Otwórz menu główne

Mistrzostwa Panamerykańskie Juniorów w Lekkoatletyce 2009

RezultatyEdytuj

WJR – rekord świata juniorów NJR - rekord kraju juniorów PB – rekord życiowy

MężczyźniEdytuj

Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 metrów   Marcus Rowland 10,03   D'Angelo Cherry 10,17   Diego Cavalcanti 10,30
Bieg na 200 metrów   Nickel Ashmeade 20,.40 PB   Keyth Talley 20,78 PB   Ramone McKenzie 20,79
Bieg na 400 metrów   Kirani James 45,43   Tavaris Tate 45,50   Rondell Bartholomew 46,61
Bieg na 800 metrów   Raidel Acea 1:48,09   Gavyn Nero 1:48,90   Joseph Abbot 1:48,99
Bieg na 1500 metrów   Mac Fleet 3:48,04   Jeremy Rae 3:48,29   Iván López 3:48,45
Bieg na 5000 metrów   Mohammed Ahmed 14:12,11 PB   Sean Keveren 14:14,46   Colby Lowe 14:14,57
Bieg na 10 000 metrów   Victor Aravena 31:01,70   Ederson Pereira 31:20,38   Parker Stinson 31:48,35
Bieg na 110 metrów przez płotki   Wayne Davis 13,08 WJR   Booker Nunley 13,32   Shane Brathwaite 13,41
Bieg na 400 metrów przez płotki   William Wynne 49,31 PB   Jehue Gordon 50,08   Reggie Wyatt 50,61
Bieg na 3000 metrów z przeszkodami   Mattias Wolter 9:05,28   Sean Soderman 9:10,75   Derlis Ra Ayala Sanchez 9:14,77
Sztafeta 4 × 100 metrów   Stany Zjednoczone
Keyth Talley
D'Angelo Cherry
Trevante Rhodes
Marcus Rowland
39,06   Brazylia
Gustavo dos Santos
Eric de Jesús
Diego Cavalcanti
Jefferson Liberato Lucindo
39,64 =NJR   Jamajka
Deuce Carter
Ramone McKenzie
Nickel Ashmeade
Dexter Lee
40,06
Sztafeta 4 × 400 metrów   Stany Zjednoczone
Clayton Parros
Duane Walker
Joey Hughes
Tavaris Tate
3:03,25   Trynidad i Tobago
Jevon Matthew
Deon Lendore
Kevin Haynes
Jehue Gordon
3:07,70   Kanada
Michael Trnkus
Gabriel El Hanbli
Andre Hamilton
Rohan Stewart
3:09,05 NJR
Skok wzwyż   Derek Drouin 2,27 m PB   Erik Kynard
  Edgar Alejandro Rivera
2,10 m
Skok o tyczce   Jack Whitt 5,20 m   Michael Arnold 5,10 m   K'Don Samuels 4,85 m
Skok w dal   Jhamal Bowen 7,89 m   Marquise Goodwin 7,85 m   Lourival Almeida Neto 7,66 m
Trójskok   Will Claye 16,57 m   Jean Rosa 16,03 m   Albert Johnson 15,89 m
Pchnięcie kulą   Mason Finley 20,36 m PB   Jordan Clarke 19,97 m   Tim Nedow 19,00 m
Rzut dyskiem   Mason Finley 65,34 m PB   Quincy Wilson 57,90 m   Travis Smikle 57,18 m
Rzut młotem   Reinier Mejías Cabrera 78,38 m PB   Jean Rosario 71,70 m   Justin Welch 68,22 m
Rzut oszczepem   Braian Toledo 69,84 m   Sam Crouser 67,90 m   Matthew Byers 65,83 m
Dziesięciobój   Curtis Beach 7377 pkt.   Gray Horn 6982 pkt.   Taylor Corney 6764 pkt.
Chód na 10 kilometrów   Pedro Gómez 42:19,56   Caio Bonfim 42:43,58   Giovanni Torres 42:46,89

KobietyEdytuj

Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 metrów   Chalonda Goodman 11,22 PB   Amber Purvis 11,38   Jura Levy 11,51
Bieg na 200 metrów   Chalonda Goodman 23,08   Tasha Allen 23.,51   Jura Levy 23,93
Bieg na 400 metrów   Jenifer Padilla 53,60   Alejandra Cherizola 53,81   Jodi-Ann Muir 53,93
Bieg na 800 metrów   Rose Mary Almanza 2:03,83   Chanelle Price 2:05,13   Helen Crofts 2:05,19
Bieg na 1500 metrów   Jordan Hasay 4:26,26   Laura Galván 4:30,72   Taylor Wallace 4:31,76
Bieg na 3000 metrów   Laura Galván 10:02,32   Julieta Bautista 10:02,66   Elizabeth Hynes 10:04,92
Bieg na 5000 metrów   Sarah Andrews 16:42,38   Aisling Cuffie 16:47,45   Julieta Bautista 17:04,91
Bieg na 100 metrów przez płotki
(wiatr: 2,2 m/s)
  Shermaine Williams 13,22   Rosemarie Carty 13,34   Raven Clay 13,44
Bieg na 400 metrów przez płotki   Nikita Tracey 57,82   Dalilah Muhammad 58,42   Danielle Dowie 58,92
Bieg na 3000 metrów z przeszkodami   Yoslin Ocampo Bueno 10:32,38   Florencia Borell 10:40,46   Jessica Furlan 10:56,22
Sztafeta 4 × 100 metrów   Stany Zjednoczone
Jessica Davis
Amber Purvis
Tasha Allen
Chalonda Goodman
44,09   Jamajka
Audrea Segree
Antonique Campbell
Gayon Evans
Jura Levy
44.,96   Trynidad i Tobago
Kirlene Roberts
Kai Selvon
Deborah John
Nyoka Giles
45,38
Sztafeta 4 × 400 metrów   Stany Zjednoczone
Alishea Usery
Angele Cooper
Kellie Schueler
Diamond Richardson
3:36,34   Jamajka
Jodi-Ann Muir
Amoy Blake
Danielle Dowie
Nikita Tracey
3:37,65   Bahamy
Rashan Brown
Katrina Seymour
Katarina Smith
Shaunae Miller
3:42,17
Skok wzwyż   Maya Pressley 1,76 m   Krystle Schade 1,76 m   Michelle Theophille 1,76 m
Skok o tyczce   Natalie Willer 4,30 m PB   Shade Weygandt 4,25 m   Ariane Beaumont-Courteau 4,00 m
Skok w dal   Alitta Boyd 6,08 m   Christabel Nettey 6,05 m   Lauryn Newson 5,98 m
Trójskok   Dailenys Alcántara 13,17 m (wiatr - 0.8 m/s)   Alitta Boyd 12,94 m (wiatr - 2.6 m/s)   Yudelsy González 12,76 m (wiatr - 3.4 m/s)
Pchnięcie kulą   Anastasia Jelmini 16,37 m   Julie Labonté 16,29 m   Geísa Arcanjo 15,69 m
Rzut dyskiem   Andressa Morais 55,28 m   Anastasia Jelmini 54,91 m   Erin Pendleton 48,01 m
Rzut młotem   Yirisleydi Ford 63,92 m   Andressa Morais 55,01 m   Elizabeth Rohl 54,24 m
Rzut oszczepem   María Lucelly Murillo 51,76 m   Rafaela Gonçalves 47,47 m   Jucilene de Lima 47,10 m
Siedmiobój   Vanessa Spínola 5574 pkt. PB   Ryann Krais 5454 pkt. PB   Cynthia Alves 5164 pkt.
Chód na 10 kilometrów   Erandi Magdalena Uribe 50:07,00 PB   María Del Pilar Rayo 50:23,60   Anlly Pineda 50:36,40

Linki zewnętrzneEdytuj