Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 - jedynka kobiet

« Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce Czechy Miroslava Knapková
Srebro Drugie miejsce Belgia Annick De Decker
Brąz Trzecie miejsce Szwajcaria Regina Naunheim
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika mężczyźni
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety

Jedynka kobiet (W1x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2008 w Atenach między 19 a 20 września.

Harmonogram konkurencjiEdytuj

Wydarzenie Runda
Piątek, 19 września 2008 Eliminacje
Piątek, 19 września 2008 Repasaże
Sobota, 20 września 2008 Półfinały A/B
Sobota, 20 września 2008 Finał C
Sobota, 20 września 2008 Finał B
Sobota, 20 września 2008 Finał A

MedaliściEdytuj

Złoto Srebro Brąz
  Miroslava Knapková   Annick De Decker   Regina Naunheim

WynikiEdytuj

EliminacjeEdytuj

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4.. → R

Eliminacje 1Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Miroslava Knapková   Czechy 7:38,35 PA/B
2 Regina Naunheim   Szwajcaria 7:40,45 PA/B
3 Ulla Hvid-Fogh   Dania 7:43,04 PA/B
4 Anastasija Kożenkowa   Ukraina 7:51,06 R
5 Katalin Szabó   Węgry 7:51,23 R

Eliminacje 2Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Annick De Decker   Belgia 7:36,91 PA/B
2 Iva Obradović   Serbia 7:38,65 PA/B
3 Nuria Domínguez Asensio   Hiszpania 7:45,62 PA/B
4 Kristīne Gosa   Łotwa 7:55,04 R
5 Ulla Varvio   Finlandia 8:01,15 R

Eliminacje 3Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Agata Gramatyka   Polska 7:38,47 PA/B
2 Caroline Delas   Francja 7:40,94 PA/B
3 Julia Richter   Niemcy 7:44,79 PA/B
4 Jacobine Veenhoven   Holandia 7:47,68 R
5 Kaisa Pajusalu   Estonia 7:56,98 R

RepasażeEdytuj

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4... → FC

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Anastasija Kożenkowa   Ukraina 7:44,41 PA/B
2 Jacobine Veenhoven   Holandia 7:47,43 PA/B
3 Katalin Szabó   Węgry 7:48,53 PA/B
4 Kristīne Gosa   Łotwa 7:50,29 FC
5 Kaisa Pajusalu   Estonia 7:54,40 FC
6 Ulla Varvio   Finlandia 8:06,09 FC

Półfinały A/BEdytuj

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB

Półfinały A/B 1Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Miroslava Knapková   Czechy 7:33,93 FA
2 Nuria Domínguez Asensio   Hiszpania 7:34,51 FA
3 Annick De Decker   Belgia 7:34,63 FA
4 Caroline Delas   Francja 7:35,74 FB
5 Ulla Hvid-Fogh   Dania 7:37,78 FB
6 Katalin Szabó   Węgry 8:02,83 FB

Półfinały A/B 2Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Agata Gramatyka   Polska 7:39,01 FA
2 Iva Obradović   Serbia 7:39,83 FA
2 Regina Naunheim   Szwajcaria 7:39,83 FA
4 Julia Richter   Niemcy 7:42,17 FB
5 Anastasija Kożenkowa   Ukraina 7:43,74 FB
6 Jacobine Veenhoven   Holandia 7:53,50 FB

Finał CEdytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Kristīne Gosa   Łotwa 7:54,94
2 Kaisa Pajusalu   Estonia 7:58,08
3 Ulla Varvio   Finlandia 8:02,98

Finał BEdytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Caroline Delas   Francja 7:39,36
2 Ulla Hvid-Fogh   Dania 7:39,47
3 Julia Richter   Niemcy 7:44,03
4 Katalin Szabó   Węgry 7:46,60
5 Anastasija Kożenkowa   Ukraina 7:49,18
6 Jacobine Veenhoven   Holandia DNS

Finał AEdytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
  Miroslava Knapková   Czechy 7:27,42
  Annick De Decker   Belgia 7:34,04
  Regina Naunheim   Szwajcaria 7:35,04
4 Iva Obradović   Serbia 7:35,77
5 Nuria Domínguez Asensio   Hiszpania 7:36,64
6 Agata Gramatyka   Polska 7:49,20

Linki zewnętrzneEdytuj