars Frölander
Mattias Ohlin
  Szwecja
3:17,75 Lorenzo Vismara
Christian Galenda
Michele Scarica
Simone Cercato
  Włochy
3:18,20
Mężczyźni 4 × 200 m Emiliano Brembilla
Mateo Pelliciari
Federico Cappellazzo
Massimiliano Rosolino

  Włochy
7:12,18 Moritz Zimmer
Stefan Pohl
Lars Conrad
Stefan Herbst
  Niemcy
7:17,59 Athanasios Oikonomou
Nicolas Xylouris
Ioanis Kokkodis
Spiridon Giannotis
  Grecja
7:20,67
Styl zmienny
Mężczyźni 4 × 100 m Jewgienij Alekin
Roman Słudnow
Igor Marczenko
Aleksandr Popow

  Rosja
3:36,21 Pierre Roger
Hugues Duboscq
Franck Esposito
Romain Barnier
  Francja
3:36,55 Stev Theloke
Jens Kruppa
Thomas Rupprath
Stefan Herbst
  Niemcy
3:37,05

Otwarty akwenEdytuj

RezultatyEdytuj

Konkurencja: Złoto: Punkty Srebro: Punkty Brąz: Punkty
Mężczyźni 5 km Luca Baldini
  Włochy
55:35,6 Thomas Lurz
  Niemcy
56:24,5 Stefano Rubaudo
  Włochy
56:26,9
Mężczyźni 10 km Władimir Diatczin
  Rosja
1:55:27,9 Jewgienij Koszkarow
  Rosja
1:55:29,9 Luca Baldini
  Włochy
1:56:04,2
Mężczyźni 25 km Jurij Kudinow
  Rosja
5:09:47,4 Gilles Rondy
  Francja
5:18:02,0 David Meca
  Hiszpania
5:18:27,1

KobietyEdytuj

Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
Styl dowolny
Kobiety 50 m Therese Alshammar
  Szwecja
24,84 Martina Moravcová
  Słowacja
25,09 Alaksandra Hierasimienia
  Białoruś
25,24
Kobiety 100 m Franziska van Almsick
  Niemcy
54,39 Martina Moravcová
  Słowacja
54,61 Jelena Popczienko
  Białoruś
54,62
Kobiety 200 m Franziska van Almsick
  Niemcy
1:56,64 Camelia Potec
  Rumunia
1:57,80 Jelena Popczienko
  Białoruś
1:58,91
Kobiety 400 m Jana Kłoczkowa
  Ukraina
4:07,10 Éva Risztov
  Węgry
4:07,24 Camelia Potec
  Rumunia
4:09,49
Kobiety 800 m Jana Henke
  Niemcy
8:23,83 Éva Risztov
  Węgry
8:28,06 Hannah Stockbauer
  Niemcy
8:30,97
Styl grzbietowy
Kobiety 50 m Nna Zhivanevskaya
  Hiszpania
28,58 Sandra Völker
  Niemcy
28,81 Alaksandra Hierasimienia
  Białoruś
28,86
Kobiety 100 m Stanisława Komarowa
  Rosja
1:01,40 Sandra Völker
  Niemcy
1:01,42 Antje Buschschulte
  Niemcy
1:01,56
Kobiety 200 m Stanisława Komarowa
  Rosja
2:09,49 Nina Zhivanevskaya
  Hiszpania
2:10,27 Iryna Amszennikowa
  Ukraina
2:11,59
Styl klasyczny
Kobiety 50 m Emma Igelström
  Szwecja
31,17 Switłana Bondarenko
  Ukraina
31,77 Jelena Bogomazowa
  Rosja
32,10
Kobiety 100 m Emma Igelström
  Szwecja
1:07,87 Switłana Bondarenko
  Ukraina
1:09,28 Jelena Bogomazowa
  Rosja
1:09,53
Kobiety 200 m Mirna Jukić
  Austria
2:25,83 Anne Poleska
  Niemcy
2:27,37 Emma Igelström
  Szwecja
2:27,61
Styl motylkowy
Kobiety 50 m Anna-Karin Kammerling
  Szwecja
25,57 Daniela Samulski
  Niemcy
26,86 Chantal Groot
  Holandia
26,91
Kobiety 100 m Martina Moravcová
  Słowacja
57,20 Otylia Jędrzejczak
  Polska
57,97 Anna-Karin Kammerling
  Szwecja
58,94
Kobiety 200 m Otylia Jędrzejczak
  Polska
2:05,78 Éva Risztov
  Węgry
2:08,24 Annika Mehlhorn
  Niemcy
2:09,27
Styl zmienny
Kobiety 200 m Jana Kłoczkowa
  Ukraina
2:11,59 Hanna Szczerba
  Białoruś
2:13,04 Alenka Kejžar
  Słowenia
2:14,24
Kobiety 400 m Jana Kłoczkowa
  Ukraina
4:35,10 Éva Risztov
  Węgry
4:36,17 Nicole Hetzer
  Niemcy
4:42,22
Styl dowolny
Kobiety 4 × 100 m Katrin Meißner
Petra Dallmann
Sandra Völker
Franziska van Almsick

  Niemcy
3:36,00 Josefin Lillhage
Johanna Sjöberg
Anna-Karin Kammerling
Therese Alshammar
  Szwecja
3:41,6 Manon van Rooijen
Marleen Veldhuis
Chantal Groot
Wilma van Hofwegen
  Holandia
3:41,98
Kobiety 4 × 200 m Petra Dallmann
Alessa Ries
Hannah Stockbauer
Franziska van Almsick

  Niemcy
7:59,07 Laura Roca
Melissa Caballero
Erika Villaecija
Tatiana Rouba
  Hiszpania
8:05,89 Josefin Lillhage
Johanna Sjöberg
Lisa Wanberg
Ida Mattson
  Szwecja
8:08,46
Styl zmienny
Kobiety 4 × 100 m Antje Buschschulte
Simone Weiler
Franziska van Almsick
Sandra Völker

  Niemcy
4:01,54 Therese Alshammar
Emma Igelström
Anna-Karin Kammerling
Johanna Sjöberg
  Szwecja
4:06,15 Iryna Amszennikowa
Switłana Bondarenko
Jana Kłoczkowa
Olha Mukomoł
  Ukraina
4:06,22

Otwarty akwenEdytuj

RezultatyEdytuj

Konkurencja: Złoto: Punkty Srebro: Punkty Brąz: Punkty
Kobiety 5 km Viola Vialli
  Włochy
1:00:25,9 Hanna Miluska
  Szwajcaria
1:00:27,3 Madine Pastor
  Niemcy
1:00:28,3
Kobiety 10 km Edith van Dijk
  Holandia
2:06:20,3 Angela Maurer
  Niemcy
2:06:22,5 Britta Kamrau
  Niemcy
2:06:22,7
Kobiety 25 km Edith van Dijk
  Holandia
5:27:34,0 Olesia Szałygina
  Rosja
5:34:47,9 Natalja Pankina
  Rosja
5:34:51,4

SkokiEdytuj

Konkurencja: Złoto: Punkty Srebro: Punkty Brąz: Punkty
Skoki indywidualne
Mężczyźni 1 m Trampolina Nicola Marconi
  Włochy
390,81 José Miguel Gil
  Hiszpania
385,86 Christian Löffler
  Niemcy
377,94
Kobiety 1 m Trampolina Heike Fischer
  Niemcy
308,58 Wiera Iljina
  Rosja
307,53 Natalja Umyskowa
  Rosja
285,03
Mężczyźni 3 m Trampolina Dmitrij Sautin
  Rosja
495,45 Andreas Wels
  Niemcy
463,59 Wasilij Lisowski
  Rosja
456,06
Kobiety 3 m Trampolina Julija Pachalina
  Rosja
329,94 Ditte Kotzian
  Niemcy
319,08 Conny Schmalfuss
  Niemcy
295,29
Mężczyźni 10 m Platforma Heiko Meyer
  Niemcy
492,39 Imre Lengyel
  Węgry
426,27 Aliaksandr Warłamau
  Białoruś
400,62
Kobiety 10 m Platforma Anke Piper
  Niemcy
337,05 Tania Cagnotto
  Włochy
331,32 Olha Leonowa
  Ukraina
321,93
Skoki synchroniczne
Mężczyźni 3 m Trampolina Dmitrij Bajbakow
Dmitrij Sautin

  Rosja
360,33 Tobias Schellenberg
Andreas Wels
  Niemcy
350,25 Nicola Marconi
Tommaso Marconi
  Włochy
330,51
Kobiety 3 m Trampolina Ditte Kotzian
Conny Schmalfuss

  Niemcy
308,76 Wiera Iljina
Julija Pachalina
  Rosja
302,64 Tania Cagnotto
Maria Marconi
  Włochy
268,98
Mężczyźni 10 m Platforma Roman Wołodkow
Anton Zacharow

  Ukraina
340,20 András Hajnal
Imre Lengyel
  Węgry
315,06 Andriej Mamontow
Aliaksandr Warłamau
  Białoruś
300,36
Kobiety 10 m Platforma Anne Gamm
Ditte Kotzian

  Niemcy
309,78 Olha Leonowa
Ołena Żupina
  Ukraina
284,97 Jewgienija Olszewska
Swietłana Timoszynina
  Rosja
283,02

SynchronizacjaEdytuj

RezultatyEdytuj

Konkurencja: Złoto: Punkty Srebro: Punkty Brąz: Punkty
Solo Virginie Dedieu
  Francja
99,100 Anastasija Dawydowa
  Rosja
97,900 Gemma Mengual
  Hiszpania
97,100
Dwójki Anastasija Dawydowa
Anastasija Jermakowa

  Rosja
99,300 Gemma Mengual
Paolo Tirados
  Hiszpania
97,900 Virginie Dedieu
Myriam Glez
  Francja
96,600
Drużynowo Rosja
  Rosja
99,000 Hiszpania
  Hiszpania
98,100 Włochy
  Włochy
96,400

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Klasyfikacja medalowa
Lp. Państwo Z S B R-m
1   Niemcy 15 11 9 35
2   Rosja 11 9 8 28
3   Włochy 7 5 8 20
4   Ukraina 6 5 6 17
5   Szwecja 4 3 4 11
6   Holandia 4 0 2 6
7   Francja 2 3 4 9
8   Polska 2 1 1 4
9   Finlandia 2 0 0 2
10   Hiszpania 1 5 2 8
11   Austria 1 2 1 4
11   Słowacja 1 2 0 3
13   Chorwacja 1 0 1 2
14   Węgry 0 8 1 9
14   Białoruś 0 1 6 7
16   Rumunia 0 1 2 3
17   Szwajcaria 0 1 0 1
18   Grecja 0 0 1 1
18   Słowenia 0 0 1 1

Zobacz teżEdytuj

Linki zewnętrzneEdytuj