Otwórz menu główne

Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 reprezentowało 423 zawodników: 227 mężczyzn i 196 kobiet. Był to 16 start reprezentacji Niemiec na letnich igrzyskach olimpijskich.

Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Niemcy
Kod MKOl GER
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Timo Boll
Liczba zawodników 423 w 224 konkurencjach w 27 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 5.
Złoto
17
Srebro
10
Brąz
15
Razem
42

Spis treści

Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
  Złoto Michael Jung   Jeździectwo WKKW indywidualnie 40,9 9 sierpnia
  Złoto Karl Schulze
Hans Gruhne
Lauritz Schoof
Philipp Wende
  Wioślarstwo czwórka podwójna 6:06,81 11 sierpnia
  Złoto Julia Lier
Carina Bär
Lisa Schmidla
Annekatrin Thiele
  Wioślarstwo czwórka podwójna 6:49,39 11 sierpnia
  Złoto Barbara Engleder   Strzelectwo karabin małokalibrowy, trzy pozycje, 50 m 458,6 11 sierpnia
  Złoto Henri Junghänel   Strzelectwo karabin małokalibrowy leżąc, 50 m 209,5 12 sierpnia
  Złoto Kristina Bröring-Sprehe
Sönke Rothenberger
Dorothee Schneider
Isabell Werth
  Jeździectwo ujeżdżenie drużynowe 82,577 12 sierpnia
  Złoto Christoph Harting   Lekkoatletyka rzut dyskiem 68,37 13 sierpnia
  Złoto Christian Reitz   Strzelectwo pistolet szybkostrzelny, 25 m 34 13 sierpnia
  Złoto Sebastian Brendel   Kajakarstwo C-1 1000 m 3:58,529 16 sierpnia
  Złoto Fabian Hambüchen   Gimnastyka ćwiczenia na drążku 15,766 16 sierpnia
  Złoto Kristina Vogel   Kolarstwo sprint 11,237 (wyścig pierwszy)
11,312 (wyścig drugi)
16 sierpnia
  Złoto Laura Ludwig
Kira Walkenhorst
  Piłka siatkowa turniej kobiet W finale pokonały reprezentantki Brazylii
Ágathę Bednarczuk i Bárbarę Seixas 2:0.
17 sierpnia
  Złoto Max Rendschmidt
Marcus Gross
  Kajakarstwo K-2 1000 m 3:10,781 18 sierpnia
  Złoto Almuth Schult
Josephine Henning
Saskia Bartusiak
Leonie Maier
Annike Krahn
Simone Laudehr
Melanie Behringer
Lena Goeßling
Alexandra Popp
Dzsenifer Marozsán
Anja Mittag
Tabea Kemme
Sara Däbritz
Babett Peter
Mandy Islacker
Melanie Leupolz
Isabel Kerschowski
Laura Benkarth
Svenja Huth
  Piłka nożna turniej kobiet W finale pokonały
reprezentację Szwecji 2:1.
19 sierpnia
  Złoto Sebastian Brendel
Jan Vandrey
  Kajakarstwo C-2 1000 m 3:43,912 20 sierpnia
  Złoto Max Rendschmidt
Tom Liebscher
Max Hoff
Marcus Gross
  Kajakarstwo K-4 1000 m 3:02,143 20 sierpnia
  Złoto Thomas Röhler   Lekkoatletyka rzut oszczepem 90,30 20 sierpnia
  Srebro Sandra Auffarth
Michael Jung
Ingrid Klimke
Julia Krajewski
  Jeździectwo WKKW drużynowo 172,8 9 sierpnia
  Srebro Monika Karsch   Strzelectwo pistolet sportowy 25 m W finale przegrała
z reprezentantką Grecji Aną Korakaki 6:8
9 sierpnia
  Srebro Lisa Unruh   Łucznictwo indywidualnie W finale przegrała z reprezentantką
Korei Południowej Chang Hye-jin 2:6.
11 sierpnia
  Srebro Richard Schmidt
Martin Sauer
Eric Johannesen
Hannes Ocik
Andreas Kuffner
Maximilian Reinelt
Felix Drahotta
Malte Jakschik
Maximilian Munski
  Wioślarstwo ósemka 5:30,96 13 sierpnia
  Srebro Angelique Kerber   Tenis ziemny singiel W finale przegrała
z reprezentantką Portoryko Mónicą Puig 1:2.
13 sierpnia
  Srebro Isabell Werth   Jeździectwo ujeżdżenie indywidualnie 89,071 15 sierpnia
  Srebro Tina Dietze
Tina Dietze
  Kajakarstwo K-2 500 m 1:43,738 16 sierpnia
  Srebro Han Ying
Petrissa Solja
Shan Xiaona
  Tenis stołowy turniej drużynowy W finale przegrały z reprezentacją Chin 0:3. 16 sierpnia
  Srebro Sabrina Hering
Franziska Weber
Steffi Kriegerstein
Tina Dietze
  Kajakarstwo K-4 500 m 1:32,383 20 sierpnia
  Srebro Timo Horn
Jeremy Toljan
Lukas Klostermann
Matthias Ginter
Niklas Süle
Sven Bender
Max Meyer
Lars Bender
Davie Selke
Leon Goretzka
Julian Brandt
Jannik Huth
Philipp Max
Robert Bauer
Max Christiansen
Grischa Prömel
Serge Gnabry
Nils Petersen
  Piłka nożna turniej mężczyzn W finale przegrali po rzutach karnych
z reprezentacją Brazylii 4:5.
20 sierpnia
  Brąz Laura Vargas Koch   Judo waga do 70 kg W pojedynku o brązowy medal wygrała z reprezentantką Hiszpanii Maríą Bernabéu. 10 sierpnia
  Brąz Kristina Vogel
Miriam Welte
  Kolarstwo sprint drużynowy 32,63 12 sierpnia
  Brąz Daniel Jasinski   Lekkoatletyka rzut dyskiem 67,05 13 sierpnia
  Brąz Sophie Scheder   Gimnastyka ćwiczenia na poręczach 15,556 14 sierpnia
  Brąz Kristina Boring-Sprehe   Jeździectwo ujeżdżenie indywidualnie 87,142 15 sierpnia
  Brąz Denis Kudla   Zapasy waga do 85 kg
w stylu klasycznym
W pojedynku o brązowy medal wygrał z reprezentantem Węgier Viktorem Lőrinczem. 15 sierpnia
  Brąz Patrick Hausding   Skoki do wody trampolina 3 m indywidualnie 498,90 16 sierpnia
  Brąz Christian Ahlmann
Meredith Michaels-Beerbaum
Daniel Deusser
Ludger Beerbaum
  Jeździectwo skoki drużynowo 8 pkt. 17 sierpnia
  Brąz Timo Boll
Dimitrij Ovtcharov
Bastian Steger
  Tenis stołowy turniej mężczyzn W meczu o brązowy medal wygrali z reprezentacją Korei Południowej 3:1. 17 sierpnia
  Brąz Nicolas Jacobi
Mathias Müller
Linus Butt
Martin Häner
Moritz Trompertz
Mats Grambusch
Christopher Wesley
Timm Herzbruch
Tobias Hauke
Tom Grambusch
Christopher Rühr
Martin Zwicker
Moritz Fürste
Florian Fuchs
Timur Oruz
Niklas Wellen
  Hokej na trawie turniej mężczyzn W meczu o brązowy medal wygrali po rzutach karnych z reprezentacją Holandii 4:3. 18 sierpnia
  Brąz Erik Heil
Thomas Ploessel
  Żeglarstwo 49er 83 pkt. 18 sierpnia
  Brąz Nike Lorenz
Selin Oruz
Anne Schröder
Lisa Schütze
Charlotte Stapenhorst
Katharina Otte
Janne Müller-Wieland
Hannah Krüger
Jana Teschke
Lisa Hahn
Franzisca Hauke
Cécile Pieper
Marie Mävers
Annika Sprink
Julia Müller
Pia-Sophie Oldhafer
Kristina Reynolds
  Hokej na trawie turniej kobiet W meczu o brązowy medal wygrały z reprezentacją Nowej Zelandii 2:1. 19 sierpnia
  Brąz Artem Harutyunyan   Boks waga lekkopółśrednia W półfinale przegrał z reprezentantem
Azerbejdżanu Lorenzo Sotomayorem.
19 sierpnia
  Brąz Ronald Rauhe   Kajakarstwo K-1 200 m 35,662 20 sierpnia
  Brąz Christian Dissinger
Paul Drux
Uwe Gensheimer
Patrick Groetzki
Kai Häfner
Silvio Heinevetter
Julius Kühn
Finn Lemke
Hendrik Pekeler
Tobias Reichmann
Martin Strobel
Steffen Weinhold
Fabian Wiede
Patrick Wiencek
Andreas Wolff
  Piłka ręczna turniej mężczyzn W meczu o brązowy medal wygrali z reprezentacją Polski 31:25. 21 sierpnia

ReprezentanciEdytuj

  BadmintonEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Marc Zwiebler gra pojedyncza   Evans
P (21:9, 17:21, 7:21)
  de Oliveira
W (21:12, 21:12)
2. NQ
Michael Fuchs
Johannes Schöttler
gra podwójna   V Shem
  Wee Kiong
W (21:14, 21:17)
  Fu
  Zhang
P (11:21, 16:21)
  Chew
  Pongnairat
W (21:14, 21:14)
3. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Miejsce Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Miejsce
Karin Schnaase gra pojedyncza   Magee
W (21:14, 21:19)
  Wang
P (14:21, 19:21)
2. NQ
Johanna Goliszewski
Carla Nelte
gra podwójna   Tang
  Yu
P (10:21, 11:21)
  Chang Y-n
  Lee S-h
P (18:21, 21:18, 17:21)
  Stoewa
  Stoewa
P (14:21, 19:21)
4. NQ

Mikst

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Michaels Fuchs
Birgit Michels
gra mieszana   Zhang
  Zhao
P (19:21, 16:21)
  Jordan
  Susanto
P (16:21, 15:21)
  Lee C H
  Chau H W
P (17:21, 14:21)
4. NQ

  BoksEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Hamza Touba 52 kg   Konki
P 0-3
NQ 17.
Artem Harutyunyan 64 kg BYE   Biyarslanov
W 2-0
  Gözgeç
W 3-0
  Sotomayor
P 0-3
NQ  
Arajik Marutjan 69 kg   Maestre
P 1-2
NQ 17.
Serge Michel 81 kg   Mina
P 0-3
NQ 17.
David Graf 91 kg BYE   Peralta
P 1-2
NQ 9.
Erik Pfeifer ponad 91 kg   Laurent
P 1-2
NQ 17.

  GimnastykaEdytuj

  Gimnastyka sportowaEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Finał
Przyrząd Razem Miejsce
F PH R V PB HB
Andreas Bretschneider wielobój indywidualny 14.733 13.500 13.833 14.533 14.533 13.833 84.965 20.
Marcel Nguyen 14.733 12.666 14.600 14.666 14.900 14.466 86.031 19.
Fabian Hambüchen ćwiczenia na drążku 15.766 15.766  
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
F PH R V PB HB F PH R V PB HB
Andreas Bretschneider wielobój drużynowy 14.800 13.641 14.158 14.633 14.833 13.633 85.698 24. Q 14.533 13.516 14.466 14.466 14.466
Lukas Dauser 13.733 13.916 13.833 15.266 14.066 13.800 14.783 15.500
Fabian Hambüchen 14.041 15.166 15.533 14.666 15.091 15.666
Marcel Nguyen 14.500 13.433 14.733 14.600 15.466 13.366 86.098 22. Q 14.333 13.366 14.866 14.666 15.466 14.400
Andreas Toba 1.633 14.233 14.633
RAZEM 43.341 41.607 42.807 44.399 45.565 43.799 261.518 8. Q 43.352 40.948 43.132 44.540 45.391 43.732 261.095 7.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Przyrząd Razem Miejsce
V UB BB F
Sophie Scheder Wielobój indywidualny 14.033 13.950 12.666 13.258 53.907 23.
Poręcze asymetryczne 15.566 15.566  
Elisabeth Seitz Wielobój indywidualny 14.100 15.233 13.200 13.833 56.366 17.
Poręcze asymetryczne 15.533 15.533 4.
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
V UB BB F V UB BB F
Tabea Alt Wielobój drużynowy 14.833 14.666 14.233 14.800 14.600
Kim Bùi 14.800 13.766 14.900 13.466
Pauline Schäfer 14.400 14.400 14.300 14.266 14.500 14.375
Sophie Scheder 13.966 15.433 12.933 13.266 55.598 23. Q 13.933 15.466
Elisabeth Seitz 14.100 15.466 13.866 13.666 57.098 10. Q 15.533 14.000 13.833
RAZEM 43.333 45.699 42.499 41.732 173.263 6. Q 42.999 45.899 43.100 41.674 173.672 6.

  Gimnastyka artystycznaEdytuj

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Jana Berezko-Marggrander wielobój indywidualny 68.249 18. NQ
Natalie Hermann
Anastasija Khmelnytska
Daniela Potapova
Julia Stavickaja
Sina Tkaltschewitsch
wielobój drużynowy 32.400 10. NQ

  Skoki na trampolinieEdytuj

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Leonie Adam kobiety 97.885 10. NQ

  GolfEdytuj

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Razem
Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Poniżej par Pozycja
Alex Čejka mężczyźni 67 71 74 69 281 −3 =21.
Martin Kaymer 69 72 72 66 279 −5 =15.
Sandra Gal kobiety 71 74 69 69 283 −1 =25.
Caroline Masson 69 69 75 69 282 −2 =21.

  Hokej na trawieEdytuj

Turniej kobietEdytuj

Trener: Jamilon Mülders

Grupa A

Drużyna M W R P G+ G- G= Pkt
  Holandia 5 4 1 0 13 1 +12 13
  Nowa Zelandia 5 3 1 1 11 5 +6 10
  Niemcy 5 2 1 2 6 6 0 7
  Hiszpania 5 2 0 3 6 12 -6 6
  Chiny 5 1 2 2 3 5 -2 5
  Korea Południowa 5 0 1 4 3 13 -10 1

Faza grupowa


7 sierpnia 2016
13:30
  Chiny 1:1   Niemcy Olympic Hockey Center
Sędziowie:
  Melissa Trivic
  Sarah Wilson
Peng Yang   28' (kr) Raport   5' Lisa Hahn
Kartki   8' Anne Schröder
  58' Franzisca Hauke

8 sierpnia 2016
13:30
  Nowa Zelandia 1:2   Niemcy Olympic Hockey Center
Sędziowie:
  Soledad Iparraguiree
  Miao Lin
Petrea Webster   10' Raport   22' Pia-Sophie Oldhafer
  44' Anne Schröder
Kartki   12' Hannah Krüger

7 sierpnia 2016
13:30
  Niemcy 2:0   Korea Południowa Olympic Hockey Center
Sędziowie:
  Michelle Joubert
  Kylie Seymour
Lisa Hahn   25' (kr)
Hannah Krüger   59'
Raport
Nike Lorenz   9' Kartki   14' An Hyo-ju
  18' Seo Jung-eun
  39' Lee Young-sil
  44' Kim Jong-eun
  47' Seo Jung-eun

11 sierpnia 2016
17:00
  Niemcy 1:2   Hiszpania Olympic Hockey Center
Sędziowie:
  Fanneke Alkemade
  Miao Lin
Lisa Schütze   21' Raport   9' (kr) Cristina Guinea
  11' Carola Salvatella
Kartki   5' Lisa Altenburg
  16' Pia-Sophie Oldhafer

11 sierpnia 2016
12:30
  Holandia 2:0   Niemcy Olympic Hockey Center
Sędziowie:
  Soledad Iparraguiree
  Melissa Trivic
Xan de Waard   5'
Kitty van Male   44'
Raport
Kartki   25' Anne Schröder
  53' Julia Müller

Ćwierćfinał

15 sierpnia 2016
12:30
  Stany Zjednoczone 1:2   Niemcy Olympic Hockey Center
Sędziowie:
  Carolina de la Fuente
  Miao Lin
Katelyn Falgowski   57' Raport   8' Marie Mävers
  14' Lisa Hahn
Melissa Gonzalez   48' Kartki   48' Charlotte Stapenhorst
  58' Franzisca Hauke

Półfinał

17 sierpnia 2016
12:00
  Holandia 1:1   Niemcy Olympic Hockey Center
Sędziowie:
  Laurine Delforge
  Soledad Iparraguiree
Maartje Paumen   16' (kr) Raport   11' (kr) Lisa Schütze
Kartki   21' Jana Teschke
  28' Lisa Altenburg
  53' Julia Müller
  54' Pia-Sophie Oldhafer
Rzuty karne
Willemijn Bos  
Ellen Hoog  
Marloes Keetels  
Margot van Geffen  
Kelly Jonker  
Willemijn Bos  
Ellen Hoog  
4:3   Janne Müller-Wieland
 Marie Mävers
  Lisa Hahn
  Jana Teschke
  Franzisca Hauke
  Janne Müller-Wieland
  Marie Mävers

Mecz o 3. miejsce

19 sierpnia 2016
12:00
  Niemcy 2:1   Nowa Zelandia Olympic Hockey Center
Sędziowie:
  Irene Presenqui
  Sarah Wilson
Charlotte Stapenhorst   34'
Lisa Schütze   38'
Raport   45+' (kr) Olivia Merry

Turniej mężczyznEdytuj

Trener: Valentin Altenburg

Grupa B

Drużyna M W R P G+ G- G= Pkt
  Niemcy 5 4 1 0 17 10 +7 13
  Holandia 5 3 1 1 18 6 +12 10
  Argentyna 5 2 2 1 14 12 +2 8
  Indie 5 2 1 2 9 9 0 7
  Irlandia 5 1 0 4 10 16 -6 3
  Kanada 5 0 1 4 7 22 -15 1

Faza grupowa


6 sierpnia 2016
18:00
  Kanada 2:6   Niemcy Olympic Hockey Center
Sędziowie:
  Marcelo Servetto
  Simon Taylor
Mark Pearson   11'
Keegan Pereira   39'
Raport   4' (kar.)33' (kr) Moritz Fürste
  6' (46) Niklas Wellen
  14' (kr) Mathias Müller
  26' Linus Butt
Jagdish Gill   25'
Matthew Sarmento   30'
Kartki   52' Martin Häner

8 sierpnia 2016
11:00
  Niemcy 2:1   Indie Olympic Hockey Center
Sędziowie:
  Tim Pullman
  Martin Madden
Niklas Wellen   18'
Christopher Rühr   60'
Raport   23' (kr) Rupinder Pal Singh
Christopher Rühr   13'
Martin Häner   52'
Kartki   19' Uthappa Sannuvanda

9 sierpnia 2016
12:30
  Niemcy 3:2   Irlandia Olympic Hockey Center
Sędziowie:
  Marcelo Servetto
  Lim Hong Zhen
Moritz Fürste   13' (kr)38' (kr)
Martin Zwicker   42'
Raport   26' Eugene Magee
  59' Michael Darling
Timm Herzbruch   12'
Martin Zwicker   48'
Kartki   48' Alan Sothern

11 sierpnia 2016
12:30
  Argentyna 4:4   Niemcy Olympic Hockey Center
Sędziowie:
  Adam Kearns
  Paco Vázquez
Lucas Vila   4'
Pedro Ibarra   29' (kr)
Gonzalo Peillat   48' (kr)
Matías Rey   57'
Raport   15' Timm Herzbruch
  24' Christopher Wesley
  28' Mats Grambusch
  60' Mathias Müller
Lucas Vila   14'
Gonzalo Peillat   27'
Manuel Brunet   31'
Joaquin Menini   40'
Juan Lopez   60'
Kartki   68' Martin Häner
  29' Christopher Wesley
  37' Timur Oruz

12 sierpnia 2016
13:30
  Niemcy 2:1   Holandia Olympic Hockey Center
Sędziowie:
  Murray Grime
  Marcelo Servetto
Florian Fuchs   7'
Mats Grambusch   33'
Raport   44' Seve Van As
Moritz Fürste   36'
Martin Zwicker   40'
Niklas Wellen   44'
Christopher Rühr   58'
Kartki   30' Mirco Pruijser
  60' Robert Van der Horst

Ćwierćfinał

14 sierpnia 2016
20:30
  Niemcy 3:2   Nowa Zelandia Olympic Hockey Center
Sędziowie:
  Marcelo Servetto
  Murray Grime
Moritz Fürste   56' (kr)60' (kr)
Florian Fuchs   60'
Raport   58' (kar.) Hugo Inglis
  49' (kr) Shea McAleese
Kartki   48' Simon Child
  59' Nick Wilson

Półfinał

16 sierpnia 2016
12:00
  Argentyna 5:2   Niemcy Olympic Hockey Center
Sędziowie:
  Marcin Grochal
  John Wright
Gonzalo Peillat   9' (kr)12' (kr)28' (kr)
Joaquín Menini   36'
  47' Lucas Vila
Raport   51' (kar.) Moritz Fürste
  58' Christopher Rühr
Kartki   45' Martin Zwicker

Mecz o 3. miejsce

18 sierpnia 2016
12:00
  Holandia 1:1   Niemcy Olympic Hockey Center
Sędziowie:
  Marcelo Servetto
  Martin Madden
Jorrit Croon   35' Raport   42' Tom Grambusch
Billy Bakker   18' Kartki
Rzuty karne
Billy Bakker  
Robbert Kempermann  
Jeroen Hertzberger  
Seve van Ass  
Sander de Wijn  
3:4   Tobias Hauke
 Mats Grambusch
  Timm Herzbruch
  Linus Butt

  JeździectwoEdytuj

UjeżdżenieEdytuj

Zawodnik Konkurencja Grand Prix Grand Prix Special Grand Prix Freestyle Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Technika Artystyka Razem Pozycja
Kristina Bröring-Sprehe Ujeżdżenie indywidualnie 82.257 2. Q 81.401 4. Q 83.714 90.571 87.142  
Sönke Rothenberger 77.329 7. Q 76.261 10. NQ
Dorothee Schneider 80.986 4. Q 82.619 3. Q 79.607 86.285 82.946 6.
Isabell Werth 81.029 3. Q 83.711 1. Q 85.285 92.857 89.071  
Kristina Bröring-Sprehe
Sönke Rothenberger
Dorothee Schneider
Isabell Werth
Ujeżdżenie drużynowo 81.295 1. Q 81.936 1. 81.936  

Skoki przez przeszkodyEdytuj

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Finał
Runda A Runda B Razem
Błędy Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Poz.
Christian Ahlmann Skoki indywidualnie 0 =1. Q 0 0 =1. Q 4 4 =7. 0 1. Q 4 4 =14. 4 =9.
Ludger Beerbaum 4 =27. Q 4 8 =30 Q 0 8 18. NQ
Daniel Deußer 0 =1. Q 0 0 =1. Q 4 4 =7. 0 1. Q 4 4 =14. 4 =9.
Meredith Michaels-Beerbaum 0 =1. Q 0 0 =1. Q 5 5 =13. EL NQ
Christian Ahlmann
Ludger Beerbaum
Daniel Deußer
Meredith Michaels-Beerbaum
Skoki drużynowo 0 1. 0 0 =1. Q 8 8 =3. 8  

WKKWEdytuj

Zawodnik Konkurencja Ujeżdżenie Cross-country Skoki Razem
Kwalifikacje Finał
Błędy Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Poz.
Sandra Auffarth WKKW indywidualnie 41.60 8. 24.80 66.40 20. 0.00 66.40 17. 0.00 66.40 11. 66.40 11.
Michael Jung 40.90 5. 0.00 40.90 2. 0.00 40.90 1. 0.00 40.90 1. 40.90  
Ingrid Klimke 39.50 4. 26.00 65.50 19. 0.00 65.50 15. 4.00 69.50 14. 69.50 14.
Julia Krajewski 44.80 18. EL NQ
Sandra Auffarth
Michael Jung
Ingrid Klimke
Julia Krajewski
WKKW drużynowo 122.00 4. 50.80 172.80 4. 0.00 172.80 2. 172.80  

  JudoEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał/BM
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Tobias Englmaier - 60 kg BYE   Garrigos
000-001
NQ 33.
Sebastian Seidl - 66 kg BYE   Basile
000-100
NQ 33.
Igor Wandtke - 73 kg BYE   Deprez
000-000 SH
  Muki
000-010
NQ 17.
Sven Maresch - 81 kg BYE   Toma
000-101
NQ 33.
Marc Odenthal - 90 kg BYE   Baker
000-100
NQ 33.
Karl-Richard Frey - 100 kg BYE   Cirjenics
100-000
  Soe
100-000
  Błoszenko
000-011
NQ   Darwisz
100-000
  Cyrille Maret
000-100
5.
André Breitbarth +100 kg   Krakowiecki
000-100
NQ 17.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał/BM
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Mareen Kräh - 52 kg   Skrypnik
011-001
  Giuffrida
000-001
NQ 9.
Miryam Roper - 57 kg   Silva
000-100
NQ 17.
Martyna Trajdos - 63 kg BYE   Silva
000-001 SH
NQ 17.
Laura Vargas Koch - 70 kg BYE   de Fátima
000-000 SH
  Graf
100-000
  Tachimoto
000-010
NQ   Bernabéu
010-000
 
Luise Malzahn - 78 kg BYE   Pogorzelec
000-000 SH
  Aguiar
000-000 SH
NQ   Powell
100-000
  Velenšek
000-100
5.
Jasmin Külbs + 78 kg   Czibisowa
000- 101
NQ 17.

  KajakarstwoEdytuj

  Kajakarstwo klasyczneEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał A/B Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Ronald Rauhe K-1 200m 34,350 1. Q 34,180 2. FA 35,662 3.  
Max Hoff K-1 1000m 3:33,585 2. Q 3:36,136 2. FA 3:37,581 7. 7.
Stefan Kiraj C-1 200m 41,198 5. Q 43,171 6. NQ
Sebastian Brendel C-1 1000m 3:58,44 1. FA BYE 3:56,926 1.  
Ronald Rauhe
Tom Liebscher
K-2 200m 31,572 4. Q 32,061 2. FA 32,488 5. 5.
Marcus Groß
Max Rendschmidt
K-2 1000m 3:19.258 1. FA BYE 3:10,781 1.  
Sebastian Brendel
Jan Vandrey
C-2 1000m 3:33,482 1. FA BYE 3:43,912 1.  
Marcus Groß
Max Hoff
Tom Liebscher
Max Rendschmidt
K-4 1000m 2:52,836 1. FA BYE 3:02,143 1.  

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Conny Waßmuth K-1 200m 41.972 5. Q 41,725 6. NQ
Franziska Weber K-1 500m 1:56,601 4. Q 1:56,515 1. FA 1:52,402 5. 5.
Tina Dietze
Franziska Weber
K-2 500m 1:42.184 1. FA BYE 1:43,738 2.  
Sabrina Hering
Franziska Weber
Steffi Kriegerstein
Tina Dietze
K-4 500m 1:33,185 3. Q 1:34.710 1. FA 1:15,094 2.  

  Kajakarstwo górskieEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
P 1 M. P 2 M. Najlepszy M. Czas Miejsce Czas Miejsce
Hannes Aigner K-1 90,33 7. 87,31 2. 87,31 3. Q 91,87 6. Q 89,02 4. 4.
Sideris Tasiadis C-1 100,47 8. 92,23 1. 92,23 1. Q 95,63 1. Q 97,90 5. 5.
Franz Anton
Jan Benzien
C-2 103,43 4. 114,35 8. 103,43 5. Q 107,93 1. Q 103,58 4. 4.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Pozycja
P 1 M. P 2 M. Razem M. Czas Miejsce Czas Miejsce
Melanie Pfeifer K-1 115,60 15. 107,30 12. 107,30 14. Q 108,58 10. Q 106,89 7. 7.

  KolarstwoEdytuj

  Kolarstwo szosoweEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Emanuel Buchmann wyścig ze startu wspólnego 6:13:03 14.
Simon Geschke DNF
jazda indywidualna na czas 1:15:49 13.
Maximilian Levy wyścig ze startu wspólnego DNF
Tony Martin DNF
jazda indywidualna na czas 1:15:33 12.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Czas Pozycja
Lisa Brennauer jazda indywidualna na czas 45:22,62 8.
wyścig ze startu wspólnego 3:56:34 19.
Romy Kasper 4:02:07 44.
Claudia Lichtenberg 3:58:03 31.
Trixi Worrack 4:01:33 43.
jazda indywidualna na czas 46:52,77 16.

  Kolarstwo górskieEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Manuel Fumic cross-country 1:37:39 17.
Moritz Milatz 1:43:14 38.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Czas Pozycja
Helen Grobert cross-country 1:34:08 12.
Sabine Spitz 1:39:16 19.

  Kolarstwo toroweEdytuj

Sprint
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Repasaż Runda 2 Repasaż Ćwierćfinały Półfinały Finał
Czas
Prędkość (km/h)
Pozycja Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Pozycja
Joachim Eilers indywidualnie (m) 9,908
72.668
12. Q   Zieliński
W 10,428
  Xu
W 10,449
  Glaetzer
P
NQ o 5. miejsce
  Constable
  Xu
  Baugé
W 10,525
5.
Maximilian Levy 10,035
71.748
18. Q   Kenny
P
  Phillip
  Dawkins
W 10,536
  Glaetzer
P
  Constable
  Hoogland
P
NQ o 9. miejsce
  Hoogland
  Webster
  Puerta
W 10,275
9.
Kristina Vogel indywidualnie (k) 10,865
66.267
6. Q   van Riessen
W 11,279
  Hansen
W 11,197
  Lee
W 11,230
W 11,373
  Marchant
W 11,302
W 11,153
  James
W 11,237
W 11,312
 
Miriam Welte 11,038
65.229
14. Q   Zhong
P
  O’Brien
  Sullivan
W 11,466
  Marchant
P
  Zhong
  Meares
P
NQ o 9. miejsce
  Meares
  Cueff
  Hansen
P
11.
Zawodnicy Konkurencja Kwalifikacje Półfinały Finał
Czas
Prędkość (km/h)
Pozycja Przeciwnik
Czas
Pozycja Przeciwnik
Czas
Pozycja
Joachim Eilers
René Enders
Max Niederlag
sprint drużynowy (m) 43,711
61.769
7. Q   Nowa Zelandia
P 43,455
5. NQ
Kristina Vogel
Miriam Welte
sprint drużynowy (k) 32,673
55.091
3. Q   Francja
W 32,806
4. Q   Australia
W 32,636
 
Keirin
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Joachim Eilers mężczyźni 2. Q BYE 1. Q 4.
Maximilian Levy 3.R 4. NQ
Kristina Vogel kobiety 1. Q BYE 1. Q 6.
Miriam Welte 7.R 5. NQ
Omnium
Zawodnik Konkurencja Okrążenie
start lotny
Wyścig punktowy Wyścig eliminacyjny Wyścig na dochodzenie Scratch Wyścig czas Suma punktów Pozycja
Czas M. Punkty M. Miejsce Czas M. M. Czas M.
Anna Knauer kobiety 14,447 10. 3 11. 8. 3:42,987 13. 16. 36,370 10. 99 13.
Roger Kluge mężczyźni 13.332 11. 33 3. 12. 4:18,907 4. 2. 1:03,797 9. 167 6.
Wyścig drużynowy na dochodzenie
Zawodnicy Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Czas M. Przeciwnik
Wynik
M. Przeciwnik
Wynik
M.
Henning Bommel
Nils Schomber
Kersten Thiele
Domenic Weinstein
mężczyźni 4:00,911 6. Q   Szwajcaria
3:56,903
6. Q   Włochy
3:59,485
5.
Charlotte Becker
Mieke Kröger
Stephanie Pohl
Gudrun Stock
kobiety 4:30,068 9. NQ

  Kolarstwo BMXEdytuj

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Wynik Miejsce
Luis Brethauer mężczyźni 35,379 15. 7 2. Q 23 8. NQ
Nadja Pries kobiety 37,152 14. 19 7. NQ

  LekkoatletykaEdytuj

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Lucas Jakubczyk 100 m BYE 10,25 5. NQ
Julian Reus BYE 10,34 7. NQ
200 m 20,39 SB 3. NQ
Robin Erewa 20,61 5. NQ
Aleixo-Platini Menga 20,80 5. NQ
Homiyu Tesfaye 1500 m 3:47,44 7. NQ
Florian Orth 5000 m 13:28,88 14. NQ
Richard Ringer 14:05,01 20. NQ
Matthias Bühler 110 m przez płotki 13,90 4. NQ
Gregor Traber 13,50 3. Q 13,43 5. NQ
Alexander John 14,13 5. NQ
Robert Hering
Sven Knipphals
Lucas Jakubczyk
Julian Reus
4 × 100 m 38,26 6. NQ
Nils Brembach chód na 20 km 1:23:46 38.
Christopher Linke 1:20:00 5.
Hagen Pohle 1:21:44 18.
chód na 50 km DNF
Carl Dohmann DNF
Julian Flügel maraton 2:20:47 71.
Philipp Pflieger 2:18:56 51.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Christoph Harting rzut dyskiem 65,41 3. Q 68,37 PB  
Robert Harting 62,21 15. NQ
Daniel Jasinski 62,83 11. Q 67,08  
David Storl pchnięcie kulą 20,47 10. q 20,64 7.
Tobias Dahm 19,62 22. NQ
Fabian Heinle skok w dal 7,79 18. NQ
Alyn Camara 5,16 30. NQ
Thomas Röhler rzut oszczepem 83,01 9. Q 90,30  
Johannes Vetter 85,96 2. Q 85,32 4.
Julian Weber 84,36 3. Q 81,36 9.
Karsten Dilla skok o tyczce 5,30 28. NQ
Raphael Holzdeppe 5,45 25. NQ
Tobias Scherbarth 5,45 26. NQ
Eike Onnen skok wzwyż 2,26 24. NQ
Mateusz Przybylko 2,22 28. NQ
Max Heß trójskok 16,56 15. NQ

Dziesięciobój

Zawodnik Konkurencja 100 m LJ SP HJ 400 m 110H DT PV JT 1500 m Razem Pozycja
Arthur Abele Rezultat 10,87 6.97 15.03 1.98 49,02 14,12 44.66 4.50 64.13 4:53,07 8013 15.
Punkty 890 807 792 785 860 959 760 760 800 600
Rico Freimuth Rezultat 10,73 7.17 SB 13.27 DNS DNF
Punkty 922 854 684 0
Kai Kazmirek Rezultat 10,78 7.69 PB 14.20 2.10 46,75 14,62 43.25 5.00 64.60 4:31,25 8580 4.
Punkty 910 982 741 896 971 896 731 910 807 736

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Runda 1 Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Rebekka Haase 100 m BYE 11,41 5. NQ
Tatjana Pinto BYE 11,31 2. Q 11,32 7. NQ
Nadine Gonska 200 m 23,03 4. NQ
Gina Lückenkemper 22,80 3. q 22,73 5. NQ
Lisa Mayer 22,86 2. Q 22,90 7. NQ
Ruth Spelmeyer 400 m 51,43 PB 3. q 51,61 6. NQ
Christina Hering 800 m 2:01,04 7. NQ
Fabienne Kohlmann 2:05,36 7. NQ
Konstanze Klosterhalfen 1500 m 4:11,76 6. Q 4:07,26 10. NQ
Diana Sujew 4:09.07 10. q 4:10,15 9. NQ
Pamela Dutkiewicz 100 m przez płotki 12,90 3. Q 12,92 4. NQ
Nadine Hildebrand 12,84 2. Q 12,95 4. NQ
Cindy Roleder 12,86 1. Q 12,69 3. Q 12,74 5.
Jackie Baumann 400 m przez płotki 59,04 6. NQ
Sanaa Koubaa 3000 m z przeszkodami 9:35,15 PB 9. NQ
Gesa Felicitas Krause 9:19,70 3. Q 9:18,41 6.
Maya Rehberg 9:51,73 15. NQ
Alexandra Burghardt
Rebekka Haase
Yasmin Kwadwo
Tatjana Pinto
4 × 100 m 42,18 1. Q 42,10 4.
Lara Hoffmann
Friederike Möhlenkamp
Laura Müller
Ruth Spelmeyer
4 × 400 m 3:26,02 5. NQ
Anna Hahner maraton 2:45:32 81.
Lisa Hahner 2:45:33 82.
Anja Scherl 2:37:23 44.

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Marie-Laurence Jungfleisch skok wzwyż 1,94 12. Q 1,93 =7.
Betty Heidler rzut młotem 71,17 36. q 73,71 4.
Kathrin Klaas 67,92 18. NQ
Charlene Woitha 62,50 29. NQ
Christina Obergföll rzut oszczepem 62,18 10 q 62,92 8.
Linda Stahl 63,95 4. Q 59,71 11.
Christin Hussong 62,17 11. q 57,70 12.
Christina Schwanitz pchnięcie kulą 19,18 2. Q 19,03 6.
Sara Gambetta 17,24 21. NQ
Lena Urbaniak 16,62 29. NQ
Lisa Ryzih skok o tyczce 4,60 2. Q 4,50 10.
Annika Roloff 4,45 21. NQ
Martina Strutz 4,60 7. Q 4,60 9.
Nadine Müller rzut dyskiem 63,67 5. Q 63,13 6.
Shanice Craft 60,23 12.q 59,83 11.
Julia Fischer 61,83 9.q 62,67 9.
Malaika Mihambo skok w dal 6,82 2. Q 6,95 PB 4.
Sosthene Taroum Moguenara 6,55 11. q 6,61 10.
Alexandra Wester 5,98 34. NQ
Jenny Elbe trójskok 14,02 13. NQ
Kristin Gierisch 14,26 4. q 13,96 11.

Siedmiobój

Zawodniczka Konkurencja 100H HJ SP 200 m LJ JT 800 m Razem Pozycja
Jennifer Oeser Rezultat 13,69 1.86 PB 14.28 SB 24,99 6.19 SB 47.22 2:13,82 SB 6401 SB 9.
Punkty 1023 1054 813 888 908 806 909
Claudia Rath Rezultat 13,63 1.74 12.83 24,48 6.55 39.39 2:07,22 SB 6270 14.
Punkty 1031 903 716 935 1023 656 1006
Carolin Schäfer Rezultat 13,12 PB 1.83 SB 14.57 PB 23,99 6.20 47.99 2:16,52 SB 6540 5.
Punkty 1106 1016 832 982 912 821 871

  ŁucznictwoEdytuj

Zawodnik Konkurencja Runda Rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał/BM
Wynik Rozstawienie Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Florian Floto indywidualnie (m) 677 11.   Piippo
W 6-0
  Mohamad
W 6-4
  Ku
P 4-6
NQ 17.
Lisa Unruh indywidualnie (k) 640 21.   Brito
W 6-4
  Bayardo
W 6-4
  Cao
W 6-2
  Tan
W 6-5
  Valencia
W 6-2
  Chang
P 2-6
 

  Pięciobój nowoczesnyEdytuj

Zawodnik Konkurencja Szermierka Pływanie Jazda konna Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Patrick Dogue mężczyźni 23–12 2. 240 2:07,65 31. 318 12 12. 288 11:23,36 14. 617 1463 6.
Christian Zillekens 16–19 26. 196 2:06,24 28. 322 14 14. 286 11:27,45 17. 613 1417 21.
Annika Schleu kobiety 17–18 16. 202 2:19,34 21. 282 7 12. 293 12:21,95 3. 559 1336 5.
Lena Schöneborn 24–11 2. 244 2:21,74 29. 275 EL 31. 0 12:54,21 14. 526 1045 32.

  Piłka nożnaEdytuj

Turniej kobietEdytuj

Trener: Silvia Neid

Grupa F

Zespół M Z R P GZ GS GR Pkt
  Kanada 3 3 0 0 7 2 +7 9
  Niemcy 3 1 1 1 9 5 +4 4
  Australia 3 1 1 1 8 5 +3 4
  Zimbabwe 3 0 0 3 3 15 -12 0

Faza grupowa

3 sierpnia 2016
23:00 CET
Zimbabwe   1:6
(0:2)
  Niemcy Arena Corinthians, São Paulo  
Kudakwashe Basopo   50' Raport   22' Sara Daebritz
  36' Alexandra Popp
  53'78' Melanie Behringer
  83' Melanie Leupolz
  90' (sam.) Eunice Chibanda
Widzów: 20 521
Sędzia:   Rita Gani

6 sierpnia 2016
23:00 CET
Niemcy   2:2
(1:2)
  Australia Arena Corinthians, São Paulo  
Sara Däbritz   45+2'
Saskia Bartusiak   88'
Raport   6' Samantha Kerr
  45' Caitlin Foord
Widzów: 37 475
Sędzia:   Anna-Marie Keighley

9 sierpnia 2016
21:00 CET
Niemcy   1:2
(1:1)
  Kanada Estádio Mané Garrincha, Brasília  
Melanie Behringer   13' (k.) Raport   26'60' Melissa Tancredi Widzów: 8 227
Sędzia:   Ri Hyang-ok

Ćwierćfinał

12 sierpnia 2016
21:00 CET
Chiny   0:1
(0:0)
  Niemcy Itaipava Arena Fonte Nova, Salvador  
Raport   76' Melanie Behringer Widzów: 9 642
Sędzia:   Kateryna Monzul

Półfinał

16 sierpnia 2016
21:00 CET
Kanada   0:2
(0:1)
  Niemcy Estádio Mineirão, Belo Horizonte  
Raport   21' (k.) Melanie Behringer
  59' Sara Däbritz
Widzów: 5 641
Sędzia:   Ri Hyang-ok

Finał

19 sierpnia 2016
22:30 CET
Szwecja   1:2
(0:0)
  Niemcy Maracanã, Rio de Janeiro  
Stina Blackstenius   67' Raport   48' Dzsenifer Marozsán
  62' (sam.) Linda Sembrant
Widzów: 52 432
Sędzia:   Carol Chenard

Turniej mężczyznEdytuj

Trener: Horst Hrubesch

Grupa C

Zespół Pkt M W R P Br+ Br− +/−
  Korea Południowa 7 3 2 1 0 12 3 +9
  Niemcy 5 3 1 2 0 15 5 +10
  Meksyk 4 3 1 1 1 7 4 +3
  Fidżi 0 3 0 0 3 1 23 -22

Faza grupowa

4 sierpnia 2016
22:00 CET
Meksyk   2:2
(0:0)
  Niemcy Fonte Nova, Salvador  
Oribe Peralta   52'
Rodolfo Pizarro   63'
Raport   58' Serge Gnabry
  78' Matthias Ginter
Widzów: 16 500
Sędzia:   Alireza Faghani

7 sierpnia 2016
21:00 CET
Niemcy   3:3
(1:1)
  Korea Południowa Fonte Nova, Salvador  
Serge Gnabry   33'90+2'
Davie Selke   55'
Raport   25' Hwang Hee-chan
  57' Son Heung-min
  87' Suk Hyun-jun
Widzów: 17 121
Sędzia:   Néstor Pitana

10 sierpnia 2016
21:00 CET
Niemcy   10:0
(6:0)
  Fidżi Mineirão, Belo Horizonte  
Serge Gnabry   8'45'
Nils Petersen   14'33'40'63' (k)
Max Meyer   30'49'52'
Raport Widzów: 16 521
Sędzia:   Fahad Al-Mirdasi

Ćwierćfinał

13 sierpnia 2016
18:00 CET
Portugalia   0:4
(0:1)
  Niemcy Estádio Nacional, Brasília  
Raport   45+1' Serge Gnabry
  57' Matthias Ginter
  75' Davie Selke
  87' Philipp Max
Widzów: 55 412
Sędzia:   Walter López Castellanos

Półfinał

17 sierpnia 2016
21:00 CET
  Nigeria 0-2
0-1
  Niemcy Arena Corinthians, São Paulo  
Raport   9' Lukas Klostermann
  89' Nils Petersen
Widzów: 35 562
Sędzia:   Néstor Pitana

Finał

20 sierpnia 2016
22:30 CET
  Brazylia 1:1 (dogr.)
k. 5:4
(0:1, 1:1, 1:1)
  Niemcy Maracanã, Rio de Janeiro  
Neymar   27' Raport Max Meyer   59' Widzów: 63 707
Sędzia:   Alireza Faghani
    Rzuty karne  
Renato Augusto  
Marquinhos  
Rafinha  
Luan  
Neymar  
  Ginter
  Gnabry
  Brandt
  Süle
  Petersen

  Piłka ręcznaEdytuj

Turniej mężczyznEdytuj

Trener: Dagur Sigurðsson

Grupa B

Lp. Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + +/−
1.   Niemcy 5 4 0 1 153 141 +12 8

2.   Słowenia 5 4 0 1 137 126 +11 8

3.   Brazylia 5 2 1 2 141 150 −9 5

4.   Polska 5 2 0 3 139 140 −1 4

5.   Egipt 5 1 1 3 129 143 −14 3

6.   Szwecja 5 1 0 4 132 131 +1 2

7 sierpnia 2016
11:30

Szwecja  

29:32

  Niemcy

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Mads Hansen
Martin Gjeding
(  Dania)

Widzów: 7819
Jerry Tollbring   8
  4×  1× 
(15:18)
raport
7   Julius Kühn
  3× 



9 sierpnia 2016
11:30

Niemcy  

32:29

  Polska

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Óscar Rayul
Angel Sabroso Ramirez
(  Hiszpania)

Widzów: (b.d.)
Fabian Wiede   5
Julius Kühn   5
Uwe Gensheimer   5
  4×  1× 
(16:14)
raport
10   Karol Bielecki
  3× 



11 sierpnia 2016
16:40

Brazylia  

33:30

  Niemcy

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Václav Horáček
Jiří Novotný
(  Czechy)

Widzów: 9087
Fábio Chiuffa   8
  2×  1× 
(17:16)
raport
6  Kai Häfner
6   Tobias Reichmann
  4×  1× 



13 sierpnia 2016
09:30

Słowenia  

25:28

  Niemcy

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Slave Nikolov
Ǵorǵi Načevski
(  Macedonia Północna)

Widzów: 6957
Jure Dolenec   6
  4× 
(12:11)
raport
6   Uwe Gensheimer
  4× 



15 sierpnia 2016
11:30

Niemcy  

31:25

  Egipt

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Mads Hansen
Martin Gjeding
(  Dania)

Widzów: 8286
Uwe Gensheimer   7
  2× 
(13:10)
raport
7   Mohammad Sanad
  1× 



Ćwierćfinał

17 sierpnia 2016
13:30

Niemcy  

34:22

  Katar

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: David Sok
Bojan Lah
(  Słowenia)

Widzów: 7518
Tobias Reichmann   5
Fabian Wiede   5
  3× 
(16:12)
raport
9   Rafael Capote
  3× 



Półfinał

19 sierpnia 2016
15:30

Francja  

29:28

  Niemcy

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Mads Hansen
Martin Gjeding
(  Dania)

Widzów: 8795
Daniel Narcisse   7
  3× 
(16:13)
raport
11   Uwe Gensheimer
  3× 



Mecz o 3. miejsce

21 sierpnia 2016
10:30

Polska  

25:31

  Niemcy

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Václav Horáček
Jiří Novotný
(  Czechy)

Widzów: 7589
Przemysław Krajewski   5
Krzysztof Lijewski   5
  3× 
(13:17)
raport
7   Tobias Reichmann
  1× 


  PływanieEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Damian Wierling 50 m dowolnym 22,18 19. NQ
100 m dowolnym 48,35 7. Q 48,66 15. NQ
Björn Hornikel 49.62 39. NQ
Paul Biedermann 200 m dowolnym 1:45,78 2. Q 1:45,69 =4. Q 1:45,84 6.
Christoph Fildebrandt 1:47,81 28. NQ
Clemens Rapp 400 m dowolnym 3:49,10 24. NQ
Florian Vogel 3:45,49 9. NQ
Florian Wellbrock 1500 m dowolnym 15:23,88 32. NQ
Jan-Philip Glania 100 m grzbietowym 53,87 15. Q 53,94 12. NQ
200 m grzbietowym 1:56,50 =6. Q 1:56,53 9. NQ
Christian Diener 1:56,62 9. Q 1:56,37 8. Q 1:56,27 7.
Christian vom Lehn 100 m klasycznym 1:00,13 15. Q 1:00,23 12. NQ
Marco Koch 200 m klasycznym 2:08,98 5. Q 2:08,2 7. Q 2:08,00 7.
Steffen Deibler 100 m motylkowym 52,14 18. NQ
Phillip Heintz 200 m zmiennym 1:57,59 NR 2. Q 1:58,85 8. Q 1:57,48 NR 6.
Johannes Hintze 400 m zmiennym 4:18,25 18. NQ
Jacob Heidtmann DSQ NQ
Christian Reichert 10 km 1:53:04,7 9.
Steffen Deibler
Björn Hornikel
Damian Wierling
Philip Wolf
4 × 100 m dowolnym 3:14,97 11. NQ
Paul Biedermann
Christoph Fildebrandt
Clemens Rapp
Florian Vogel
4 × 200 m dowolnym 7:07,66 4. Q 7:07,28 6.
Steffen Deibler
Jan-Philip Glania
Marco Koch
Christian vom Lehn (el.)
Damian Wierling
4 × 100 m zmiennym 3:33,67 8. Q 3:33,50 7.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Dorothea Brandt 50 m dowolnym 24,77 =13. Q 24,71 14. NQ
Annika Bruhn 200 m dowolnym 1:58.48 20. NQ
Sarah Köhler 400 m dowolnym 4:06,55 10. NQ
800 m dowolnym 8:24,65 7. Q 8:27,75 8.
Leonie Beck 8:47,47 25. NQ
Lisa Graf 200 m grzbietowym 2:08,67 =4. Q 2:09,56 14. NQ
Jenny Mensing 2:10,68 16. Q 2:10,15 16. NQ
Alexandra Wenk 100 m motylkowym 58.49 21. NQ
200 m zmiennym 2:12,46 13. Q 2:12,13 12. NQ
Franziska Hentke 200 m motylkowym 2:07,59 9. Q 2:07,67 11. NQ
400 m zmiennym 4:43.32 21. NQ
Isabelle Härle 10 km 1:57:22,1 6.
Annika Bruhn
Sarah Köhler
Leonie Kullmann
Paulina Schmiedel
4 × 200 m dowolnym 7:56,74 12. NQ
Annika Bruhn
Lisa Graf
Vanessa Grimberg
Alexandra Wenk
4 × 100 m zmiennym 4:02,19 12. NQ

  Podnoszenie ciężarówEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Nico Müller - 77 kg 151 kg 11. 181 kg 10. 332 kg 10.
Jürgen Spieß - 105 kg 170 kg 14. 220 kg 5. 390 kg 10.
Alexej Prochorow + 105 kg 180 kg 17. 215 kg 16. 395 kg 16.
Almir Velagic 188 kg 11. 232 kg 10. 410 kg 9.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Sabine Kusterer - 58 kg 90 kg 9. 110 kg 11. 200 kg 10.

  Piłka siatkowaEdytuj

  Siatkówka plażowaEdytuj

Zawodnicy Konkurencja Faza grupowa 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnicy
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Markus Böckermann
Lars Flüggen
mężczyźni Grupa B
  Kantor / Łosiak
P 0:2 (11:21, 21:23)

  Brouwer / Meeuwsen
P 1:2 (19:21, 21:17, 14:16)
  Barsuk / Lamin
P 0:2 (14:21, 17:21)

4. NQ 19.
Karla Borger
Britta Büthe
kobiety Grupa E
  Heidrich / Zumkehr
P 0:2 (12:21, 16:21)

  van Gestel / van der Vlist
W 2:0 (21-19, 21:14
  Bansley / Pavan
P 0:2 (19:21, 15:21)
Play-off drużyn z 3. miejsc
  Agudo / Pazo
W 2:0 (21:13, 21:8)

3. q   Heidrich / França
P 0:2 (17:21, 19:21)
NQ 9.
Laura Ludwig
Kira Walkenhorst
Grupa D
  Al-Ghubaszi / Mu’awwad
W 2:0 (21:12, 21:15)

  Broder / Valjas
W 2:0 (21-17, 21:11
  Giombini / Menegatti
W 2:1 (21:18, 18:21, 15:9)

1. Q   Forrer / Vergé-Dépré
W 2:0 (21:19, 21:10)
  Bansley / Pavan
W 2:0 (21:14, 21:14)
  Heidrich / França
W 2:0 (21:18, 21:12)
  Bednarczuk / Seixas
W 2:0 (21:18, 21:14)
 

  Skoki do wodyEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Patrick Hausding trampolina 3 m indywidualnie 440,00 6. Q 413,50 10. Q 598,90  
Stephan Feck 423,50 9. Q 354,20 17. NQ
Martin Wolfram wieża 10 m indywidualnie 468,80 6. Q 466,15 8. Q 492,90 5.
Sascha Klein 463,40 7. Q 475,00 5. Q 424,15 9.
Patrick Hausding
Stephan Feck
trampolina 3 m synchronicznie 410,4 4.
Patrick Hausding
Sascha Klein
wieża 10 m synchronicznie 438,42 4.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Nora Subschinski trampolina 3 m indywidualnie 302,05 16. Q 308,25 12. Q 317,10 9.
Tina Punzel 307,95 13. Q 291,60 17. NQ
Elena Wassen wieża 10 m indywidualnie 291.90 16. Q 276,70 17. NQ
Maria Kurjo 287,00 21. NQ
Nora Subschinski
Tina Punzel
trampolina 3 m synchronicznie 284,25 7.

  StrzelectwoEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Michael Janker karabin pneumatyczny 10 m 620,8 29. NQ
Julian Justus 622,8 18. NQ
Henri Junghänel karabin małokalibrowy 50 m leżąc 627,8 8. Q 209,5 OR  
Daniel Brodmeier 619,2 37. NQ
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m 1177 2. Q 435,6 4.
Andre Link 1174 7. Q 424,6 5.
Christian Reitz pistolet szybkostrzelny 25 m 592 1. Q 34  
Oliver Geis 572 17. NQ
Andreas Löw trap podwójny 140 OR 1. Q 25 6. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Selina Gschwandtner karabin pneumatyczny 10 m 414,8 13. NQ
Barbara Engleder 420,3 2. Q 165,0 4.
karabin małokalibrowy trzy pozycje 50 m 583 5. Q 458,6 OR  
Eva Rösken 579 14 NQ
Monika Karsch pistolet pneumatyczny 10 m 379 25. NQ
pistolet sportowy 25 m 583 4. Q 18 2. Q 6  
Jana Beckmann trap 61 19. NQ
Christine Wenzel skeet 68 11. NQ

  SzermierkaEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Peter Joppich floret indywidualnie BYE   Lefort
W 15-13
  Avola
P 13-15
NQ 17.
Max Hartung szabla indywidualnie   Apithy
W 15-9
  Homer
P 12-15
NQ 17.
Matyas Szabo   Pakdaman
W 15-11
  Paskow
W 15-6
  Homer
P 12-15
NQ 5.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Carolin Golubytskyi floret indywidualnie BYE   Łyczbińska
P 9-14
NQ 33.

  TaekwondoEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Finał/BM
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Levent Tuncat - 58 kg   Pié
P DSQ
NQ
Tahir Güleç - 80 kg   Hernández
W 4-2
  Cissé
P 1-7
NQ   Paziński
P 5-6
NQ 7.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Finał/BM
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Rabia Güleç - 67 kg   Barysznikowa
W 9-8
  Tatar
P 1-5
NQ

  Tenis stołowyEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał/BM
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Timo Boll singiel BYE   Szybajew
W
4-3 (12:14, 11:4, 7:11, 11:7, 10:12, 12:10, 11:6)
  Aruna
P
2-4 (10:12, 10:12, 5:11, 11:3, 11:5, 9:11)
NQ
Dimitrij Ovtcharov BYE   Li
W
4-1 (8:11, 11:4, 11:9, 7:11, 11:5, 9:11, 11:9)
  Tokić
W
4-1 (31:33, 12:10, 11:4, 11:5, 11:7)
  Samsonau
P
2-4 (11:8, 7:11, 17:19, 11:4, 2:11, 12:14)
NQ
Timo Boll
Dimitrij Ovtcharov
Bastian Steger
turniej drużynowy   Chińskie Tajpej
W 3-1
  Austria
W 3-1
  Japonia
P 1-3
  Korea Południowa
W 3-1
 

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/16 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał/BM
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Han Ying singiel BYE   Ri
P
0-4 (5:11, 7:11, 6:11, 5:11)
NQ
Petrissa Solja BYE   Komwong
W
4-0 (11:2, 11:4, 11:4, 11:3)
  Li
W
4-1 (11:4, 11:4, 8:11, 11:3, 13:11)
  Ding
P
0-4 (11:8, 11:5, 11:3, 11:7)
NQ
Han Ying
Petrissa Solja
Shan Xiaona
turniej drużynowy   Stany Zjednoczone
W 3-0
  Hongkong
W 3-1
  Japonia
W 3-2
  Chiny
P 0-3
 

  Tenis ziemnyEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Philipp Kohlschreiber singel   Pella
W 4:6, 6:1, 6:2
  Martin
P W
NQ Miejsca 17-32.
Dustin Brown   Bellucci
P 6:4, 4:5 K
NQ Miejsca 33-64.
Jan-Lennard Struff   Donskoj
P 3:6, 4:6
NQ Miejsca 33-64.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Angelique Kerber singel   Mariño
W 6:3, 7:5
  Bouchard
W 6:4, 6:2
  Stosur
W 6:0, 7:5
  Konta
W 6:1, 6:2
  Keys
W 6:3, 7:5
  Puig
P 4:6, 6:4, 1:6
 
Annika Beck   Konjuh
P 6(5):7, 1:6
NQ Miejsca 33-64.
Andrea Petković   Switolina
P 6:2, 1:6, 3:6
NQ Miejsca 33-64.
Laura Siegemund   Pironkowa
W 1:6, 6:4, 6:2
  Zhang
W 6:2, 6:4
  Flipkens
W 6:4, 6:3
  Puig
P 1:6, 1:6
NQ Miejsca 5-8.
Angelique Kerber
Andrea Petković
debel   Xu
  Zheng
P 2:6, 2:6
NQ Miejsca 17-32.
Anna-Lena Grönefeld
Laura Siegemund
  Kasatkina
  Kuzniecowa
P 1:6, 4:6
NQ Miejsca 17-32.

  TriathlonEdytuj

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Pływanie (1,5 km) Zmiana 1 Jazda na rowerze (40 km) Zmiana 2 Bieg (10 km) Czas Pozycja
Anne Haug kobiety 21:11 0:57 1:04,50 0:40 35:18 2:02:56 36.
Laura Lindemann 19:18 0:54 1:04,30 0:43 36:27 2:01:52 28.

  WioślarstwoEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaże Półfinały Finał Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Marcel Hacker
Stephan Krüger
dwójka podwójna 6:31,85 3. QSAB BYE 6:18,32 4. QFB 6:58,86 2. 8.
Moritz Moos
Jason Osborne
dwójka podwójna wagi lekkiej 6:40,48 4. QR 7:05,36 1. QSAB 6:35,90 6. QFB 6:32,30 6. 12.
Anton Braun
Maximilian Korge
Maximilian Planer
Felix Wimberger
czwórka bez sternika 5:59,74 2. QSAB BYE 6:35,90 6. QFB 6:06,24 6. 12.
Tobias Franzmann
Jonathan Koch
Lucas Schäfer
Lars Wichert
czwórka bez sternika wagi lekkiej 6:14,87 4. QR 6:03,29 1. QSAB 6:18,43 6. QFB 6:35,83 3. 9.
Hans Gruhne
Lauritz Schoof
Karl Schulze
Philipp Wende
czwórka podwójna 5:53,63 3. QR 5:51,43 1. QFA 6:06,81 1.  
Felix Drahotta
Malte Jakschik
Eric Johannesen
Maximilian Reinelt
Richard Schmidt
Andreas Kuffner
Maximilian Munski
Martin Sauer
Hannes Ocik
M8+ 5:38,22 3. QFA BYE 5:30,96 2.  

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Repesaże Półfinały Finał Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Kerstin Hartmann
Kathrin Marchand
dwójka bez sternika 7:17,98 3. QSAB BYE 7:39,79 5. QFB 7:18,57 2. 8.
Mareike Adams
Marie-Cathérine Arnold
dwójka podwójna 7:13,49 4. QR 7:00,54 2. QSAB 6:58,70 5. QFB 7:39,82 1. 7.
Marie-Louise Dräger
Fini Sturm
dwójka podwójna wagi lekkiej 7:11,08 3. QR 8:02,28 2. QSAB 7:33,21 6. QFB 7:32,73 5. 11.
Carina Bär
Julia Lier
Lisa Schmidla
Annekatrin Thiele