Otwórz menu główne

Polska Liga Siatkówki (2004/2005)

Polska Liga Siatkówki 2004/2005 − 69. sezon siatkarskich mistrzostw Polski (5. sezon jako ligi profesjonalnej) organizowany przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej.

Polska Liga Siatkówki 2004/2005
2003/2004 2005/2006
Szczegóły rozgrywek
Organizator PLPS SA
Termin 16.10.2004 – 30.04.2005
Sezon V
Partner TV TV4, Polsat Sport
Liczba drużyn 10
Liczba hal 10 (w 10 miastach)
Liga Mistrzów Jastrzębski Węgiel
Polska Energia Sosnowiec
Puchar CEV PZU AZS Olsztyn
Pamapol Domex AZS Częstochowa
Skra Bełchatów
Beniaminki Resovia
Górnik Radlin
Red Arrow Down.svg Spadek do niższej ligi AZS PWSZ Nysa
Górnik Radlin
Mistrz Skra Bełchatów
Zdobywca Pucharu Skra Bełchatów
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 129
Oglądalność 187405 (1453 na mecz)
Strona internetowa

W fazie zasadniczej 10 zespołów rozegrało mecze system każdy z każdym (mecz i rewanż). Do fazy play-off przeszło 8 najlepszych drużyn, gdzie rywalizowały one systemem drabinkowym (ćwierćfinały, półfinały, mecz o 3. miejsce i finał do trzech zwycięstw). Drużyny z dwóch ostatnich miejsc po fazie zasadniczej rywalizowały o utrzymanie grając do 4 zwycięstw, po których przegrany spadał bezpośrednio, a wygrany tej pary walczył z drugą drużyną z serii B.

Drużyny uczestnicząceEdytuj

 
WAR
NYS
BEŁ
RAD
JAS
KED
CZE
SOS
OLS
RZE
Lokalizacja klubów grających w Polskiej Lidze Siatkówki 2004/2005
  Polska Liga Siatkówki 2004/2005  
JAS Jastrzębski Węgiel   1 LM
OLS PZU AZS Olsztyn 2 CEV
CZE Pamapol Domex AZS Częstochowa 3 CEV
BEŁ Skra Bełchatów 4 CEV
SOS Polska Energia Sosnowiec   5 LM
KED Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 6
NYS AZS PWSZ Nysa 7
WAR AZS Politechnika Warszawska 8
  Awans z serii B
RZE Resovia 1
RAD Górnik Radlin 2

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Runda zasadniczaEdytuj

Tabela wynikówEdytuj

Gospodarz \ Gość1 BEŁ OLS CZE JAS KED WAR RZE SOS NYS RAD
Skra Bełchatów 2:3 3:1 3:1 3:1 1:3 3:0 3:1 3:1 3:0
PZU AZS Olsztyn 3:1 2:3 2:3 3:1 3:2 3:0 3:0 3:1 3:0
Pamapol Domex AZS Częstochowa 0:3 3:1 3:0 3:2 3:1 3:1 3:0 3:0 3:0
Jastrzębski Węgiel 0:3 1:3 0:3 3:0 3:0 3:0 3:1 3:0 3:0
Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 2:3 3:0 3:2 3:1 1:3 3:0 3:2 3:1 1:3
AZS Politechnika Warszawska 0:3 1:3 0:3 2:3 3:0 2:3 1:3 3:1 3:2
Resovia 0:3 0:3 0:3 0:3 3:1 1:3 3:1 3:2 3:0
Polska Energia Sosnowiec 0:3 1:3 0:3 3:2 2:3 2:3 1:3 3:1 3:0
AZS PWSZ Nysa 0:3 1:3 0:3 0:3 0:3 1:3 3:1 0:3 1:3
Górnik Radlin 0:3 0:3 0:3 0:3 0:3 3:1 0:3 1:3 3:1

Źródło: [1]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

TabelaEdytuj

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
ratio
1 Skra Bełchatów 45 18 15 3 9 5 1 1 2 0 65 49 16 3.06
2 Pamapol Domex AZS Częstochowa 44 18 15 3 10 3 2 1 1 1 64 48 16 3
3 PZU AZS Olsztyn 42 18 14 4 5 7 2 2 1 1 70 47 23 2.04
4 Jastrzębski Węgiel 32 18 11 7 8 1 2 1 3 3 64 38 26 1.46
5 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 26 18 9 9 4 2 3 2 5 2 71 36 35 1.03
6 AZS Politechnika Warszawska 25 18 8 10 1 5 2 3 4 3 73 34 39 0.87
7 Polska Energia Sosnowiec 20 24 6 18 2 3 1 3 8 7 91 32 59 0.54
8 Resovia 19 18 7 11 2 3 2 0 3 8 64 24 40 0.6
9 Górnik Radlin 13 18 4 14 0 4 0 1 1 12 61 15 46 0.33
10 AZS PWSZ Nysa 4 18 1 17 0 1 0 1 9 7 66 14 52 0.27

Źródło: [2]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     Play-off 1-8

     Play-out 9-10

Play-offEdytuj

DrabinkaEdytuj

 Ćwierćfinały Półfinały Finały
 
 1 Skra Bełchatów3 333     
 8 Resovia0 002        Mecze o miejsca 1-4
      1 Skra Bełchatów3 3133    
      4 Jastrzębski Węgiel1 1311      
 4 Jastrzębski Węgiel3 333             
 5 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle0 101            Mecze o 1. miejsce
          1 Skra Bełchatów3 333  
          3 PZU AZS Olsztyn0 200  
 2 Pamapol Domex AZS Częstochowa3 333           
 7 Polska Energia Sosnowiec0 001        Mecze o miejsca 1-4     
      2 Pamapol Domex AZS Częstochowa0 121       
      3 PZU AZS Olsztyn3 333      Mecze o 3. miejsce
 3 PZU AZS Olsztyn3 333             4 Jastrzębski Węgiel0 020  
 6 AZS Politechnika Warszawska0 010      Mecze o miejsca 5-8     2 Pamapol Domex AZS Częstochowa3 333  
       8 Resovia0 22       
       5 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle2 33          Mecze o 5. miejsce
             5 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle2 33 
      Mecze o miejsca 5-8       6 AZS Politechnika Warszawska0 21 
       7 Polska Energia Sosnowiec0 10         
     6 AZS Politechnika Warszawska2 33        Mecze o 7. miejsce
         8 Resovia2 133
     7 Polska Energia Sosnowiec1 310

Runda IEdytuj

Mecze o miejsca 1-8 (do trzech zwycięstw)


18.03.2005 Skra Bełchatów 3:0 (25:20, 25:23, 25:17) Resovia
19.03.2005 Skra Bełchatów 3:0 (25:19, 25:20, 25:19) Resovia
01.04.2005 Resovia 2:3 (25:27, 25:22, 25:13, 18:25, 9:15) Skra Bełchatów

18.03.2005 Pamapol Domex AZS Częstochowa 3:0 (25:23, 25:14, 25:18) Polska Energia Sosnowiec
19.03.2005 Pamapol Domex AZS Częstochowa 3:0 (25:12, 25:15, 30:28) Polska Energia Sosnowiec
01.04.2005 Polska Energia Sosnowiec 1:3 (22:25, 25:22, 19:25, 18:25) Pamapol Domex AZS Częstochowa

18.03.2005 PZU AZS Olsztyn 3:0 (25:21, 25:22, 25:17) AZS Politechnika Warszawska
19.03.2005 PZU AZS Olsztyn 3:1 (18:25, 25:18, 25:18, 26:24) AZS Politechnika Warszawska
01.04.2005 Polska Energia Sosnowiec 0:3 (21:25, 22:25, 18:25) AZS Politechnika Warszawska

19.03.2005 Jastrzębski Węgiel 3:1 (20:25, 25:18, 25:13, 25:23) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
20.03.2005 Jastrzębski Węgiel 3:0 (31:29, 25:15, 25:23) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
01.04.2005 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 1:3 (14:25, 25:23, 28:30, 20:25) Jastrzębski Węgiel

Runda IIEdytuj

Mecze o miejsca 1-4 (do trzech zwycięstw)


09.04.2005 Skra Bełchatów 3:1 (25:27, 25:23, 25:18, 25:22) Jastrzębski Węgiel
10.04.2005 Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 20:25, 23:25, 20:25) Jastrzębski Węgiel
16.04.2005 Jastrzębski Węgiel 1:3 (21:25, 23:25, 25:18, 29:31) Skra Bełchatów
17.04.2005 Jastrzębski Węgiel 1:3 (19:25, 25:19, 23:25, 23:25) Skra Bełchatów

10.04.2005 Pamapol Domex AZS Częstochowa 1:3 (25:27, 23:25, 25:20, 25:27) PZU AZS Olsztyn
11.04.2005 Pamapol Domex AZS Częstochowa 2:3 (19:25, 25:20, 25:14, 24:26, 12:15) PZU AZS Olsztyn
16.04.2005 PZU AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 17:25, 25:22, 25:20) Pamapol Domex AZS Częstochowa

Mecze o miejsca 5-8 (do dwóch zwycięstw)


09.04.2005 Resovia 2:3 (25:14, 26:28, 13:25, 25:20, 12:15) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
15.04.2005 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 3:2 (17:25, 30:28, 25:17, 19:25, 19:17) Resovia

09.04.2005 Polska Energia Sosnowiec 1:3 (25:20, 21:25, 23:25, 20:25) AZS Politechnika Warszawska
15.04.2005 AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:21, 25:14, 25:17) Polska Energia Sosnowiec

Runda IIIEdytuj

Finał (do trzech zwycięstw)


22.04.2005 Skra Bełchatów 3:2 (18:25, 25:20, 25:21, 24:26, 15:9) PZU AZS Olsztyn
23.04.2005 Skra Bełchatów 3:0 (25:17, 28:26, 27:25) PZU AZS Olsztyn
30.04.2005 PZU AZS Olsztyn 0:3 (17:25, 21:25, 17:25) Skra Bełchatów

Mecz o 3. miejsce (do trzech zwycięstw)


22.04.2005 Pamapol Domex AZS Częstochowa 3:0 (25:19, 25:21, 26:24) Jastrzębski Węgiel
23.04.2005 Pamapol Domex AZS Częstochowa 3:2 (23:25, 20:25, 26:24, 25:21, 16:14) Jastrzębski Węgiel
29.04.2005 Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 21:25, 20:25) Pamapol Domex AZS Częstochowa

Mecz o 5. miejsce (do dwóch zwycięstw)


23.04.2005 AZS Politechnika Warszawska 2:3 (25:18, 23:25, 25:23, 21:25, 10:15) Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
29.04.2005 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 3:1 (22:25, 25:20, 25:18, 25:22) AZS Politechnika Warszawska

Mecz o 7. miejsce (do dwóch zwycięstw)


23.04.2005 Resovia 1:3 (22:25, 25:18, 22:25, 21:25) Polska Energia Sosnowiec
29.04.2005 Polska Energia Sosnowiec 1:3 (16:25, 25:20, 23:25, 28:30) Resovia
30.04.2005 Polska Energia Sosnowiec 0:3 (22:25, 12:25, 22:25) Resovia

Play-outEdytuj

Mecze o 9. miejsce (do czterech zwycięstw)


09.04.2005 Górnik Radlin 1:3 (21:25, 25:20, 21:25, 18:25) AZS PWSZ Nysa
12.04.2005 AZS PWSZ Nysa 2:3 (17:25, 20:25, 25:23, 25:21, 13:15) Górnik Radlin
15.04.2005 Górnik Radlin 2:3 (25:20, 20:25, 22:25, 26:24, 6:15) AZS Stal Nysa
16.04.2005 Górnik Radlin 1:3 (23:25, 23:25, 25:22, 22:25) AZS PWSZ Nysa
22.04.2005 AZS PWSZ Nysa 3:0 (25:22, 25:16, 25:20) Górnik Radlin

Baraż z 2. drużyną serii B (do trzech zwycięstw)


29.04.2005 AZS PWSZ Nysa 0:3 (25:27, 25:27, 19:25) Gwardia Wrocław
30.04.2005 AZS PWSZ Nysa 3:1 (25:17, 25:23, 20:25, 25:20) Gwardia Wrocław
06.05.2005 Gwardia Wrocław 3:0 (25:23, 25:20, 25:21) AZS PWSZ Nysa
07.05.2005 Gwardia Wrocław 3:0 (25:23, 25:19, 25:22) AZS PWSZ Nysa

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Składy drużynEdytuj

AZS Politechnika Warszawska
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1   Tomasz Kowalczyk 1976 198 środkowy
2   Tomasz Drzyzga 1985 188 libero
3   Krzysztof Niedziela 1978 194 atakujący
4   Adrian Dyżakowski 1976 192 libero
5   Wojciech Gradowski 1980 191 przyjmujący
6   Krzysztof Grzesiowski 1981 206 atakujący
7   Jakub Bednaruk 1976 192 rozgrywający
8   Michał Peciakowski 1981 196 rozgrywający
9   Marcin Drabkowski 1977 184 rozgrywający
10   Konrad Małecki 1979 200 przyjmujący
11   Bartosz Szcześniewski 1977 202 środkowy
12   Piotr Szulc 1976 191 przyjmujący
13   Maciej Oczko 1980 198 środkowy
14   Marcin Malicki 1983 197 środkowy
AZS PWSZ Nysa
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1   Jarosław Maciończyk 1979 188 rozgrywający
2   Krzysztof Lewicki 1985 189 przyjmujący
3   Marcin Kozioł 1983 196 atakujący
4   Rafał Dymowski 1972 200 środkowy
5   Rafał Jamrozowicz 1985 193 przyjmujący
6   Michał Kaczmarek 1984 200 środkowy
7   Sławomir Krypel 1979 182 libero
8   Marcin Jarosz 1980 195 atakujący
9   Bartosz Kurek 1988 200 środkowy
10   Jiří Petráš 1975 194 atakujący
11   Michał Jaszewski 1979 190 przyjmujący
12   Adam Kurek 1968 195 przyjmujący
13   Dariusz Ratajczak 1964 184 przyjmujący
14   Daniel Wilk 1982 199 atakujący
16   Rafał Kwasowski 1971 195 libero
Skra Bełchatów
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1   Władimir Kastornow 1975 202 atakujący
2   Mariusz Wlazły 1983 195 atakujący
3   Piotr Gruszka 1977 206 przyjmujący
4   Damian Dacewicz 1974 209 środkowy
5   Andrzej Stelmach 1972 200 rozgrywający
7   Krzysztof Ignaczak 1978 187 libero
9   Dariusz Szulik 1983 204 środkowy
10   Robert Milczarek 1983 188 przyjmujący
13   Paweł Maciejewicz 1980 198 przyjmujący
14   Radosław Wnuk 1977 207 środkowy
15   Bartłomiej Neroj 1984 200 rozgrywający
17   Michał Chadała 1977 196 przyjmujący
18   Robert Szczerbaniuk 1977 199 środkowy
Górnik Radlin
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1   Adam Barteczko 1987 185 rozgrywający
2   Marcin Grzegoszczyk 1981 188 atakujący
3   Petr Dohal 1983 173 libero
4   Damian Lisiecki 1975 188 przyjmujący
5   Jarosław Sobczyński 1977 203 środkowy
6   Damian Domonik 1985 204 środkowy
7   Paweł Szabelski 1981 195 środkowy
8   Jarosław Fijoł 1974 196 przyjmujący
9   Marcin Grygiel 1978 199 atakujący
10   Łukasz Lip 1977 183 rozgrywający
11   Andrzej Kurdziel 1981 192 przyjmujący
13   Sebastian Pęcherz 1985 194 przyjmujący
14   Wojciech Musiolik 1986 188 przyjmujący
16   Robert Kiwior 1982 194 rozgrywający
Jastrzębski Węgiel
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1   Daniel Pliński 1978 205 środkowy
2   Marcin Wika 1983 193 przyjmujący
3   Przemysław Michalczyk 1973 191 przyjmujący
4   Grzegorz Pilarz 1980 189 rozgrywający
5   Radosław Rybak 1973 196 atakujący
6   Arkadiusz Terlecki 1980 201 środkowy
7   Paweł Rusek 1983 183 libero
8   Víctor Rivera 1977 198 uniwersalny
9   Adam Kurian 1982 202 przyjmujący
10   José Rivera 1977 195 przyjmujący
11   Grzegorz Nowak 1975 200 środkowy
12   Pavel Chudík 1974 190 rozgrywający
Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1   Michał Kozłowski 1985 191 rozgrywający
3   Artur Augustyn 1983 197 środkowy
5   Piotr Lipiński 1979 195 rozgrywający
7   Dušan Kubica 1972 186 libero
8   Rafał Musielak 1973 193 przyjmujący
9   Wojciech Serafin 1978 183 przyjmujący
10   Stanislav Vartovník 1978 194 przyjmujący
11   Tomáš Kmeť 1981 202 środkowy
12   Jarosław Stancelewski 1974 204 środkowy
13   Karol Šrámek 1977 202 atakujący
14   Marcel Gromadowski 1985 200 atakujący
16   Aleksander Januszkiewicz 1979 200 środkowy
18   Arkadiusz Olejniczak 1984 191 przyjmujący
Pamapol Domex AZS Częstochowa
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1   Bartosz Gawryszewski 1985 201 środkowy
2   Krzysztof Gierczyński 1976 193 przyjmujący
3   Piotr Gacek 1978 185 libero
4   Wojciech Jurkiewicz 1977 205 środkowy
5   Michał Żuk 1985 195 przyjmujący
6   Marcin Kocik 1979 196 przyjmujący
7   Paweł Woicki 1983 183 rozgrywający
8   Jakub Oczko 1981 192 rozgrywający
9   Adrian Patucha 1983 193 atakujący
10   Grzegorz Szymański 1978 204 atakujący
11   Andrzej Szewiński 1970 198 atakujący
12   Grzegorz Kokociński 1981 195 środkowy
13   Michał Winiarski 1983 200 przyjmujący
Polska Energia Sosnowiec
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1   Radosław Panas 1970 195 libero
2   Łukasz Żygadło 1979 200 rozgrywający
3   Sławomir Szczygieł 1978 202 środkowy
4   Szymon Żurawski 1976 198 atakujący
5   Mariusz Syguła 1982 193 rozgrywający
6   Haroldas Čyvas 1972 201 atakujący
7   Mario Żelić 1981 201 środkowy
8   Bartłomiej Soroka 1979 200 przyjmujący
9   Jakub Łomacz 1982 187 przyjmujący
10   Marcin Kudłacik 1981 198 środkowy
13   Rafał Cimochowski 1984 196 przyjmujący
15   Rafał Legień 1969 190 przyjmujący
18   Zbigniew Bartman 1987 197 przyjmujący
PZU AZS Olsztyn
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1   Maciej Alancewicz 1982 192 przyjmujący
2   Wojciech Grzyb 1981 204 środkowy
4   Mariusz Szyszko 1969 188 rozgrywający
5   Paweł Zagumny 1977 200 rozgrywający
7   Paweł Kuciński 1973 193 libero
8   Krzysztof Śmigiel 1974 198 atakujący
9   Patryk Czarnowski 1985 201 środkowy
10   Marcin Nowak 1975 215 środkowy
11   Michał Ruciak 1983 190 przyjmujący
12   Mark Siebeck 1975 195 przyjmujący
13   Marcin Mierzejewski 1982 182 przyjmujący
14   Paweł Papke 1977 196 atakujący
17   Marcin Możdżonek 1985 211 środkowy
18   Michał Bąkiewicz 1981 197 przyjmujący
Resovia
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1   Stanisław Pieczonka 1979 200 przyjmujący
2   Paweł Kupisz 1978 204 środkowy
3   Piotr Podpora 1978 190 libero
4   Mariusz Kuczko 1975 198 środkowy
5   Tomasz Kozłowski 1979 192 rozgrywający
6   Sławomir Gerymski 1968 187 rozgrywający
7   Tomasz Kamuda 1976 197 atakujący
9   Wojciech Pawłowski 1982 202 atakujący
11   Tomasz Józefacki 1980 192 atakujący
12   Łukasz Perłowski 1984 203 środkowy
13   Piotr Łuka 1980 191 przyjmujący
17   Siergiej Żywołożnyj 1976 198 przyjmujący