Otwórz menu główne

Pływanie na otwartym akwenie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2017 – 10 km kobiet

10 km kobiet – jedna z konkurencji rozgrywanych podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2017 w ramach pływania na otwartym akwenie. Zawody zostały rozegrane 16 lipca.

Olympic rings without rims.svg
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2017

Pływanie na otwartym akwenie
10 km kobiet
Złoty medal Francja Aurélie Muller
Srebrny medal Ekwador Samantha Arévalo
Brązowy medal Włochy Arianna Bridi
Brazylia Ana Marcela Cunha
Mistrzostwa Świata w Pływaniu
Budapeszt 2017
Skoki do wody
Indywidualne
1 m mężczyźni kobiety
3 m mężczyźni kobiety
10 m mężczyźni kobiety
Synchronicznie
3 m mężczyźni kobiety
10 m mężczyźni kobiety
Mieszane 3 m 10 m
zespół
Skoki z klifów
Pływanie na otwartym akwenie
5 km mężczyźni kobiety
10 km mężczyźni kobiety
25 km mężczyźni kobiety
Zespół zespół
Pływanie
Styl dowolny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
800 m mężczyźni kobiety
1500 m mężczyźni kobiety
Styl grzbietowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl klasyczny
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl motylkowy
50 m mężczyźni kobiety
100 m mężczyźni kobiety
200 m mężczyźni kobiety
Styl zmienny
200 m mężczyźni kobiety
400 m mężczyźni kobiety
Sztafety – styl dowolny
4 × 100 m mężczyźni kobiety
4 × 200 m mężczyźni kobiety
Sztafety – styl zmienny
4 × 100 m mężczyźni kobiety
Sztafety mieszane
4 × 100 m styl dowolny styl zmienny
Pływanie synchroniczne
Solo technicznie dowolnie
Duety technicznie dowolnie
Zespół technicznie dowolnie
kombinacja
Duety mieszane technicznie dowolnie
Piłka wodna

mężczyźnikobiety

Do rywalizacji zgłoszonych zostało 62 zawodniczek z 40 państw[1]. Zwyciężyła reprezentująca Francję Aurélie Muller[2].

WynikiEdytuj

Rywalizacja rozpoczęła się o 12:00.

Miejsce Zawodniczka Państwo Czas
  Aurélie Muller   Francja 2:00:13.7
  Samantha Arévalo   Ekwador 2:00:17.0
  Arianna Bridi   Włochy 2:00:17.2
  Ana Marcela Cunha   Brazylia 2:00:17.2
5 Rachele Bruni   Włochy 2:00:21.4
6 Haley Anderson   Stany Zjednoczone 2:00:25.9
7 Finnia Wunram   Niemcy 2:00:26.1
8 Anna Olasz   Węgry 2:00:28.4
9 Chelsea Gubecka   Australia 2:00:30.0
10 Ashley Twichell   Stany Zjednoczone 2:00:41.3
11 Danielle Huskisson   Wielka Brytania 2:01:06.1
12 Yan Siyu   Chiny 2:01:06.1
12 Viviane Jungblut   Brazylia 2:01:06.1
14 Angela Maurer   Niemcy 2:01:53.3
15 Anastasiya Krapyvina   Rosja 2:01:55.2
16 Sharon van Rouwendaal   Holandia 2:01:55.5
17 Xin Xin   Chiny 2:01:59.8
18 Paula Ruiz   Hiszpania 2:02:07.0
19 Kareena Lee   Australia 2:02:08.1
20 Yukimi Moriyama   Japonia 2:02:13.3
21 Cecilia Biagioli   Argentyna 2:02:23.6
22 Oceane Cassignol   Francja 2:03:01.0
23 Yumi Kida   Japonia 2:03:06.6
24 Špela Perše   Słowenia 2:04:12.7
25 Alice Dearing   Wielka Brytania 2:04:24.4
26 Kalliopi Araouzou   Grecja 2:04:25.7
27 Onon Sömenek   Węgry 2:04:41.2
28 Stephanie Horner   Kanada 2:04:48.1
29 Nataly Caldas   Ekwador 2:04:50.1
30 María de Valdes   Hiszpania 2:04:54.4
31 Justyna Burska   Polska 2:07:13.6
32 Jade Dusablon   Kanada 2:07:16.8
33 Daria Kulik   Rosja 2:07:18.0
34 Julia Arino   Argentyna 2:07:20.0
35 Angelica María   Portugalia 2:07:20.4
36 Alena Benešová   Czechy 2:07:58.5
37 Lenka Štěrbová   Czechy 2:08:32.9
38 Martha Aguilar   Meksyk 2:08:35.2
39 Souad Cherouati   Algieria 2:08:38.1
40 Charlotte Webby   Nowa Zelandia 2:08:41.4
41 Vânia Neves   Portugalia 2:09:39.0
42 María Bramont-Arias   Peru 2:09:39.6
43 Robyn Kinghorn   Południowa Afryka 2:11:25.8
44 Xeniya Romanchuk   Kazachstan 2:11:34.4
45 Doris Beroš   Chorwacja 2:11:54.4
46 Mahina Valdivia   Chile 2:11:55.1
47 Reem Kaseem   Egipt 2:11:57.4
48 Krystyna Panchishko   Ukraina 2:12:12.5
49 Ruthseli Aponte   Wenezuela 2:14:39.5
50 Sasha-Lee Nordengen-Corris   Południowa Afryka 2:14:43.4
51 Jelena Ječanski   Serbia 2:16:10.6
52 Maryna Kyryk   Ukraina 2:17:02.2
53 Martha Sandoval   Meksyk 2:17:48.2
54 Fatima Flores   Salwador 2:18:47.9
55 Lok Hoi Man   Hongkong 2:19:19.3
56 Karolína Balážiková   Słowacja 2:26:37.8
57 Nip Tsz Yin   Hongkong 2:26:49.9
58 Nikitha Setru   Indie 2:28:14.6
59 Cindy Toscano   Gwatemala 2:28:21.8
Merle Liivand   Estonia OTL
Raquel Duran   Kostaryka OTL
Dana Khaled   Egipt DNF

PrzypisyEdytuj

  1. Women's 10km – Start List (ang.). omegatiming.com. [dostęp 2017-07-17].
  2. Women's 10km – Results (ang.). omegatiming.com. [dostęp 2017-07-17].