Mistrzostwa Europy w Pływaniu 2020

Mistrzostwa Europy w Pływaniu 2020 – 35. edycja mistrzostw Europy w pływaniu, które odbywały się w dniach 10–23 maja 2021 roku w Budapeszcie[1]. Pierwotnie zawody miały się odbyć w maju, ale z powodu pandemii Covid-19 zostały przełożone na sierpień. Mistrzostwa miały się odbyć między 17-30 sierpnia 2020[2]. Ponownie zostały przełożone na 10-23 maja 2021 roku[1].

Mistrzostwa Europy w Pływaniu 2020
2018 2022
Data 10–23 maja 2021
Gospodarz Węgry Budapeszt
Organizator LEN
Liczba konkurencji 73
Liczba reprezentacji 51

Plan mistrzostwEdytuj

Finały
Maj 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Łącznie
Pływanie 4 6 6 6 6 6 9 43
Pływanie na otwartym akwenie 2 2 1 2 7
Pływanie synchroniczne 1 1 2 2 3 1 10
Skoki do wody 1 2 2 2 2 2 2 13
Łącznie 2 3 6 6 5 4 4 4 6 6 6 6 6 9 73

Klasyfikacja medalowa mistrzostwEdytuj

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1.   Rosja 20 9 13 42
2.   Wielka Brytania 12 13 7 32
3.   Włochy 10 14 20 44
4.   Ukraina 7 5 2 14
5.   Holandia 6 5 1 12
6.   Węgry 5 4 6 15
7.   Niemcy 5 2 4 11
8.   Francja 2 5 3 10
9.   Hiszpania 1 4 2 7
10.   Grecja 1 2 3 6
11.   Finlandia 1 1 0 2
  Rumunia 1 1 0 2
13.   Szwecja 1 0 3 4
14.   Izrael 1 0 1 2
15.   Czechy 1 0 0 1
16.   Szwajcaria 0 3 1 4
17.   Białoruś 0 2 2 4
18.   Austria 0 1 2 3
19.   Dania 0 1 1 2
20.   Bułgaria 0 1 0 1
  Polska 0 1 0 1
22.   Litwa 0 0 1 1
Razem 74 74 72 220

MedaliściEdytuj

PływanieEdytuj

MężczyźniEdytuj

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
Styl dowolny
50 metrów[3] Ari-Pekka Liukkonen
  Finlandia
21,61 Benjamin Proud
  Wielka Brytania
21,69 Kristian Gołomeew
  Grecja
21,73
100 metrów[4] Klimient Kolesnikow
  Rosja
47,37   Alessandro Miressi
  Włochy
47,45 Andriej Minakow
  Rosja
47,74
200 metrów[5] Martin Malutin
  Rosja
1:44,79   Duncan Scott
  Wielka Brytania
1:45,19 Thomas Dean
  Wielka Brytania
1:45,34
400 metrów[6] Martin Malutin
  Rosja
3:44,18 Felix Auböck
  Austria
3:44,63 Danas Rapšys
  Litwa
3:45,39
800 metrów[7] Mychajło Romanczuk
  Ukraina
7:42,61 Gregorio Paltrinieri
  Włochy
7:43,62 Gabriele Detti
  Włochy
7:46,10
1500 metrów[8] Mychajło Romanczuk
  Ukraina
14:39,89 Gregorio Paltrinieri
  Włochy
14:42,91 Domenico Acerenza
  Włochy
14:54,36
Styl grzbietowy
50 metrów[9] Klimient Kolesnikow
  Rosja
23,80   Robert Glință
  Rumunia
24,42 Hugo González
  Hiszpania
24,47
100 metrów[10] Robert Glință
  Rumunia
52,88   Hugo González
  Hiszpania
52,90 Apostolos Christou
  Grecja
Yohann Ndoye Brouard
  Francja
52,97
200 metrów[11] Jewgienij Ryłow
  Rosja
1:54,46 Luke Greenbank
  Wielka Brytania
1:54,62 Roman Mityukov
  Szwajcaria
1:56,33  
Styl klasyczny
50 metrów[12] Adam Peaty
  Wielka Brytania
26,21 Ilja Szymanowicz
  Białoruś
26,55 Nicolò Martinenghi
  Włochy
26,68
100 metrów[13] Adam Peaty
  Wielka Brytania
57,66 Arno Kamminga
  Holandia
58,10 James Wilby
  Wielka Brytania
58,58
200 metrów[14] Anton Czupkow
  Rosja
2:06,99 Arno Kamminga
  Holandia
2:07,35 Erik Persson
  Szwecja
2:07,66  
Styl motylkowy
50 metrów[15] Szebasztián Szabó
  Węgry
23,00 Andrij Howorow
  Ukraina
23,01 Andriej Żyłkin
  Rosja
23,08
100 metrów[16] Kristóf Milák
  Węgry
50,18   Josif Miladinow
  Bułgaria
50,93   James Guy
  Wielka Brytania
50,99
200 metrów[17] Kristóf Milák
  Węgry
1:51,10   Federico Burdisso
  Włochy
1:54,28   Tamás Kenderesi
  Węgry
1:54,43
Styl zmienny
200 metrów[18] Hugo González
  Hiszpania
1:56,76   Jérémy Desplanches
  Szwajcaria
1:56,95 Alberto Razzetti
  Włochy
1:57,25
400 metrów[19] Ilja Borodin
  Rosja
4:10,02 WJ,   Alberto Razzetti
  Włochy
4:11,17 Max Litchfield
  Wielka Brytania
4:11,56
Sztafety
4 × 100 metrów
st. dowolnym
[20]
  Rosja
Andriej Minakow (48,18)
Aleksandr Szczogolew (47,64)
Władisław Griniew (47,49)
Klimient Kolesnikow (47,10)
Andriej Żyłkin[a]
Michaił Wiekowiszczew[a]
Iwan Giriew[a]
Jewgienij Ryłow[a]
3:10,41     Wielka Brytania
Thomas Dean (48,32)
Matthew Richards (48,13)
James Guy (47,92)
Duncan Scott (47,19)
Jacob Whittle[a]
Joe Litchfield[a]
3:11,56   Włochy
Alessandro Miressi (47,74)
Lorenzo Zazzeri (48,30)
Thomas Ceccon (47,98)
Manuel Frigo (47,85)
Leonardo Deplano[a]
3:11,87
4 × 200 metrów
st. dowolnym
[21]
  Rosja
Martin Malutin (1:45,15)
Aleksandr Szczogolew (1:45,39)
Aleksandr Krasnych (1:46,52)
Michaił Wiekowiszczew (1:46,42)
Iwan Giriew[a]
7:03,48     Wielka Brytania
Thomas Dean (1:46,47)
Matthew Richards (1:46,97)
James Guy (1:45,88)
Duncan Scott (1:45,29)
Max Litchfield[a]
Calum Jarvis[a]
7:04,61   Włochy
Stefano Ballo (1:47,30)
Matteo Ciampi (1:46,17)
Marco De Tullio (1:46,02)
Stefano Di Cola (1:46,56)
Manuel Frigo[a]
Filippo Megli[a]
7:06,05
4 × 100 metrów
st. zmiennym
[22]
  Wielka Brytania
Luke Greenbank (53,64)
Adam Peaty (57,38)
James Guy (50,65)
Duncan Scott (46,92)
Joe Litchfield[a]
James Wilby[a]
Thomas Dean[a]
3:28,59     Rosja
Klimient Kolesnikow (52,13)
Kiriłł Prigoda (59,02)
Michaił Wiekowiszczew (50,94)
Andriej Minakow (47,41)
Jewgienij Ryłow[a]
Anton Czupkow[a]
Aleksandr Kudaszew[a]
Aleksandr Szczogolew[a]
3:29,50   Włochy
Thomas Ceccon (53,59)
Nicolò Martinenghi (57,84)
Federico Burdisso (51,29)
Alessandro Miressi (47,21)
Alessandro Pinzuti[a]
Piero Codia[a]
3:29,93  

KobietyEdytuj

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
Styl dowolny
50 metrów[23] Ranomi Kromowidjojo
  Holandia
23,97 Pernille Blume
  Dania

Katarzyna Wasick
  Polska
24,17
24,17  
[b]
100 metrów[24] Femke Heemskerk
  Holandia
53,05 Marie Wattel
  Francja
53,32 Anna Hopkin
  Wielka Brytania
53,43
200 metrów[25] Barbora Seemanová
  Czechy
1:56,27   Federica Pellegrini
  Włochy
1:56,29 Freya Anderson
  Wielka Brytania
1:56,42
400 metrów[26] Simona Quadarella
  Włochy
4:04,66 Anna Jegorowa
  Rosja
4:06,05 Boglárka Kapás
  Węgry
4:06,90
800 metrów[27] Simona Quadarella
  Włochy
8:20,23 Anastasija Kirpicznikowa
  Rosja
8:21,86 Anna Jegorowa
  Rosja
8:26,56
1500 metrów[28] Simona Quadarella
  Włochy
15:53,59 Anastasija Kirpicznikowa
  Rosja
16:01,06 Martina Caramignoli
  Włochy
16:05,81
Styl grzbietowy
50 metrów[29] Kira Toussaint
  Holandia
27,36 Kathleen Dawson
  Wielka Brytania
27,46 Maaike de Waard
  Holandia
27,74
100 metrów[30] Kathleen Dawson
  Wielka Brytania
58,49 Margherita Panziera
  Włochy
59,01 Marija Kamieniewa
  Rosja
59,22
200 metrów[31] Margherita Panziera
  Włochy
2:06,08   Cassie Wild
  Wielka Brytania
2:07,74 Katalin Burián
  Węgry
2:07,87
Styl klasyczny
50 metrów[32] Benedetta Pilato
  Włochy
29,35 Ida Hulkko
  Finlandia
30,19   Julija Jefimowa
  Rosja
30,22
100 metrów[33] Sophie Hansson
  Szwecja
1:05,69 Arianna Castiglioni
  Włochy
1:06,13 Martina Carraro
  Włochy
1:06,21
200 metrów[34] Molly Renshaw
  Wielka Brytania
2:21,34 Lisa Mamie
  Szwajcaria
2:22,05   Julija Jefimowa
  Rosja
2:22,16
Styl motylkowy
50 metrów[35] Ranomi Kromowidjojo
  Holandia
25,30 Mélanie Henique
  Francja
25,46 Emilie Beckmann
  Dania
25,59
100 metrów[36] Anna Ntountounaki
  Grecja

Marie Wattel
  Francja
57,37 [b] Louise Hansson
  Szwecja
57,56
200 metrów[37] Boglárka Kapás
  Węgry
2:06,50 Katinka Hosszú
  Węgry
2:08,14 Swietłana Czimrowa
  Rosja
2:08,55
Styl zmienny
200 metrów[38] Anastasia Gorbenko
  Izrael
2:09,99 Abbie Wood
  Wielka Brytania
2:10,03 Katinka Hosszú
  Węgry
2:10,12
400 metrów Katinka Hosszú
  Węgry
4:34,76 Viktória Mihályvári-Farkas
  Węgry

Aimee Willmott
  Wielka Brytania
4:36,81 [b]
Sztafety
4 × 100 metrów
st. dowolnym
[39]
  Wielka Brytania
Lucy Hope (53,89)
Anna Hopkin (53,59)
Abbie Wood (53,90)
Freya Anderson (52,79)
Evelyn Davis[c]
Emma Russell[c]
3:34,17   Holandia
Ranomi Kromowidjojo (53,56)
Kira Toussaint (54,61)
Marrit Steenbergen (54,13)
Femke Heemskerk (51,99)
Kim Busch[c]
Robin Neumann[c]
3:34,29   Francja
Marie Wattel (53,97)
Charlotte Bonnet (53,36)
Anouchka Martin (54,25)
Assia Touati (54,34)
Lison Nowaczyk[c]
3:35,92
4 × 200 metrów
st. dowolnym
[40]
  Wielka Brytania
Lucy Hope (1:58,45)
Tamryn van Selm (1:58,59)
Holly Hibbott (1:59,71)
Freya Anderson (1:56,40)
Emma Russell[c]
7:53,15   Węgry
Zsuzsanna Jakabos (1:59,34)
Fanni Fábián (2:00,19)
Laura Veres (1:59,23)
Boglárka Kapás (1:57,50)
Evelyn Verrasztó[c]
7:56,26   Włochy
Stefania Pirozzi (1:59,63)
Sara Gailli (1:59,94)
Simona Quadarella (2:00,61)
Federica Pellegrini (1:56,54)
Lisa Angiolini[c]
7:56,72
4 × 100 metrów
st. zmiennym
[41]
  Wielka Brytania
Kathleen Dawson (58,08)  
Molly Renshaw (1:05,72)
Laura Stephens (57,55)
Anna Hopkin (52,66)
Cassie Wild[c]
Sarah Vasey[c]
Harriet Jones[c]
Freya Anderson[c]
3:54,01  ,     Rosja
Marija Kamieniewa (59,47)
Julija Jefimowa (1:05,77)
Swietłana Czimrowa (56,78)
Arina Surkowa (54,23)
Anastasija Fiesikowa[c]
Jewgienija Czikunowa[c]
3:56,25   Włochy
Margherita Panziera (59,71)
Arianna Castiglioni (1:05,66)
Elena Di Liddo (57,27)
Federica Pellegrini (53,66)
Silvia Scalia[c]
Martina Carraro[c]
Silvia Di Pietro[c]
3:56,30  

Konkurencje mieszaneEdytuj

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
Sztafety
4 × 100 metrów
st. dowolnym
[42]
  Wielka Brytania
Duncan Scott (48,20)
Thomas Dean (48,11)
Anna Hopkin (52,88)
Freya Anderson (52,88)
Matthew Richards[a]
Jacob Whittle[a]
Evelyn Davis[c]
Lucy Hope[c]
3:22,07 = ,     Holandia
Stan Pijnenburg (48,55)
Jesse Puts (48,39)
Ranomi Kromowidjojo (53,59)
Femke Heemskerk (51,73)
Luc Kroon[a]
Marrit Steenbergen[c]
Kim Busch[c]
3:22,26   Włochy
Alessandro Miressi (47,63)
Thomas Ceccon (47,59)
Federica Pellegrini (53,58)
Silvia Di Pietro (53,84)
Manuel Frigo[a]
Chiara Tarantino[c]
3:22,64  
4 × 200 metrów
st. dowolnym
[43]
  Wielka Brytania
Thomas Dean (1:46,54)
James Guy (1:45,43)
Abbie Wood (1:56,67)
Freya Anderson (1:58,03)
Calum Jarvis[a]
Joe Litchfield[a]
Lucy Hope[c]
7:26,67     Włochy
Stefano Ballo (1:46,96)
Stefano Di Cola (1:46,16)
Federica Pellegrini (1:55,66)
Margherita Panziera (2:00,57)
Stefania Pirozzi[c]
Filippo Megli[a]
Sara Gailli[c]
7:29,35   Rosja
Aleksandr Szczogolew (1:46,66)
Aleksandr Krasnych (1:47,05)
Anna Jegorowa (1:58,52)
Anastasija Kirpicznikowa (1:59,31)
Iwan Giriew[a]
Jewgienij Ryłow[a]
Marija Kamieniewa[c]
Arina Surkowa[c]
7:31,54
4 × 100 metrów
st. zmiennym
[44]
  Wielka Brytania
Kathleen Dawson (58,43)
Adam Peaty (57,13)
James Guy (50,61)
Anna Hopkin (52,65)
Joe Litchfield[a]
Harriet Jones[c]
3:38,82     Holandia
Kira Toussaint (59,59)
Arno Kamminga (58,37)
Nyls Korstanje (51,45)
Femke Heemskerk (51,87)
Ranomi Kromowidjojo[c]
3:41,28     Włochy
Margherita Panziera (59,55)
Nicolò Martinenghi (58,05)
Elena Di Liddo (57,54)
Alessandro Miressi (47,16)
Simone Sabbioni[a]
Silvia Di Pietro[c]
3:42,30  

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1.   Wielka Brytania 11 9 6 26
2.   Rosja 9 5 8 22
3.   Włochy 5 9 13 27
4.   Węgry 5 3 4 12
5.   Holandia 4 5 1 10
6.   Ukraina 2 1 0 3
7.   Francja 1 2 2 5
8.   Hiszpania 1 1 1 3
9.   Finlandia 1 1 0 2
  Rumunia 1 1 0 2
11.   Grecja 1 0 2 3
  Szwecja 1 0 2 3
13.   Czechy 1 0 0 1
  Izrael 1 0 0 1
15.   Szwajcaria 0 2 1 3
16.   Dania 0 1 1 2
17.   Austria 0 1 0 1
  Białoruś 0 1 0 1
  Bułgaria 0 1 0 1
  Polska 0 1 0 1
21.   Litwa 0 0 1 1
Razem 44 44 42 130

Skoki do wodyEdytuj

MężczyźniEdytuj

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Trampolina 1 m[45] Patrick Hausding
  Niemcy
427,75 Jack Laugher
  Wielka Brytania
402,90 Giovanni Tocci
  Włochy
402,50
Trampolina 3 m[46] Jewgienij Kuzniecow
  Rosja
525,20 Nikita Szlejcher
  Rosja
505,80 Martin Wolfram
  Niemcy
484,65
Trampolina 3 m synchronicznie[47]   Niemcy
Patrick Hausding
Lars Rüdiger
426,78   Rosja
Jewgienij Kuzniecow
Nikita Szlejcher
415,47   Ukraina
Ołeksandr Horszkowozow
Ołeh Kołodij
409,92
Wieża 10 m[48] Aleksandr Bondar
  Rosja
564,35 Thomas Daley
  Wielka Brytania
533,30 Wiktor Minibajew
  Rosja
530,05
Wieża 10 m synchronicznie[49]   Wielka Brytania
Thomas Daley
Matthew Lee
477,57   Rosja
Aleksandr Bondar
Wiktor Minibajew
471,96   Niemcy
Timo Barthel
Patrick Hausding
424,32

KobietyEdytuj

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Trampolina 1 m[50] Elena Bertocchi
  Włochy
259,90 Michelle Heimberg
  Niemcy
255,55 Chiara Pellacani
  Włochy
254,15
Trampolina 3 m[51] Tina Punzel
  Niemcy
330,85 Chiara Pellacani
  Włochy
321,15 Emma Gullstrand
  Szwecja
319,60
Trampolina 3 m synchronicznie[52]   Niemcy
Lena Hentschel
Tina Punzel
307,29   Włochy
Elena Bertocchi
Chiara Pellacani
307,20   Rosja
Uljana Kliujewa
Witalija Koroljewa
291,00
Wieża 10 m[53] Anna Konanychina
  Rosja
365,25 Julija Timoszynina
  Rosja
329,20 Andrea Spendolini-Sirieix
  Wielka Brytania
326,60
Wieża 10 m synchronicznie[54]   Rosja
Jekatierina Bielajewa
Julija Timoszynina
307,44   Wielka Brytania
Eden Cheng
Lois Toulson
290,58   Ukraina
Ksenija Bajło
Sofija Łyskun
286,74

Konkurencje mieszaneEdytuj

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Trampolina 3 m synchronicznie[55]   Włochy
Chiara Pellacani
Matteo Santoro
300,69   Wielka Brytania
Tina Punzel
Lou Massenberg
294,27   Rosja
Ilja Molczanow
Witalija Koroljewa
289,50
Wieża 10 m synchronicznie[56]   Ukraina
Ksenija Bajło
Ołeksij Sereda
325,68   Wielka Brytania
Andrea Spendolini-Sirieix
Noah Williams
307,32   Rosja
Jekatarina Beljajewa
Wiktor Minibajew
302,58
Drużynowo[57]   Rosja
Kristina Iljinych
Jewgienij Kuzniecow
Jekatarina Beljajewa
Wiktor Minibajew
431,80   Włochy
Chiara Pellacani
Andreas Sargent Larsen
Sarah Jodoin Di Maria
Riccardo Giovannini
428,00   Niemcy
Tina Punzel
Patrick Hausding
Christina Wassen
Lou Massenberg
421,00

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1.   Rosja 5 4 4 13
2.   Niemcy 4 1 3 8
3.   Włochy 2 3 2 7
4.   Wielka Brytania 1 4 1 6
5.   Ukraina 1 0 2 3
6.   Szwajcaria 0 1 0 1
7.   Szwecja 0 0 1 1
Razem 13 13 13 39

Pływanie synchroniczneEdytuj

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
Solo technicznie[58] Marta Fiedina
  Ukraina
91,8445 Evangelia Platanioti
  Grecja
89,2897 Wasilina Chandoszka
  Białoruś
87,7173
Solo dowolnie[59] Warwara Subbotina
  Rosja
96,4333 Marta Fiedina
  Ukraina
93,7000 Evangelia Platanioti
  Grecja
90,8000
Duety technicznie[60]   Rosja
Swietłana Kolesniczenko
Swietłana Romaszyna
95,6705   Ukraina
Marta Fiedina
Anastasija Sawczuk
92,6188   Austria
Anna-Maria Alexandri
Eirini-Marina Alexandri
89,4592
Duety dowolnie[61]   Rosja
Swietłana Kolesniczenko
Swietłana Romaszyna
97,9000   Ukraina
Marta Fiedina
Anastasija Sawczuk
94,3333   Austria
Anna-Maria Alexandri
Eirini-Marina Alexandri
90,8667
Zespół technicznie[62]   Rosja
Włada Czigiriowa
Marina Goladkina
Wieronika Kalinina
Swietłana Kolesniczenko
Polina Komar
Swietłana Romaszyna
Ałła Szyszkina
Marija Szuroczkina
95,6705   Ukraina
Maryna Ałeksijewa
Władysława Ałeksijewa
Marta Fiedina
Kateryna Reznyk
Anastasija Sawczuk
Alina Szynkarenko
Ksenija Sydorenko
Jełyzaweta Jachno
92,9320   Hiszpania
Ona Carbonell
Berta Ferreras
Meritxell Mas
Alisa Ozhogina
Paula Ramírez
Sara Saldaña
Iris Tió
Blanca Toledano
89,7700
Zespół dowolnie[63]   Ukraina
Maryna Ałeksijewa
Władysława Ałeksijewa
Marta Fiedina
Kateryna Reznyk
Anastasija Sawczuk
Alina Szynkarenko
Ksenija Sydorenko
Jełyzaweta Jachno
95,0667   Hiszpania
Abril Conesa
Berta Ferreras
Meritxell Mas
Alisa Ozhogina
Paula Ramírez
Sara Saldaña
Iris Tió
Blanca Toledano
91,2333   Izrael
Eden Blecher
Shelly Bobritsky
Maya Dorf
Noy Gazala
Catherine Kunin
Nikol Nahshonov
Ariel Nassee
Polina Prikazchikova
86,8000
Kombinacja dowolnie[64]   Ukraina
Maryna Ałeksijewa
Władysława Ałeksijewa
Ołesia Derewjanczenko
Marta Fiedina
Weronika Hryszko
Kateryna Reznyk
Anastasija Sawczuk
Alina Szynkarenko
Ksenija Sydorenko
Jełyzaweta Jachno
94,7000   Grecja
Maria Alzigkouzi Kominea
Eleni Deligianni
Eleni Fragkaki
Krystalenia Gialama
Pinelopi Karamesiou
Zoi Karangelou
Danai Kariori
Andriana Misikevych
Georgia Vasilopoulou
Violeta Zouzouni
89,1000   Białoruś
Wiera Buciel
Marharyta Kiryluk
Hanna Kucun
Jana Kudzina
Ksienija Kulaszowa
Anastasija Nawasioława
Waleryja Puz
Anastasija Suwaława
Ksienija Traceŭskaja
Alaksandra Wysockaja
86,0667
Program akrobatyczny[65]   Ukraina
Maryna Ałeksijewa
Władysława Ałeksijewa
Marta Fiedina
Weronika Hryszko
Anna Nosowa
Kateryna Reznyk
Anastasija Sawczuk
Alina Szynkarenko
Ksenija Sydorenko
Jełyzaweta Jachno
95,3000   Białoruś
Wiera Buciel
Marharyta Kiryluk
Hanna Kucun
Jana Kudzina
Ksienija Kulaszowa
Anastasija Nawasioława
Waleryja Puz
Anastasija Suwaława
Ksienija Traceŭskaja
Alaksandra Wysockaja
86,5667   Węgry
Niké Barta
Katalin Csilling
Linda Farkas
Boglárka Gács
Lilien Götz
Hanna Hatala
Szabina Hungler
Adelin Regényi
Luca Rényi
Anna Viktória Szabó
79,1000
Duety mieszane technicznie[66]   Rosja
Majja Gurbanbierdijewa
Aleksandr Malcew
91,7963   Hiszpania
Emma García
Pau Ribes
84,8697   Włochy
Isotta Sportelli
Nicolò Ogliari
77,4281
Duety mieszane dowolnie[67]   Rosja
Olesja Platonowa
Aleksandr Malcew
93,9333   Hiszpania
Emma García
Pau Ribes
86,5333   Włochy
Isotta Sportelli
Nicolò Ogliari
81,8667

Tabela medalowaEdytuj

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1.   Rosja 6 0 0 6
2.   Ukraina 4 4 0 8
3.   Hiszpania 0 3 1 4
4.   Grecja 0 2 1 3
5.   Białoruś 0 1 2 3
6.   Austria 0 0 2 2
  Włochy 0 0 2 2
8.   Izrael 0 0 1 1
  Węgry 0 0 1 1
Razem 10 10 10 30

Pływanie na otwartym akwenieEdytuj

MężczyźniEdytuj

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
5 km[68] Gregorio Paltrinieri
  Włochy
55:43,3 Marc-Antoine Olivier
  Francja
55:45,1 Dario Verani
  Włochy
55:46,6
10 km[69] Gregorio Paltrinieri
  Włochy
1:51:30,6 Marc-Antoine Olivier
  Francja
1:51:41,7 Florian Wellbrock
  Niemcy
1:51:42,0
25 km[70] Axel Reymond
  Francja
4:35:59,8 Matteo Furlan
  Włochy
4:36:05,1 Kiriłł Abrosimow
  Rosja
4:36:06,2

KobietyEdytuj

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
5 km[71] Sharon van Rouwendaal
  Holandia
58:45,2 Giulia Gabbrielleschi
  Włochy
58:49,3 Océane Cassignol
  Francja
58:51,4
10 km[72] Sharon van Rouwendaal
  Holandia
1:59:12,7 Anna Olasz
  Węgry
1:59:13,0 Rachele Bruni
  Włochy
1:59:15,1
25 km[70] Lea Boy
  Niemcy
4:53:57,0 Lara Grangeon
  Francja
4:54:58,4 Barbara Pozzobon
  Włochy
4:54:58,7

Konkurencje mieszaneEdytuj

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
5 km drużynowo[73]   Włochy
Rachele Bruni
Giulia Gabbrielleschi
Gregorio Paltrinieri
Domenico Acerenza
54:09,0   Niemcy
Lea Boy
Leonie Beck
Rob Muffels
Florian Wellbrock
54:18,0   Węgry
Réka Rohács
Anna Olasz
Dávid Betlehem
Kristóf Rasovszky
54:18,5

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1.   Włochy 3 2 3 8
2.   Holandia 2 0 0 2
3.   Francja 1 3 1 5
4.   Niemcy 1 1 1 3
5.   Węgry 0 1 1 2
6.   Rosja 0 0 1 1
Razem 7 7 7 21

Linki zewnętrzneEdytuj

Oficjalna strona mistrzostw

UwagiEdytuj

  1. a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa ab ac ad ae af Zawodnik płynął tylko w eliminacjach i otrzymał medal.
  2. a b c Nie przyznano.
  3. a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa ab ac ad Zawodniczka płynęła tylko w eliminacjach i otrzymała medal.

PrzypisyEdytuj

  1. a b European Swimming Championships Rescheduled For May 2021 In Budapest
  2. Decyzja, która musiała zapaść. Mistrzostwa Europy przełożone na sierpień. Przynajmniej na razie..., Przegląd Sportowy, 20 marca 2020 [dostęp 2020-04-14] (pol.).
  3. 50 m stylem dowolnym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-23].
  4. 100 m stylem dowolnym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-21].
  5. 200 m stylem dowolnym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-21].
  6. 400 m stylem dowolnym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  7. 800 m stylem dowolnym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-22].
  8. 1500 m stylem dowolnym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  9. 50 m stylem grzbietowym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  10. 100 m stylem grzbietowym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-20].
  11. 200 m stylem grzbietowym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-22].
  12. 50 m stylem klasycznym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-22].
  13. 100 m stylem klasycznym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  14. 200 m stylem klasycznym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-20].
  15. 50 m stylem motylkowym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-21].
  16. 100 m stylem motylkowym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-23].
  17. 200 m stylem motylkowym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  18. 200 m stylem zmiennym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-20].
  19. 400 m stylem zmiennym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-23].
  20. 4 × 100 m stylem dowolnym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  21. 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  22. 4 × 100 m stylem zmiennym mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-23].
  23. 50 m stylem dowolnym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  24. 100 m stylem dowolnym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-22].
  25. 200 m stylem dowolnym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-20].
  26. 400 m stylem dowolnym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-23].
  27. 800 m stylem dowolnym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  28. 1500 m stylem dowolnym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-21].
  29. 50 m stylem grzbietowym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  30. 100 m stylem grzbietowym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-21].
  31. 200 m stylem grzbietowym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-23].
  32. 50 m stylem klasycznym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-23].
  33. 100 m stylem klasycznym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-21].
  34. 200 m stylem klasycznym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-21].
  35. 50 m stylem motylkowym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-23].
  36. 100 m stylem motylkowym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  37. 200 m stylem motylkowym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-20].
  38. 200 m stylem zmiennym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-22].
  39. 4 × 100 m stylem dowolnym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  40. 4 × 200 m stylem dowolnym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-21].
  41. 4 × 100 m stylem zmiennym kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-23].
  42. Sztafeta mieszana 4 × 100 m stylem dowolnym – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-22].
  43. Sztafeta mieszana 4 × 200 m stylem dowolnym – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  44. Sztafeta mieszana 4 × 100 m stylem zmiennym – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-20].
  45. Trampolina 1 m mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  46. Trampolina 3 m mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  47. Trampolina 3 m synchronicznie mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  48. Wieża 10 m mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  49. Wieża 10 m synchronicznie mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  50. Trampolina 1 m kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  51. Trampolina 3 m kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  52. Trampolina 3 m synchronicznie kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  53. Wieża 10 m kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  54. Wieża 10 m synchronicznie kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  55. Trampolina 3 m synchronicznie mieszana – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  56. Wieża 10 m synchronicznie mieszana – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  57. Skoki do wody – drużynowo mieszane – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  58. Solo technicznie – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  59. Solo dowolnie – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  60. Duety technicznie – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  61. Duety dowolnie – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  62. Zespół technicznie – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  63. Zespół dowolnie – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  64. Kombinacja dowolnie – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  65. Program akrobatyczny – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  66. Duety mieszane technicznie – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  67. Duety mieszane dowolnie – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  68. 5 km mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  69. 10 km mężczyzn – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  70. a b 25 km mężczyzn i kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  71. 5 km kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  72. 10 km kobiet – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].
  73. 5 km drużynowo – wyniki (ang.). Microplus Timing. [dostęp 2021-05-19].