Otwórz menu główne

Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. białostockiego, łomżyńskiego, suwalskiego (1988/1989)

55. Edycja okręgowych rozgrywek w piłce nożnej województwa białostockiego
13. Edycja okręgowych rozgrywek w piłce nożnej województwa łomżyńskiego i suwalskiego
Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej województwa białostockiego, łomżyńskiego, suwalskiego prowadzone są przez okręgowe związki piłki nożnej: białostocki, łomżyński i suwalski.

Okręgowe rozgrywki
w piłce nożnej
województwa białostockiego,
łomżyńskiego,
suwalskiego 1988/1989
1987/1988 1989/1990
Szczegóły rozgrywek
Liczba zespołów OZPN Białystok
Klasa Okr. (B/S) - 14
Klasa A (B)- 14
Klasa B (B)- 21
OZPN Łomża
Klasa Okr. (Ł/O/C)- 14
Klasa A (Ł)- 8OZPN Suwałki
Klasa A - 14
Klasa B - 12
Mistrz Okręgu Gwardia Białystok (biał./suw)
Narew Ostrołęka (łom.)
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 15 czerwca 2017

Mistrzostwo okręgu :
- białostockiego i suwalskiego zdobyła Gwardia Białystok
- łomżyńskiego, ostrołęckiego i ciechanowskiego zdobyła Narew Ostrołęka.
Puchar Polski okręgu:
- białostockiego zdobyła Pogoń Łapy
- łomżyńskiego zdobył ŁKS Łomża
- suwalskiego zdobyły Wigry Suwałki.

Drużyny z województwa białostockiego, łomżyńskiego i suwalskiego występujące w centralnych i makroregionalnych poziomach rozgrywkowych:

Rozgrywki Poziomy rozgrywkowe w sezonie 1988/1989
Centralne I poziom ligowy I Liga
II poziom ligowy II Liga - 2 grupy
Makroregionalne III poziom ligowy III Liga - 8 grup
OZPN Łomża OZPN Białystok OZPN Suwałki
Okręgowe IV poziom ligowy Klasa Okręgowa
(łomża+ostroł.+ciech.)
Klasa Okręgowa
(białostocko-suwalska)
V poziom ligowy Klasa A
(łomżyńska)
Klasa A
(białostocka)
Klasa A
(suwalska)
VI poziom ligowy Klasa B
Gr.I
Klasa B
Gr.II
Klasa B
(suwalska)

Spis treści

Klasa Okręgowa - IV poziom rozgrywkowyEdytuj

Grupa białostocko-suwalska

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Gwardia Białystok 26 19 6 1 88-13 44 Baraże-awans
2 Jagiellonia II Białystok 26 18 5 3 77-26 41
3 Włókniarz Białystok 26 17 5 4 63-27 39
4 Rominta Gołdap 26 12 6 8 40-35 30
5 Mamry Giżycko 26 12 5 9 47-42 29
6 Mazur II Ełk 26 12 2 12 49-43 26
7 Husar Nurzec 26 10 5 11 34-37 25
8 LKS Lega 26 9 7 10 38-47 25
9 Mazur Pisz 26 8 5 13 33-46 21
10 Sokół Sokółka 26 6 9 11 28-44 21
11 Nida Ruciane-Nida 26 8 5 13 33-54 21
12 Wigry II Suwałki 26 8 1 17 36-58 17
13 Puszcza Hajnówka 26 7 3 16 39-75 17
14 Promień Mońki 26 3 2 21 20-80 8
  • Rezerwy Mazura zrezygnowały z występów w klasie okręgowej, w następnym sezonie wystąpią w klasie A.
  • Po sezonie z rozgrywek wycofały się rezerwy Wigier Suwałki.

Grupa łomżyńsko-ostrołęcko-ciechanowska

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty Ł/O/C
1 Narew Ostrołęka (s) 26 - - - 60-20 46 O Baraż-przegrany
2 Mazovia Ciechanów (s) 26 - - - 47-18 41 C
3 MKS Przasnysz 26 - - - 49-27 37 O
4 Olimpia Zambrów 26 14(6) 2 10(1) 49-30 35 Ł
5 Grom Czerwony Bór 26 13(2) 7 6 42-25 35 Ł
6 Ostrovia Ostrów Mazowiecka 26 - - - 49-33 30 O
7 Bug II Wyszków 26 - - - 41-34 '28 O
8 Błękitni Raciąż 26 - - - 28-37 28 C
9 Makowianka Maków Mazowiecki 26 - - - 41-43 27 O
10 Start Działdowo 26 - - - 44-44 25 C
11 Wkra Żuromin (b) 26 - - - 41-43 25 C
12 MZKS Płońsk 26 - - - 29-53 9 C
13 Orz Goworowo (b) 26 - - - 39-86 6 O
14 Orzeł Kolno (b) 26 1(1) 1 24(12) 21-97 -8 Ł
  • W nawiasach zwycięstwa za 3pkt. i porażki za -1pkt.
  • Po sezonie reorganizacja ligi, utworzono wspólną klasę okręgową białostocko-łomżyńsko-suwalską, do której zostały przesunięte drużyny z okręgu łomżyńskiego.
  • Po sezonie z rozgrywek wycofał się Orzeł Kolno.

Baraże do III ligi
Rozgrywano systemem pucharowym, zwycięzca zapewnia sobie awans do III ligi.

  • Gwardia Białystok : AZS Biała Podlaska 0:1; AZS : Gwardia 0:1 (7:8)karne, awans Gwardii.
  • Gwardia Białystok : Narew Ostrołęka 3:0; Narew : Gwardia 1:1, awans Gwardia.
  • Finał - Gwardia Białystok : Czarni Jasło 2:1; Czarni : Gwardia 1:1, awans Gwardia.

Klasa A - V poziom rozgrywkowyEdytuj

Grupa białostocka

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Tur Bielsk Podlaski (s) 26 19 3 -4 64-22 41
2 Włókniarz Wasilków (s) 26 20 0 6 71-38 40
3 Skra Czarna Białostocka 26 14 5 7 68-43 33
4 LZS Szudziałowo 26 12 9 5 43-31 33
5 Narew Choroszcz 26 15 1 10 66-49 31
6 Cresovia Siemiatycze 26 13 4 9 61-41 30
7 Gwardia II Białystok 26 12 5 9 55-48 29
8 Żubr Drohiczyn (b) 26 10 5 11 47-64 25
9 Ognisko Białystok 26 7 5 14 44-56 19
10 Supraślanka Supraśl (b) 26 8 2 16 39-59 18
11 Krypnianka Krypno 26 6 6 14 45-72 18
12 Kolejarz Czeremcha 26 7 2 17 33-52 16
13 Orkan Poświętne 26 6 4 16 44-66 16
14 Rudnia Zabłudów 26 6 3 17 32-71 15
  • Po sezonie z rozgrywek wycofał się Kolejarz Czeremcha.

Grupa łomżyńska

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Warmia Grajewo (s) 14 - - - 37-15 22
2 Wissa Szczuczyn 14 - - - 42-16 21
3 Komunalni Grajewo 14 - - - 28-21 16
4 Unia Ciechanowiec 14 - - - 33-37 14
5 Ruch Wysokie Mazowieckie 14 - - - 26-32 14
6 Smolniki Stawiski 14 - - - 18-33 13
7 Ziemowit Nowogród 14 - - - 30-32 11
8 Sokół Sokoły 14 - - - 30-32 11
  • Po sezonie wycofały się z rozgrywek Komunalni Grajewo i Sokół Sokoły.

Grupa suwalska

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Sparta Augustów 26 89-20 45
2 Czarni Olecko 26 58-35 36
3 Tęcza Oracze 26 58-36 35
4 Vęgoria Węgorzewo (b) 26 68-46 34
5 Jurand Bemowo Piskie 26 51-41 29
6 Pomorzanka Sejny 26 62-61 29
7 Znicz Biała Piska 26 59-45 27
8 Orkan Drygały (b) 26 64-68 26
9 RKS Wiartel 26 70-65 25
10 Pogoń Ryn 26 52-63 24
11 Olimpia Miłki 26 47-59 21
12 Pogoń Banie Mazurskie (b) 26 38-73 15
13 Meprozet Orzysz 26 50-88 14
14 Polonia Raczki 26 20-86 4

Klasa B - VI poziom rozgrywkowyEdytuj

Białostocka - gr.I

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Dąb Dąbrowa Białostocka 22 - - - 105-12 40
2 Lampart Nowe Aleksandrowo (s) 22 - - - 69-28 33
3 Eurocentr Suchowola (s) 22 - - - 73-32 29
4 Start Białystok 22 - - - 51-43 25
5 Kora Korycin (b) 22 - - - 64-59 24
6 LZS Janów 22 - - - 65-60 24
7 LZS Jaświły (b) 22 - - - 52-48 23
8 Pogranicze Kuźnica Białostocka 22 - - - 57-54 22
9 Gryf Michałowo (b) 22 - - - 39-76 12
10 Olimp Zabrodzie (b) 22 - - - 20-85 9
11 Relax Uhowo 22 - - - 22-66 9
12 Czarni Gródek 22 - - - 12-70 8
  • Po sezonie z rozgrywek wycofały się drużyny: Eurocentr Suchowola, Kora Korycin, Relax Uhowo, Czarni Gródek.

Białostocka - gr.II

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Orzeł Kleszczele 16 - - - 60-20 26
2 Iskra Narew 16 - - - 33-25 21
3 LZS Piliki 16 - - - 38-37 19
4 LZS Popławy (b) 16 - - - 43-39 18
5 LZS Koszele 16 - - - 53-39 17
6 Żubr Białowieża 16 - - - 36-53 13
7 Huragan Dasze (b) 16 - - - 33-43 12
8 Orzeł Morze (b) 16 - - - 36-56 10
9 Bocian Boćki 16 - - - 22-42 8
  • Po sezonie z rozgrywek wycofał się LZS Koszele.

Suwalska - gr.I

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
? Mazur Wydminy 6 - - - 16-4 11
? Płomień Woszczele 6 - - - 22-12 10
? Polonez Nowa Wieś (b) 6 - - - 14-10 7
? Znicz Kowale Oleckie 6 - - - 19-15 5
? LZS Lipsk (b) 6 - - - 16-18 5
? SHR Pisanica (b) 6 - - - 14-23 3
? Rospuda Bakałarzewo 6 - - - 10-29 1
  • Tabela po I rundzie, awansował Mazur Wydminy.
  • po sezonie wycofały się SHR Pisanica i Rospuda Bakałarzewo.

Suwalska - gr.II

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
? Piast Rakowo Małe (b) 4 - - - 17-4 7
? Zwiastun Kruklanki 4 - - - 12-13 5
? Unia Woźnice 4 - - - 13-14 4
? Stal Ruda 4 - - - 6-11 2
? Unia Kruszewo (b) 4 - - - 5-11 2
  • Tabela po I rundzie, awansował Piast Rakowo Małe.
  • po sezonie wycofała się Stal Ruda

Puchar Polski – rozgrywki okręgoweEdytuj

BibliografiaEdytuj