Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 - jedynka mężczyzn

« Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce Grecja Janis Christu
Srebro Drugie miejsce Słowacja Lukáš Babač
Brąz Trzecie miejsce Ukraina Kostiantyn Zajcew
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika mężczyźni
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety

Jedynka mężczyzn (M1x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2008 w Atenach między 19 a 20 września.

Harmonogram konkurencjiEdytuj

Wydarzenie Runda
Piątek, 19 września 2008 Eliminacje
Piątek, 19 września 2008 Repasaże
Sobota, 20 września 2008 Półfinały A/B
Sobota, 20 września 2008 Finał C
Sobota, 20 września 2008 Finał B
Sobota, 20 września 2008 Finał A

MedaliściEdytuj

Złoto Srebro Brąz
  Janis Christu   Lukáš Babač   Kostiantyn Zajcew

WynikiEdytuj

EliminacjeEdytuj

Reguła kwalifikacji: 1-2 → PA/B, 3.. → R

Eliminacje 1Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Sam Townsend   Wielka Brytania 6:55,45 PA/B
2 Martin Janakiew   Bułgaria 6:56,00 PA/B
3 Filippo Mannucci   Włochy 6:56,29 R
4 Robin Van Keeken   Holandia 7:11,70 R
5 Siergiej Fiodorowcew   Rosja 7:23,59 R
6 David Šain   Chorwacja 7:51,19 R

Eliminacje 2Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Mindaugas Griškonis   Litwa 6:53,02 PA/B
2 Lukáš Babač   Słowacja 6:55,09 PA/B
3 Martin Gulyas   Niemcy 6:58,97 R
4 Micheil Edżoszwili   Gruzja 7:20,21 R
5 Özkan Özdek   Turcja 7:29,17 R

Eliminacje 3Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Janis Christu   Grecja 6:50,88 PA/B
2 Kostiantyn Zajcew   Ukraina 6:51,72 PA/B
3 Andraž Krek   Słowenia 6:51,90 R
4 Valentinos Sofokleous   Cypr 7:16,37 R
5 Dani Fridman   Izrael 7:23,92 R

RepasażeEdytuj

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4... → FC

Repasaże 1Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Andraž Krek   Słowenia 7:11,77 PA/B
2 Filippo Mannucci   Włochy 7:15,48 PA/B
3 David Šain   Chorwacja 7:22,93 PA/B
4 Dani Fridman   Izrael 7:26,45 FC
5 Micheil Edżoszwili   Gruzja 7:48,83 FC

Repasaże 2Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Robin Van Keeken   Holandia 7:09,95 PA/B
2 Martin Gulyas   Niemcy 7:10,69 PA/B
3 Siergiej Fiodorowcew   Rosja 7:14,03 PA/B
4 Valentinos Sofokleous   Cypr 7:15,82 FC
5 Özkan Özdek   Turcja 7:41,58 FC

Półfinały A/BEdytuj

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB

Półfinały A/B 1Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Siergiej Fiodorowcew   Rosja 6:56,87 FA
2 Kostiantyn Zajcew   Ukraina 6:57,11 FA
3 Robin Van Keeken   Holandia 6:57,58 FA
4 Filippo Mannucci   Włochy 6:58,05 FB
5 Sam Townsend   Wielka Brytania 7:01,79 FB
6 Mindaugas Griškonis   Litwa 7:03,48 FB

Półfinały A/B 2Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Janis Christu   Grecja 6:57,06 FA
2 Lukáš Babač   Słowacja 6:58,22 FA
3 Martin Janakiew   Bułgaria 6:59,08 FA
4 Andraž Krek   Słowenia 6:59,60 FB
5 Martin Gulyas   Niemcy 7:01,39 FB
6 David Šain   Chorwacja 7:12,70 FB

Finał CEdytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Dani Fridman   Izrael 7:10,12
2 Micheil Edżoszwili   Gruzja 7:10,46
3 Özkan Özdek   Turcja 7:35,36
4 Valentinos Sofokleous   Cypr DNS

Finał BEdytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Sam Townsend   Wielka Brytania 6:59,27
2 Andraž Krek   Słowenia 6:59,82
3 Martin Gulyas   Niemcy 7:02,72
4 David Šain   Chorwacja 7:10,90
5 Filippo Mannucci   Włochy 7:16,55
6 Mindaugas Griškonis   Litwa DNS

Finał AEdytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
  Janis Christu   Grecja 6:52,96
  Lukáš Babač   Słowacja 6:55,95
  Kostiantyn Zajcew   Ukraina 6:57,05
4 Siergiej Fiodorowcew   Rosja 6:57,72
5 Robin Van Keeken   Holandia 7:01,89
6 Martin Janakiew   Bułgaria 7:03,29

Linki zewnętrzneEdytuj