Otwórz menu główne

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim 2003/2004

Speed skating pictogram.svg
Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim
2002/2003 – 2003/2004 – 2004/2005
Zwycięzcy
Kobiety
100 m Japonia Shihomi Shin’ya
500 m Chińska Republika Ludowa Wang Manli
1000 m Stany Zjednoczone Jennifer Rodriguez
1500 m Niemcy Anni Friesinger
3000/5000 m Niemcy Claudia Pechstein
Mężczyźni
100 m Chińska Republika Ludowa Yu Fengtong
500 m Kanada Jeremy Wotherspoon
1000 m Holandia Erben Wennemars
1500 m Holandia Mark Tuitert
5000/10000 m Holandia Bob de Jong

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim 2003/2004 był 19. edycją tej imprezy. Cykl rozpoczął się w norweskim Hamar 8 listopada 2003 roku, a zakończył 29 lutego 2004 roku w holenderskim Heerenveen.

Puchar Świata rozgrywano w 8 miastach, w 7 krajach, na 3 kontynentach. Dwukrotnie łyżwiarzy gościło Heerenveen.

Wśród kobiet triumfowały: Japonka Shihomi Shin’ya na 100 m, Chinka Wang Manli na 500 m, Jennifer Rodriguez z USA na 1000 m, Niemka Anni Friesinger na 1500 m, a jej rodaczka Claudia Pechstein była najlepsza w klasyfikacji 3000/5000 m. Wśród mężczyzn zwyciężali: Chińczyk Yu Fengtong na 100 m i Kanadyjczyk Jeremy Wotherspoon na 500 m oraz Holendrzy Erben Wennemars na 1000 m, Mark Tuitert na 1500 m i Bob de Jong w klasyfikacji 5000/10 000 m.

Medaliści zawodówEdytuj

KobietyEdytuj

WynikiEdytuj

Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
8-9 listopada 2003   Hamar 3000 m (8 listopada)   Anni Friesinger
  Claudia Pechstein
  Renate Groenewold
1500 m (9 listopada)   Jennifer Rodriguez
  Anni Friesinger
  Renate Groenewold
15-16 listopada 2003   Erfurt 1500 m (15 listopada)   Anni Friesinger
  Claudia Pechstein
  Renate Groenewold
3000 m (16 listopada)   Anni Friesinger
  Renate Groenewold
  Claudia Pechstein
22-23 listopada 2003   Heerenveen 5000 m (22 listopada)   Gretha Smit
  Claudia Pechstein
  Gunda Niemann-Stirnemann
1500 m (23 listopada)   Anni Friesinger
  Renate Groenewold
  Jennifer Rodriguez
6-7 grudnia 2004   Calgary 500 m (6 grudnia)   Shihomi Shin’ya
  Anżalika Kaciuha
  Marianne Timmer
1000 m (6 grudnia)   Jennifer Rodriguez
  Chiara Simionato
  Anżalika Kaciuha
500 m (7 grudnia)   Wang Manli
  Anżalika Kaciuha
  Shihomi Shin’ya
1000 m (7 grudnia)   Jennifer Rodriguez
  Anżalika Kaciuha
  Chiara Simionato
12-13 grudnia 2003   Salt Lake City 500 m (12 grudnia)   Shihomi Shin’ya
  Wang Manli
  Sayuri Ōsuga
  Marianne Timmer
1000 m (12 grudnia)   Jennifer Rodriguez
  Chiara Simionato
  Sabine Völker
100 m (13 grudnia)   Sayuri Ōsuga
  Shihomi Shin’ya
  Wang Manli
500 m (13 grudnia)   Marianne Timmer
  Wang Manli
  Shihomi Shin’ya
9-11 stycznia 2004 101. mistrzostwa Europy w wieloboju 2004  Heerenveen
17-18 stycznia 2004 35. Mistrzostwa świata w wieloboju sprinterskim 2004  Nagano
24-25 stycznia 2004   Harbin 500 m (24 stycznia)   Wang Manli
  Ren Hui
  Marianne Timmer
1000 m (24 stycznia)   Marianne Timmer
  Wang Manli
  Monique Garbrecht-Enfeldt
500 m (25 stycznia)   Marianne Timmer
  Wang Manli
  Ren Hui
1000 m (25 stycznia)   Marianne Timmer
  Monique Garbrecht-Enfeldt
  Wang Manli
7-8 lutego 2004 98. mistrzostwa świata w wieloboju 2004  Hamar
14-15 lutego 2004   Collalbo 500 m (14 lutego)   Marianne Timmer
  Monique Garbrecht-Enfeldt
  Shihomi Shin’ya
1000 m (14 lutego)   Jennifer Rodriguez
  Marianne Timmer
  Chris Witty
100 m (15 lutego)   Shihomi Shin’ya
  Jenny Wolf
  Wang Manli
500 m (15 lutego)   Monique Garbrecht-Enfeldt
  Tomomi Okazaki
  Wang Manli
20-22 lutego 2004   Inzell 1000 m (20 lutego)   Chris Witty
  Jennifer Rodriguez
  Monique Garbrecht-Enfeldt
500 m (21 lutego)   Wang Manli
  Frouke Oonk
  Monique Garbrecht-Enfeldt
3000 m (21 lutego)   Renate Groenewold
  Claudia Pechstein
  Gretha Smit
500 m (22 lutego)   Wang Manli
  Ren Hui
  Marianne Timmer
1500 m (22 lutego)   Anni Friesinger
  Renate Groenewold
  Jennifer Rodriguez
  Annamarie Thomas
27-29 lutego 2004   Heerenveen 500 m (27 lutego)   Anżalika Kaciuha
  Wang Manli
  Marianne Timmer
1500 m (27 lutego)   Anni Friesinger
  Jennifer Rodriguez
  Cindy Klassen
1000 m (28 lutego)   Anżalika Kaciuha
  Cindy Klassen
  Chris Witty
3000 m (28 lutego)   Claudia Pechstein
  Anni Friesinger
  Gretha Smit
100 m (29 lutego)   Jenny Wolf
  Shihomi Shin’ya
  Wang Manli
500 m (29 lutego)   Wang Manli
  Anżalika Kaciuha
  Monique Garbrecht-Enfeldt
5000 m (29 lutego)   Claudia Pechstein
  Gunda Niemann-Stirnemann
  Gretha Smit
12-14 marca 2004 8. mistrzostwa świata na dystansach 2004  Seul

KlasyfikacjeEdytuj

100 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Sayuri Ōsuga 260
2.   Jenny Wolf 240
3.   Wang Manli 210
4.   Frouke Oonk 136
5.   Judith Hesse 130
6.   Swietłana Kajkan 105
7.   Sayuri Ōsuga 100
8.   Tomomi Okazaki 98
9.   Marieke Wijsman 91
10.   Swiatłana Radkiewicz 86
500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Wang Manli 990
2.   Marianne Timmer 810
3.   Shihomi Shin’ya 558
4.   Monique Garbrecht-Enfeldt 525
5.   Anżalika Kaciuha 500
6.   Tomomi Okazaki 440
7.   Pamela Zoellner 402
8.   Jenny Wolf 385
9.   Andrea Nuyt 383
10.   Chiara Simionato 365
1000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Jennifer Rodriguez 540
2.   Marianne Timmer 526
3.   Chiara Simionato 446
4.   Chris Witty 380
5.   Anżalika Kaciuha 326
6.   Monique Garbrecht-Enfeldt 312
7.   Wang Manli 304
8.   Pamela Zoellner 271
9.   Aki Tonoike 245
10.   Ren Hui 210
1500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Anni Friesinger 460
2.   Jennifer Rodriguez 420
3.   Renate Groenewold 336
4.   Maki Tabata 226
5.   Claudia Pechstein 180
6.   Marianne Timmer 172
7.   Olga Tarasowa 161
8.   Annamarie Thomas 144
9.   Warwara Baryszewa 122
10.   Eriko Ishino 117
3000/5000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Claudia Pechstein 460
2.   Renate Groenewold 400
3.   Anni Friesinger 390
4.   Gretha Smit 320
5.   Gunda Niemann-Stirnemann 302
6.   Barbara de Loor 208
7.   Catherine Raney 176
8.   Kristina Groves 168
9.   Helen van Goozen 147
10.   Walentina Jakszyna 145

MężczyźniEdytuj

WynikiEdytuj

Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
8-9 listopada 2003   Hamar 1500 m (8 listopada)   Erben Wennemars
  Mark Tuitert
  Derek Parra
5000 m (9 listopada)   Bob de Jong
  Carl Verheijen
  Lasse Sætre
15-16 listopada 2003   Erfurt 10 000 m (15 listopada)   Bob de Jong
  Jochem Uytdehaage
  Carl Verheijen
1500 m (16 listopada)   Mark Tuitert
  Erben Wennemars
  Ids Postma
21-22 listopada 2003   Heerenveen 5000 m (21 listopada)   Bob de Jong
  Carl Verheijen
  Jochem Uytdehaage
1500 m (22 listopada)   Jewgienij Łalenkow
  Mark Tuitert
  Ids Postma
6-7 grudnia 2003   Calgary 500 m (6 grudnia)   Jeremy Wotherspoon
  Gerard van Velde
  Dmitrij Łobkow
1000 m (6 grudnia)   Erben Wennemars
  Beorn Nijenhuis
  Mike Ireland
500 m (7 grudnia)   Jeremy Wotherspoon
  Erben Wennemars
  Hiroyasu Shimizu
1000 m (7 grudnia)   Erben Wennemars
  Gerard van Velde
  Jeremy Wotherspoon
12-13 grudnia 2003   Salt Lake City 500 m (12 grudnia)   Jeremy Wotherspoon
  Hiroyasu Shimizu
  Dmitrij Łobkow
1000 m (12 grudnia)   Erben Wennemars
  Gerard van Velde
  Beorn Nijenhuis
100 m (13 grudnia)   Hiroyasu Shimizu
  Mark Nielsen
  Jōji Katō
500 m (13 grudnia)   Jeremy Wotherspoon
  Dmitrij Łobkow
  Hiroyasu Shimizu
9-11 stycznia 2004 101. mistrzostwa Europy w wieloboju 2004  Heerenveen
17-18 stycznia 2004 35. Mistrzostwa świata w wieloboju sprinterskim 2004  Nagano
24-25 stycznia 2004   Harbin 500 m (24 stycznia)   Mike Ireland
  Yu Fengtong
  Jeremy Wotherspoon
1000 m (24 stycznia)   Erben Wennemars
  Gerard van Velde
  Kip Carpenter
500 m (25 stycznia)   Mike Ireland
  Yu Fengtong
  Jeremy Wotherspoon
1000 m (25 stycznia)   Gerard van Velde
  Beorn Nijenhuis
  Erben Wennemars
7-8 lutego 2004 98. mistrzostwa świata w wieloboju 2004  Hamar
14-15 lutego 2004   Collalbo 500 m (14 lutego)   Jeremy Wotherspoon
  Dmitrij łobkow
  Masaaki Kobayashi
100 m (14 lutego)   Yu Fengtong
  Pekka Koskela
  Tucker Fredricks
1000 m (15 lutego)   Jeremy Wotherspoon
  Erben Wennemars
  Kip Carpenter
500 m (15 lutego)   Masaaki Kobayashi
  Jeremy Wotherspoon
  Ryohei Shimizu
20-22 lutego 2004   Inzell 1000 m (20 lutego)   Takaharu Nakajima
  Erben Wennemars
  Beorn Nijenhuis
5000 m (21 lutego)   Chad Hedrick
  Gianni Romme
  Carl Verheijen
500 m (21 lutego)   Gerard van Velde
  Dmitrij Łobkow
  Casey Fitzrandolph
  Mike Ireland
1500 m (22 lutego)   Mark Tuitert
  Chad Hedrick
  Enrico Fabris
500 m (22 lutego)   Yu Fengtong
  Hiroyasu Shimizu
  Jeremy Wotherspoon
27-29 lutego 2004   Heerenveen 500 m (27 lutego)   Yu Fengtong
  Jeremy Wotherspoon
  Dmitrij Łobkow
5000 m (27 lutego)   Carl Verheijen
  Chad Hedrick
  Bob de Jong
1000 m (28 lutego)   Bob de Jong
  Erben Wennemars
  Gerard van Velde
10 000 m (28 lutego)   Bob de Jong
  Carl Verheijen
  KC Boutiette
100 m (29 lutego)   Yu Fengtong
  Mark Nielsen
  Ryohei Shimizu
500 m (29 lutego)   Jeremy Wotherspoon
  Yu Fengtong
  Hiroyasu Shimizu
1500 m (29 lutego)   Mark Tuitert
  Erben Wennemars
  Jewgienij Łalenkow
12-14 marca 2004 8. mistrzostwa świata na dystansach 2004  Seul

KlasyfikacjeEdytuj

100 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Yu Fengtong 260
2.   Mark Nielsen 200
3.   Jōji Katō 175
4.   Hiroyasu Shimizu 160
5.   Pekka Koskela 153
6.   Tucker Fredricks 150
7.   Masaaki Kobayashi 136
8.   Ryohei Shimizu 115
9.   Dino Gillarduzzi 82
10.   Zhang Zhongqi 76
500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Jeremy Wotherspoon 1040
2.   Dmitrij Łobkow 700
3.   Hiroyasu Shimizu 660
4.   Yu Fengtong 657
5.   Mike Ireland 626
6.   Masaaki Kobayashi 511
7.   Gerard van Velde 466
8.   Jōji Katō 398
9.   Kip Carpenter 387
10.   Casey Fitzrandolph 351
1000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Erben Wennemars 710
2.   Gerard van Velde 536
3.   Beorn Nijenhuis 482
4.   Jeremy Wotherspoon 441
5.   Mike Ireland 342
6.   Kip Carpenter 311
7.   Dmitrij Łobkow 276
8.   Janne Hänninen 270
9.   Jan Bos 227
10.   Alexander Oltrop 226
1500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Mark Tuitert 460
2.   Erben Wennemars 380
3.   Jewgienij Łalenkow 283
4.   Carl Verheijen 238
5.   Enrico Fabris 189
6.   Derek Parra 180
7.   Ids Postma 162
8.   Petter Andersen 153
9.   Iwan Skobriew 152
10.   Chad Hedrick 148
5000&10000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Bob de Jong 465
2.   Carl Verheijen 440
3.   Chad Hedrick 307
4.   Jochem Uytdehaage 302
5.   KC Boutiette 231
6.   Enrico Fabris 224
7.   Gianni Romme 220
8.   Frank Dittrich 182
9.   Øystein Grødum 157
10.   Tom Prinsen 156

Linki zewnętrzneEdytuj