Mistrzostwa Europy w skeletonie

lista w projekcie Wikimedia
Luge pictogram.svg

Mistrzostwa Europy w skeletonie są rozgrywane corocznie od 1981 roku. Początkowo w zawodach startowali jedynie mężczyźni. Kobiety dołączyły do rywalizacji w 2003 roku, gdy przywrócono rozgrywanie mistrzostw po kilkunastoletniej przerwie (w latach 1989-2002).

MedaliściEdytuj

KobietyEdytuj

Rok Miejsce Złoto Srebro Brąz
2003   Sankt Moritz   Monique Riekewald   Diana Sartor   Tanja Morel
2004   Altenberg   Diana Sartor   Kerstin Jürgens   Steffi Jacob
2005   Altenberg   Kerstin Jürgens   Maya Pedersen   Diana Sartor
2006   Sankt Moritz   Maya Pedersen   Shelley Rudman   Tanja Morel
2007   Königssee   Anja Huber   Maya Pedersen   Julia Eichhorn
2008   Cesana   Anja Huber   Swietłana Trunowa   Kerstin Jürgens
2009   Sankt Moritz   Shelley Rudman   Marion Trott   Maya Pedersen
2010   Igls   Anja Huber   Kerstin Szymkowiak   Shelley Rudman
2011   Winterberg   Shelley Rudman   Anja Huber   Amy Williams
2012   Altenberg   Anja Huber   Katharina Heinz   Shelley Rudman
2013   Igls   Jelena Nikitina   Janine Flock   Anja Huber
  Olga Potylicyna
2014   Königssee   Janine Flock   Shelley Rudman   Sophia Griebel
  Anja Huber
2015   Igls   Elizabeth Yarnold   Janine Flock   Rose McGrandle
2016   Sankt Moritz   Janine Flock   Tina Hermann   Marina Gilardoni
2017   Winterberg   Jacqueline Lölling   Janine Flock   Tina Hermann
2018   Igls   Jelena Nikitina   Jacqueline Lölling   Janine Flock

MężczyźniEdytuj

Rok Miejsce Złoto Srebro Brąz
1981   Igls   Gert Elsässer   Christian Mark   Antonio Morelli
1982   Königssee   Gert Elsässer   Frank Kleber   Maurizio David
1983   Igls   Alain Wicki   Gert Elsässer   Nico Baracchi
1984   Winterberg   Nico Baracchi   Andi Schmid   Fred Martini
1985   Sarajewo   Nico Baracchi   Andi Schmid   Urs Vescoli
1986   Sankt Moritz   Nico Baracchi   Andi Schmid   Erich Graf
1987   Sarajewo   Andi Schmid   Christian Auer   Alain Wicki
1988   Winterberg   Alain Wicki   Andi Schmid   Franz Plangger
2003   Sankt Moritz   Walter Stern   Gregor Stähli   Florian Grassl
2004   Altenberg   Kristan Bromley   Gregor Stähli   Frank Kleber
2005   Altenberg   Kristan Bromley   Frank Kleber   Matthias Biedermann
2006   Sankt Moritz   Gregor Stähli   Frank Rommel   Markus Penz
2007   Königssee   Aleksandr Trietjakow   Markus Penz   Tomass Dukurs
2008   Cesana   Kristan Bromley   Sebastian Haupt   Adam Pengilly
2009   Sankt Moritz   Frank Rommel   Kristan Bromley   Gregor Stähli
2010   Igls   Martins Dukurs   Frank Rommel   Aleksandr Trietjakow
2011   Winterberg   Martins Dukurs   Siergiej Czudinow   Aleksandr Trietjakow
2012   Altenberg   Martins Dukurs   Tomass Dukurs   Alexander Kröckel
2013   Igls   Martins Dukurs   Aleksandr Trietjakow   Tomass Dukurs
2014   Königssee   Martins Dukurs   Tomass Dukurs   Frank Rommel
2015   La Plagne   Martins Dukurs   Aleksandr Trietjakow   Tomass Dukurs
2016   Sankt Moritz   Martins Dukurs
  Tomass Dukurs
-   Nikita Triegubow
2017   Winterberg   Martins Dukurs   Tomass Dukurs   Aleksandr Trietjakow
2018   Igls   Martins Dukurs   Nikita Triegubow   Axel Jungk
2019   Igls   Martins Dukurs   Axel Jungk   Aleksandr Trietjakow

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Stan po ME 2017.

Klasyfikacja medalowa
Miejsce Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1.   Niemcy 9 12 13 34
2.   Łotwa 9 3 3 15
3.   Szwajcaria 8 4 9 21
4.   Wielka Brytania 6 3 5 14
5.   Austria 5 11 3 19
6.   Rosja 2 4 5 11
7.   Włochy 0 0 2 2