Otwórz menu główne

Polska Liga Siatkówki (2007/2008)

Polska Liga Siatkówki 2007/2008 − 72. sezon siatkarskich mistrzostw Polski (8. sezon jako liga profesjonalna) organizowany przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej.

Volleyball (indoor) pictogram.svg Polska Liga Siatkówki 2007/2008
2006/2007 2008/2009
Szczegóły rozgrywek
Organizator PLPS SA
Termin 28.09.2007 – 09.05.2008
Sezon VIII
Partner TV TV4, Grupa Polsat
(Polsat Sport,
Polsat Sport Extra)
Liczba drużyn 10
Liczba hal 10 (w 10 miastach)
Liga Mistrzów PGE Skra Bełchatów
Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
Puchar CEV Jastrzębski Węgiel
Mlekpol AZS Olsztyn
Puchar Challenge Asseco Resovia
Beniaminek Płomień Sosnowiec
Red Arrow Down.svg Spadek do niższej ligi Delecta Bydgoszcz
Mistrz PGE Skra Bełchatów
Zdobywca Pucharu Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 138
Oglądalność 247550 (1794 na mecz)
Strona internetowa

W fazie zasadniczej 10 zespołów rozegrało mecze system każdy z każdym (mecz i rewanż). Do fazy play-off przeszło 8 najlepszych drużyn, gdzie rywalizowały one systemem drabinkowym (ćwierćfinały, półfinały, mecz o 3. miejsce i finał do trzech zwycięstw). Drużyny z dwóch ostatnich miejsc po fazie zasadniczej rywalizowały o utrzymanie grając do 4 zwycięstw, po których przegrany spadał bezpośrednio, a wygrany tej pary walczył z drugą drużyną z I ligi.

Spis treści

Drużyny uczestnicząceEdytuj

 
RZE
BYD
WAR
RAD
JAS
OLS
BEŁ
SOS
CZE
KED
Lokalizacja klubów grających w Polskiej Lidze Siatkówki 2007/2008
  Polska Liga Siatkówki 2007/2008  
BEŁ PGE Skra Bełchatów     1 LM
CZE Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 2 LM
OLS Mlekpol AZS Olsztyn 3 CEV
JAS Jastrzębski Węgiel 4 CEV
RZE Asseco Resovia 5 Ch
KED ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 6
RAD Jadar Radom 7
WAR J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska 8
BYD Delecta Bydgoszcz 9
  Awans z I ligi
SOS Płomień Sosnowiec 1

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Runda zasadniczaEdytuj

Wyniki spotkańEdytuj

1. kolejka

28 września 2007 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:2 (25:23, 21:25, 30:32, 26:24, 15:13) Jadar Radom
29 września 2007 Asseco Resovia 3:0 (25:21, 25:23, 25:21) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
29 września 2007 Mlekpol AZS Olsztyn 3:0 (25:19, 25:20, 25:17) J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska
30 września 2007 Płomień Sosnowiec 0:3 (16:25, 27:29, 22:25) PGE Skra Bełchatów
1 października 2007 Delecta Bydgoszcz 2:3 (25:21, 25:23, 20:25, 12:25, 12:15) Jastrzębski Węgiel

2. kolejka

5 października 2007 J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska 0:3 (14:25, 19:25, 17:25) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
5 października 2007 Delecta Bydgoszcz 0:3 (19:25, 20:25, 13:25) Mlekpol AZS Olsztyn
6 października 2007 PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:23, 25:23, 25:23) Jastrzębski Węgiel
7 października 2007 Jadar Radom 1:3 (23:25, 25:16, 20:25, 19:25) Asseco Resovia
8 października 2007 Płomień Sosnowiec 1:3 (23:25, 25:16, 23:25, 20:25) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

3. kolejka

12 października 2007 Asseco Resovia 3:1 (20:25, 25:21, 25:21, 25:22) J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska
13 października 2007 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:17, 25:22, 25:18) Płomień Sosnowiec
13 października 2007 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 2:3 (23:25, 25:18, 13:25, 25:19, 9:15) Delecta Bydgoszcz
13 października 2007 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:22, 25:18, 18:25, 28:26) Jadar Radom
14 października 2007 Mlekpol AZS Olsztyn 2:3 (25:10, 21:25, 21:25, 25:20, 10:15) PGE Skra Bełchatów

4. kolejka

9 października 2007 PGE Skra Bełchatów 3:2 (19:25, 25:18, 25:19, 23:25, 15:10) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
10 października 2007 Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:17, 15:25, 21:25, 25:22, 15:17) Mlekpol AZS Olsztyn
10 października 2007 Asseco Resovia 3:2 (25:23, 22:25, 25:27, 25:19, 15:13) Delecta Bydgoszcz
19 października 2007 J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska 2:3 (21:25, 25:22, 25:23, 20:25, 12:15) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
21 października 2007 Płomień Sosnowiec 3:1 (25:23, 23:25, 25:18, 25:20) Jadar Radom

5. kolejka

24 października 2007 Mlekpol AZS Olsztyn 3:2 (21:25, 23:25, 25:19, 25:20, 15:8) Płomień Sosnowiec
26 października 2007 Jadar Radom 3:0 (25:19, 25:22, 25:20) J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska
28 października 2007 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:12, 31:33, 25:22, 25:20) Delecta Bydgoszcz
30 października 2007 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:1 (20:25, 25:17, 28:26, 25:22) Jastrzębski Węgiel
31 października 2007 Asseco Resovia 0:3 (20:25, 24:26, 24:26) PGE Skra Bełchatów

6. kolejka

2 listopada 2007 Mlekpol AZS Olsztyn 0:3 (23:25, 15:25, 20:25) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
3 listopada 2007 Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:23, 24:26, 25:27, 25:19, 15:8) Asseco Resovia
3 listopada 2007 Płomień Sosnowiec 3:1 (25:16, 21:25, 25:22, 25:17) J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska
4 listopada 2007 PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:21, 25:20, 25:23) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
5 listopada 2007 Delecta Bydgoszcz 1:3 (26:24, 13:25, 18:25, 21:25) Jadar Radom

7. kolejka

7 listopada 2007 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:0 (25:19, 30:28, 25:14) Płomień Sosnowiec
7 listopada 2007 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (20:25, 25:18, 25:23, 22:25, 18:16) Jastrzębski Węgiel
7 listopada 2007 Jadar Radom 3:2 (21:25, 22:25, 25:20, 25:16, 16:14) PGE Skra Bełchatów
7 listopada 2007 J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:17, 25:23, 25:19) Delecta Bydgoszcz
5 grudnia 2007 Asseco Resovia 3:1 (17:25, 25:21, 25:19, 25:17) Mlekpol AZS Olsztyn

8. kolejka

9 listopada 2007 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:0 (25:20, 25:22, 25:19) Asseco Resovia
10 listopada 2007 PGE Skra Bełchatów 3:1 (22:25, 25:19, 25:23, 25:22) J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska
10 listopada 2007 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:23, 25:22, 25:19) Jadar Radom
10 listopada 2007 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (21:25, 18:25, 22:25) Mlekpol AZS Olsztyn
11 listopada 2007 Płomień Sosnowiec 3:0 (25:21, 25:19, 25:20) Delecta Bydgoszcz

9. kolejka

7 grudnia 2007 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (29:27, 25:9, 20:25, 28:26) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
8 grudnia 2007 Asseco Resovia 3:1 (21:25, 25:18, 25:22, 25:19) Płomień Sosnowiec
8 grudnia 2007 Jadar Radom 0:3 (22:25, 21:25, 16:25) Mlekpol AZS Olsztyn
8 grudnia 2007 J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska 1:3 (25:20, 14:25, 36:38, 22:25) Jastrzębski Węgiel
9 grudnia 2007 Delecta Bydgoszcz 1:3 (26:28, 25:22, 23:25, 16:25) PGE Skra Bełchatów

10. kolejka

14 grudnia 2007 Jadar Radom 0:3 (25:27, 19:25, 21:25) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
15 grudnia 2007 PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:17, 25:17, 25:16) Płomień Sosnowiec
16 grudnia 2007 J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska 0:3 (19:25, 21:25, 17:25) Mlekpol AZS Olsztyn
16 grudnia 2007 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:16, 30:28, 25:20) Delecta Bydgoszcz
16 grudnia 2007 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (22:25, 25:12, 25:19, 25:22) Asseco Resovia

11. kolejka

18 stycznia 2008 Asseco Resovia 3:2 (19:25, 25:21, 25:22, 22:25, 15:9) Jadar Radom
19 stycznia 2008 Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:22, 19:25, 18:25, 25:21, 15:13) PGE Skra Bełchatów
19 stycznia 2008 Mlekpol AZS Olsztyn 3:0 (25:23, 25:22, 25:15) Delecta Bydgoszcz
20 stycznia 2008 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:0 (25:21, 25:17, 25:23) J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska
21 stycznia 2008 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (18:25, 25:16, 23:25, 25:11, 15:10) Płomień Sosnowiec

12. kolejka

25 stycznia 2008 Jadar Radom 1:3 (18:25, 35:33, 19:25, 21:25) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
26 stycznia 2008 PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:22, 22:25, 25:16, 25:27, 15:11) Mlekpol AZS Olsztyn
26 stycznia 2008 J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska 3:0 (walkower)[1] Asseco Resovia
26 stycznia 2008 Płomień Sosnowiec 2:3 (21:25, 25:20, 25:23, 19:25, 11:15) Jastrzębski Węgiel
26 stycznia 2008 Delecta Bydgoszcz 1:3 (25:22, 15:25, 20:25, 19:25) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa

13. kolejka

1 lutego 2008 Jadar Radom 3:0 (25:16, 25:23, 25:22) Płomień Sosnowiec
2 lutego 2008 Mlekpol AZS Olsztyn 1:3 (22:25, 25:21, 19:25, 23:25) Jastrzębski Węgiel
2 lutego 2008 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:19, 25:16, 17:25, 25:16) J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska
2 lutego 2008 Delecta Bydgoszcz 0:3 (22:25, 17:25, 19:25) Asseco Resovia
4 lutego 2008 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 1:3 (25:22, 25:27, 17:25, 17:25) PGE Skra Bełchatów

14. kolejka

8 lutego 2008 PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:20, 25:14, 25:19) Asseco Resovia
9 lutego 2008 Płomień Sosnowiec 0:3 (22:25, 20:25, 22:25) Mlekpol AZS Olsztyn
9 lutego 2008 Jastrzębski Węgiel 1:3 (23:25, 19:25, 26:24, 23:25) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
9 lutego 2008 J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska 3:2 (25:20, 13:25, 29:27, 23:25, 15:10) Jadar Radom
9 lutego 2008 Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:17, 25:17) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

15. kolejka

21 grudnia 2007 J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska 2:3 (25:20, 25:19, 18:25, 29:31, 8:15) Płomień Sosnowiec
21 grudnia 2007 Jadar Radom 2:3 (15:25, 25:20, 21:25, 25:22, 13:15) Delecta Bydgoszcz
22 grudnia 2007 Asseco Resovia 0:3 (18:25, 16:25, 25:27) Jastrzębski Węgiel
23 grudnia 2007 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:22, 11:25, 16:25, 20:25) PGE Skra Bełchatów
6 lutego 2008 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 0:3 (21:25, 20:25, 21:25) Mlekpol AZS Olsztyn

16. kolejka

15 lutego 2008 Delecta Bydgoszcz 0:3 (14:25, 23:25, 24:26) J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska
16 lutego 2008 Płomień Sosnowiec 0:3 (22:25, 17:25, 19:25) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
16 lutego 2008 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:23, 25:23, 25:23) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
16 lutego 2008 PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:23, 25:23, 25:23) Jadar Radom
16 lutego 2008 Mlekpol AZS Olsztyn 1:3 (22:25, 25:21, 23:25, 19:25) Asseco Resovia

17. kolejka

23 lutego 2008 Delecta Bydgoszcz 3:1 (28:26, 25:22, 22:25, 25:13) Płomień Sosnowiec
23 lutego 2008 J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska 1:3 (25:23, 31:33, 19:25, 22:25) PGE Skra Bełchatów
23 lutego 2008 Jadar Radom 0:3 (23:25, 23:25, 24:26) Jastrzębski Węgiel
23 lutego 2008 Mlekpol AZS Olsztyn 3:2 (25:23, 23:25, 25:15, 16:25, 15:11) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
23 lutego 2008 Asseco Resovia 1:3 (18:25, 25:20, 23:25, 23:25) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa

18. kolejka

26 lutego 2008 Płomień Sosnowiec 2:3 (25:23, 25:22, 18:25, 23:25, 13:15) Asseco Resovia
26 lutego 2008 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:0 (25:19, 26:24, 25:18) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
26 lutego 2008 Mlekpol AZS Olsztyn 1:3 (23:25, 26:24, 21:25, 23:25) Jadar Radom
26 lutego 2008 Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:17, 14:25, 25:22, 25:19) J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska
26 lutego 2008 PGE Skra Bełchatów 3:0 (26:24, 25:18, 25:15) Delecta Bydgoszcz

Tabela wynikówEdytuj

Gospodarz \ Gość1 BEŁ CZE OLS JAS RZE KED SOS RAD WAR BYD
PGE Skra Bełchatów 3:2 3:2 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:1 3:0
Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 1:3 0:3 3:1 3:0 3:0 3:0 3:2 3:0 2:3
Mlekpol AZS Olsztyn 2:3 0:3 1:3 1:3 3:2 3:2 1:3 3:0 3:0
Jastrzębski Węgiel 3:2 1:3 2:3 3:2 3:0 3:0 3:0 3:1 3:2
Asseco Resovia 0:3 1:3 3:1 0:3 3:0 3:1 3:2 3:1 3:2
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 3:1 0:3 3:2 3:1 3:2 3:1 3:1 3:1
Płomień Sosnowiec 0:3 0:3 0:3 2:3 2:3 1:3 3:1 3:1 3:0
Jadar Radom 3:2 0:3 0:3 0:3 1:3 1:3 3:0 3:0 3:2
J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska 1:3 0:3 0:3 1:3 3:0 2:3 2:3 3:2 3:0
Delecta Bydgoszcz 1:3 1:3 0:3 2:3 0:3 3:0 3:1 1:3 0:3

Źródło: [1]
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

TabelaEdytuj

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 PGE Skra Bełchatów 47 18 16 2 8 5 3 2 0 0 69 52 17 3.06 1626 1415 1.15
2 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 40 18 13 5 8 4 1 2 2 1 66 45 21 2.14 1539 1426 1.08
3 Jastrzębski Węgiel 37 18 13 5 6 3 4 2 2 1 71 45 26 1.73 1642 1544 1.06
4 Mlekpol AZS Olsztyn 32 18 11 7 8 0 3 2 4 1 68 41 27 1.52 1534 1434 1.07
5 Asseco Resovia 28 18 10 8 2 5 3 1 2 5 69 34 35 0.97 1459 1553 0.94
6 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 28 18 10 8 0 7 3 1 1 6 70 33 37 0.89 1560 1552 1.01
7 Jadar Radom 18 18 5 13 2 2 1 4 4 5 70 27 43 0.63 1546 1600 0.97
8 Płomień Sosnowiec 16 18 6 12 1 2 3 1 3 8 67 23 44 0.52 1444 1585 0.91
9 J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska 13 18 4 14 3 0 1 2 7 5 67 23 44 0.52 1437 1505 0.95
10 Delecta Bydgoszcz 12 19 4 15 1 1 2 2 5 8 71 21 50 0.42 1388 1561 0.89

Źródło: [2]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     Play-off 1-8

     Play-out 9-10

Play-offEdytuj

DrabinkaEdytuj

 Ćwierćfinały Półfinały Finały
 
 1 PGE Skra Bełchatów 3313    
 8 Płomień Sosnowiec 0030       Mecze o miejsca 1-4
      1 PGE Skra Bełchatów 3033    
      4 Mlekpol AZS Olsztyn 0310      
 4 Mlekpol AZS Olsztyn 32133           
 5 Asseco Resovia 23322          Mecze o 1. miejsce
          1 PGE Skra Bełchatów 333  
          2 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 002  
 2 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 333           
 7 Jadar Radom 220        Mecze o miejsca 1-4     
      2 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 13303     
      3 Jastrzębski Węgiel 31030    Mecze o 3. miejsce
 3 Jastrzębski Węgiel 1333            4 Mlekpol AZS Olsztyn 333  
 6 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3001     Mecze o miejsca 5-8     3 Jastrzębski Węgiel 210  
       8 Płomień Sosnowiec 230      
       5 Asseco Resovia 313         Mecze o 5. miejsce
             5 Asseco Resovia 313
      Mecze o miejsca 5-8       6 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 031
       7 Jadar Radom 00         
     6 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 33        Mecze o 7. miejsce
         8 Płomień Sosnowiec 33 
     7 Jadar Radom 00 

Runda IEdytuj

Mecze o miejsca 1-8 (do trzech zwycięstw)


29 lutego 2008 PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:18, 25:18, 25:19) Płomień Sosnowiec
1 marca 2008 PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:14, 25:18, 25:14) Płomień Sosnowiec
13 marca 2008 Płomień Sosnowiec 3:1 (21:25, 25:22, 26:24, 25:23) PGE Skra Bełchatów
14 marca 2008 Płomień Sosnowiec 0:3 (19:25, 16:25, 16:25) PGE Skra Bełchatów

29 lutego 2008 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:2 (21:25, 26:24, 25:18, 17:25, 15:10) Jadar Radom
1 marca 2008 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:2 (25:20, 23:25, 25:15, 23:25, 15:12) Jadar Radom
14 marca 2008 Jadar Radom 0:3 (21:25, 16:25, 20:25) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa

29 lutego 2008 Jastrzębski Węgiel 1:3 (1:3 16:25, 25:17, 22:25, 14:25) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
1 marca 2008 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:18, 25:13, 25:22) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
14 marca 2008 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (24:26, 17:25, 22:25) Jastrzębski Węgiel
15 marca 2008 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (22:25, 25:19, 21:25, 16:25) Jastrzębski Węgiel

29 lutego 2008 Mlekpol AZS Olsztyn 3:2 (25:21, 20:25, 25:14, 24:26, 15:12) Asseco Resovia
1 marca 2008 Mlekpol AZS Olsztyn 2:3 (20:25, 25:22, 25:27, 25:14, 15:17) Asseco Resovia
14 marca 2008 Asseco Resovia 3:1 (25:19, 25:14, 20:25, 25:19) Mlekpol AZS Olsztyn
15 marca 2008 Asseco Resovia 2:3 (17:25, 19:25, 25:20, 25:17, 11:15) Mlekpol AZS Olsztyn
18 marca 2008 Mlekpol AZS Olsztyn 3:2 (21:25, 25:27, 25:21, 25:21, 15:12) Asseco Resovia

Runda IIEdytuj

Mecze o miejsca 1-4 (do trzech zwycięstw)


21 marca 2008 PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:15, 26:24, 25:22) Mlekpol AZS Olsztyn
22 marca 2008 PGE Skra Bełchatów 0:3 (18:25, 24:26, 20:25) Mlekpol AZS Olsztyn
3 kwietnia 2008 Mlekpol AZS Olsztyn 1:3 (25:22, 23:25, 23:25, 21:25) PGE Skra Bełchatów
4 kwietnia 2008 Mlekpol AZS Olsztyn 0:3 (22:25, 18:25, 21:25) PGE Skra Bełchatów

20 marca 2008 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 1:3 (18:25, 26:24, 23:25, 22:25) Jastrzębski Węgiel
21 marca 2008 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:1 (26:24, 25:23, 19:25, 25:19) Jastrzębski Węgiel
2 kwietnia 2008 Jastrzębski Węgiel 0:3 (17:25, 20:25, 20:25) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
3 kwietnia 2008 Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:23, 25:20, 25:22) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
7 kwietnia 2008 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:0 (25:15, 33:31, 25:22) Jastrzębski Węgiel

Mecze o miejsca 5-8 (do dwóch zwycięstw)


28 marca 2008 Płomień Sosnowiec 2:3 (17:25, 25:13, 19:25, 31:29, 9:15) Asseco Resovia
2 kwietnia 2008 Asseco Resovia 1:3 (21:25, 25:23, 34:36, 24:26) Płomień Sosnowiec
3 kwietnia 2008 Asseco Resovia 3:0 (25:21, 25:19, 25:19) Płomień Sosnowiec

28 marca 2008 Jadar Radom 0:3 (14:25, 24:26, 15:25) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
4 kwietnia 2008 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:16, 25:19, 26:24) Jadar Radom

Runda IIIEdytuj

Finał (do trzech zwycięstw)


10 kwietnia 2008 PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:15, 25:20, 25:18) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
11 kwietnia 2008 PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:21, 25:16, 25:12) Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
16 kwietnia 2008 Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 2:3 (23:25, 25:18, 21:25, 27:25, 11:15) PGE Skra Bełchatów

Mecz o 3. miejsce (do trzech zwycięstw)


10 kwietnia 2008 Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:23, 16:25, 35:37, 25:20, 12:15) Mlekpol AZS Olsztyn
11 kwietnia 2008 Jastrzębski Węgiel 1:3 (22:25, 27:29, 25:18, 15:25) Mlekpol AZS Olsztyn
16 kwietnia 2008 Mlekpol AZS Olsztyn 3:0 (25:14, 25:21, 27:25) Jastrzębski Węgiel

Mecz o 5. miejsce (do dwóch zwycięstw)


11 kwietnia 2008 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (15:25, 19:25, 23:25) Asseco Resovia
15 kwietnia 2008 Asseco Resovia 1:3 (26:28, 25:19, 20:25, 19:25) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
16 kwietnia 2008 Asseco Resovia 3:1 (19:25, 25:17, 25:16, 25:19) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Mecz o 7. miejsce (do dwóch zwycięstw)


11 kwietnia 2008 Płomień Sosnowiec 3:0 (25:13, 26:24, 25:23) Jadar Radom
16 kwietnia 2008 Jadar Radom 0:3 (27:29, 21:25, 20:25) Płomień Sosnowiec

Play-outEdytuj

Mecze o 9. miejsce (do czterech zwycięstw)


12 marca 2008 J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska 3:2 (17:25, 25:23, 21:25, 25:23, 15:12) Delecta Bydgoszcz
20 marca 2008 Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:23, 35:33) J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska
31 marca 2008 J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska 1:3 (21:25, 25:23, 23:25, 21:25) Delecta Bydgoszcz
1 kwietnia 2008 J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:16, 25:21, 25:21) Delecta Bydgoszcz
7 kwietnia 2008 Delecta Bydgoszcz 2:3 (22:25, 19:25, 25:19, 25:23, 11:15) J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska
8 kwietnia 2008 Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:23, 25:20) J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska
13 kwietnia 2008 J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska 3:1 (21:25, 25:20, 25:17, 25:18) Delecta Bydgoszcz

Baraż z 2. drużyną I ligi (do trzech zwycięstw)


3 maja 2008 J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska 3:1 (19:25, 25:17, 25:20, 25:17) KS Poznań
4 maja 2008 J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska 3:1 (25:17, 25:23, 22:25, 26:24) KS Poznań
8 maja 2008 KS Poznań 3:0 (28:26, 25:21, 25:16) J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska
9 maja 2008 KS Poznań 1:3 (25:23, 20:25, 20:25, 19:25) J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Składy drużynEdytuj

Asseco Resovia
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1   Tomasz Kusior 1987 207 środkowy
4   Dawid Gunia 1987 203 środkowy
5   Tomasz Kozłowski 1979 192 rozgrywający
6   Jakub Mach 1988 196 przyjmujący
7   Aleksander Mitrović 1982 195 przyjmujący
8   Michał Kaczmarek 1984 200 środkowy
9   Karel Kvasnička 1976 197 przyjmujący
10   Piotr Gabrych 1972 198 przyjmujący
11   Tomasz Józefacki 1980 192 atakujący
12   Łukasz Perłowski 1984 203 środkowy
13   Piotr Łuka 1980 191 przyjmujący
14   Paweł Papke 1977 196 atakujący
15   Ihosvany Hernández Rivera 1972 206 środkowy
16   Krzysztof Ignaczak 1978 188 libero
18   Ivan Ilić 1976 195 rozgrywający
Delecta Bydgoszcz
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1   Waldemar Kaczmarek 1987 196 rozgrywający
2   Jakub Oczko 1981 193 rozgrywający
3   Marcin Kozioł 1983 195 przyjmujący
5   Andrew Grant 1985 206 środkowy
7   Artur Hoffmann 1977 182 rozgrywający
8   Michal Červeň 1977 205 środkowy
9   Wojciech Kozłowski 1989 195 przyjmujący
10   Łukasz Owczarz 1990 195 środkowy
11   Kamil Kacprzak 1984 196 przyjmujący
12   Michał Dębiec 1984 183 libero
13   Martin Sopko 1982 185 przyjmujący
15   Michał Stępień 1987 200 środkowy
16   Krzysztof Janczak 1974 202 atakujący
17   Rafał Matusiak ???? ??? przyjmujący
Jadar Radom
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1   Jarosław Macionczyk 1979 190 rozgrywający
2   Bartosz Gawryszewski 1985 202 środkowy
3   Adam Nowik 1975 206 środkowy
4   Maciej Pawliński 1983 193 przyjmujący
5   Wojciech Żaliński 1988 195 przyjmujący
6   Marcin Kocik 1979 196 przyjmujący
7   Přemysl Obdržálek 1977 194 libero
8   Jakub Bucki 1988 197 środkowy
9   Damian Słomka 1988 183 libero
11   Marco Liefke 1974 208 atakujący
12   Grzegorz Kokociński 1981 196 środkowy
13   Sebastian Pęcherz 1985 194 przyjmujący
14   Marcin Owczarski 1980 199 rozgrywający
17   Piotr Lipiński 1979 195 rozgrywający
Jastrzębski Węgiel
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
3   Grzegorz Łomacz 1987 187 rozgrywający
4   Wojciech Jurkiewicz 1977 205 środkowy
5   Igor Yudin 1987 198 przyjmujący
6   Dawid Murek 1977 196 przyjmujący
7   Paweł Rusek 1983 183 libero
8   Ewgeni Iwanow 1974 209 środkowy
9   Patryk Czarnowski 1985 202 środkowy
10   Robert Prygiel 1976 200 atakujący
11   Michał Kamiński 1987 208 atakujący
12   Nikołaj Iwanow 1972 192 rozgrywajcy
17   Rafael de Souza Lins 1983 193 przyjmujący
18   Mateusz Gorzewski 1987 196 przyjmujący
J.W. Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1   Tomasz Kowalczyk 1976 198 środkowy
2   Michał Chaberek 1987 194 przyjmujący
3   Pavel Chudík 1974 190 rozgrywający
4   Rafał Buszek 1987 195 atakujący
5   Jakub Radomski 1988 203 przyjmujący
7   Radosław Rybak 1973 195 atakujący
8   Radosław Szymczak 1982 186 libero
9   Przemysław Michalczyk 1973 189 przyjmujący
10   Jakub Markiewicz 1972 206 środkowy
11   Anton Kulikowski 1982 198 przyjmujący
13   Janusz Gałązka 1987 199 środkowy
14   Marcin Malicki 1983 197 środkowy
17   Wiktor Położewicz 1980 195 rozgrywający
18   Damian Wojtaszek 1988 180 libero
Mlekpol AZS Olsztyn
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1   Sinan Cem Tanık 1980 200 przyjmujący
2   Wojciech Grzyb 1981 204 środkowy
3   Marcin Lubiejewski 1981 205 atakujący
4   Frank Dehne 1976 202 rozgrywający
5   Paweł Zagumny 1977 200 rozgrywający
6   Artur Jacyszyn 1988 194 przyjmujący
7   Paweł Kuciński 1973 193 libero
8   Björn Andrae 1981 200 przyjmujący
9   Marcin Kudłacik 1981 198 środkowy
10   Grzegorz Szymański 1978 202 atakujący
11   Michał Ruciak 1983 190 przyjmujący
12   Grzegorz Pietkiewicz 1988 189 rozgrywający
13   Łukasz Szablewski 1988 200 rozgrywający
14   Paweł Siezieniewski 1981 199 przyjmujący
15   Richard Lambourne 1975 190 libero
16   Tomasz Stańczuk 1988 204 środkowy
17   Marcin Możdżonek 1985 211 środkowy
18   Marek Wawrzyniak 1987 195 przyjmujący
PGE Skra Bełchatów
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1   Maciej Dobrowolski 1977 190 rozgrywający
2   Mariusz Wlazły 1983 195 atakujący
3   Krzysztof Stelmach 1967 199 przyjmujący
4   Piotr Gruszka 1977 206 przyjmujący
5   Janne Heikkinen 1976 204 środkowy
6   Mikołaj Sarnecki 1987 201 przyjmujący
7   Dominik Witczak 1983 198 atakujący
8   Alex Damiaony 1981 208 atakujący
9   Paweł Maciejewicz 1980 198 przyjmujący
10   Daniel Pliński 1978 205 środkowy
11   Stéphane Antiga 1976 200 przyjmujący
13   Robert Milczarek 1983 188 libero
14   Radosław Wnuk 1977 207 środkowy
15   Bartłomiej Neroj 1984 200 rozgrywający
16   Dan Lewis 1977 194 przyjmujący
18   Michał Bąkiewicz 1981 197 przyjmujący
Płomień Sosnowiec
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1   Marcin Grygiel 1978 198 atakujący
2   Michal Masný 1979 182 rozgrywający
3   Krzysztof Niedziela 1978 194 atakujący
4   Wojciech Kaźmierczak 1982 199 środkowy
5   Jakub Łomacz 1982 187 przyjmujący
6   Paweł Pietkiewicz 1986 190 przyjmujący
8   Mariusz Kuczko 1975 197 środkowy
10   Aleksandr Krajnow 1979 198 przyjmujący
11   Łukasz Jurkojć 1984 189 rozgrywający
12   Geir Eithun 1979 199 przyjmujący
13   Grzegorz Kosok 1986 207 środkowy
15   Rafał Legień 1969 190 przyjmujący
17   Adrian Stańczak 1987 184 libero
Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
2   Krzysztof Gierczyński 1976 193 przyjmujący
3   Piotr Gacek 1978 185 libero
4   Piotr Nowakowski 1987 205 środkowy
6   Marcin Wika 1983 193 przyjmujący
7   Paweł Woicki 1983 183 rozgrywający
8   Bartosz Janeczek 1987 198 uniwersalny
10   Wojciech Gradowski 1980 191 przyjmujący
11   Brook Billings 1980 196 atakujący
13   Andrzej Stelmach 1972 200 rozgrywający
14   Andrzej Wrona 1988 205 środkowy
15   Phil Eatherton 1974 207 środkowy
16   Krzysztof Wierzbowski 1988 197 przyjmujący
18   Robert Szczerbaniuk 1977 199 środkowy
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Nr Imię i nazwisko Rok urodzenia Wzrost
(w cm)
Pozycja
1   Jakub Prochera 1988 196 przyjmujący
3   Eugen Bakumovski 1980 193 przyjmujący
4   Grzegorz Pilarz 1980 190 rozgrywający
5   Grzegorz Wójtowicz 1989 191 przyjmujący
6   Damian Domonik 1985 205 środkowy
7   Jakub Novotný 1979 196 atakujący
8   Jakub Jarosz 1987 196 przyjmujący
9   Adrian Patucha 1983 193 atakujący
10   Konrad Małecki 1979 200 przyjmujący
11   Sławomir Szczygieł 1978 202 środkowy
12   Bartosz Kurek 1988 205 przyjmujący
13   Marcin Mierzejewski 1982 182 libero
15   Marcin Nowak 1975 215 środkowy
16   Łukasz Żygadło 1979 201 rozgrywający

PrzypisyEdytuj

  1. W rozegranym meczu 3:1 wygrała Asseco Resovia, później jednak władze PLS zmieniły wynik na walkower 3:0 dla AZS Politechniki Warszawskiej. Stało się tak dlatego że podczas meczu zdarzyły się dwa okresy kiedy w drużynie Asseco Resovii na boisku przebywało jednocześnie więcej niż 3 zawodników zagranicznych, a na tylu maksymalnie zezwala regulamin rozgrywek PLS.