Otwórz menu główne
Scena podczas wyborów.

NHL Entry Draft 2006 był 44. draftem NHL w historii. Odbył się w dniu 24 czerwca w General Motors Place w Vancouver. Rozlosowano 7 rund. Z numerem 1 został wydraftowany Amerykanin Erik Johnson do St. Louis Blues.

Spis treści

Ranking skautówEdytuj

Draft 2006Edytuj

Rundy

Runda 1Edytuj

# Zawodnik Narodowość Drużyna NHL Klub macierzysty
1 Erik Johnson (D)   USA St. Louis Blues   US National Team Development Program (NAHL)
2 Jordan Staal (C)   Kanada Pittsburgh Penguins   Peterborough Petes (OHL)
3 Jonathan Toews (C/W)   Kanada Chicago Blackhawks   University of North Dakota (NCAA)
4 Nicklas Bäckström (C)   Szwecja Washington Capitals   Brynäs IF Gävle
5 Phil Kessel (C/RW)   USA Boston Bruins   Uniwersytet Minnesoty (NCAA)
6 Derick Brassard (C)   Kanada Columbus Blue Jackets   Drummondville Voltigeurs (QMJHL)
7 Kyle Okposo (RW)   USA New York Islanders   Des Moines Buccaneers (USHL)
8 Peter Mueller (C)   USA Phoenix Coyotes   Everett Silvertips (WHL)
9 James Sheppard (C/LW)   Kanada Minnesota Wild   Cape Breton Screaming Eagles (QMJHL)
10 Michael Frolík (RW)   Czechy Florida Panthers   HC Kladno
11 Jonathan Bernier (G)   Kanada Los Angeles Kings   Lewiston MAINEiacs (QMJHL)
12 Bryan Little (C)   Kanada Atlanta Thrashers   Barrie Colts (OHL)
13 Jiří Tlustý (LW)   Czechy Toronto Maple Leafs   HC Kladno
14 Michael Grabner (RW)   Austria Vancouver Canucks   Spokane Chiefs (WHL)
15 Riku Helenius (G)   Finlandia Tampa Bay Lightning   Tampereen Ilves
16 Ty Wishart (D)   Kanada San Jose Sharks (z Montrealu)   Prince George Cougars (WHL)
17 Trevor Lewis (C)   USA Los Angeles Kings (z Edmonton via Minnesota)   Des Moines Buccaneers (USHL)
18 Chris Stewart (RW)   Kanada Colorado Avalanche   Kingston Frontenacs (OHL)
19 Mark Mitera (D)   USA Anaheim Ducks   Uniwersytet Michigan (NCAA)
20 David Fischer (D)   USA Montreal Canadiens (z San Jose)   Apple Valley High School (USHS-MN)
21 Bobby Sanguinetti (D)   USA New York Rangers   Owen Sound Attack (OHL)
22 Claude Giroux (RW)   Kanada Philadelphia Flyers   Gatineau Olympiques (QMJHL)
23 Siemion Warłamow (G)   Rosja Washington Capitals (z Nashville)   Łokomotiw Jarosław
24 Dennis Persson (D)   Szwecja Buffalo Sabres   VIK Västerås HK
25 Patrik Berglund (C)   Szwecja St. Louis Blues (z New Jersey)   VIK Västerås HK
26 Leland Irving (G)   Kanada Calgary Flames   Everett Silvertips (WHL)
27 Iwan Wiszniewski (D)   Rosja Dallas Stars   Rouyn-Noranda Huskies (QMJHL)
28 Nick Foligno (LW)   USA Ottawa Senators   Sudbury Wolves (OHL)
29 Chris Summers (D)   USA Phoenix Coyotes (z Detroit)   US National Team Development Program (NAHL)
30 Matt Corrente (D)   Kanada New Jersey Devils (z Caroliny via St. Louis)   Saginaw Spirit (OHL)

Runda 2Edytuj

# Zawodnik Narodowość Drużyna NHL Klub macierzysty
31 Tomáš Káňa (C)   Czechy St. Louis Blues   HC Vítkovice
32 Carl Sneep (D)   USA Pittsburgh Penguins   Brainerd (USHS-MN)
33 Igor Makarow (RW)   Rosja Chicago Blackhawks   Krylja Sowietow Moskwa
34 Michal Neuvirth (G)   Czechy Washington Capitals   Sparta Praga
35 Francois Bouchard (RW)   Kanada Washington Capitals (z Bostonu)   Baie-Comeau Drakkar (QMJHL)
36 Jamie McGinn (LW)   Kanada San Jose Sharks (z Columbus)   Ottawa 67's (OHL)
37 Jurij Aleksandrow (D)   Rosja Boston Bruins   Siewierstal Czerepowiec
38 Bryce Swan (RW)   Kanada Anaheim Ducks (z New York Islanders via Vancouver)   Halifax Mooseheads (QMJHL)
39 Andreas Nödl (RW)   Austria Philadelphia Flyers (z Phoenix)   Sioux Falls (USHL)
40 Ondřej Fiala (C)   Czechy Minnesota Wild   Everett Silvertips (WHL)
41 Cory Emmerton (C/LW)   Kanada Detroit Red Wings (z Phoenix via Florida i Philadelphia)   Kingston Frontenacs (OHL)
42 Michael Ratchuk (D)   USA Philadelphia Flyers (z Los Angeles)   US National Team Development Program (NAHL)
43 Riley Holzapfel (C)   Kanada Atlanta Thrashers   Moose Jaw Warriors (WHL)
44 Nikołaj Kulomin (W)   Rosja Toronto Maple Leafs   Metallurg Magnitogorsk
45 Jeff Petry (D)   USA Edmonton Oilers   Des Moines Buccaneers (USHL)
46 Jhonas Enroth (G)   Szwecja Buffalo Sabres (z Vancouver)   Södertälje SK
47 Shawn Matthias (C)   Kanada Detroit Red Wings (z Phoenix via Tampa Bay i Philadelphia)   Belleville Bulls (OHL)
48 Joe Ryan (D)   USA Los Angeles Kings   Quebec Remparts (QMJHL)
49 Ben Maxwell (C)   Kanada Montreal Canadiens   Kootenay Ice (WHL)
50 Milan Lucic (LW)   Kanada Boston Bruins (z Edmonton)   Vancouver Giants (WHL)
51 Nigel Williams (D)   USA Colorado Avalanche   US National Team Development Program (NAHL)
52 Keith Seabrook (D)   Kanada Washington Capitals (z Anaheim)   Burnaby Express (BCHL)
53 Mathieu Carle (D)   Kanada Montreal Canadiens (z San Jose)   Acadie-Bathurst Titan (QMJHL)
54 Artiom Anisimow (C)   Rosja New York Rangers   Lokomotiw Jarosław
55 Dienis Bodrow (D)   Rosja Philadelphia Flyers   Łada Togliatti
56 Blake Geoffrion (LW)   USA Nashville Predators   US National Team Development Program (NAHL)
57 Mike Weber (D)   USA Buffalo Sabres   Windsor Spitfires (OHL)
58 Aleksandr Wasiunow (LW)   Rosja New Jersey Devils   Łokomotiw Jarosław
59 Codey Burki (C)   Kanada Colorado Avalanche (z Calgary)   Brandon Wheat Kings (WHL)
60 Jesse Joensuu (W)   Finlandia New York Islanders (z Dallas)   Porin Ässät
61 Simon Danis-Pepin (D)   Kanada Chicago Blackhawks (z Ottawy)   University of Maine (NCAA)
62 Dick Axelsson (W)   Szwecja Detroit Red Wings   Huddinge IK
63 Jamie McBain (D)   USA Carolina Hurricanes   US National Team Development Program (NAHL)

Runda 3Edytuj

# Zawodnik Narodowość Drużyna NHL Klub macierzysty
64 Jonas Junland (D)   Szwecja St. Louis Blues   Linköpings HC
65 Brian Strait (D)   USA Pittsburgh Penguins   US National Team Development Program (NAHL)
66 Ryan White (C)   Kanada Montreal Canadiens (z Chicago)   Calgary Hitmen (WHL)
67 Kiriłł Tułupow (D)   Rosja New Jersey Devils (z Washingtonu)   Nieftianik Almietjewsk
68 Eric Gryba (D)   Kanada Ottawa Senators (z Boston)   Green Bay Gamblers (USHL)
69 Steve Mason (G)   Kanada Columbus Blue Jackets   London Knights (OHL)
70 Robin Figren (W)   Szwecja New York Islanders   Frölunda HC
71 Brad Marchand (C)   Kanada Boston Bruins (z Phoenix)   Moncton Wildcats (QMJHL)
72 Cal Clutterbuck (RW)   Kanada Minnesota Wild   Oshawa Generals (OHL)
73 Brady Calla (RW)   Kanada Florida Panthers   Everett Silvertips (WHL)
74 Jeff Zatkoff (G)   USA Los Angeles Kings   Miami University (NCAA)
75 Theo Peckham (D)   Kanada Edmonton Oilers (z Atlanty)   Owen Sound Attack (OHL)
76 Tony Lagerstrom (C)   Szwecja Chicago Blackhawks (z Toronto)   Södertälje SK
77 Władimir Żarkow (RW)   Rosja New Jersey Devils (z Vancouver)   CSKA Moskwa
78 Kevin Quick (D)   USA Tampa Bay Lightning   Salisbury (USHS-CN)
79 Jonathon Matsumoto (C)   Kanada Philadelphia Flyers (z Montrealu)   Bowling Green University (NCAA)
80 Michael Forney (LW)   USA Atlanta Thrashers (z Edmonton)   Thief River Falls (USHS-MN)
81 Michael Carman (C)   USA Colorado Avalanche   US National Team Development Program (NAHL)
82 Daniel Rahimi (D)   Szwecja Vancouver Canucks (z Anaheim)   IF Björklöven
83 John de Gray (D)   Kanada Anaheim Ducks (z San Jose)   Brampton Battalion (OHL)
84 Ryan Hillier (LW)   Kanada New York Rangers   Halifax Mooseheads (QMJHL)
85 Tommy Sestito (LW)   USA Columbus Blue Jackets (z San Jose via Philadelphia)   Plymouth Whalers (OHL)
86 Bud Holloway (C/RW)   Kanada Los Angeles Kings (z Nashville)   Seattle Thunderbirds (WHL)
87 John Armstrong (C/RW)   Kanada Calgary Flames (z Buffalo)   Plymouth Whalers (OHL)
88 Jonas Ahnelöv (D)   Szwecja Phoenix Coyotes (z New York Islanders via New Jersey)   Frölunda HC
89 Aaron Marvin (C/W)   USA Calgary Flames   Warroad (USHS-MN)
90 Aaron Snow (LW)   Kanada Dallas Stars   Brampton Battalion (OHL)
91 Kaspars Daugaviņš (LW)   Łotwa Ottawa Senators   HK Riga 2000
92 Daniel Larsson (G)   Szwecja Detroit Red Wings   Hammarby Hockey
93 Harrison Reed (RW)   Kanada Carolina Hurricanes   Sarnia Sting (OHL)

Runda 4Edytuj

# Zawodnik Narodowość Drużyna NHL Klub macierzysty
94 Ryan Turek (C)   USA St. Louis Blues   Omaha Lancers (USHL)
95 Ben Shutron (D)   Kanada Chicago Blackhawks (z Pittsburgha)   Kingston Frontenacs (OHL)
96 Joe Palmer (G)   USA Chicago Blackhawks   US National Team Development Program (USHL)
97 Oskar Osala (LW)   Finlandia Washington Capitals   Mississauga IceDogs (OHL)
98 James Delory (D)   Kanada San Jose Sharks (fz Bostonu)   Oshawa Generals (OHL)
99 James Reimer (G)   Kanada Toronto Maple Leafs (z Columbus)   Red Deer Rebels (WHL)
100 Rhett Rakhshani (RW)   USA New York Islanders   US National Team Development Program (USHL)
101 Joonas Lehtivuori (D)   Finlandia Philadelphia Flyers   Tampereen Ilves
102 Kyle Medvec (D)   USA Minnesota Wild   Apple Valley High School (USHS-MN)
103 Michael Caruso (D)   Kanada Florida Panthers   Guelph Storm (OHL)
104 David Květoň (RW)   Czechy New York Rangers (z Los Angeles)   VHK Vsetín
105 Niko Snellman (W)   Finlandia Nashville Predators (z Atlanty)   Tampereen Ilves
106 Reto Berra (G)   Szwajcaria St. Louis Blues (z Toronto)   GCK Zürich
107 T.J. Miller (D)   USA New Jersey Devils (z Vancouver)   Penticton Vees (BCHL)
108 Jase Weslosky (G)   Kanada New York Islanders (z Tampy Bay)   Sherwood Park Crusaders (AJHL)
109 Jakub Kovář (G)   Czechy Philadelphia Flyers (z Montrealu)   HC Czeskie Budziejowice
110 Kevin Montgomery (D)   USA Colorado Avalanche (z Edmonton)   US National Team Development Program (NAHL)
111 Korbinian Holzer (D)   Niemcy Toronto Maple Leafs (z Colorado)   EC Bad Tölz
112 Matt Beleskey (LW)   Kanada Anaheim Ducks   Belleville Bulls (OHL)
113 Ben Wright (D)   Kanada Columbus Blue Jackets (z San Jose)   Lethbridge Hurricanes (WHL)
114 Niclas Andersén (D)   Szwecja Los Angeles Kings (z New York Rangers)   Leksands IF
115 Tomas Marcinko (C)   Słowacja New York Islanders (z Phoenix)   HC Košice
116 Derrick LaPoint (D)   USA Florida Panthers (z Nashville)   Eau Claire North (USHS-WI)
117 Felix Schütz (C)   Niemcy Buffalo Sabres   Saint John Sea Dogs (QMJHL)
118 Hugo Carpentier (C)   Kanada Calgary Flames (z New Jersey)   Rouyn-Noranda Huskies (QMJHL)
119 Doug Rogers (C)   USA New York Islanders (z Calgary)   Saint Sebastian's School (Independent School League)
120 Richard Bachman (G)   USA Dallas Stars   Cushing Academy (USHS-MA)
121 Pierre-Luc Lessard (D)   Kanada Ottawa Senators   Gatineau Olympiques (QMJHL)
122 Luke Lynes (C/LW)   USA Washington Capitals (z Detroit)   Brampton Battalion (OHL)
123 Bobby Hughes (C)   Kanada Carolina Hurricanes   Kingston Frontenacs (OHL)

Runda 5Edytuj

# Zawodnik Narodowość Drużyna NHL Klub macierzysty
124 Andy Sackrison (C/LW)   USA St. Louis Blues   St. Louis Park (USHS-MN)
125 Chad Johnson (G)   Kanada Pittsburgh Penguins   University of Alaska Fairbanks (NCAA)
126 Shane Sims (D)   USA New York Islanders (z Chicago)   Des Moines Buccaneers (USHL)
127 Maxime Lacroix (LW)   Kanada Washington Capitals   Quebec Remparts (QMJHL)
128 Andrew Bodnarchuk (D)   Kanada Boston Bruins   Halifax Mooseheads (QMJHL)
129 Robert Nyholm (RW)   Finlandia Columbus Blue Jackets   HIFK Hockey
130 Brett Bennett (G)   USA Phoenix Coyotes (z New York Islanders)   US National Team Development Program (NAHL)
131 Martin Latal (RW)   Czechy Phoenix Coyotes   HC Kladno
132 Niko Hovinen (G)   Finlandia Minnesota Wild   Jokerit
133 Bryan Pitton (G)   Kanada Edmonton Oilers (z Floridy)   Brampton Battalion (OHL)
134 David Meckler (C)   USA Los Angeles Kings   Uniwersytet Yale’a (NCAA)
135 Alex Kangas (G)   USA Atlanta Thrashers   Sioux Falls Stampede (USHL)
136 Nick Sucharski (LW)   Kanada Columbus Blue Jackets (z Toronto)   Uniwersytet Stanu Michigan (NCAA)
137 Tomáš Záborský (W)   Słowacja New York Rangers (z Vancouver)   HC Dukla Trenczyn
138 David McIntyre (C)   Kanada Dallas Stars (z Tampy Bay)   Newmarket Hurricanes (OPJHL)
139 Pawieł Walentienko (D)   Rosja Montreal Canadiens   Nieftiechimik Niżniekamsk
140 Cody Wild (D)   USA Edmonton Oilers   Providence College (NCAA)
141 Kim Johansson (W)   Szwecja New York Islanders (z Colorado)   Malmö Redhawks
142 Maxim Frechette (D)   Kanada Columbus Blue Jackets (z Anaheim)   Drummondville Voltigeurs (QMJHL)
143 Ashton Rome (RW)   Kanada San Jose Sharks   Kamloops Blazers (WHL)
144 Martin Nolet (D)   Kanada Los Angeles Kings (z New York Rangers)   Champlain Cougars (QJAAAHL)
145 Jon Rheault (RW)   USA Philadelphia Flyers   Providence College (NCAA)
146 Mark Dekanich (G)   Kanada Nashville Predators   Colgate University (NCAA)
147 Alex Biega (D)   Kanada Buffalo Sabres   Salisbury (USHS-CN)
148 Olivier Magnan (D)   Kanada New Jersey Devils   Rouyn-Noranda Huskies (QMJHL)
149 Juuso Puustinen (RW)   Finlandia Calgary Flames   KalPa Kuopio
150 Max Wärn (LW)   Finlandia Dallas Stars   HIFK Hockey
151 Ryan Daniels (G)   Kanada Ottawa Senators   Saginaw Spirit (OHL)
152 Jordan Bendfeld (D)   Kanada Phoenix Coyotoes (z Detroit)   Medicine Hat Tigers (WHL)
153 Stefan Chaput (C)   Kanada Carolina Hurricanes   Lewiston MAINEiacs (QMJHL)

Runda 6Edytuj

# Zawodnik Narodowość Drużyna NHL Klub macierzysty
154 Matthew McCollem (LW)   USA St. Louis Blues   Belmont Hill (Independent School League)
155 Peter Aston (D)   Kanada Florida Panthers (z Pittsburgha)   Windsor Spitfires (OHL)
156 Jan-Mikael Juutilainen (C)   Finlandia Chicago Blackhawks   Jokerit
157 Brent Gwidt (C)   USA Washington Capitals   Lakeland (USHS-WI)
158 Levi Nelson (C)   Kanada Boston Bruins   Swift Current Broncos (WHL)
159 Jesse Dudas (D)   Kanada Columbus Blue Jackets   Prince George Cougars (WHL)
160 Andrew MacDonald (D)   Kanada New York Islanders   Moncton Wildcats (QMJHL)
161 Viktor Stålberg (LW)   Szwecja Toronto Maple Leafs (z Phoenix)   Frölunda HC
162 Julian Walker (W)   Szwajcaria Minnesota Wild   EHC Basel
163 Siergiej Szyrokow (W)   Rosja Vancouver Canucks (z Floridy)   CSKA Moskwa
164 Constantin Braun (LW)   Niemcy Los Angeles Kings   Eisbären Berlin
165 Jonas Enlund (C)   Finlandia Atlanta Thrashers   HIFK Hockey
166 Tyler Ruegsegger (C)   USA Toronto Maple Leafs   Shattuck-Saint Mary’s
167 Juraj Šimek (LW)   Słowacja Vancouver Canucks   Kloten Flyers
168 Dane Crowley (D)   Kanada Tampa Bay Lightning   Swift Current Broncos (WHL)
169 Chris Auger (C)   Kanada Chicago Blackhawks (z Montrealu)   Wellington Dukes (OPJHL)
170 Aleksander Bumagin (LW)   Rosja Edmonton Oilers   Łada Togliatti
171 Brian Day (RW)   USA New York Islanders (z Colorado)   Governor Dummer (Independent School League)
172 Petteri Wirtanen (C)   Finlandia Anaheim Ducks   Hämeenlinnan Pallokerho
173 Stefan Ridderwall (G)   Szwecja New York Islanders (z San Jose)   Djurgårdens IF
174 Eric Hunter (C)   Kanada New York Rangers   Prince George Cougars (WHL)
175 Michael Dupont (G)   Szwajcaria Philadelphia Flyers   Baie-Comeau Drakkar (QMJHL)
176 Ryan Flynn (RW)   USA Nashville Predators   US National Team Development Program (NAHL)
177 Mathieu Perreault (C)   Kanada Washington Capitals (z Buffalo)   Acadie-Bathurst Titan (QMJHL)
178 Tony Romano (C)   USA New Jersey Devils   New York Bobcats (AJHL)
179 Jordan Fulton (C)   USA Calgary Flames   Breck (USHS-MN)
180 Leo Komarov (C)   Finlandia Toronto Maple Leafs (z Dallas)   Porin Ässät
181 Kevin Koopman (D)   Kanada Ottawa Senators   Beaver Valley Nitehawks (KIJHL)
182 Jan Muršak (LW)   Słowenia Detroit Red Wings   HC Czeskie Budziejowice
183 Nick Dodge (RW)   Kanada Carolina Hurricanes   Clarkson University (NCAA)

Runda 7Edytuj

# Zawodnik Narodowość Drużyna NHL Klub macierzysty
184 Alexander Hellstrom (D)   Szwecja St. Louis Blues   IF Björklöven
185 Timo Seppanen (D)   Finlandia Pittsburgh Penguins   HIFK Hockey
186 Peter LeBlanc (C/LW)   Kanada Chicago Blackhawks   Hamilton Red Wings (OPJHL)
187 Devin DiDiomete (LW)   Kanada Calgary Flames (z Washingtonu)   Sudbury Wolves (OHL)
188 Chris Frank (D)   USA Phoenix Coyotes (z Bostonu)   Western Michigan University (NCAA)
189 Derek Dorsett (RW)   Kanada Columbus Blue Jackets   Medicine Hat Tigers (WHL)
190 Troy Mattila (LW)   USA New York Islanders   Springfield Jr. Blues (NAHL)
191 Nick Oslund (RW)   USA Detroit Red Wings (z Phoenix)   Burnsville (USHS-MN)
192 Chris Hickey (C)   USA Minnesota Wild   Cretin-Derham Hall (USHS-MN)
193 Marc Cheverie (G)   Kanada Florida Panthers   Nanaimo Clippers (BCHL)
194 Matt Marquardt (LW)   Kanada Columbus Blue Jackets (z Los Angeles)   Moncton Wildcats (QMJHL)
195 Jesse Martin (C)   Kanada Atlanta Thrashers   Spruce Grove Saints (AJHL)
196 Benn Ferriero (C/RW)   USA Phoenix Coyotes (z Toronto)   Boston College (NCAA)
197 Evan Fuller (RW)   Kanada Vancouver Canucks   Prince George Cougars (WHL)
198 Dienis Kazionow (LW)   Rosja Tampa Bay Lightning   HK MWD Bałaszycha
199 Cameron Cepek (D)   USA Montreal Canadiens   Portland Winter Hawks (WHL)
200 Artūrs Kulda (D)   Łotwa Atlanta Thrashers (z Edmonton)   CSKA Moskwa 2
201 Billy Sauer (G)   USA Colorado Avalanche   Uniwersytet Michigan (NCAA)
202 John McCarthy (LW)   USA San Jose (z Anaheim)   Uniwersytet Bostoński (NCAA)
203 Jay Barriball (F)   USA San Jose Sharks   Sioux Falls Stampede (USHL)
204 Lukas Zeliska (C)   Słowacja New York Rangers   HC Oceláři Trzyniec
205 Andriej Popow (RW)   Rosja Philadelphia Flyers   Traktor Czelabińsk
206 Viktor Sjodin (W)   Szwecja Nashville Predators   VIK Västerås HK
207 Benjamin Breault (C)   Kanada Buffalo Sabres   Baie-Comeau Drakkar (QMJHL)
208 Kyle Henegan (D)   Kanada New Jersey Devils   Shawinigan Cataractes (QMJHL)
209 Per Johnsson (F)   Szwecja Calgary Flames   Färjestad BK
210 Will O’Neill (D)   USA Atlanta Thrashers (z Dallas)   Tabor Academy (NEPSAC)
211 Erik Condra (RW)   USA Ottawa Senators   Uniwersytet Notre Dame (NCAA)
212 Logan Pyett (D)   Kanada Detroit Red Wings   Regina Pats (WHL)
213 Justin Krueger (D)   Niemcy Carolina Hurricanes   Penticton Vees (BCHL)