Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968

Polska na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968
Polska
Kod MKOl

POL

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1968
Meksyk
Chorąży

Waldemar Baszanowski

Liczba zawodników

177 w 113 konkurencjach w 16 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 11.
Złoto
5
Srebro
2
Brąz
11
Razem
18
Występy Polaków na Letnich Igrzysk Olimpijskich 1968
Sportowcy Lp. złoto srebro brąz 4 m. 5 m. 6 m. 7 m. 8 m. Punkty
176 11. 5 2 11 6 10 9 8 7 240

Zdobyte medale

edytuj
Medale według dni
Dzień Data        
Dzień 0 12.10
Dzień 1 13.10 0 0 1 1
Dzień 2 14.10 0 0 0 0
Dzień 3 15.10 1 0 2 3
Dzień 4 16.10 0 0 0 0
Dzień 5 17.10 1 0 2 3
Dzień 6 18.10 1 0 1 2
Dzień 7 19.10 0 0 1 1
Dzień 8 20.10 0 0 0 0
Dzień 9 21.10 0 0 0 0
Dzień 10 22.10 0 0 0 0
Dzień 11 23.10 1 0 0 1
Dzień 12 24.10 0 0 2 2
Dzień 13 25.10 0 0 2 2
Dzień 14 26.10 1 2 0 3
Dzień 15 27.10 0 0 0 0
Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
  Złoto Waldemar Baszanowski   Podnoszenie ciężarów waga lekka 437,5 15 października
  Złoto Jerzy Pawłowski   Szermierka szabla 5:4 17 października
  Złoto Irena Szewińska   Lekkoatletyka bieg na 200 m 22,5 18 października
  Złoto Józef Zapędzki   Strzelectwo pistolet szybkostrzelny 593   23 października
  Złoto Jerzy Kulej   Boks waga lekkopółśrednia 5:0 26 października
  Srebro Artur Olech   Boks waga musza 0:5 26 października
  Srebro Józef Grudzień   Boks waga lekka 0:5 26 października
  Brąz Henryk Trębicki   Podnoszenie ciężarów waga kogucia 357,5 13 października
  Brąz Marian Zieliński   Podnoszenie ciężarów waga lekka 420,0 15 października
  Brąz Irena Szewińska   Lekkoatletyka bieg na 100 m 11,1 15 października
  Brąz Janusz Kierzkowski   Kolarstwo wyścig na 1000 m 1:04.63 17 października
  Brąz Norbert Ozimek   Podnoszenie ciężarów waga półciężka 472,5 17 października
  Brąz Marek Gołąb   Podnoszenie ciężarów waga lekkociężka 495,0 18 października
  Brąz Bohdan Andrzejewski
Kazimierz Barburski
Michał Butkiewicz
Bohdan Gonsior
Henryk Nielaba
  Szermierka szpada drużynowo 9:3 19 października
  Brąz Hubert Skrzypczak   Boks waga papierowa 1:4 24 października
  Brąz Stanisław Dragan   Boks waga półciężka 1:4 24 października
  Brąz Halina Aszkiełowicz
Krystyna Czajkowska
Krystyna Jakubowska
Krystyna Krupa
Józefa Ledwig
Jadwiga Marko-Książek
Barbara Niemczyk
Krystyna Ostromęcka
Elżbieta Porzec
Zofia Szcześniewska
Wanda Wiecha
Lidia Żmuda
  Siatkówka turniej kobiet 12 (5-2) 25 października
  Brąz Egon Franke
Adam Lisewski
Ryszard Parulski
Zbigniew Skrudlik
Witold Woyda
  Szermierka floret drużynowo 9:6 25 października

Występy Polaków

edytuj

Gimnastyka sportowa

edytuj
  • Łucja Ochmańska – wielobój, 40. miejsce; ćwiczenia wolne, 43. miejsce; poręcze, 44. miejsce; skok przez konia, 44. miejsce; równoważnia, 41. miejsce
  • Wiesława Lech – wielobój, 42. miejsce; ćwiczenia wolne, 47. miejsce; poręcze, 39. miejsce; skok przez konia, 65. miejsce; równoważnia, 38. miejsce
  • Barbara Zięba – wielobój, 46. miejsce; ćwiczenia wolne, 63. miejsce; poręcze, 50. miejsce; skok przez konia, 51. miejsce; równoważnia, 49. miejsce
  • Grażyna Witkowska – wielobój, 55. miejsce; ćwiczenia wolne, 43. miejsce; poręcze, 37. miejsce; skok przez konia, 68. miejsce; równoważnia, 70. miejsce
  • Halina Daniec – wielobój, 67. miejsce; ćwiczenia wolne, 55. miejsce; poręcze, 45. miejsce; skok przez konia, 63. miejsce; równoważnia, 85. miejsce
  • Małgorzata Chojnacka – wielobój, 82. miejsce; ćwiczenia wolne, 65. miejsce; poręcze, 61. miejsce; skok przez konia, 84. miejsce; równoważnia, 88. miejsce
  • Drużyna (Ochmańska, Lech, Zięba, Witkowska, Daniec, Chojnacka) – wielobój, 10. miejsce
  • Wilhelm Kubica – wielobój, 11. miejsce; ćwiczenia wolne, 21. miejsce; koń z łękami, 4. miejsce; kółka, 17. miejsce; poręcze, 9. miejsce; skok przez konia, 18. miejsce; drążek, 8. miejsce
  • Mikołaj Kubica – wielobój, 13. miejsce; ćwiczenia wolne, 24. miejsce; koń z łękami, 8. miejsce; kółka, 13. miejsce; poręcze, 15. miejsce; skok przez konia, 13. miejsce; drążek, 25. miejsce
  • Sylwester Kubica – wielobój, 31. miejsce; ćwiczenia wolne, 26. miejsce; koń z łękami, 27. miejsce; kółka, 58. miejsce; poręcze, 35. miejsce; skok przez konia, 63. miejsce; drążek, 51. miejsce
  • Andrzej Gonera – wielobój, 39. miejsce; ćwiczenia wolne, 61. miejsce; koń z łękami, 43. miejsce; kółka, 28. miejsce; poręcze, 45. miejsce; skok przez konia, 43. miejsce; drążek, 51. miejsce
  • Aleksander Rokosa – wielobój, 44. miejsce; ćwiczenia wolne, 52. miejsce; koń z łękami, 59. miejsce; kółka, 32. miejsce; poręcze, 55. miejsce; skok przez konia, 30. miejsce; drążek, 58. miejsce
  • Jerzy Kruża – wielobój, 53. miejsce; ćwiczenia wolne, 60. miejsce; koń z łękami, 40. miejsce; kółka, 61. miejsce; poręcze, 69. miejsce; skok przez konia, 54. miejsce; drążek, 58. miejsce
  • Drużyna: (W. Kubica, M. Kubica, S. Kubica, Gonera, Rokosa, Kruża) – wielobój, 5. miejsce

Jeździectwo

edytuj

Kajakarstwo

edytuj

Kolarstwo

edytuj

Koszykówka

edytuj

Mieczysław Łopatka, Bohdan Likszo, Kazimierz Frelkiewicz, Grzegorz Korcz, Włodzimierz Trams, Czesław Malec, Henryk Cegielski, Adam Niemiec, Bolesław Kwiatkowski, Andrzej Pasiorowski, Edward Jurkiewicz, Andrzej Kasprzak – 6. miejsce

Lekka atletyka

edytuj

Pływanie

edytuj

Podnoszenie ciężarów

edytuj

Siatkówka

edytuj

Skoki do wody

edytuj
  • Bogusława Pietkiewicz – wieża, 5. miejsce; trampolina (22. miejsce)
  • Elżbieta Wierniuk – wieża, odpadła w eliminacjach (15. miejsce); trampolina, 11. miejsce
  • Włodzimierz Mejsak – wieża, odpadł w eliminacjach (13. miejsce)
  • Jakub Puchow – wieża, odpadł w eliminacjach (21. miejsce); trampolina, odpadł w eliminacjach (15. miejsce)
  • Jerzy Kowalewski – wieża, odpadł w eliminacjach (22. miejsce); trampolina, odpadł w eliminacjach (21. miejsce)

Strzelectwo

edytuj

Szermierka

edytuj

Wioślarstwo

edytuj

Zapasy

edytuj

Żeglarstwo

edytuj

Zobacz też

edytuj