Puchar Świata w biathlonie 2013/2014 – Oberhof

Zawody pucharu świata w biathlonie w Oberhofie były czwartymi w sezonie 2013/2014 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje rozgrywane były między 3 a 5 stycznia 2014. Rywalizacja odbywała się w sprincie, biegu pościgowym oraz w bieg masowym.

Puchar Świata w biathlonie 2013/2014 – Oberhof
Le Grand-Bornand Ruhpolding
Data

3 – 5 stycznia

Gospodarz

Oberhof

Liczba konkurencji

6

Zwycięzcy
Sprint

Norwegia Emil Hegle Svendsen


Białoruś Darja Domraczewa
Bieg pościgowy

Norwegia Emil Hegle Svendsen


Białoruś Darja Domraczewa
Bieg masowy

Francja Martin Fourcade


Norwegia Tora Berger
Mapa konturowa Europy, blisko centrum na lewo znajduje się punkt z opisem „Oberhof”
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Program zawodówEdytuj

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
3 stycznia Sprint mężczyzn 15:15 CET 98
Sprint kobiet 18:00 CET 90
4 stycznia Bieg pościgowy mężczyzn 12:30 CET 60
Bieg pościgowy kobiet 17:00 CET 60
5 stycznia Bieg masowy mężczyzn 12:45 CET 30
Bieg masowy kobiet 15:45 CET 30

Zestawienie medalistówEdytuj

MężczyźniEdytuj

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (10 km)
szczegóły
  Emil Hegle Svendsen
Norwegia (NOR)
  Ole Einar Bjørndalen
Norwegia (NOR)
  Martin Fourcade
Francja (FRA)
Bieg pościgowy (12,5 km)
szczegóły
  Emil Hegle Svendsen
Norwegia (NOR)
  Ole Einar Bjørndalen
Norwegia (NOR)
  Martin Fourcade
Francja (FRA)
Bieg masowy (15 km)
szczegóły
  Martin Fourcade
Francja (FRA)
  Aleksiej Wołkow
Rosja (RUS)
  Tarjei Bø
Norwegia (NOR)

KobietyEdytuj

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (7,5 km)
szczegóły
  Darja Domraczewa
Białoruś (BLR)
  Kaisa Mäkäräinen
Finlandia (FIN)
  Ołena Pidhruszna
Ukraina (UKR)
Bieg pościgowy (10 km)
szczegóły
  Darja Domraczewa
Białoruś (BLR)
  Kaisa Mäkäräinen
Finlandia (FIN)
  Synnøve Solemdal
Norwegia (NOR)
Bieg masowy (12,5 km)
szczegóły
  Tora Berger
Norwegia (NOR)
  Synnøve Solemdal
Norwegia (NOR)
  Darja Domraczewa
Białoruś (BLR)

WynikiEdytuj

Sprint mężczyznEdytuj

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
  Svendsen, Emil HegleEmil Hegle Svendsen   Norwegia 2 (2+0) 26:44,3
  Bjørndalen, Ole EinarOle Einar Bjørndalen   Norwegia 2 (1+1) 26:44,7 +0,4
  Fourcade, MartinMartin Fourcade   Francja 3 (0+3) 27:06,0 +21,7
4. Ustiugow, JewgienijJewgienij Ustiugow   Rosja 1 (0+1) 27:11,4 +27,1
5. Pryma, ArtemArtem Pryma   Ukraina 0 (0+0) 27:12,4 +28,1
6. Kõiv, KauriKauri Kõiv   Estonia 0 (0+0) 27:22,5 +38,2
7. Wołkow, AleksiejAleksiej Wołkow   Rosja 0 (0+0) 27:23,5 +39,2
8. Peiffer, ArndArnd Peiffer   Niemcy 2 (1+1) 27:27,1 +42,8
9. Landertinger, DominikDominik Landertinger   Austria 2 (1+1) 27:33,2 +48,9
10. Bø, Johannes ThingnesJohannes Thingnes Bø   Norwegia 3 (2+1) 27:34,0 +49,7
11. Weger, BenjaminBenjamin Weger   Szwajcaria 2 (0+2) 27:40,3 +56,0
12. Šlesingr, MichalMichal Šlesingr   Czechy 2 (1+1) 27:47,0 +1:02,7
13. Szypulin, AntonAnton Szypulin   Rosja 2 (2+0) 27:47,6 +1:03,3
14. Eder, SimonSimon Eder   Austria 2 (1+1) 27:48,6 +1:04,3
15. Christiansen, Vetle SjåstadVetle Sjåstad Christiansen   Norwegia 2 (2+0) 27:55,9 +1:11,6
16. Jonsson, MagnusMagnus Jonsson   Szwecja 2 (2+0) 27:56,8 +1:12,5
17. Semenow, SerhijSerhij Semenow   Ukraina 2 (1+1) 27:57,3 +1:13,0
18. Stephan, ChristophChristoph Stephan   Niemcy 3 (1+2) 28:01,5 +1:17,2
19. Łoginow, AleksandrAleksandr Łoginow   Rosja 3 (2+1) 28:03,4 +1:19,1
20. Birnbacher, AndreasAndreas Birnbacher   Niemcy 2 (0+2) 28:04,5 +1:20,2
21. Desthieux, SimonSimon Desthieux   Francja 1 (0+1) 28:06,4 +1:22,1
22. Bauer, KlemenKlemen Bauer   Słowenia 3 (0+3) 28:06,6 +1:22,3
23. Marič, JanezJanez Marič   Słowenia 3 (1+2) 28:09,9 +1:25,6
24. Böhm, DanielDaniel Böhm   Niemcy 2 (1+1) 28:10,4 +1:26,1
25. Małyszko, DmitrijDmitrij Małyszko   Rosja 3 (1+2) 28:17,8 +1:33,5
26. Schempp, SimonSimon Schempp   Niemcy 3 (1+2) 28:17,8 +1:33,5
27. Bœuf, AlexisAlexis Bœuf   Francja 2 (1+1) 28:18,5 +1:34,2
28. Rastorgujevs, AndrejsAndrejs Rastorgujevs   Łotwa 3 (2+1) 28:19,3 +1:35,0
29. Moravec, OndřejOndřej Moravec   Czechy 4 (1+3) 28:19,9 +1:35,6
30. Czapielin, UładzimirUładzimir Czapielin   Białoruś 2 (1+1) 28:20,1 +1:35,8
31. Hofer, LukasLukas Hofer   Włochy 2 (1+1) 28:22,6 +1:38,3
32. Bø, TarjeiTarjei Bø   Norwegia 4 (1+3) 28:24,0 +1:39,7
33. Sedniew, SerhijSerhij Sedniew   Ukraina 1 (0+1) 28:24,5 +1:40,2
34. Fourcade, SimonSimon Fourcade   Francja 3 (1+2) 28:24,8 +1:40,5
35. Eberhard, TobiasTobias Eberhard   Austria 2 (0+2) 28:35,1 +1:50,8
36. Dolder, MarioMario Dolder   Szwajcaria 1 (0+1) 28:35,8 +1:51,5
37. Steptšenko, DaniilDaniil Steptšenko   Estonia 2 (0+2) 28:39,6 +1:55,3
38. Windisch, MarkusMarkus Windisch   Włochy 2 (0+2) 28:39,9 +1:55,6
39. Krupčík, TomášTomáš Krupčík   Czechy 2 (0+2) 28:41,6 +1:57,3
40. Béatrix, Jean-GuillaumeJean-Guillaume Béatrix   Francja 5 (3+2) 28:44,3 +2:00,0
41. Hasilla, TomášTomáš Hasilla   Słowacja 2 (1+1) 28:45,3 +2:01,0
42. Davies, MacxMacx Davies   Kanada 2 (1+1) 28:52,4 +2:08,1
43. Nordgren, LeifLeif Nordgren   Stany Zjednoczone 2 (2+0) 28:52,5 +2:08,2
44. L’Abée-Lund, HenrikHenrik L’Abée-Lund   Norwegia 4 (2+2) 28:53,2 +2:08,9
45. Pidruczny, DmytroDmytro Pidruczny   Ukraina 3 (2+1) 28:53,7 +2:09,4
46. Darożka, AlaksandrAlaksandr Darożka   Białoruś 2 (0+2) 28:55,3 +2:11,0
47. Wiestner, SerafinSerafin Wiestner   Szwajcaria 4 (2+2) 28:57,9 +2:13,6
48. Soukup, JaroslavJaroslav Soukup   Czechy 4 (2+2) 29:03,7 +2:19,4
49. Matiaško, MiroslavMiroslav Matiaško   Słowacja 2 (1+1) 29:05,6 +2:21,3
50. Deryzemla, AndrijAndrij Deryzemla   Ukraina 4 (3+1) 29:06,7 +2:22,4
Pozostali Polacy
Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
64. Szczurek, ŁukaszŁukasz Szczurek   Polska 2 (0+2) 29:43,3 +2:59,0
76. Pływaczyk, KrzysztofKrzysztof Pływaczyk   Polska 5 (4+1) 30:38,0 +3:53,7

Sprint kobietEdytuj

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
  Domraczewa, DarjaDarja Domraczewa   Białoruś 1 (1+0) 23:06,7
  Mäkäräinen, KaisaKaisa Mäkäräinen   Finlandia 2 (0+2) 23:36,5 +29,8
  Pidhruszna, OłenaOłena Pidhruszna   Ukraina 0 (0+0) 23:43,1 +36,4
4. Berger, ToraTora Berger   Norwegia 3 (2+1) 24:08,3 +1:01,6
5. Flatland, Ann KristinAnn Kristin Flatland   Norwegia 1 (1+0) 24:16,5 +1:09,8
6. Semerenko, WałentynaWałentyna Semerenko   Ukraina 2 (1+1) 24:18,3 +1:11,6
7. Sachenbacher-Stehle, EviEvi Sachenbacher-Stehle   Niemcy 2 (0+2) 24:23,7 +1:17,0
8. Nowakowska-Ziemniak, WeronikaWeronika Nowakowska-Ziemniak   Polska 2 (1+1) 24:26,9 +1:20,2
9. Wierer, DorotheaDorothea Wierer   Włochy 1 (1+0) 24:32,9 +1:26,2
10. Eckhoff, TirilTiril Eckhoff   Norwegia 2 (0+2) 24:35,2 +1:28,5
11. Romanowa, JanaJana Romanowa   Rosja 2 (2+0) 24:42,5 +1:35,8
12. Bolliet, MarineMarine Bolliet   Francja 1 (0+1) 24:43,6 +1:36,9
13. Vítková, VeronikaVeronika Vítková   Czechy 2 (1+1) 24:46,1 +1:39,4
14. Chevalier, AnaïsAnaïs Chevalier   Francja 1 (1+0) 24:47,0 +1:40,3
15. Wiłuchina, OlgaOlga Wiłuchina   Rosja 1 (1+0) 24:50,0 +1:43,3
16. Gwizdoń, MagdalenaMagdalena Gwizdoń   Polska 2 (1+1) 24:50,5 +1:43,8
17. Semerenko, WitaWita Semerenko   Ukraina 0 (0+0) 24:51,0 +1:44,3
18. Hildebrand, FranziskaFranziska Hildebrand   Niemcy 1 (0+1) 24:51,9 +1:45,2
19. Gasparin, ElisaElisa Gasparin   Szwajcaria 1 (0+1) 24:59,1 +1:52,4
20. Starych, IrinaIrina Starych   Rosja 3 (2+1) 25:00,0 +1:53,3
21. Solemdal, SynnøveSynnøve Solemdal   Norwegia 3 (2+1) 25:01,5 +1:54,8
22. Ringen, EliseElise Ringen   Norwegia 4 (2+2) 25:06,6 +1:59,9
23. Pałka, KrystynaKrystyna Pałka   Polska 2 (1+1) 25:09,7 +2:03,0
24. Dubarezawa, NastassiaNastassia Dubarezawa   Białoruś 2 (1+1) 25:10,1 +2:03,4
25. Kalinczyk, LudmiłaLudmiła Kalinczyk   Białoruś 2 (0+2) 25:12,7 +2:06,0
26. Soukalová, GabrielaGabriela Soukalová   Czechy 4 (1+3) 25:16,9 +2:10,2
27. Burdyga, NataljaNatalja Burdyga   Ukraina 2 (1+1) 25:20,9 +2:14,2
28. Pisariewa, NadieżdaNadieżda Pisariewa   Białoruś 2 (2+0) 25:21,3 +2:14,6
29. Horchler, NadineNadine Horchler   Niemcy 1 (0+1) 25:22,6 +2:15,9
30. Kočergina, NatalijaNatalija Kočergina   Litwa 1 (0+1) 25:23,7 +2:17,0
31. Strömstedt, Anna-KarinAnna-Karin Strömstedt   Szwecja 2 (0+2) 25:25,6 +2:18,9
32. Dunklee, SusanSusan Dunklee   Stany Zjednoczone 4 (2+2) 25:26,6 +2:19,9
33. Innerhofer, KatharinaKatharina Innerhofer   Austria 2 (1+1) 25:29,5 +2:22,8
34. Gasparin, SelinaSelina Gasparin   Szwajcaria 4 (2+2) 25:34,1 +2:27,4
35. Stojanowa, DesisławaDesisława Stojanowa   Bułgaria 0 (0+0) 25:35,5 +2:28,8
36. Laukkanen, MariMari Laukkanen   Finlandia 4 (1+3) 25:36,4 +2:29,7
37. Henkel, AndreaAndrea Henkel   Niemcy 4 (1+3) 25:40,0 +2:33,3
38. Szumiłowa, JekatierinaJekatierina Szumiłowa   Rosja 3 (0+3) 25:42,2 +2:35,5
39. Jurjewa, JekatierinaJekatierina Jurjewa   Rosja 2 (1+1) 25:44,8 +2:38,1
40. Puskarčíková, EvaEva Puskarčíková   Czechy 2 (1+1) 25:47,7 +2:41,0
41. Oberhofer, KarinKarin Oberhofer   Włochy 3 (2+1) 25:51,6 +2:44,9
42. Hojnisz, MonikaMonika Hojnisz   Polska 4 (1+3) 25:52,3 +2:45,6
43. Schwabl, IrisIris Schwabl   Austria 0 (0+0) 25:59,3 +2:52,6
44. Eržen, AnjaAnja Eržen   Słowenia 2 (0+2) 26:01,1 +2:54,4
45. Markkanen, SannaSanna Markkanen   Finlandia 1 (0+1) 26:02,8 +2:56,1
46. Horn, Fanny Welle-StrandFanny Welle-Strand Horn   Norwegia 5 (1+4) 26:04,3 +2:57,6
47. Soulié, LaureLaure Soulié   Andora 2 (1+1) 26:09,3 +3:02,6
48. Panfiłowa, MarijaMarija Panfiłowa   Ukraina 3 (2+1) 26:13,3 +3:06,6
49. Lightfoot, AmandaAmanda Lightfoot   Wielka Brytania 2 (1+1) 26:13,8 +3:07,1
50. Bobak, PaulinaPaulina Bobak   Polska 2 (1+1) 26:15,5 +3:08,8

Bieg pościgowy mężczyznEdytuj

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła P. strata Wynik Strata
  Svendsen, Emil HegleEmil Hegle Svendsen   Norwegia 1 (1+0+0+0) 0:00 34:47,7
  Bjørndalen, Ole EinarOle Einar Bjørndalen   Norwegia 2 (0+0+0+2) 0:00 35:23,3 +35,6
  Fourcade, MartinMartin Fourcade   Francja 2 (0+0+1+1) 0:22 35:47,7 +1:00,0
4. Rastorgujevs, AndrejsAndrejs Rastorgujevs   Łotwa 0 (0+0+0+0) 1:35 35:59,8 +1:12,1
5. Šlesingr, MichalMichal Šlesingr   Czechy 0 (0+0+0+0) 1:03 36:11,0 +1:23,3
6. Bø, Johannes ThingnesJohannes Thingnes Bø   Norwegia 4 (1+0+1+2) 0:50 36:16,3 +1:28,6
7. Szypulin, AntonAnton Szypulin   Rosja 2 (1+0+1+0) 1:03 36:24,5 +1:36,8
8. Weger, BenjaminBenjamin Weger   Szwajcaria 1 (0+0+1+0) 0:56 36:26,9 +1:39,2
9. Landertinger, DominikDominik Landertinger   Austria 2 (0+1+1+0) 0:49 36:29,4 +1:41,7
10. Ustiugow, JewgienijJewgienij Ustiugow   Rosja 3 (0+0+1+2) 0:27 36:32,6 +1:44,9
11. Stephan, ChristophChristoph Stephan   Niemcy 2 (1+1+0+0) 1:17 36:35,3 +1:47,6
12. Peiffer, ArndArnd Peiffer   Niemcy 3 (2+0+1+0) 0:43 36:38,1 +1:50,4
13. Bø, TarjeiTarjei Bø   Norwegia 2 (1+0+0+1) 1:40 36:48,3 +2:00,6
14. Moravec, OndřejOndřej Moravec   Czechy 3 (1+1+0+1) 1:36 36:54,5 +2:06,8
15. Małyszko, DmitrijDmitrij Małyszko   Rosja 3 (1+1+0+1) 1:34 36:54,8 +2:07,1
16. Birnbacher, AndreasAndreas Birnbacher   Niemcy 3 (0+0+2+1) 1:20 36:55,5 +2:07,8
17. Desthieux, SimonSimon Desthieux   Francja 3 (0+1+2+0) 1:22 36:58,5 +2:10,8
18. Wołkow, AleksiejAleksiej Wołkow   Rosja 3 (1+0+1+1) 0,39 36:58,7 +2:11,0
19. Béatrix, Jean-GuillaumeJean-Guillaume Béatrix   Francja 1 (0+0+1+0) 2:00 37:01,1 +2:13,4
20. Böhm, DanielDaniel Böhm   Niemcy 0 (0+0+0+0) 1:26 37:04,2 +2:16,5
21. Fourcade, SimonSimon Fourcade   Francja 2 (0+0+1+1) 1:41 37:05,4 +2:17,7
22. Schempp, SimonSimon Schempp   Niemcy 2 (0+2+0+0) 1:34 37:12,2 +2:24,5
23. Eder, SimonSimon Eder   Austria 4 (1+2+0+1) 1:04 37:29,8 +2:42,1
24. Bauer, KlemenKlemen Bauer   Słowenia 5 (1+0+2+2) 1:22 37:31,3 +2:43,6
25. Łoginow, AleksandrAleksandr Łoginow   Rosja 4 (1+0+3+0) 1:19 37:35,2 +2:47,5
26. Czapielin, UładzimirUładzimir Czapielin   Białoruś 2 (0+0+0+2) 1:36 37:40,4 +2:52,7
27. Bœuf, AlexisAlexis Bœuf   Francja 1 (0+1+0+0) 1:34 37:45,5 +2:57,8
28. Eberhard, TobiasTobias Eberhard   Austria 2 (0+1+0+1) 1:51 37:49,3 +3:01,6
29. L’Abée-Lund, HenrikHenrik L’Abée-Lund   Norwegia 4 (1+0+1+2) 2:09 37:54,9 +3:07,2
30. Soukup, JaroslavJaroslav Soukup   Czechy 1 (0+0+1+0) 2:19 37:56,4 +3:08,7
31. Pidruczny, DmytroDmytro Pidruczny   Ukraina 2 (0+0+1+1) 2:09 37:58,0 +3:10,3
32. Pryma, ArtemArtem Pryma   Ukraina 6 (2+3+0+1) 0:28 38:04,5 +3:16,8
33. Jonsson, MagnusMagnus Jonsson   Szwecja 5 (1+1+2+1) 1:13 38:08,1 +3:20,4
34. Deryzemla, AndrijAndrij Deryzemla   Ukraina 2 (1+0+0+1) 2:22 38:09,8 +3:22,1
35. Eberhard, JulianJulian Eberhard   Austria 3 (1+1+1+0) 2:30 38:21,8 +3:34,1
36. Christiansen, Vetle SjåstadVetle Sjåstad Christiansen   Norwegia 5 (0+1+2+2) 1:12 38:27,5 +3:39,8
37. Grossegger, SvenSven Grossegger   Austria 4 (0+2+0+2) 2:24 38:32,2 +3:44,5
38. Hofer, LukasLukas Hofer   Włochy 5 (1+1+1+2) 1:38 38:33,2 +3:45,5
39. Darożka, AlaksandrAlaksandr Darożka   Białoruś 2 (0+1+1+0) 2:11 38:34,1 +3:46,4
40. Sedniew, SerhijSerhij Sedniew   Ukraina 1 (0+0+0+1) 2:11 38:38,7 +3:51,0
41. Steptšenko, DaniilDaniil Steptšenko   Estonia 3 (0+1+2+0) 1:55 38:41,5 +3:53,8
42. Semenow, SerhijSerhij Semenow   Ukraina 6 (1+3+2+0) 1:13 38:43,1 +3:55,4
43. Nowikau, SiarhiejSiarhiej Nowikau   Białoruś 0 (0+0+0+0) 2:45 38:52,6 +4:04,9
44. Kõiv, KauriKauri Kõiv   Estonia 6 (1+2+2+1) 0,38 39:02,0 +4:14,3
45. Nordgren, LeifLeif Nordgren   Stany Zjednoczone 3 (1+0+2+0) 2:08 39:06,6 +4:18,9
46. Petrović, MilankoMilanko Petrović   Serbia 3 (0+1+2+0) 2:34 39:15,9 +4:28,2
47. Fillon Maillet, QuentinQuentin Fillon Maillet   Francja 2 (0+0+1+1) 2:35 39:18,2 +4:30,5
48. Marič, JanezJanez Marič   Słowenia 7 (3+0+2+2) 1:26 39:58,5 +5:10,8
49. Garaniczew, JewgienijJewgienij Garaniczew   Rosja 5 (0+0+2+3) 2:25 40:01,0 +5:13,3
50. Hasilla, TomášTomáš Hasilla   Słowacja 5 (0+1+1+3) 2:01 40:12,9 +5:25,2

Bieg pościgowy kobietEdytuj

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła P. strata Wynik Strata
  Domraczewa, DarjaDarja Domraczewa   Białoruś 3 (0+2+1+0) 0:00 33:35,8
  Mäkäräinen, KaisaKaisa Mäkäräinen   Finlandia 3 (1+0+2+0) 0:30 34:10,4 +34,6
  Solemdal, SynnøveSynnøve Solemdal   Norwegia 2 (0+1+1+0) 1:55 34:47,5 +1:11,7
4. Berger, ToraTora Berger   Norwegia 2 (0+1+0+1) 1:02 35:02,1 +1:26,3
5. Wiłuchina, OlgaOlga Wiłuchina   Rosja 1 (1+0+0+0) 1:43 35:14,0 +1:38,2
6. Flatland, Ann KristinAnn Kristin Flatland   Norwegia 3 (1+1+0+1) 1:10 35:30,5 +1:54,7
7. Sachenbacher-Stehle, EviEvi Sachenbacher-Stehle   Niemcy 5 (1+1+1+2) 1:17 35:35,6 +1:59,8
8. Pidhruszna, OłenaOłena Pidhruszna   Ukraina 3 (2+0+0+1) 0:36 35:41,2 +2:05,4
9. Semerenko, WałentynaWałentyna Semerenko   Ukraina 4 (0+0+2+2) 1:12 35:47,3 +2:11,5
10. Nowakowska-Ziemniak, WeronikaWeronika Nowakowska-Ziemniak   Polska 3 (1+0+2+0) 1:20 35:50,8 +2:15,0
11. Vítková, VeronikaVeronika Vítková   Czechy 2 (0+2+0+0) 1:39 35:57,9 +2:22,1
12. Soukalová, GabrielaGabriela Soukalová   Czechy 2 (0+0+1+1) 2:10 36:02,4 +2:26,6
13. Ringen, EliseElise Ringen   Norwegia 5 (0+1+1+3) 2:00 36:02,8 +2:27,0
14. Eckhoff, TirilTiril Eckhoff   Norwegia 5 (0+2+3+0) 1:29 36:10,1 +2:34,3
15. Romanowa, JanaJana Romanowa   Rosja 3 (0+0+2+1) 1:36 36:10,7 +2:34,9
16. Henkel, AndreaAndrea Henkel   Niemcy 2 (0+2+0+0) 2:33 36:12,3 +2:36,5
17. Pałka, KrystynaKrystyna Pałka   Polska 3 (0+0+2+1) 2:03 36:24,9 +2:49,1
18. Hojnisz, MonikaMonika Hojnisz   Polska 3 (1+0+1+1) 2:46 36:33,8 +2:58,0
19. Starych, IrinaIrina Starych   Rosja 4 (1+0+1+2) 1:53 36:39,3 +3:03,5
20. Bolliet, MarineMarine Bolliet   Francja 3 (0+1+1+1) 1:37 36:40,2 +3:04,4
21. Hildebrand, FranziskaFranziska Hildebrand   Niemcy 4 (0+1+1+2) 1:45 36:45,6 +3:09,8
22. Wierer, DorotheaDorothea Wierer   Włochy 4 (0+0+4+0) 1:26 37:02,7 +3:26,9
23. Gasparin, ElisaElisa Gasparin   Szwajcaria 4 (1+1+1+1) 1:52 37:03,3 +3:27,5
24. Burdyga, NataljaNatalja Burdyga   Ukraina 1 (0+0+0+1) 2:14 37:07,5 +3:31,7
25. Dunklee, SusanSusan Dunklee   Stany Zjednoczone 4 (0+0+3+1) 2:20 37:16,3 +3:40,5
26. Horn, Fanny Welle-StrandFanny Welle-Strand Horn   Norwegia 4 (2+0+1+1) 2:58 37:18,9 +3:43,1
27. Strömstedt, Anna-KarinAnna-Karin Strömstedt   Szwecja 3 (1+0+2+0) 2:19 37:25,6 +3:49,8
28. Laukkanen, MariMari Laukkanen   Finlandia 4 (1+0+2+1) 2:30 37:27,0 +3:51,2
29. Horchler, NadineNadine Horchler   Niemcy 2 (0+0+2+0) 2:16 37:29,0 +3:53,2
30. Puskarčíková, EvaEva Puskarčíková   Czechy 2 (0+0+2+0) 2:41 37:29,2 +3:53,4
31. Preuß, FranziskaFranziska Preuß   Niemcy 3 (1+2+0+0) 3:21 37:32,9 +3:57,1
32. Szumiłowa, JekatierinaJekatierina Szumiłowa   Rosja 4 (1+1+0+2) 2:36 37:33,9 +3:58,1
33. Kalinczyk, LudmiłaLudmiła Kalinczyk   Białoruś 4 (0+2+1+1) 2:06 37:35,2 +3:59,4
34. Chevalier, AnaïsAnaïs Chevalier   Francja 3 (0+1+1+1) 1:40 37:36,1 +4:00,3
35. Dubarezawa, NastassiaNastassia Dubarezawa   Białoruś 4 (0+0+1+3) 2:03 37:36,5 +4:00,7
36. Innerhofer, KatharinaKatharina Innerhofer   Austria 4 (1+0+1+2) 2:23 37:37,5 +4:01,7
37. Suzuki, FuyukoFuyuko Suzuki   Japonia 1 (0+0+0+1) 3:24 37:51,3 +4:15,5
38. Pisariewa, NadieżdaNadieżda Pisariewa   Białoruś 4 (1+0+3+0) 2:15 38:04,1 +4:28,3
39. Jurjewa, JekatierinaJekatierina Jurjewa   Rosja 2 (0+0+1+1) 2:38 38:14,0 +4:38,2
40. Gasparin, SelinaSelina Gasparin   Szwajcaria 6 (3+2+0+1) 2:27 38:47,1 +5:11,3
41. Gwizdoń, MagdalenaMagdalena Gwizdoń   Polska 8 (5+3+0+0) 1:44 38:52,5 +5:16,7
42. Soulié, LaureLaure Soulié   Andora 3 (0+1+2+0) 3:03 39:03,0 +5:27,2
43. Panfiłowa, MarijaMarija Panfiłowa   Ukraina 3 (1+0+2+0) 3:07 39:12,8 +5:37,0
44. Ferencz, RékaRéka Ferencz   Rumunia 0 (0+0+0+0) 3:26 39:25,8 +5:50,0
45. Boilley, SophieSophie Boilley   Francja 2 (0+1+0+1) 3:10 39:37,1 +6:01,3
46. Yan, ZhangZhang Yan   Chiny 1 (0+0+0+1) 3:36 39:38,3 +6:02,5
47. Oberhofer, KarinKarin Oberhofer   Włochy 6 (1+2+1+2) 3:36 39:54,5 +6:18,7
48. Lightfoot, AmandaAmanda Lightfoot   Wielka Brytania 2 (1+0+0+1) 2:45 40:03,5 +6:27,7
49. Kočergina, NatalijaNatalija Kočergina   Litwa 6 (3+0+1+2) 2:17 40:07,4 +6:31,6
50. Markkanen, SannaSanna Markkanen   Finlandia 5 (1+0+2+2) 2:17 41:07,3 +7:31,5
51. Padial, VictoriaVictoria Padial   Hiszpania 4 (1+1+0+2) 3:24 41:24,9 +7:49,1
52. Bobak, PaulinaPaulina Bobak   Polska 7 (2+1+2+2) 3:09 41:41,5 +8:05,7

Bieg masowy mężczyznEdytuj

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
  Fourcade, MartinMartin Fourcade   Francja 1 (1+0+0+0) 37:39,4
  Wołkow, AleksiejAleksiej Wołkow   Rosja 0 (0+0+0+0) 37:44,6 +5,2
  Bø, TarjeiTarjei Bø   Norwegia 2 (0+1+1+0) 37:58,4 +19,0
4. Birnbacher, AndreasAndreas Birnbacher   Niemcy 2 (0+1+1+0) 38:01,0 +21,6
5. Moravec, OndřejOndřej Moravec   Czechy 2 (2+0+0+0) 38:05,6 +26,2
6. Landertinger, DominikDominik Landertinger   Austria 1 (1+0+0+0) 38:08,3 +28,9
7. Hofer, LukasLukas Hofer   Włochy 0 (0+0+0+0) 38:09,0 +29,6
8. Łoginow, AleksandrAleksandr Łoginow   Rosja 3 (1+0+0+2) 38:09,9 +30,5
9. Burke, TimTim Burke   Stany Zjednoczone 2 (1+1+0+0) 38:10,7 +31,3
10. Małyszko, DmitrijDmitrij Małyszko   Rosja 4 (1+1+1+1) 38:11,1 +31,7
11. Svendsen, Emil HegleEmil Hegle Svendsen   Norwegia 3 (0+0+1+2) 38:15,3 +35,9
12. Szypulin, AntonAnton Szypulin   Rosja 3 (1+0+0+2) 38:23,7 +44,3
13. Desthieux, SimonSimon Desthieux   Francja 2 (0+0+2+0) 38:33,3 +53,9
14. Rastorgujevs, AndrejsAndrejs Rastorgujevs   Łotwa 4 (0+0+2+2) 38:45,8 +1:06,4
15. Lindström, FredrikFredrik Lindström   Szwecja 4 (2+1+0+1) 38:52,0 +1:12,6
16. Stephan, ChristophChristoph Stephan   Niemcy 3 (0+0+0+3) 38:57,9 +1:18,5
17. Béatrix, Jean-GuillaumeJean-Guillaume Béatrix   Francja 4 (0+0+3+1) 39:03,3 +1:23,9
18. Bø, Johannes ThingnesJohannes Thingnes Bø   Norwegia 5 (1+1+3+0) 39:06,8 +1:27,4
19. Šlesingr, MichalMichal Šlesingr   Czechy 3 (0+1+1+1) 39:11,1 +1:31,7
20. Lesser, ErikErik Lesser   Niemcy 4 (0+1+1+2) 39:13,0 +1:33,6
21. Bjørndalen, Ole EinarOle Einar Bjørndalen   Norwegia 6 (2+1+1+2) 39:15,1 +1:35,7
22. Schempp, SimonSimon Schempp   Niemcy 5 (2+0+2+1) 39:17,9 +1:38,5
23. Semenow, SerhijSerhij Semenow   Ukraina 2 (0+1+1+0) 39:30,3 +1:50,9
24. Ustiugow, JewgienijJewgienij Ustiugow   Rosja 5 (0+3+2+0) 40:06,8 +2:27,4
25. Böhm, DanielDaniel Böhm   Niemcy 5 (1+0+2+2) 40:28,0 +2:48,6
26. Kõiv, KauriKauri Kõiv   Estonia 4 (1+0+2+1) 40:44,1 +3:04,7
27. Weger, BenjaminBenjamin Weger   Szwajcaria 5 (2+1+1+1) 41:12,5 +3:33,1
28. Pryma, ArtemArtem Pryma   Ukraina 5 (1+2+0+2) 41:59,6 +4:20,2
DNF Bœuf, AlexisAlexis Bœuf   Francja 1+0+ +
DNF Eder, SimonSimon Eder   Austria

Bieg masowy kobietEdytuj

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
  Berger, ToraTora Berger   Norwegia 1 (1+0+0+0) 37:59,0
  Solemdal, SynnøveSynnøve Solemdal   Norwegia 0 (0+0+0+0) 38:16,5 +17,5
  Domraczewa, DarjaDarja Domraczewa   Białoruś 2 (0+0+1+1) 38:16,8 +17,8
4. Henkel, AndreaAndrea Henkel   Niemcy 1 (1+0+0+0) 38:38,9 +39,9
5. Mäkäräinen, KaisaKaisa Mäkäräinen   Finlandia 3 (1+0+0+2) 38:52,4 +53,4
6. Pałka, KrystynaKrystyna Pałka   Polska 3 (0+0+0+1) 39:00,7 +1:01,7
7. Kuźmina, AnastasijaAnastasija Kuźmina   Słowacja 2 (0+2+0+0) 39:08,9 +1:09,9
8. Dżima, JulijaJulija Dżima   Ukraina 1 (0+0+0+1) 39:16,0 +1:17,0
9. Wiłuchina, OlgaOlga Wiłuchina   Rosja 0 (0+0+0+0) 39:25,7 +1:26,7
10. Hildebrand, FranziskaFranziska Hildebrand   Niemcy 1 (0+0+0+1) 39:28,8 +1:29,8
11. Burdyga, NataljaNatalja Burdyga   Ukraina 0 (0+0+0+0) 39:35,4 +1:36,4
12. Eckhoff, TirilTiril Eckhoff   Norwegia 3 (0+0+1+2) 39:39,8 +1:40,8
13. Soukalová, GabrielaGabriela Soukalová   Czechy 2 (0+0+1+1) 39:45,2 +1:46,2
14. Pidhruszna, OłenaOłena Pidhruszna   Ukraina 1 (1+0+0+0) 39:54,1 +1:55,1
15. Semerenko, WałentynaWałentyna Semerenko   Ukraina 3 (1+2+0+0) 39:59,7 +2:00,7
16. Ringen, EliseElise Ringen   Norwegia 4 (0+0+3+1) 40:04,2 +2:05,2
17. Gasparin, SelinaSelina Gasparin   Szwajcaria 2 (2+0+0+0) 40:10,6 +2:11,6
18. Romanowa, JanaJana Romanowa   Rosja 2 (0+1+1+0) 40:13,2 +2:14,2
19. Dahlmeier, LauraLaura Dahlmeier   Niemcy 2 (0+0+0+2) 40:15,0 +2:16,0
20. Gasparin, ElisaElisa Gasparin   Szwajcaria 2 (0+1+0+1) 40:24,0 +2:25,0
21. Preuß, FranziskaFranziska Preuß   Niemcy 4 (0+0+1+3) 40:40,2 +2:41,2
22. Sachenbacher-Stehle, EviEvi Sachenbacher-Stehle   Niemcy 5 (3+0+2+0) 40:41,9 +2:42,9
23. Wierer, DorotheaDorothea Wierer   Włochy 2 (0+1+1+0) 40:42,7 +2:43,7
24. Vítková, VeronikaVeronika Vítková   Czechy 3 (1+0+2+0) 40:55,8 +2:56,8
25. Flatland, Ann KristinAnn Kristin Flatland   Norwegia 5 (1+2+0+2) 41:01,9 +3:02,9
26. Szumiłowa, JekatierinaJekatierina Szumiłowa   Rosja 5 (0+3+2+0) 41:15,4 +3:16,4
27. Starych, IrinaIrina Starych   Rosja 6 (3+1+2+0) 42:15,2 +4:16,2
28. Bolliet, MarineMarine Bolliet   Francja 5 (1+0+3+1) 42:17,6 +4:18,6
29. Nowakowska-Ziemniak, WeronikaWeronika Nowakowska-Ziemniak   Polska 7 (4+0+2+1) 42:35,1 +4:36,1
30. Bescond, AnaïsAnaïs Bescond   Francja 8 (1+4+0+3) 43:09,1 +5:10,1

Klasyfikacje po zawodach w OberhofieEdytuj

Klasyfikacje generalne
Miejsce Zawodnik Punkty
1.   Martin Fourcade 462
2.   Emil Hegle Svendsen 293
3.   Johannes Thingnes Bø 258
4.   Ole Einar Bjørndalen 255
5.   Anton Szypulin 243
6.   Jewgienij Ustiugow 224
7.   Simon Eder 222
8.   Dmitrij Małyszko 215
9.   Dominik Landertinger 212
10.   Ondřej Moravec 202
Miejsce Zawodniczka Punkty
1.   Gabriela Soukalová 306
2.   Wałentyna Semerenko 304
3.   Kaisa Mäkäräinen 301
4.   Darja Domraczewa 284
5.   Ołena Pidhruszna 284
6.   Irina Starych 282
7.   Tora Berger 281
8.   Synnøve Solemdal 267
9.   Selina Gasparin 249
10.   Veronika Vítková 238
Klasyfikacje sprintu
Miejsce Zawodnik Punkty
1.   Martin Fourcade 210
2.   Ole Einar Bjørndalen 131
3.   Emil Hegle Svendsen 126
Miejsce Zawodniczka Punkty
1.   Kaisa Mäkäräinen 154
2.   Selina Gasparin 149
3.   Ołena Pidhruszna 142
Klasyfikacje biegu pościgowego
Miejsce Zawodnik Punkty
1.   Martin Fourcade 132
2.   Emil Hegle Svendsen 114
3.   Anton Szypulin 108
Miejsce Zawodniczka Punkty
1.   Wałentyna Semerenko 128
2.   Irina Starych 116
3.   Synnøve Solemdal 108
Klasyfikacje biegu indywidualnego
Miejsce Zawodnik Punkty
1.   Martin Fourcade 60
2.   Simon Eder 54
3.   Daniel Mesotitsch 48
Miejsce Zawodniczka Punkty
1.   Gabriela Soukalová 60
2.   Anastasija Kuźmina 54
3.   Marie-Laure Brunet 48
Klasyfikacje biegu masowego
Miejsce Zawodnik Punkty
1.   Martin Fourcade 60
2.   Aleksiej Wołkow 54
3.   Tarjei Bø 48
Miejsce Zawodniczka Punkty
1.   Tora Berger 60
2.   Synnøve Solemdal 54
3.   Darja Domraczewa 48

BibliografiaEdytuj