Otwórz menu główne

Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010

Singapore Sports School - arena zmagań pływaków

pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010 odbyło się w dniach 15 - 19 sierpnia w Singapore Sports School w Singapurze. Zawodnicy rywalizowali w trzydziestu-czterech konkurencjach (w 15 męskich, 15 żeńskich oraz 2 miesznych (sztafety)). W zawodach ogółem startowało 400 zawodników.

Spis treści

KwalifikacjeEdytuj

Kwalifikacje na igrzyska uzyskiwano podczas mistrzostw świata kadetów w 2009 roku oraz w specjalnych zawodach kwalifikacyjnych w 2010 roku. Zawodnicy musieli być urodzeni między 1 stycznia 1992 a 31 grudnia 1993 roku lub 1 stycznia 1993 a 31 grudnia 1994 (spowodowane było to dwoma klasowymi wiekowymi).

W Polsce zawodnicy o kwalifikację rywalizowali w Dębicy w dniach 6 - 7 lutego 2010[1].

Medale - pływanieEdytuj

ChłopcyEdytuj

Konkurencja   Złoto   Srebro   Brąz
Zawodnik Czas Zawodnik Czas Zawodnik Czas
Styl dowolny
50 metrów
szczegóły
  Andrij Howorow 22,35   Kenneth To 22,82   Aitor Martinez 22,83
100 metrów
szczegóły
  Medhy Metella 49,99   Velimir Stjepanović 50,25   Kenneth To 50,29
200 metrów
szczegóły
  Andriej Uszakow 1:49,81   Cristian Quintero 1:49,98   Jeremy Bagshaw 1:50,67
400 metrów
szczegóły
  Dai Jun 3:50,91   Chad Le Clos 3:51,37   Cristian Quintero 3:53,44
Sztafeta 4 × 100 metrów
szczegóły
  Rosja
Andriej Uszakow
Aleksiej Acapkin
Ilja Łemajew
Anton Łobanow
3:23,91   Chiny
Sun Bowei
Dai Jun
Wang Ximing
He Jianbin
3:24,46   Południowa Afryka
Chad le Clos
Murray McDougall
Dylan Bosch
Pierre Keune
3:24,66
Styl grzbietowy
50 metrów
szczegóły
  Christian Homer 26,36   Ng Rainer Kai Wee 26,45   Abdullah Altuwaini
  Max Ackermann
26,46
100 metrów
szczegóły
  He Jianbin 55,16   Yakov Tumarkin 55,28   Lavrans Solli 56,20
200 metrów
szczegóły
  Péter Bernek 1:59,19   Yakov Tumarkin 1:59,39   Balázs Zámbó 2:01,60
Styl klasyczny
50 metrów
szczegóły
  Ivan Čapan 28,55   Nicholas Schafer 28,59   Razvan Tudosie 28,69
100 metrów
szczegóły
  Nicholas Schafer 1:01,38   Anton Łobanow 1:01,44   Flavio Bizzarri 1:02,22
200 metrów
szczegóły
  Flavio Bizzarri 2:13,31   Anton Łobanow 2:13,65   Nicholas Schafer 2:13,72
Styl motylkowy
50 metrów
szczegóły
  Andrij Howorow 23,64   Chang Gyu-cheol 24,05   Tomasso Romani 24,80
100 metrów
szczegóły
  Chang Gyu-cheol 53,13   Chad le Clos 53,31   Velimir Stjepanović 53,77
200 metrów
szczegóły
  Bence Biczó 1:55,89   Chad le Clos 1:56,85   Marcin Cieślak 1:57,68
Styl zmienny
200 metrów
szczegóły
  Chad Le Clos 2:00,68   Kenneth To 2:02,51   Dylan Bosch 2:02,59
Sztafeta 4 × 100 metrów
szczegóły
  Australia
Max Ackermann
Nicholas Schafer
Kenneth To
Justin James
3:42,50   Francja
Ganesh Pedurand
Thomas Rabeisen
Jordan Coelho
Medhy Metella
3:43,84   Niemcy
Christian Diener
Christian vom Lehn
Melvin Herrmann
Kevin Leithold
3:44,22

DziewczętaEdytuj

Konkurencja   Złoto   Srebro   Brąz
Zawodnik Czas Zawodnik Czas Zawodnik Czas
Styl dowolny
50 metrów
szczegóły
  Tang Yi
  Anna Santamans
25,40   Emma McKeon 25,61
100 metrów
szczegóły
  Tang Yi 54,46   Emma McKeon 55,37   Lauren Earp 56,59
200 metrów
szczegóły
  Tang Yi 1:58,78   Boglárka Kapás 2:00,99   Emma McKeon 2:01,18
400 metrów
szczegóły
  Boglárka Kapás 4:10,37   Kiera Janzen 4:14,28   Eleanor Faulkner 4:14,31
Sztafeta 4 × 100 metrów
szczegóły
  Chiny
Liu Lan
Bai Anqi
Chang Wang
Tang Yi
3:46,64   Niemcy
Juliane Reinhold
Lena Kalla
Dorte Baumert
Lina Rathsack
3:49,02   Kanada
Lindsay Delmar
Tera van Beilen
Rachel Nicol
Lauren Earp
3:49,12
Styl grzbietowy
50 metrów
szczegóły
  Mathilde Cini 29,19   Daryna Zewina 29,34   Aleksandra Papusza 29,51
100 metrów
szczegóły
  Daryna Zewina 1:01,51   Bai Anqi 1:01,97   Aleksandra Papusza 1:02,15
200 metrów
szczegóły
  Bai Anqi 2:11,46   Kaitlyn Jones 2:12,20   Daryna Zewina 2:12,31
Styl klasyczny
50 metrów
szczegóły
  Rachel Nicol 32,06   Martina Carraro 32,44   Ana de Pinho Rodrigues 32,49
100 metrów
szczegóły
  Tera van Beilen 1:08,95   Emily Selig 1:09,06   Rachel Nicol 1:09,18
200 metrów
szczegóły
  Emily Selig 2:27,78   Tera van Beilen 2:29,39   Maya Hamano 2:29,75
Styl motylkowy
50 metrów
szczegóły
  Liu Lan 26,97   Elena di Liddo 27,06   Anna Santamans 27,31
100 metrów
szczegóły
  Liu Lan 59,67   Judit Ignacio 1:00,07   Rachael Kelly 1:00,26
200 metrów
szczegóły
  Boglárka Kapás 2:08,72   Judit Ignacio 2:10,11   Liu Lan 2:11,94
Styl zmienny
200 metrów
szczegóły
  Kaitlyn Jones 2:14,53   Kristina Koczetkowa 2:15,13   Barbora Závadová 2:15,36
Sztafeta 4 × 100 metrów
szczegóły
  Australia
Madison Wilson
Emily Selig
Zoe Johnson
Emma McKeon
4:09,68
1:04,18
1:09,12
1:01,55
54,83
  Rosja
Aleksandra Papusza
Olga Dietieniuk
Kristina Koczetkowa
Jekatierina Adriejewa
4:11,07
1:01,91
1:11,92
1:00,64
56,60
  Niemcy
Dorte Baumert
Lina Rathsack
Lena Kalla
Juliane Reinhold
4:11,76
1:03,99
1:10,48
1:00,49
56,80

MieszaneEdytuj

Konkurencja   Złoto   Srebro   Brąz
Zawodnicy Czas Zawodnicy Czas Zawodnicy Czas
Styl dowolny
Sztafeta 4 × 100 metrów
szczegóły
  Chiny
Sun Bowei
Tang Yi
Liu Lan
He Jianbin
3:31,34   Australia
Kenneth To
Justin James
Emma McKeon
Madison Wilson
3:31,69   Francja
Medhy Metella
Anna Santamans
Mathilde Cini
Jordan Coelho
3:35,90
Styl zmienny
Sztafeta 4 × 100 metrów
szczegóły
  Chiny
He Jianbin
Wang Ximing
Liu Lan
Tang Yi
3:52,52   Rosja
Aleksandra Papusza
Anton Łobanow
Kristina Koczetkowa
Andriej Uszakow
3:55,29   Australia
Max Ackermann
Emily Selig
Kenneth To
Emma McKeon
3:55,63

Medale - skoki do wodyEdytuj

ChłopcyEdytuj

Konkurencja   Złoto   Srebro   Brąz
Zawodnik Punkty Zawodnik Punkty Zawodnik Punkty
Trampolina 3-metrowa
szczegóły
  Bo Qiu 607,15   Ołeksandr Bodnar 565,35   Michael Hixon 554,65
Wieża 10-metrowa
szczegóły
  Bo Qiu 673,50   Ołeksandr Bodnar 605,55   Ivan Garcia 515,70

DziewczętaEdytuj

Konkurencja   Złoto   Srebro   Brąz
Zawodniczka Punkty Zawodniczka Punkty Zawodniczka Punkty
Trampolina 3-metrowa
szczegóły
  Jiao Liu 511,35   Pandelela Rinong 444,15   Wiktorija Potiechina 433,55
Wieża 10-metrowa
szczegóły
  Jiao Liu 479,60   Pandelela Rinong 454,35   Sin Ji-hyang 430,20

Linki zewnętrzneEdytuj

PrzypisyEdytuj