Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2009 - ósemka kobiet

« Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2009 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Rumunia
Roxana Cogianu
Ionelia Neacsu
Maria Diana Bursuc
Ioana Craciun
Adelina Cojocariu
Cristina Ilie
Camelia Lupascu
Eniko Barabas
Teodora Stoica
Srebro Drugie miejsce  Białoruś
Nadzieja Bielska
Natalla Koszal
Natalla Haurylenka
Wolha Płaszkowa
Nina Bondarawa
Hanna Nachajewa
Wolha Szczarbaczenia-Żylska
Zinaida Kluczynska
Jarasława Paułowicz
Brąz Trzecie miejsce  Ukraina
Hanna Kucenko
Natalija Huba
Ołena Buriak
Hanna Krawczenko
Switłana Nowyczenko
Olha Hurkowśka
Kateryna Tarasenko
Hanna Hajdukowa
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika mężczyźni
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety

Ósemka kobiet (W8+) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2009 w Brześciu między 18 a 20 września.

Harmonogram konkurencjiEdytuj

Wydarzenie Runda
Piątek, 18 września 2009 Eliminacje
Sobota, 19 września 2009 Repasaże
Niedziela, 20 września 2009 Finał B
Niedziela, 20 września 2009 Finał A

MedaliściEdytuj

Złoto Srebro Brąz
  Rumunia
Roxana Cogianu
Ionelia Neacsu
Maria Diana Bursuc
Ioana Craciun
Adelina Cojocariu
Cristina Ilie
Camelia Lupascu
Eniko Barabas
Teodora Stoica
  Białoruś
Nadzieja Bielska
Natalla Koszal
Natalla Haurylenka
Wolha Płaszkowa
Nina Bondarawa
Hanna Nachajewa
Wolha Szczarbaczenia-Żylska
Zinaida Kluczynska
Jarasława Paułowicz
  Ukraina
Hanna Kucenko
Natalija Huba
Ołena Buriak
Hanna Krawczenko
Switłana Nowyczenko
Olha Hurkowśka
Kateryna Tarasenko
Hanna Hajdukowa
Tetiana Dudyk

WynikiEdytuj

EliminacjeEdytuj

Reguła kwalifikacji: 1 → FA, 2.. → R

Eliminacje 1Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Roxana Cogianu
Ionelia Neacsu
Maria Diana Bursuc
Ioana Craciun
Adelina Cojocariu
Cristina Ilie
Camelia Lupascu
Eniko Barabas
Teodora Stoica
  Rumunia 6:18,88 FA
2 Nadzieja Bielska
Natalla Koszal
Natalla Haurylenka
Wolha Płaszkowa
Nina Bondarawa
Hanna Nachajewa
Wolha Szczarbaczenia-Żylska
Zinaida Kluczynska
Jarasława Paułowicz
  Białoruś 6:25,43 R
3 Anna Morgun
Aleksandra Tierientiewa
Anna Sazonowa
Julija Inoziemcewa
Walerija Starodubrowska
Oksana Striełkowa
Natalia Mielnikowa
Julija Sorokowska
Marija Jefimienko
  Rosja 6:32,28 R
4 Nadia Gully
Marion Rialet
Floriane Garcia
Myriam Goudet
Diane Delalleau
Stéphanie Dechand
Marie Le Nepvou
Vanessa Grandpierre
Aline Cointrel
  Francja 6:38,19 R

Eliminacje 2Edytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Hanna Kucenko
Natalija Huba
Ołena Buriak
Hanna Krawczenko
Switłana Nowyczenko
Olha Hurkowśka
Kateryna Tarasenko
Hanna Hajdukowa
Tetiana Dudyk
  Ukraina 6:26,71 FA
2 Anna Jankowska
Marlena Ertman
Zuzanna Trzcińska
Magda Korczak
Kinga Kantorska
Kornelia Nitzler
Joanna Leszczyńska
Kamila Soćko
Paulina Górska
  Polska 6:35,44 R
3 Victoria Bryant
Ruth Walczak
Victoria Meyer-Laker
Heather Stanning
Monica Relph
Jacqueline Round
Leonora Kennedy
Rachael Jefferies
Zoe De Toledo
  Wielka Brytania 6:35,88 R

RepasażeEdytuj

Reguła kwalifikacji: 1-4 → FA

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Nadzieja Bielska
Natalla Koszal
Natalla Haurylenka
Wolha Płaszkowa
Nina Bondarawa
Hanna Nachajewa
Wolha Szczarbaczenia-Żylska
Zinaida Kluczynska
Jarasława Paułowicz
  Białoruś 6:21,00 FA
2 Anna Morgun
Aleksandra Tierientiewa
Anna Sazonowa
Julija Inoziemcewa
Walerija Starodubrowska
Oksana Striełkowa
Natalia Mielnikowa
Julija Sorokowska
Marija Jefimienko
  Rosja 6:24,30 FA
3 Anna Jankowska
Marlena Ertman
Zuzanna Trzcińska
Magda Korczak
Kinga Kantorska
Kornelia Nitzler
Joanna Leszczyńska
Kamila Soćko
Paulina Górska
  Polska 6:27,09 FA
4 Nadia Gully
Marion Rialet
Floriane Garcia
Myriam Goudet
Diane Delalleau
Stéphanie Dechand
Marie Le Nepvou
Vanessa Grandpierre
Aline Cointrel
  Francja 6:27,37 FA
5 Victoria Bryant
Ruth Walczak
Victoria Meyer-Laker
Heather Stanning
Monica Relph
Jacqueline Round
Leonora Kennedy
Rachael Jefferies
Zoe De Toledo
  Wielka Brytania 6:29,02 FB

Finał BEdytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Victoria Bryant
Ruth Walczak
Victoria Meyer-Laker
Heather Stanning
Monica Relph
Jacqueline Round
Leonora Kennedy
Rachael Jefferies
Zoe De Toledo
  Wielka Brytania

Finał AEdytuj

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
  Roxana Cogianu
Ionelia Neacsu
Maria Diana Bursuc
Ioana Craciun
Adelina Cojocariu
Cristina Ilie
Camelia Lupascu
Eniko Barabas
Teodora Stoica
  Rumunia 6:21,52
  Nadzieja Bielska
Natalla Koszal
Natalla Haurylenka
Wolha Płaszkowa
Nina Bondarawa
Hanna Nachajewa
Wolha Szczarbaczenia-Żylska
Zinaida Kluczynska
Jarasława Paułowicz
  Białoruś 6:26,02
  Hanna Kucenko
Natalija Huba
Ołena Buriak
Hanna Krawczenko
Switłana Nowyczenko
Olha Hurkowśka
Kateryna Tarasenko
Hanna Hajdukowa
Tetiana Dudyk
  Ukraina 6:27,37
4 Anna Morgun
Aleksandra Tierientiewa
Anna Sazonowa
Julija Inoziemcewa
Walerija Starodubrowska
Oksana Striełkowa
Natalia Mielnikowa
Julija Sorokowska
Marija Jefimienko
  Rosja 6:32,35
5 Anna Jankowska
Marlena Ertman
Zuzanna Trzcińska
Magda Korczak
Kinga Kantorska
Kornelia Nitzler
Joanna Leszczyńska
Kamila Soćko
Paulina Górska
  Polska 6:36,40
6 Nadia Gully
Marion Rialet
Floriane Garcia
Myriam Goudet
Diane Delalleau
Stéphanie Dechand
Marie Le Nepvou
Vanessa Grandpierre
Aline Cointrel
  Francja 6:36,75

Linki zewnętrzneEdytuj