Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 466 zawodników: 279 mężczyzn i 187 kobiet.

Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Niemcy
Kod MKOl GER
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Arnd Schmitt
Liczba zawodników 466 w 26 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 3.
Złoto
20
Srebro
18
Brąz
27
Razem
65

Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
  Złoto Andreas Wecker   Gimnastyka ćwiczenia na drążku mężczyzn 9,850 pkt[1]
  Złoto Udo Quellmalz   Judo waga do 65 kg mężczyźni w finałowej walce pokonał Japończyka Yukimasa Nakamura
  Złoto Isabell Werth   Jeździectwo ujeżdżenie indywidualnie na koniu Gigolo – 235,09 pkt[2]
  Złoto Isabell Werth, Monica Theodorescu, Klaus Balkenhol, Martin Schaudt   Jeździectwo ujeżdżenie drużynowo 5553 pkt[2]
  Złoto Ulrich Kirchhoff   Jeździectwo skoki przez przeszkody indywidualnie na koniu Jus De Pommes – 1 pkt[2]
  Złoto Ludger Beerbaum, Ulrich Kirchhoff, Lars Nieberg, Franke Sloothaak   Jeździectwo skoki przez przeszkody drużynowo 1,75 pkt[2]
  Złoto Ramona Portwich, Manuela Mucke, Birgit Fischer-Schmidt, Anett Schuck   Kajakarstwo K-4 500 m kobiet 1:31,07 min[3]
  Złoto Kay Bluhm, Torsten Gutsche   Kajakarstwo K-2 500 m mężczyzn 1:28,69 min[4]
  Złoto Detlef Hofmann, Olaf Winter, Thomas Reineck, Mark Zabel   Kajakarstwo K-4 1000 m mężczyzn 2:51,52 min[4]
  Złoto Andreas Dittmer, Gunar Kirchbach   Kajakarstwo C-2 1000 m mężczyzn 3:31,87 min[4]
  Złoto Oliver Fix   Kajakarstwo górskie K-1 mężczyzn 141,22 pkt[5]
  Złoto Jens Fiedler   Kolarstwo torowe sprint mężczyzn
  Złoto Ilke Wyludda   Lekkoatletyka rzut dyskiem kobiet 69,66 m[6]
  Złoto Astrid Kumbernuss   Lekkoatletyka pchnięcie kulą kobiet 20,56 m[6]
  Złoto Lars Riedel   Lekkoatletyka rzut dyskiem mężczyzn 69,40 mm[7]
  Złoto Christian Klees   Strzelectwo karabin małokalibrowy leżąc 50 m mężczyźni 704,8 pkt[8]
  Złoto Ralf Schumann   Strzelectwo pistolet szybkostrzelny 25 m mężczyźni 698,0 pkt[8]
  Złoto Jana Sorgers, Katrin Rutschow-Stomporowski, Kathrin Boron, Kerstin Köppen   WIoślarstwo czwórka podwójna kobiet 6:27,44 min[9]
  Złoto André Steiner, Andreas Hajek, Stephan Volkert, André Willms   Wioślarstwo czwórka podwójna mężczyzn 5:56,93 min[10]
  Złoto Jochen Schümann, Thomas Flach, Bernd Jäkel   Żeglarstwo klasa Soling w finale pokonali załogę Rosji 3:0
  Srebro Oktay Urkal   Boks waga lekkopółśrednia (do 63,5 kg) w finale przegrał z Kubańczykiem Héctorem Vinentem 13:20[11]
  Srebro Ramona Portwich, Birgit Fischer-Schmidt   Kajakarstwo K-2 500 m kobiet 1:39,68 min[3]
  Srebro Kay Bluhm, Torsten Gutsche   Kajakarstwo K-2 1000 m mężczyzn 3:10,51 min[4]
  Srebro Frank Busemann   Lekkoatletyka dziesięciobój mężczyzn 8706 pkt[7]
  Srebro Barbara Mensing, Cornelia Pfohl, Sandra Wagner-Sachse   Łucznictwo kobiety drużynowo w finałowym pojedynku uległy zepołowi Korei Południowej 235:245[11]
  Srebro Sandra Völker   Pływanie 100 mn stylem dowolnym kobiet 54,88 s[12]
  Srebro Franziska van Almsick   Pływanie 200 m stylem dowolnym kobiet 1:58,57 min[12]
  Srebro Dagmar Hase   Pływanie 400 m stylem dowolnym kobiet 4:08,30 min[12]
  Srebro Dagmar Hase   Pływanie 800 m stylem dowolnym kobiet 8:29,91 min[12]
  Srebro Franziska van Almsick, Kerstin Kielgaß, Anke Scholz, Dagmar Hase, Meike Freitag[13], Simone Osygus[13]   Pływanie sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym kobiet 8:01,55 min[12]
  Srebro Marc Huster   Podnoszenie ciężarów waga do 83 kg 382,5 kg[14]
  Srebro Ronny Weller   Podnoszenie ciężarów waga powyżej 108 kg 455 kg[14]
  Srebro Jan Hempel   Skoki do wody wieża 10 m 663,27 pkt[15]
  Srebro Annika Walter   Skoki do wody wieża 10 m kobiety 479,22 pkt[16]
  Srebro Susanne Kiermayer   Strzelectwo trap podwójny kobiet 139 pkt[17]
  Srebro Petra Horneber   Strzelectwo karabin pneumatyczny 10 m 497,4 pkt[17]
  Srebro Frank Richter, Mark Kleinschmidt, Wolfram Huhn, Marc Weber, Detlef Kirchhoff, Thorsten Streppelhoff, Ulrich Viefers, Roland Baar, Peter Thiede   Wioślarstwo ósemka mężczyzn 5:44,58 min[10]
  Srebro Thomas Zander   Zapasy styl klasyczny waga do 82 kg mężczyzn w finale uległ Turkowi Hamzie Yerlikaya 0:3[11]
  Brąz Zoltan Lunka   Boks waga musza (do 51 kg) w półfinale przegrał z Kazachem Bołatem Żumadyłowem 18:23[11]
  Brąz Thomas Ulrich   Boks waga półciężka (do 81 kg) w półfinale przegrał z Koreańczykiem Lee Seung-Bae 8:12[11]
  Brąz Luan Krasniqi   Boks waga ciężka (do 91 kg) w półfinale oddał walkę walkowerm Kubańczykowi Félixowi Savónowi[11]
  Brąz Johanna Hagn   Judo waga powyżej 72 kg kobiety
  Brąz Richard Trautmann   Judo waga do 60 kg mężczyźni
  Brąz Marko Spittka   Judo waga do 86 kg mężczyźni
  Brąz Frank Möller   Judo waga powyżej 95 kg mężczyźni
  Brąz Thomas Becker   Kajakarstwo górskie K-1 mężczyzn 142,79 pkt[5]
  Brąz André Ehrenberg, Michael Senft   Kajakarstwo górskie C-2 mężczyzn 163,72 min[5]
  Brąz Judith Arndt   Kolarstwo torowe wyścig na 3000 m na dochodzenie kobiet
  Brąz Uta Rohländer, Linda Kisabaka, Anja Rücker, Grit Breuer   Lekkoatletyka sztafeta 4 × 400 m kobiet 3:21,14 min[6]
  Brąz Florian Schwarthoff   Lekkoatletyka bieg na 110 m przez płotki mężczyzn 13,17 s[7]
  Brąz Andrej Tiwontschik   Lekkoatletyka skok o tyczce mężczyzn 5,92 m[7]
  Brąz Sandra Völker   Pływanie 50 m stylem dowolnym kobiet 25,14 s[12]
  Brąz Dagmar Hase   Pływanie 200 m stylem dowolnym 1:59,56 min[12]
  Brąz Cathleen Rund   Pływanie 200 m stylem grzbietowym kobiet 2:12,06[12]
  Brąz Sandra Völker, Simone Osygus, Antje Buschschulte, Franziska van Almsick, Meike Freitag[13]   Pływanie sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym kobiet 3:41,48 min[12]
  Brąz Mark Warnecke   Pływanie 100 m stylem klasycznym mężczyzn 1:01,33 min[12]
  Brąz Aimo Heilmann, Christian Keller, Christian Tröger, Steffen Zesner, Konstantin Dubrovin[18], Oliver Lampe[18]   Pływanie sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn 7:17,71 min[12]
  Brąz Christian Tröger, Bengt Zikarsky, Björn Zikarsky, Mark Pinger, Alexander Lüderitz[18]   Pływanie sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym mężczyzn 3:17,20 min[12]
  Brąz Oliver Caruso   Podnoszenie cieżąrów waga do 91 kg 390 kg[14]
  Brąz Anja Fichtel-Mauritz, Monika Weber-Koszto, Sabine Bau   Szermierka floret kobiet drużynowo w walce o brązowy medal pokonały zespół Węgier 45:42[11]
  Brąz Jörg Roßkopf   Tenis stołowy gra pojedyncza mężczyzn w meczu o 3. miejsce pokonał Czecha Petra Korbel 3:1 (21:7, 19:21, 21:18, 21:19)[19]
  Brąz Marc-Kevin Goellner, David Prinosil   Tenis ziemny gra podwójna mężczyzn w meczu o 3. miejsce pokonali Holendów Jacco Eltingh-Paul Haarhuis 2:0 (6:2, 7:5)[20]
  Brąz Thomas Lange   Wioślarstwo jedynka mężczyzn 6:47,72 min[10]
  Brąz Arawat Sabejew   Zapasy styl wolny waga do 100 kg mężczyzn w walce o brązowy medal pokonał Białorusina Sergieja Kowalewskiego 7:4[11]
  Brąz Maik Bullmann   Zapasy styl klasyczny waga do 90 kg w walce o brązowy medal pokonał Białorusina Aleksandra Sidorenko 2:0[11]

Skład kadryEdytuj

  BadmintonEdytuj

Kobiety

Mężczyźni

Miksty

  BoksEdytuj

Mężczyźni

  GimnastykaEdytuj

Kobiety

wielobój indywidualnie – 55. miejsce,
ćwiczenia wolne – 65. miejsce,
skok przez konia – 45. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 67. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 78. miejsce,
wielobój indywidualnie – 72. miejsce,
ćwiczenia wolne – 92. miejsce,
skok przez konia – 90. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 78. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 89. miejsce,

Mężczyźni

wielobój indywidualnie – 6. miejsce,
ćwiczenia wolne – 21. miejsce,
skok przez konia – 28. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 34. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 19. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 15. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 66. miejsce,
wielobój indywidualnie – 13. miejsce,
ćwiczenia wolne – 32. miejsce,
skok przez konia – 25. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 27. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 1. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 5. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 54. miejsce,
wielobój indywidualnie – 23. miejsce,
ćwiczenia wolne – 25. miejsce,
skok przez konia – 48. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 64. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 23. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 41. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 36. miejsce,
wielobój indywidualnie – 32. miejsce,
ćwiczenia wolne – 54. miejsce,
skok przez konia – 60. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 57. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 34. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 24. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 49. miejsce,
wielobój indywidualnie – 75. miejsce,
ćwiczenia wolne – 104. miejsce,
skok przez konia – 75. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 83. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 20. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 57. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 84. miejsce,
wielobój indywidualnie – 101. miejsce,
ćwiczenia wolne – 57. miejsce,
skok przez konia – 46. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 35. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 36. miejsce,
wielobój indywidualnie – 110. miejsce,
ćwiczenia wolne – 107. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 7. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 92. miejsce,
  • Walerij Belenki, Oliver Walther, Jan-Peter Nikiferow, Andreas Wecker, Karsten Oelsch, Uwe Billerbeck, Marius Tobă – wielobój drużynowo – 7. miejsce,

  Hokej na trawieEdytuj

Kobiety

Mężczyźni

  JudoEdytuj

Kobiety

Mężczyźni

  JeździectwoEdytuj

  KajakarstwoEdytuj

Kobiety

Mężczyźni

K-1 500 m – 5. miejsce,
K-1 1000 m – 4. miejsce,
K-2 500 m – 1. miejsce,
K-2 1000 m – 2. miejsce,
C-2 500 m – 4. miejsce,
C-2 1000 m – 1. miejsce,

  KolarstwoEdytuj

Kobiety

kolarstwo torowe – wyścig na 3000 m na dochodzenie – 3. miejsce,
kolarstwo torowe – wyścig punktowy – 13. miejsce,
  • Regina Marunde – kolarstwo górskie – cross country – 7. miejsce,

Mężczyźni

  • Olaf Ludwig – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 16. miejsce,
  • Erik Zabel – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 20. miejsce,
  • Rolf Aldag – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 28. miejsce,
  • Michael Rich
kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – nie ukończył wyścigu,
kolarstwo szosowe – jazda indywidualna na czas – 10. miejsce,
kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – nie ukończył wyścigu,
kolarstwo szosowe – jazda indywidualna na czas – 12. miejsce,
  • Jens Fiedler – kolarstwo torowe – sprint – 1. miejsce,
  • Eyk Pokorny – kolarstwo torowe – sprint – 7. miejsce,
  • Sören Lausberg – kolarstwo torowe – wyścig na 1 km ze startu zatrzymanego – 4. miejsce,
  • Heiko Szonn – kolarstwo torowe – wyścig na 4000 m na dochodzenie – 6. miejsce,
  • Robert Bartko, Guido Fulst, Danilo Hondo, Heiko Szonn – kolarstwo torowe – wyścig na 4000 m na dochodzenie drużynowo – 9. miejsce,
  • Guido Fulst – kolarstwo torowe – wyścig punktowy – 10. miejsce,
  • Ralph Berner – kolarstwo górskie – cross country – 10. miejsce,
  • Mike Kluge – kolarstwo górskie – cross country – nie ukończył wyścigu,

  LekkoatletykaEdytuj

Kobiety

bieg na 100 m – odpadła w półfinale,
bieg na 200 m – odpadła w półfinale,

Mężczyźni

bieg na 5000 m – 14. miejsce,
bieg na 10 000 m – 9. miejsce,

  ŁucznictwoEdytuj

Kobiety

  Piłka nożnaEdytuj

Kobiety

  Piłka ręcznaEdytuj

Kobiety

Mężczyźni

  Piłka wodnaEdytuj

Mężczyźni

  PływanieEdytuj

Kobiety

50 m stylem dowolnym3. miejsce,
100 m stylem dowolnym2. miejsce,
100 m stylem dowolnym – 5. miejsce,
200 m stylem dowolnym2. miejsce,
200 m stylem dowolnym – 3. miejsce,
400 m stylem dowolnym2. miejsce,
800 m stylem dowolnym2. miejsce,
400 m stylem dowolnym – 4. miejsce,
800 m stylem dowolnym – 4. miejsce,
100 m stylem grzbietowym – 10. miejsce,
200 m stylem grzbietowym – 4. miejsce,
100 m stylem klasycznym – 26. miejsce,
200 m stylem klasycznym – 31. miejsce,
200 m stylem motylkowym – 19. miejsce,
200 m stylem zmiennym – 11. miejsce,
400 m stylem zmiennym – 4. miejsce,

Mężczyźni

400 m stylem dowolnym – 7. miejsce,
1500 m stylem dowolnym – 7. miejsce,
100 m stylem grzbietowym – 7. miejsce,
200 m stylem grzbietowym – 18. miejsce,
100 m stylem motylkowym – 21. miejsce,
200 m stylem motylkowym – 12. miejsce,
  • Chris-Carol Bremer – 200 m stylem motylkowym – 16. miejsce,
  • Christian Keller – 200 m stylem zmiennym – 9. miejsce,
  • Stev Theloke – 200 m stylem zmiennym – 12. miejsce,
  • Christian Tröger, Bengt Zikarsky, Björn Zikarsky, Mark Pinger, Alexander Lüderitz[18] – sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym – 3. miejsce
  • Aimo Heilmann, Christian Keller, Christian Tröger, Steffen Zesner, Konstantin Dubrovin[18], Oliver Lampe[18] – sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym – 3. miejsce,
  • Ralf Braun, Mark Warnecke, Christian Keller, Björn Zikarsky, Oliver Lampe[18], Stev Theloke[18] – sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym – 4. miejsce,

  Podnoszenie ciężarówEdytuj

Mężczyźni

  SiatkówkaEdytuj

Kobiety'

Mężczyźni

  Skoki do wodyEdytuj

Kobiety

Mężczyźni

trampolina 3 m – 7. miejsce,
wieża 10 m – 2. miejsce,

  StrzelectwoEdytuj

Kobiety

pistolet pneumatyczny 10 m – 27. miejsce,
pistolet sportowy 25 m – 23. miejsce,

Mężczyźni

pistolet pneumatyczny 10 m – 9. miejsce,
pistolet dowolny 50 m – 37. miejsce,
pistolet pneumatyczny 10 m – 9. miejsce,
pistolet dowolny 50 m – 35. miejsce,
karabin pneumatyczny 10 m – 9. miejsce,
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m – 10. miejsce,
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m – 37. miejsce,
karabin małokalibrowy, leżąc 50 m – 1. miejsce,
trap – 9. miejsce,
podwójny trap – 15. miejsce,

  SzermierkaEdytuj

Kobiety

  • Monika Weber-Koszto – floret indywidualnie – 5. miejsce,
  • Anja Fichtel-Mauritz – floret indywidualnie – 10. miejsce,
  • Sabine Bau – floret indywidualnie – 12. miejsce,
  • Anja Fichtel-Mauritz, Monika Weber-Koszto, Sabine Bau – floret drużynowo – 3. miejsce,
  • Eva-Maria Ittner – szpada indywidualnie – 7. miejsce,
  • Claudia Bokel – szpada indywidualnie – 9. miejsce,
  • Katja Nass – szpada indywidualnie – 12. miejsce,
  • Claudia Bokel, Eva-Maria Ittner, Katja Nass – szpada drużynowo – 7. miejsce,

Mężczyźni

  • Wolfgang Wienand – floret indywidualnie – 4. miejsce,
  • Uwe Römer – floret indywidualnie – 11. miejsce,
  • Alexander Koch – floret indywidualnie – 22. miejsce,
  • Alexander Koch, Uwe Römer, Wolfgang Wienand – floret drużynowo – 6. miejsce,
  • Marius Strzalka – szpada indywidualnie – 8. miejsce,
  • Arnd Schmitt – szpada indywidualnie – 10. miejsce,
  • Elmar Borrmann – szpada indywidualnie – 16. miejsce,
  • Elmar Borrmann, Arnd Schmitt, Marius Strzalka – szpada drużynowo – 4. miejsce,
  • Felix Becker – szabla indywidualnie – 5. miejsce,
  • Steffen Wiesinger – szabla indywidualnie – 8. miejsce,
  • Frank Bleckmann – szabla indywidualnie – 21. miejsce,
  • Felix Becker, Frank Bleckmann, Steffen Wiesinger – szabla drużynowo – 8. miejsce,

  Tenis stołowyEdytuj

Kobiety

  • Nicole Struse – gra pojedyncza – 5. miejsce,
  • Jie Schöpp – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Olga Nemes – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Elke Schall-Wosik, Nicole Struse – gra podwójna – 9. miejsce,
  • Jie Schöpp, Olga Nemes – gra podwójna – 9. miejsce,

Mężczyźni

  • Jörg Roßkopf – gra pojedyncza – 3. miejsce,
  • Peter Franz – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Jörg Roßkopf, Steffen Fetzner – gra podwójna – 4. miejsce,

  Tenis ziemnyEdytuj

Kobiety

Mężczyźni

  • David Prinosil – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Marc-Kevin Goellner – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Marc-Kevin Goellner, David Prinosil – gra podwójna – 3. miejsce,

  WioślarstwoEdytuj

Kobiety

Mężczyźni

  ZapasyEdytuj

Mężczyźni

  ŻeglarstwoEdytuj

PrzypisyEdytuj

  1. Gymnastics – Olympic Games – Artystic Gymnastics 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  2. a b c d Equestrain – Olympic Games 1996 results Mixed, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  3. a b Canoeing – Olympic Games Flatwater 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  4. a b c d Canoeing – Olympic Games Flatwater 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  5. a b c Canoeing – Olympic Games Slalom 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  6. a b c Athletics – Olympic Games 1996 – results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  7. a b c d Athletics – Olympic Games 1996 – results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  8. a b Shooting sports – Olympic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  9. Rowing – Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  10. a b c Rowing – Olympic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  11. a b c d e f g h i LA84 Foundation – official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  12. a b c d e f g h i j k l Swimming – Olympic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  13. a b c d e f Brała udział w wyścigach eliminacyjnych
  14. a b c Weightlifting – Olympic Games 1996 results, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  15. Diving – Olympic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  16. Diving – Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  17. a b Shooting sports – Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  18. a b c d e f g h i Brał udział w wyścigach eliminacyjnych
  19. Olympic Games – Men's Olypic Games 1996 results, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).
  20. Olympic Games – Tourmament Men's Olypic Games Doubles 1996 results, the-sports.org [dostęp 2012-05-25] (ang.).

BibliografiaEdytuj