Otwórz menu główne

Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 – 200 m stylem klasycznym mężczyzn

200 m stylem klasycznym mężczyzn było jedną z konkurencji pływackich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924. Zawody odbyły się w dniach 15-17 lipca. W zawodach uczestniczyło 28 zawodników z 16 państw.

Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924

Pływanie
200 m stylem klasycznym mężczyzn
Złoty medal Stany Zjednoczone Bob Skelton
Srebrny medal Belgia Joseph De Combe
Brązowy medal Stany Zjednoczone Bill Kirschbaum
Pływanie na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Swimming pictogram.svg
Styl dowolny
100 m mężczyźni   kobiety
400 m mężczyźni   kobiety
1500 m mężczyźni
Styl grzbietowy
100 m mężczyźni   kobiety
Styl klasyczny
200 m mężczyźni   kobiety
Sztafeta - styl dowolny
4 x 100 m   kobiety
4 x 200 m mężczyźni  

RekordyEdytuj

Rekord świata 2:50.4   Erich Rademacher Magdeburg (GER) 7 kwietnia 1924
Rekord olimpijski 3:01.8   Walter Bathe Sztokholm (SWE) 12 lipca 1912

WynikiEdytuj

EliminacjeEdytuj

Dwóch najszybszych zawodników z każdego biegu i najszybszy z trzeciego miejsca awansowało do półfinału.

Bieg 1

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1   Bob Skelton 2:56.0 QQ OR
2   Thor Henning 3:02.4 QQ
3   Zoltán Bitskey 3:05.4 qq
4   Ivan Stedman 3:09.6
5   William Stoney 3:10.3
6   Georges Vallerey 3:11.2

Bieg 2

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1   Joseph De Combe 3:02.0 QQ
2   Edward Maw 3:07.0 QQ
3   Márton Sipos 3:09.8
4   Arvo Aaltonen 3:11.0
5   Marius Zwiller 3:11.2

Bieg 3

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1   Bill Kirschbaum 3:01.0 QQ
2   Rudolf Piowatý 3:10.8 QQ
3   Bo Johnsson 3:12.2
4   Viljo Viklund 3:12.4
5   Luciano Trolli 3:23.0

Bieg 4

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1   Reginald Flint 3:05.2 QQ
2   Frigyes Hollósi 3:06.4 QQ
3   Henri Bouvier 3:07.8
4   Gerlacus Moes 3:18.8
5   Emerico Biach 3:26.8
6   Ivo Pavelić 3:28.4

Bieg 5

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1   Bengt Linders 3:03.4 QQ
2   Robert Wyss 3:03.6 QQ
3   Clarrie Heard 3:09.0
4   Tsunenobu Ishida 3:09.2
5   Jaroslav Müller 3:22.0
6   Mário Marques 3:32.4

PółfinałyEdytuj

Dwóch najszybszych zawodników z każdego biegu i najszybszy z trzeciego miejsca awansowało do finału.

Półfinał 1

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1   Bob Skelton 3:00.2 QF
2   Bill Kirschbaum 3:02.6 QF
3   Robert Wyss 3:04.2 qf
4   Frigyes Hollósi 3:05.6
5   Reginald Flint 3:06.8
6   Rudolf Piowatý 3:11.8

Półfinał 2

Miejsce Zawodnik Czas Kwal.
1   Joseph De Combe 3:00.2 QF
2   Bengt Linders 3:01.4 QF
3   Thor Henning 3:05.0
4   Edward Maw 3:07.0
5   Zoltán Bitskey 3:09.2

FinałEdytuj

Miejsce Zawodnik Czas
1   Bob Skelton 2:56.6
2   Joseph De Combe 2:59.2
3   Bill Kirschbaum 3:01.0
4   Bengt Linders 3:02.2
5   Robert Wyss 3:05.6

BibliografiaEdytuj