Otwórz menu główne

Mistrzostwa Krajów Bałkańskich w Lekkoatletyce 2013

66. Mistrzostwa Krajów Bałkańskich w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się 27 i 28 lipca 2013 w Starej Zagorze w Bułgarii.

W imprezie wystartowali zawodnicy z 10 krajów skupionych w Związku Lekkoatletycznym Krajów Bałkańskich – były to Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Czarnogóra, Grecja, Macedonia, Mołdawia, Serbia, Rumunia oraz Turcja.

Spis treści

RezultatyEdytuj

PB – rekord życiowy | NR – rekord kraju | NUR – rekord kraju do lat 23

MężczyźniEdytuj

Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m
Wiatr: +3,0 m/s
  Denis Dimitrow 10,32   Hrístos Kalamarás 10,54   Umutcan Emektaş 10,56
Bieg na 200 m   Petyr Kremenski 20,79   Mihaíl Dardaneliótis 21,50   Zvonimir Ivašković 21,58
Bieg na 400 m   Yavuz Can 46,66   Mateo Ružić 47,38   Tiberiu Alexandru Baneasu 48,06
Bieg na 800 m   Konstadínos Nakópoulos 1:49,93   Valentin Voicu 1:50,70   Amel Tuka 1:50,76
Bieg na 1500 m   Ioan Zaizan 3:44,60   Goran Nava 3:44,89   Süleyman Bekmezci 3:45,19
Bieg na 3000 m   Jasmin Ljajić 8:12,36 PB   Cihat Ulus 8:13,53 PB   Andrei Stefana 8:13,73 PB
Bieg na 5000 m   Dino Bošnjak 14:36,96   Mirko Petrović 14:38,02   Ramazan Özdemir 14:39,65 PB
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Mitko Cenow 8:46,69   Halil Akkaş 8:55,33   Daniel Ionut Betej 9:00,89
Bieg na 110 m przez płotki
Wiatr: +2,3 m/s
  Konstandinos Duwalidis 13,44   Martin Arnaudow 13,93   Theópistos Mavrídis 13,93
Bieg na 400 m przez płotki   Emir Bekrić 48,96   Alexei Cravcenco 51,49   Attila Nagy 51,63
Sztafeta 4 × 100 m   Rumunia
Bogdan Madaras
Doru Teofilescu
Alexandru Terpezanu
Paul Ceici
40,03   Bułgaria
Ognian Ognianow
Bojan Petrow
Petyr Kremenski
Denis Dimitrow
40,23   Chorwacja
Andrej Doricić
Tomislav Kašnar
Zvonimir Ivašković
Luka Šakota
40,28
Sztafeta 4 × 400 m   Chorwacja
Josip Šakić
Rudolf Kralj
Željko Vincek
Mateo Ružić
3:08,66   Serbia
Goran Podunavac
Miloš Raović
Ivan Marković
Emir Bekrić
3:10,63   Turcja
Doruk Uğurer
Batuhan Altıntaş
Buğrahan Kocabeyoğlu
Mehmet Güzel
3:11,99
Skok wzwyż   Mihai Donişan 2,31 PB   Wiktor Ninow 2,24   Marius Dumitrache 2,15
Skok o tyczce   Panayiótis Láskaris 5,40   Ivan Horvat 5,20   Dimítrios Patsoukákis 5,20
Skok w dal   Alper Kulaksız 7,86 w   Denis Eradiri 7,79   Dino Pervan 7,75
Trójskok   Marian Oprea 17,24   Złatozar Atanasow 16,65   Aşkin Karaca 16,51 PB
Pchnięcie kulą   Georgi Iwanow 20,71   Asmir Kolašinac 20,59   Mihaíl Stamatóyiannis 19,02
Rzut dyskiem   Irfan Yıldırım 63,01   Sergiu Ursu 62,78   Andrei Gag 57,47
Rzut młotem   Sergiu Marghiev 73,77   Özkan Baltacı 70,41 PB   Mirko Mičuda 69,59
Rzut oszczepem   Dejan Mileusnić 76,34   Konstadínos Vertoúdos 71,30   Aykut Tanrıverdi 69,10

KobietyEdytuj

Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Iwet Łałowa 11,15   Grigoría-Emmanouéla Keramidá 11,73 PB   Ana Maria Rosianu 11,90
Bieg na 200 m   Grigoría-Emmanouéla Keramidá 23,68   Gabrieła Łalewa 23,91   Alina Andreea Panainte 24,07
Bieg na 400 m   Adelina Pastor 52,76   Olesea Cojuhari 53,01   Wanja Stambołowa 53,70
Bieg na 800 m   Dorina Korozsi 2:05,60   Teodora Kolarowa 2:05,62   María Kládou 2:08,78
Bieg na 1500 m   Amela Terzić 4:16,27   Elif Karabulut 4:16,68 PB   Biljana Cvijanović 4:17,43 PB
Bieg na 3000 m   Amela Terzić 9:18,60   Elif Karabulut 9:22,12 PB   Slađana Perunović 9:24,69 NR
Bieg na 5000 m   Roxana Bârcă 15:40,61   Sonja Stolić 16:30,48   Emine Hatun Tuna 16:31,21
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Siłwija Danekowa 9:43,81   Türkan Özata-Erişmiş 10:04,77   María Pardaloú 10:06,38
Bieg na 100 m przez płotki   Olibía Petsoúdi 13,55   Andreea Ionescu 13,68   Beatrice Puiu 13,78
Bieg na 400 m przez płotki   Wanja Stambołowa 56,21   Sanda Belgyan 58,13 PB   Özge Akın 59,55
Sztafeta 4 × 100 m   Bułgaria
Marija Dankowa
Gabrieła Łalewa
Galina Nikołowa
Iwet Łałowa
45,41   Turcja
Aksel Demirtaş-Gürcan
Birsen Engin
Saliha Özyurt
Sema Apak
46,19   Chorwacja
Nika Župa
Anita Banović
Marina Banović
Ivana Lončarek
46,63
Sztafeta 4 × 400 m   Rumunia
Alina Andreea Panainte
Adelina Pastor
Sandra Belgyan
Bianca Răzor
3:29,13   Chorwacja
Anamarija Petters
Marija Hižman
Kristina Dudek
Anita Banović
3:38,49   Turcja
Özge Akın
Emel Şanlı
Sema Apak
Birsen Engin
3:38,97
Skok wzwyż   Adonía Steryíou 1,95   Mirela Demirewa 1,92   Ana Šimić 1,88
Skok o tyczce   Lorela Manu 4,45 =PB   Jelena Radinovič-Vasič 4,00   Buse Arıkazan 3,80
Skok w dal   Ivana Španović 6,76   Cristina Sandu 6,51   Alina Rotaru 6,50
Trójskok   Carmen Toma 14,56w   Gabrieła Petrowa 13,92 PB 3   Gita Dodowa 13,67
Pchnięcie kulą   Radosława Mawrodiewa 18,08   Emel Dereli 16,02   Evaggelía Sofáni 15,21
Rzut dyskiem   Nicoleta Grasu 56,05   Hrisoúla Anagnostopoúlou 53,81   Elçin Kayau 50,80
Rzut młotem   Bianca Perie 68,76   Agápi Proskinitopoúlou 60,63   Ayşegül Alnıaçık 59,29
Rzut oszczepem   Tatjana Jelača 56,54   Nicoleta Madalina Anghelescu 55,43   Christina Georgiewa 47,93

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Klasyfikacja medalowa
Miejsce Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1.   Rumunia 11 5 10 26
2.   Bułgaria 9 9 3 21
3.   Grecja 7 6 6 19
4.   Serbia 6 6 0 12
5.   Turcja 3 8 12 23
6.   Chorwacja 2 4 6 12
7.   Mołdawia 1 2 0 3
8.   Bośnia i Hercegowina 1 0 2 3
9.   Czarnogóra 0 0 1 1

BibliografiaEdytuj