Otwórz menu główne

Mistrzostwa Europy w Szermierce 2013

Mistrzostwa Europy w Szermierce 2013 – 26. edycja mistrzostw Europy odbyła się w Arena Zagreb w Zagrzebiu (Chorwacja) w dniach 16–21 czerwca 2013.

Fencing pictogram.svg Mistrzostwa Europy w Szermierce 2013
2012 2014
Organizator Europejska Konfederacja Szermiercza
Szczegóły turnieju
Gospodarz Zagrzeb,  Chorwacja
Termin 16–21 czerwca
Edycja 26.
Liczba zawodników 394
Liczba drużyn 37
Mistrzowie
floret Niemcy Peter Joppich
Włochy Elisa Di Francisca
szabla Rumunia Tiberiu Dolniceanu
Ukraina Olha Charłan
szpada Niemcy Jörg Fiedler
Rumunia Ana Maria Brânză
floret druż.  Niemcy
 Włochy
szabla druż.  Włochy
 Rosja
szpada druż.  Szwajcaria
 Estonia
Strona internetowa

Spis treści

ProgramEdytuj

 ●  Ceremonia otwarcia  ●  Finał  ●  Ceremonia zamknięcia
Czerwiec 16 17 18 19 20 21 T
Ceremonie
Floret indywidualnie kobiety mężczyźni 2
Floret drużynowo kobiety mężczyźni 2
Szabla indywidualnie kobiety mężczyźni 2
Szabla drużynowo kobiety mężczyźni 2
Szpada indywidualnie mężczyźni kobiety 2
Szpada drużynowo mężczyźni kobiety 2
Medale 2 2 2 2 2 2 12

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Lp. Państwo       Razem
1   Włochy 3 1 4 8
2   Niemcy 3 0 1 4
3   Rumunia 2 0 1 3
4   Rosja 1 3 1 5
5   Ukraina 1 1 2 4
6   Estonia 1 0 0 1
  Szwajcaria 1 0 0 1
8   Węgry 0 2 3 5
9   Francja 0 2 2 4
10   Polska 0 1 3 4
11   Grecja 0 1 0 1
12   Wielka Brytania 0 0 2 2

MedaliściEdytuj

MężczyźniEdytuj

  Złoto   Srebro   Brąz
Floret
  Peter Joppich   Aleksiej Czeriemisinow   Andrea Baldini
  James-Andrew Davis
  Niemcy
Sebastian Bachmann
Marius Braun
Johann Gustinelli
Peter Joppich
  Polska
Radosław Glonek
Paweł Kawiecki
Michał Majewski
Leszek Rajski
  Wielka Brytania
Keith Cook
James-Andrew Davis
Richard Kruse
Marcus Mepstead
Szabla
  Tiberiu Dolniceanu   Aleksiej Jakimienko   Enrico Berrè
  Nikołaj Kowalow
  Włochy
Enrico Berrè
Aldo Montano
Diego Occhiuzzi
Luigi Samele
  Węgry
Csaba Norbert Gáll
Csanád Gémesi
Nikolász Iliász
Áron Szilágyi
  Ukraina
Dmytro Bojko
Andrij Jahodka
Dmytro Pundyk
Ołeh Szturbabin
Szpada
  Jörg Fiedler   Daniel Jérent   Krzysztof Mikołajczak
  Ulrich Robeiri
  Szwajcaria
Max Heinzer
Fabian Kauter
Benjamin Steffen
  Węgry
Gábor Boczkó
Géza Imre
András Rédli
  Ukraina
Anatolij Herej
Witalij Miedwiediew
Bohdan Nikiszyn

KobietyEdytuj

  Złoto   Srebro   Brąz
Floret
  Elisa Di Francisca   Diana Jakowlewa   Carolin Golubytskyi
  Ysaora Thibus
  Włochy
Elisa Di Francisca
Benedetta Durando
Carolina Erba
Arianna Errigo
  Francja
Astrid Guyart
Corinne Maîtrejean
Ysaora Thibus
  Węgry
Edina Knapek
Aida Mohamed
Gabriella Varga
Szabla
  Olha Charłan   Vassiliki Vougiouka   Aleksandra Socha
  Irene Vecchi
  Rosja
Jekatierina Djaczenko
Dina Galiakbarowa
Jana Jegorian
Julija Gawriłowa
  Ukraina
Olha Charłan
Alina Komaszczuk
Hałyna Pundyk
Ołena Woronina
  Włochy
Rossella Gregorio
Lucrezia Sinigaglia
Livia Stagni
Irene Vecchi
Szpada
  Ana Maria Brânză   Francesca Quondamcarlo   Renata Knapik
  Emese Szász
  Estonia
Julia Beljajeva
Irina Embrich
Erika Kirpu
Kristina Kuusk
  Rumunia
Ana Maria Brânză
Simona Pop
Amalia Tătăran
Maria Udrea
  Węgry
Edina Antal
Dorina Budai
Julianna Révész
Emese Szász

Skład reprezentacji PolskiEdytuj

mężczyźniEdytuj

floretEdytuj

  • Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – odpadł w 1/16 finału
  • Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – odpadł w 1/16 finału
  • Michał Majewski (AZS AWF Warszawa) – odpadł w 1/16 finału
  • Leszek Rajski (Wrocławianie) – odpadł w 1/16 finału
    • drużyna (Glonek, Kawiecki, Majewski, Rajski) – zajęła 2. miejsce  

szablaEdytuj

  • Marcin Koniusz (AZS-AWF Katowice) – odpadł w 1/32 finału
  • Adam Skrodzki (AZS-AWF Katowice) – odpadł w 1/32 finału
  • Michał Kosman (AZS AWF Warszawa) – odpadł w eliminacjach
  • Damian Skubiszewski (TMS Zagłębie Sosnowiec) – odpadł w eliminacjach
    • drużyna (Koniusz, Kosman, Skrodzki, Skubiszewski) – zajęła 11. miejsce

szpadaEdytuj

kobietyEdytuj

floretEdytuj

szablaEdytuj

  • Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa) – odpadła w półfinale  
  • Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań) – odpadła w 1/8 finału
  • Matylda Ostojska (AZS AWF Warszawa) – odpadła w 1/16 finału
  • Marta Puda (TMS Zagłębie Sosnowiec) – odpadła w 1/16 finału
    • drużyna (Kędziora, Ostojska, Puda, Socha) – zajęła 4. miejsce

szpadaEdytuj

RezultatyEdytuj

MężczyźniEdytuj

Floret indywidualnieEdytuj

17 czerwca

Lp. Państwo Zawodnik
1.   Niemcy Peter Joppich
2.   Rosja Aleksiej Czeriemisinow
3.   Włochy Andrea Baldini
3.   Wielka Brytania James-Andrew Davis
5.   Rosja Aleksiej Chowanskij
6.   Wielka Brytania Richard Kruse
7.   Włochy Valerio Aspromonte
8.   Białoruś Siarhiej Byk
...
18.   Polska Leszek Rajski
24.   Polska Michał Majewski
29.   Polska Paweł Kawiecki
30.   Polska Radosław Glonek
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
   A. Czeriemisinow  15
   Valerio Aspromonte  8  
   Aleksiej Czeriemisinow  15
     James-Andrew Davis  8  
   Siarhiej Byk  13
   J.-A. Davis  15  
   Aleksiej Czeriemisinow  11
     Peter Joppich  15
   Richard Kruse  12
   Peter Joppich  15  
   Peter Joppich  15
     Andrea Baldini  11  
   Andrea Baldini  15
   Aleksiej Chowanskij  12  


Floret drużynowoEdytuj

20 czerwca

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
   Włochy
 wolny los  
   Włochy 40
     Polska 45  
   Białoruś 35
   Polska 45  
   Polska 45
     Wielka Brytania 43  
   Wielka Brytania 45
   Izrael 31  
   Wielka Brytania 45
     Francja 37  
   Dania 25
   Francja 45  
   Polska 34
     Niemcy 45
   Niemcy 45
   Irlandia 11  
   Niemcy 45
     Węgry 37  
   Węgry 45
   Ukraina 35  
   Niemcy 45
     Rosja 39   Mecz o 3. miejsce
   Austria 38
   Czechy 45  
   Czechy 30    Wielka Brytania 45
     Rosja 45      Rosja 33
   Chorwacja 17
   Rosja 45  


Szabla indywidualnieEdytuj

19 czerwca

Lp. Państwo Zawodnik
1.   Rumunia Tiberiu Dolniceanu
2.   Rosja Aleksiej Jakimienko
3.   Włochy Enrico Berrè
3.   Rosja Nikołaj Kowalow
5.   Ukraina Dmytro Bojko
6.   Rosja Wieniamin Rieszetnikow
7.   Rumunia Ciprian Gălățanu
8.   Włochy Diego Occhiuzzi
...
38.   Polska Adam Skrodzki
40.   Polska Marcin Koniusz
45.   Polska Damian Skubiszewski
46.   Polska Michał Kosman
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
   Aleksiej Jakimienko  15
   Diego Occhiuzzi  13  
   Aleksiej Jakimienko  15
     Enrico Berrè  7  
   Enrico Berrè  15
   Dmytro Bojko  8  
   Aleksiej Jakimienko  11
     Tiberiu Dolniceanu  15
   Tiberiu Dolniceanu  15
   Ciprian Gălățanu  6  
   Tiberiu Dolniceanu  15
     Nikołaj Kowalow  8  
   Wieniamin Rieszetnikow  14
   Nikołaj Kowalow  15  


Szabla drużynowoEdytuj

21 czerwca

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
   Rosja
 wolny los  
   Rosja 44
     Ukraina 45  
   Wielka Brytania 31
   Ukraina 45  
   Ukraina 37
     Węgry 45  
   Węgry 45
   Hiszpania 34  
   Węgry 45
     Niemcy 42  
   Czechy 19
   Niemcy 45  
   Węgry 40
     Włochy 45
   Rumunia
 wolny los  
   Rumunia 45
     Gruzja 27  
   Gruzja 45
   Białoruś 43  
   Rumunia 33
     Włochy 45   Mecz o 3. miejsce
   Francja 45
   Polska 43  
   Francja 43    Ukraina 45
     Włochy 45      Rumunia 36
 wolny los
   Włochy  


Szpada indywidualnieEdytuj

16 czerwca

Lp. Państwo Zawodnik
1.   Niemcy Jörg Fiedler
2.   Francja Daniel Jérent
3.   Polska Krzysztof Mikołajczak
3.   Francja Ulrich Robeiri
5.   Włochy Enrico Garozzo
6.   Szwajcaria Benjamin Steffen
7.   Węgry András Rédli
8.   Francja Iván Trevejo
...
15.   Polska Radosław Zawrotniak
52.   Polska Michał Adamek
88.   Polska Tomasz Motyka
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
   Benjamin Steffen  4
   Jörg Fiedler  15  
   Jörg Fiedler  15
     K. Mikołajczak  12  
   K. Mikołajczak  15
   Iván Trevejo  13  
   Jörg Fiedler  15
     Daniel Jérent  5
   András Rédli  8
   Ulrich Robeiri  9  
   Ulrich Robeiri  4
     Daniel Jérent  15  
   Daniel Jérent  15
   Enrico Garozzo  13  


Szpada drużynowoEdytuj

18 czerwca

  1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
                                     
   Szwajcaria  
 wolny los  
     Szwajcaria 45  
     Finlandia 22  
   Dania 31
   Finlandia 37  
     Szwajcaria 33  
     Polska 26  
   Norwegia  
 wolny los  
     Norwegia 21
     Polska 28  
 wolny los
   Polska  
     Szwajcaria 19  
     Francja 18  
   Rosja  
 wolny los  
     Rosja 42
     Czechy 45  
 wolny los
   Czechy  
     Czechy 42
     Francja 45  
   Hiszpania 45  
   Słowenia 24  
     Hiszpania 34
     Francja 45  
 wolny los
   Francja  
   Szwajcaria 43
   Węgry 36
   Włochy  
 wolny los  
     Włochy 45  
     Rumunia 25  
   Litwa 41
   Rumunia 45  
     Włochy 36  
     Ukraina 45  
   Izrael  
 wolny los  
     Izrael 25
     Ukraina 40  
 wolny los
   Ukraina  
     Ukraina 32
     Węgry 38  
   Niemcy  
 wolny los  
     Niemcy 28
     Estonia 38  
 wolny los
   Estonia  
     Estonia 37
     Węgry 45  
   Szwecja 45  
   Chorwacja 38  
     Szwecja 38
     Węgry 45  
 wolny los
   Węgry  
  Mecz o 3. miejsce
     
   Francja 24
   Ukraina 41


KobietyEdytuj

Floret indywidualnieEdytuj

16 czerwca

Lp. Państwo Zawodniczka
1.   Włochy Elisa Di Francisca
2.   Rosja Diana Jakowlewa
3.   Niemcy Carolin Golubytskyi
3.   Francja Ysaora Thibus
5.   Włochy Arianna Errigo
6.   Włochy Carolina Erba
7.   Włochy Benedetta Durando
8.   Węgry Edina Knapek
...
12.   Polska Martyna Synoradzka
19.   Polska Małgorzata Wojtkowiak
20.   Polska Hanna Łyczbińska
28.   Polska Karolina Chlewińska
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
   Arianna Errigo  5
   Elisa Di Francisca  15  
   Elisa Di Francisca  15
     Ysaora Thibus  12  
   Benedetta Durando  7
   Ysaora Thibus  15  
   Elisa Di Francisca  15
     Diana Jakowlewa  7
   Diana Jakowlewa  15
   Edina Knapek  9  
   Diana Jakowlewa  13
     Carolin Golubytskyi  12  
   Carolin Golubytskyi  15
   Carolina Erba  11  


Floret drużynowoEdytuj

18 czerwca

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
   Włochy 45
   Rumunia 21  
   Włochy 45
     Węgry 18  
   Węgry 20
   Polska 9  
   Włochy 45
     Francja 30
   Francja 45
   Niemcy 25  
   Francja 45 Mecz o 3. miejsce
     Rosja 42  
   Ukraina 35    Węgry 45
   Rosja 45      Rosja 37


Szabla indywidualnieEdytuj

17 czerwca

Lp. Państwo Zawodniczka
1.   Ukraina Olha Charłan
2.   Grecja Vassiliki Vougiouka
3.   Polska Aleksandra Socha
3.   Włochy Irene Vecchi
5.   Hiszpania Araceli Navarro
6.   Węgry Anna Márton
7.   Francja Cécilia Berder
8.   Niemcy Stefanie Kubissa
...
15.   Polska Katarzyna Kędziora
30.   Polska Matylda Ostojska
31.   Polska Marta Puda
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
   Cécilia Berder  14
   Aleksandra Socha  15  
   Aleksandra Socha  9
     Olha Charłan  15  
   Anna Márton  10
   Olha Charłan  15  
   Olha Charłan  15
     Vassiliki Vougiouka  7
   Araceli Navarro  11
   Vassiliki Vougiouka  15  
   Vassiliki Vougiouka  15
     Irene Vecchi  11  
   Irene Vecchi  15
   Stefanie Kubissa  10  


Szabla drużynowoEdytuj

20 czerwca

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
   Ukraina
 wolny los  
   Ukraina 45
     Azerbejdżan 38  
   Białoruś 44
   Azerbejdżan 45  
   Ukraina 45
     Polska 41  
   Węgry
 wolny los  
   Węgry 43
     Polska 45  
 wolny los
   Polska  
   Ukraina 44
     Rosja 45
   Włochy
 wolny los  
   Włochy 45
     Francja 41  
 wolny los
   Francja  
   Włochy 35
     Rosja 45   Mecz o 3. miejsce
   Niemcy 45
   Hiszpania 40  
   Niemcy 41    Polska 44
     Rosja 45      Włochy 45
 wolny los
   Rosja  


Szpada indywidualnieEdytuj

19 czerwca

Lp. Państwo Zawodniczka
1.   Rumunia Ana Maria Brânză
2.   Włochy Francesca Quondamcarlo
3.   Polska Renata Knapik
3.   Węgry Emese Szász
5.   Włochy Rossella Fiamingo
6.   Ukraina Anfisa Poczkałowa
7.   Serbia Romana Caran
8.   Estonia Irina Embrich
...
23.   Polska Małgorzata Stroka
44.   Polska Katarzyna Dąbrowa
49.   Polska Magdalena Piekarska
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
   Renata Knapik  15
   Anfisa Poczkałowa  13  
   Renata Knapik  9
     Ana Maria Brânză  15  
   Ana Maria Brânză  15
   Rossella Fiamingo  8  
   Ana Maria Brânză  15
     Francesca Quondamcarlo  11
   Emese Szász  15
   Irina Embrich  10  
   Emese Szász  8
     F. Quondamcarlo  15  
   F. Quondamcarlo  15
   Romana Caran  13  


Szpada drużynowoEdytuj

21 czerwca

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
   Rosja
 wolny los  
   Rosja 31
     Estonia 32

 
   Francja 34
   Estonia 43  
   Estonia 44
     Włochy 39  
   Niemcy 45
   Izrael 40  
   Niemcy 25
     Włochy 30  
   Finlandia 30
   Włochy 45  
   Estonia 27
     Rumunia 20
   Ukraina 45
   Serbia 31  
   Ukraina 31
     Węgry 40  
   Szwajcaria 28
   Węgry 45  
   Węgry 32
     Rumunia 37   Mecz o 3. miejsce
   Szwecja 45
   Polska 44  
   Szwecja 43    Włochy 25
     Rumunia 44      Węgry 28
   Dania 31
   Rumunia 45  


Linki zewnętrzneEdytuj