PlusLiga (2018/2019)

PlusLiga 2018/2019 – 83. sezon siatkarskich mistrzostw Polski (19. sezon jako liga profesjonalna) organizowany przez PLS pod egidą PZPS.

PlusLiga 2018/2019
2017/2018 2019/2020
Szczegóły
Państwo

 Polska

Organizator

PLS

Edycja

XIX

Liczba zespołów

14

Termin

13.10.2018-04.05.2019

Zwycięzca

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Drużyny uczestnicząceEdytuj

 
Lokalizacja klubów grających w PlusLidze 2018/2019
  PlusLiga 2018/2019  
BEŁ PGE Skra Bełchatów   1 LM
KED ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2 LM
GDA Trefl Gdańsk   3 LM
OLS Indykpol AZS Olsztyn 4 CEV
JAS Jastrzębski Węgiel 5
RZE Asseco Resovia Rzeszów 6
LUB Cuprum Lubin 7
WAR Onico Warszawa 8
ZAW Aluron Virtu Warta Zawiercie 9
RAD Cerrad Czarni Radom 10
KAT GKS Katowice 11
SZC Stocznia Szczecin 12
BĘD MKS Będzin 13
BYD Chemik Bydgoszcz 14

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Hale sportoweEdytuj

Klub Hala sportowa Liczba miejsc siedzących
Aluron Virtu Warta Zawiercie Hala OSiR II 1250
Asseco Resovia Rzeszów Hala Podpromie 4300
Cerrad Czarni Radom Hala sportowa MOSiR 1500
Stocznia Szczecin Arena Szczecin 5027
GKS Katowice Ośrodek Sportowy „Szopienice”
Spodek
1 500
11 036
Indykpol AZS Olsztyn Hala Urania 2200
Jastrzębski Węgiel Hala widowiskowo-sportowa 3007
Chemik Bydgoszcz Hala Łuczniczka 6082
MKS Będzin Hala widowiskowo-sportowa MOSiR (Sosnowiec) 1400
Cuprum Lubin Hala widowiskowo-sportowa 3714
Onico Warszawa Hala Torwar 5500
PGE Skra Bełchatów Hala Energia 2700
Trefl Gdańsk Ergo Arena 11 100
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Hala Azoty 3 375

RozgrywkiEdytuj

Faza zasadniczaEdytuj

Tabela wynikówEdytuj

Gospodarz \ Gość1 BEŁ KED GDA OLS JAS RZE LUB WAR ZAW RAD KAT SZC BĘD BYD
PGE Skra Bełchatów - 1:3 3:2 0:3 1:3 3:1 3:1 3:0 3:2 3:1 3:1 X 3:1 3:0
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 - 3:0 3:1 3:0 0:3 3:0 1:3 3:1 3:1 3:1 X 3:0 3:0
Trefl Gdańsk 2:3 3:1 - 3:2 1:3 1:3 3:0 1:3 1:3 0:3 3:2 X 2:3 3:1
Indykpol AZS Olsztyn 3:1 1:3 2:3 - 1:3 3:0 2:3 1:3 2:3 0:3 1:3 X 3:0 3:0
Jastrzębski Węgiel 3:1 0:3 3:0 2:3 - 3:1 3:0 2:3 3:1 3:0 3:0 0:3 3:0 0:3
Asseco Resovia Rzeszów 3:1 2:3 3:1 2:3 3:0 - 3:0 1:3 0:3 3:1 0:3 X 0:3 3:2
Cuprum Lubin 0:3 0:3 0:3 1:3 2:3 3:0 - 1:3 0:3 0:3 3:1 0:3 3:0 1:3
Onico Warszawa 2:3 1:3 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0 - 3:1 3:0 3:1 X 3:0 3:0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 1:3 3:2 3:0 2:3 3:2 3:1 3:1 - 0:3 3:1 3:0 3:1 3:1
Czarni Radom 2:3 0:3 3:0 3:2 0:3 1:3 3:1 3:0 3:1 - 3:0 X 3:0 3:1
GKS Katowice 3:0 1:3 3:1 3:1 1:3 3:0 0:3 1:3 3:0 3:0 - 3:1 3:2 3:1
Stocznia Szczecin X 0:3 0:3 X X 3:0 X 3:1 X 3:1 X - X X
MKS Będzin 0:3 1:3 0:3 0:3 2:3 1:3 1:3 1:3 2:3 1:3 2:3 X - 1:3
Chemik Bydgoszcz 3:2 0:3 0:3 3:1 0:3 1:3 2:3 1:3 0:3 1:3 3:1 X 3:0 -

Źródło: plusliga.pl (pol.)
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wynikiEdytuj

TabelaEdytuj

Lp. Drużyna Pkt Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 62 24 21 3 9 11 1 0 2 1 65 22 2.95 2130 1873 1.14
2 Onico Warszawa 57 24 19 5 7 11 1 1 2 2 61 28 2.18 2099 1847 1.14
3 Jastrzębski Węgiel 50 24 17 7 7 7 3 2 0 5 55 34 1.62 2043 1923 1.06
4 Aluron Virtu Warta Zawiercie 43 24 15 9 4 7 4 2 5 2 54 42 1.29 2172 2128 1.02
5 Cerrad Czarni Radom 42 24 14 10 8 5 1 1 4 5 48 37 1.3 1933 1864 1.04
6 PGE Skra Bełchatów 38 24 14 10 4 5 5 1 7 2 51 45 1.13 2216 2172 1.02
7 Asseco Resovia Rzeszów 35 24 11 13 3 7 1 3 3 7 42 48 0.88 2077 2058 1.01
8 GKS Katowice 32 24 11 13 5 4 2 1 9 3 44 47 0.94 2042 2066 0.99
9 Indykpol AZS Olsztyn 30 24 9 15 5 2 2 5 8 2 45 51 0.88 2095 2187 0.96
10 Trefl Gdańsk 28 24 9 15 4 2 3 4 6 5 41 53 0.77 2070 2128 0.97
11 Chemik Bydgoszcz 22 24 7 17 2 4 1 2 7 8 32 57 0.56 1903 2090 0.91
12 Cuprum Lubin 20 24 7 17 3 2 2 1 6 10 29 57 0.51 1829 1977 0.93
13 MKS Będzin 9 24 2 22 1 0 1 4 8 10 22 68 0.32 1881 2177 0.86

Źródło: plusliga.pl (pol.)
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. zwycięstwo w bezpośrednim spotkaniu.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Stocznia Szczecin z powodu problemów finansowych wycofała się z rozgrywek po 9.kolejce. Jej wyniki zostały anulowane.

     walka o mistrzostwo

     mecze o miejsca 7-12

Faza play-offEdytuj

Runda IEdytuj

ĆwierćfinałEdytuj

(do 2 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
27.03.2019 17:30 Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:22, 25:20, 27:29, 21:25, 15:11) PGE Skra Bełchatów 2800   Dawid Konarski
30.03.2019 14:45 PGE Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 15:25, 21:25) Jastrzębski Węgiel 2310   Grzegorz Kosok
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
27.03.2019 20:30 Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (27:29, 25:22, 21:25, 25:17, 15:13) Cerrad Czarni Radom 1500   Alexandre Ferreira
31.03.2019 14:45 Cerrad Czarni Radom 3:1 (26:28, 25:20, 34:32, 25:21) Aluron Virtu Warta Zawiercie 1500   Tomasz Fornal
07.04.2019 17:30 Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:21, 25:19, 25:17) Cerrad Czarni Radom 1500   Michal Masný
Mecze o 7 miejsceEdytuj

(do 2 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
01.04.2019 20:30 Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:22, 25:18, 25:19) GKS Katowice 2377   Thibault Rossard
06.04.2019 20:30 GKS Katowice 0:3 (21:25, 17:25, 22:25) Asseco Resovia Rzeszów 600   Kawika Shoji
Mecze o 9 miejsceEdytuj

(do 2 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
30.03.2019 17:30 Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (18:25, 20:25, 26:28) Trefl Gdańsk 1678   Maciej Muzaj
05.04.2019 17:30 Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:23, 25:23) Indykpol AZS Olsztyn 2100   Maciej Muzaj
Mecze o 11 miejsceEdytuj

(do 2 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
31.03.2019 17:30 Chemik Bydgoszcz 2:3 (13:25, 25:22, 25:23, 21:25, 11:15) Cuprum Lubin 1000   Luke Smith
05.04.2019 20:30 Cuprum Lubin 3:1 (25:20, 26:28, 25:23, 25:14) Chemik Bydgoszcz 827   Igor Grobelny

Runda IIEdytuj

PółfinałEdytuj

(do 2 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
16.04.2019 20:30 Onico Warszawa 1:3 (25:20, 22:25, 23:25, 25:27) Jastrzębski Węgiel 5542   Dawid Konarski
19.04.2019 17:30 Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 23:25, 21:25) Onico Warszawa 3112   Nikołaj Penczew
24.04.2019 20:30 Onico Warszawa 3:2 (25:20, 25:23, 22:25, 21:25, 15:12) Jastrzębski Węgiel 4394   Piotr Łukasik
Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
13.04.2019 14:45 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:20, 22:25, 22:25, 22:25) Aluron Virtu Warta Zawiercie 2387   Michal Masný
17.04.2019 17:30 Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 (25:16, 25:23, 19:25, 18:25, 12:15) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1500   Sam Deroo
24.04.2019 17:30 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:22, 21:25, 25:17, 25:22) Aluron Virtu Warta Zawiercie 2551   Sam Deroo
Mecze o 5 miejsceEdytuj

(do 2 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
13.04.2019 20:30 Cerrad Czarni Radom 3:2 (25:21, 23:25, 21:25, 26:24, 16:14) PGE Skra Bełchatów 1400   Tomasz Fornal
16.04.2019 17:30 PGE Skra Bełchatów 3:2 (23:25, 25:22, 25:17, 27:29, 15:13) Cerrad Czarni Radom 687   Jakub Kochanowski
25.04.2019 17:30 Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:19, 26:24, 25:18) PGE Skra Bełchatów 1500   Dejan Vinčić
Mecze o 3 miejsceEdytuj

(do 3 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
27.04.2019 17:30 Jastrzębski Węgiel 3:2 (23:25, 25:17, 25:18, 26:28, 15:10) Aluron Virtu Warta Zawiercie 2613   Dawid Konarski
01.05.2019 17:30 Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 (19:25, 25:21, 25:21, 22:25, 21:23) Jastrzębski Węgiel 1500   Lukas Kampa
04.05.2019 14:45 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 25:22, 25:17) Aluron Virtu Warta Zawiercie 2986   Dawid Konarski
FinałyEdytuj

(do 3 zwycięstw)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość Widzów MVP
27.04.2019 14:45 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:23, 25:21, 20:25, 27:29, 17:15) Onico Warszawa 2290   Mateusz Bieniek
01.05.2019 20:30 Onico Warszawa 0:3 (22:25, 24:26, 22:25) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 5615   Sam Deroo
04.05.2019 17:30 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:22, 19:25, 32:30, 25:19) Onico Warszawa 3200   Rafał Szymura

KlasyfikacjaEdytuj

Lp. Drużyna
1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle    
2. Onico Warszawa
3. Jastrzębski Węgiel
4. Aluron Virtu Warta Zawiercie
5. Cerrad Czarni Radom
6. PGE Skra Bełchatów
7. Asseco Resovia Rzeszów
8. GKS Katowice
9. Trefl Gdańsk
10. Indykpol AZS Olsztyn
11. Cuprum Lubin
12. Chemik Bydgoszcz
13. MKS Będzin
14. Stocznia Szczecin

     Liga Mistrzów 2019/2020

     Puchar Challenge 2019/2020

Składy drużynEdytuj

TransferyEdytuj

PrzypisyEdytuj