Otwórz menu główne

Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2011

XXVII Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2011mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet odbywające się w dniach od 23 września do 2 października 2011 roku w Serbii oraz we Włoszech. To nie pierwsza impreza tej rangi, jaką te kraje organizują razem. Miastami rozgrywek były: Belgrad, Zrenjanin, Busto Arsizio i Monza[1].Tytułu sprzed dwóch lat broniły Włoszki, ale straciły tytuł na rzecz reprezentacji Serbii, dla której był to pierwszy tytuł.

piłka siatkowa Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2011
2011 CEV Women's European Championships
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg ME 2009 ME 2013 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka siatkowa
Organizator CEV
Szczegóły turnieju
Uczestnicy Mistrzostw
Uczestnicy Mistrzostw
Gospodarze  Serbia
 Włochy
Otwarcie 23 września 2011
Zamknięcie (finał) 2 października 2011, Belgrad
Liczba drużyn 16
Liczba aren 4 (w 4 miastach)
I miejsce  Serbia
II miejsce  Niemcy
III miejsce  Turcja
Statystyki turnieju
Liczba meczów 40

Spis treści

Eliminacje i uczestnicyEdytuj

Bezpośredni awans na Mistrzostwa Europy 2011 uzyskało 5 najlepszych drużyn poprzednich mistrzostw oraz gospodarze turnieju - Włochy i Serbia.

Drużyny uczestnicząceEdytuj

Drużyna Sposób awansu Data kwalifikacji Liczba występów w mistrzostwach Europy Najlepszy wynik w mistrzostwach Europy
  Włochy Gospodarz - 20 (2009, 2007, 2005, 2003, 2001, 1999, 1997, 1995, 1993, 1991, 1989, 1987, 1985, 1983, 1981, 1977, 1975, 1971, 1967, 1951)   Mistrzostwo (2009, 2007)
  Serbia Gospodarz - 2 (2009, 2007)   2. miejsce (2007)[2]
  Holandia 2. miejsce w Mistrzostwach Europy 2009 4 października 2009 23 (2009, 2007, 2005, 2003, 2001, 1999, 1997, 1995, 1993, 1991, 1987, 1985, 1983, 1981, 1979, 1977, 1975, 1971, 1967, 1963, 1958, 1951, 1949)   Mistrzostwo (1995)
  Polska 3. miejsce w Mistrzostwach Europy 2009 4 października 2009 25 (2009, 2007, 2005, 2003, 2001, 1999, 1997, 1995, 1991, 1989, 1987, 1985, 1983, 1981, 1979, 1977, 1975, 1971, 1967, 1963, 1958, 1955, 1951, 1950, 1949)   Mistrzostwo (2005, 2003)
  Niemcy 4. miejsce w Mistrzostwach Europy 2009 4 października 2009 22 (2009, 2007, 2005, 2003, 2001, 1999, 1997, 1995, 1993, 1991, 1989, 1987, 1985, 1983, 1981, 1979, 1977, 1975, 1971, 1967, 1963, 1958)   3. miejsce (2003, 1991)
  Turcja 5. miejsce w Mistrzostwach Europy 2009 4 października 2009 9 (2009, 2007, 2005, 2003, 1995, 1989, 1981, 1967, 1963)   2. miejsce (2003)
  Rosja 6. miejsce w Mistrzostwach Europy 2009 4 października 2009 9 (2009, 2007, 2005, 2003, 2001, 1999, 1997, 1995, 1993)   Mistrzostwo (2001, 1999, 1997, 1993)[3]
  Azerbejdżan zwycięstwo w grupie A turnieju kwalifikacyjnego 30 maja 2010 3 (2009, 2007, 2005) 4. miejsce (2005)
  Czechy zwycięstwo w grupie B turnieju kwalifikacyjnego 30 maja 2010 7 (2009,2007, 2003, 2001, 1997, 1995, 1993)   2. miejsce (1993)[4]
  Ukraina zwycięstwo w grupie C turnieju kwalifikacyjnego 30 maja 2010 5 (2003, 2001, 1997, 1995, 1993)   3. miejsce (1993)
  Hiszpania zwycięstwo w grupie D turnieju kwalifikacyjnego 30 maja 2010 3 (2009, 2007, 2005) 9. miejsce (2009)
  Rumunia zwycięstwo w grupie E turnieju kwalifikacyjnego 30 maja 2010 22 (2005, 2003, 2001, 1999, 1997, 1993, 1991, 1989, 1987, 1985, 1983, 1981, 1979, 1977, 1975, 1971, 1967, 1963, 1958, 1955, 1950, 1949)   3. miejsce (1963)
  Bułgaria zwycięstwo w grupie F turnieju kwalifikacyjnego 30 maja 2010 25 (2009, 2007, 2005, 2003, 2001, 1999, 1997, 1995, 1993, 1991, 1989, 1987, 1985, 1983, 1981, 1979, 1977, 1975, 1971, 1967, 1963, 1958, 1955, 1950, 1949)   Mistrzostwo (1981)
  Chorwacja baraże 11 września 2010 8 (2009, 2007, 2005, 2001, 1999, 1997, 1995, 1993)   3. miejsce (1999, 1997, 1995)
  Izrael baraże 11 września 2010 2 (1971, 1967) 8. miejsce (1967)
  Francja baraże 11 września 2010 13 (2009, 2007, 2001, 1991, 1989, 1987, 1985, 1983, 1979, 1971, 1958, 1951, 1949) 5. miejsce (1949)

Składy drużynEdytuj

Faza grupowaEdytuj

     awans do ćwierćfinałów

     baraże o ćwierćfinały

Grupa A -   BelgradEdytuj

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1.   Niemcy 9 3 3 (0) 0 (0) 9 1 9,000 245 187 1,310
2.   Serbia 6 3 2 (0) 1 (0) 7 4 1,750 249 215 1,158
3.   Francja 3 3 1 (0) 2 (0) 4 6 0,667 205 223 0,919
4.   Ukraina 0 3 0 (0) 3 (0) 0 9 0,000 152 226 0,673

Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
24.09 17:00 Niemcy   3:0   Ukraina 25:17 25:15 25:17 400 [1]
20:00 Francja   1:3   Serbia 25:20 15:25 11:25 19:25 4200 [2]
25.09 17:00 Francja   0:3   Niemcy 18:25 23:25 18:25 300 [3]
20:00 Serbia   3:0   Ukraina 25:18 25:18 25:14 3400 [4]
26.09 17:00 Ukraina   0:3   Francja 24:26 14:25 15:25 250 [5]
20:00 Serbia   1:3   Niemcy 22:25 15:25 25:20 17:25 3900 [6]

Grupa B -   MonzaEdytuj

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1.   Włochy 7 3 2 (0) 1 (1) 8 4 2,000 272 254 1,071
2.   Turcja 5 3 2 (1) 1 (0) 6 6 1,000 275 258 1,066
3.   Azerbejdżan 3 3 1 (0) 2 (0) 5 7 0,714 262 283 0,926
4.   Chorwacja 3 3 1 (0) 2 (0) 4 6 0,667 222 236 0,941

Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
23.09 17:30 Turcja   3:1   Azerbejdżan 23:25 25:17 25:19 25:21 800 [7]
20:30 Chorwacja   0:3   Włochy 19:25 20:25 19:25 3000 [8]
24.09 17:30 Chorwacja   3:0   Turcja 25:21 25:23 25:22 1600 [9]
20:30 Włochy   3:1   Azerbejdżan 25:22 25:22 21:25 25:16 3900 [10]
25.09 17:30 Azerbejdżan   3:1   Chorwacja 27:25 18:25 25:21 25:18 1800 [11]
20:30 Włochy   2:3   Turcja 25:21 26:28 16:25 25:22 9:15 4100 [12]

Grupa C -   ZrenjaninEdytuj

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1.   Polska 9 3 3 (0) 0 (0) 9 0 MAX 230 176 1,307
2.   Czechy 6 3 2 (0) 1 (0) 6 3 2,000 220 185 1,189
3.   Rumunia 3 3 1 (0) 2 (0) 3 6 0,500 202 210 0,962
4.   Izrael 0 3 0 (0) 3 (0) 0 9 0,000 144 225 0,640

Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
24.09 16:00 Izrael   0:3   Polska 23:25 7:25 15:25 600 [13]
19:00 Rumunia   0:3   Czechy 27:29 19:25 16:25 1000 [14]
25.09 16:00 Polska   3:0   Czechy 25:20 28:26 25:20 500 [15]
19:00 Izrael   0:3   Rumunia 17:25 23:25 14:25 650 [16]
26.09 16:00 Czechy   3:0   Izrael 25:11 25:18 25:16 450 [17]
19:00 Polska   3:0   Rumunia 27:25 25:18 25:22 800 [18]

Grupa D -   Busto ArsizioEdytuj

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1.   Rosja 9 3 3 (0) 0 (0) 9 2 4,500 277 242 1,145
2.   Holandia 6 3 2 (0) 1 (0) 7 3 2,333 237 209 1,134
3.   Hiszpania 3 3 1 (0) 2 (0) 4 6 0,667 218 232 0,940
4.   Bułgaria 0 3 0 (0) 3 (0) 0 9 0,000 177 196 0,903

Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
23.09 17:30 Holandia   3:0   Hiszpania 25:15 25:14 25:17 500 [19]
20:30 Bułgaria   0:3   Rosja 13:25 24:26 21:25 1400 [20]
24.09 17:30 Bułgaria   0:3   Holandia 23:25 17:25 23:25 1500 [21]
20:30 Rosja   3:1   Hiszpania 32:30 19:25 25:20 25:22 1900 [22]
25.09 17:30 Rosja   3:1   Holandia 26:24 24:26 25:15 25:22 2400 [23]
20:30 Hiszpania   3:0   Bułgaria 25:17 25:18 25:21 1950 [24]

Faza pucharowaEdytuj

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
   Niemcy
   
   Niemcy 3
     Czechy 0  
   Czechy 3
   Francja 1  
   Niemcy 3
     Włochy 0  
   Włochy
   
   Włochy 3
     Holandia 1  
   Holandia 3
   Azerbejdżan 1  
   Niemcy 2
     Serbia 3
   Polska
   
   Polska 0
     Serbia 3  
   Serbia 3
   Rumunia 0  
   Serbia 3
     Turcja 2   Mecz o 3. miejsce
   Rosja
   
   Rosja 0    Włochy 2
     Turcja 3      Turcja 3
   Turcja 3
   Hiszpania 0  


BarażeEdytuj

Data Godzina Miejsce Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
27.09 17:30 Monza Turcja   3:0   Hiszpania 25:19 25:17 25:21 350 [25]
20:30 Holandia   3:1   Azerbejdżan 23:25 27:25 25:16 25:17 420 [26]
28.09 17:00 Belgrad Serbia   3:0   Rumunia 25:19 25:15 25:20 800 [27]
20:00 Czechy   3:1   Francja 25:21 23:25 25:14 25:14 200 [28]

ĆwierćfinałyEdytuj

Data Godzina Miejsce Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
28.09 17:30 Monza Rosja   0:3   Turcja 25:27 21:25 19:25 1100 [29]
20:30 Włochy   3:1   Holandia 25:21 25:20 21:25 25:18 4500 [30]
29.09 17:00 Belgrad Niemcy   3:0   Czechy 25:18 25:20 25:17 300 [31]
20:00 Polska   0:3   Serbia 14:25 20:25 24:26 3100 [32]

PółfinałyEdytuj

Data Godzina Miejsce Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
01.10 17:00 Belgrad Niemcy   3:0   Włochy 25:22 25:22 25:17 1000 [33]
20:00 Serbia   3:2   Turcja 25:10 25:22 23:25 23:25 15:12 8500 [34]

Mecz o 3. miejsceEdytuj

Data Godzina Miejsce Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
02.10 15:00 Belgrad Włochy   2:3   Turcja 21:25 25:15 27:25 19:25 10:15 700 [35]

FinałEdytuj

Data Godzina Miejsce Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
02.10 18:00 Belgrad Niemcy   2:3   Serbia 25:16 20:25 25:19 20:25 9:15 9000 [36]

Nagrody indywidualneEdytuj

MVP Najlepsza
punktująca
Najlepsza
blokująca
Najlepsza
atakująca
Najlepsza
przyjmująca
Najlepsza
zagrywająca
Najlepsza
rozgrywająca
Najlepsza
libero
 
Jovana Brakočević
 
Neslihan Darnel
 
Christiane Fürst
 
Margareta Kozuch
 
Angelina Grün
 
Bahar Toksoy
 
Maja Ognjenović
 
Suzana Ćebić

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Miejsce Reprezentacja
    Serbia
    Niemcy
    Turcja
4.   Włochy
5.   Polska
6.   Rosja
7.   Holandia
8.   Czechy
9.   Rumunia
10.   Francja
11.   Hiszpania
12.   Azerbejdżan
13.   Chorwacja
14.   Bułgaria
15.   Ukraina
16.   Izrael

Zobacz teżEdytuj

PrzypisyEdytuj

  1. General Info
  2. Nie włączając reprezentacji Serbii i Czarnogóry oraz Jugosławii.
  3. Nie włączając reprezentacji Związku Radzieckiego.
  4. Nie włączając reprezentacji Czechosłowacji.