Puchar Świata w biegach narciarskich 2016/2017 – Pjongczang

Dziewiąte zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2016/2017 odbyły się w południowokoreańskim ośrodku narciarskim Alpensia Resort w powiecie Pjongczang. Podczas trzech dni rywalizacji zawodniczki i zawodnicy startowali w biegach sprinterskich rozgrywanych stylem klasycznym, a także w biegach łączonych na 15 km (kobiety) i 30 km (mężczyźni) oraz sprintach drużynowych stylem dowolnym.

Puchar Świata w biegach narciarskich – Pjongczang 2017
Falun Otepää
Data

3–5 lutego 2017

Gospodarz

Pjongczang

Organizator

FIS

Liczba konkurencji

6

Zwycięzcy
Sprint s. klasycznym

Sprint s. klasycznym

Słowenia A. Lampič


Rosja G. Rietiwych
15 km bieg łączony


30 km bieg łączony

Polska J.Kowalczyk


Rosja P.Siedow
Sprint drużynowy s. dowolnym

Sprint drużynowy s. dowolnym

 Szwecja I


 Rosja I
Mapa konturowa Azji, po prawej znajduje się punkt z opisem „Pjongczang”
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Azji

Program zawodówEdytuj

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
3 lutego Sprint kobiet s. klasycznym 11:00 CET 36
Sprint mężczyzn s. dowolnym 55
4 lutego 15 km kobiet bieg łączony 6:30 CET 30
30 km mężczyzn bieg łączony 8:00 CET 40
5 lutego Sprint drużynowy kobiet s. dowolnym 11:00 CET 15×2
Sprint drużynowy mężczyzn s. dowolnym 22×2

WynikiEdytuj

KobietyEdytuj

Sprint s. klasycznymEdytuj

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
  Anamarija Lampič   Słowenia Finał 3:41,97
  Silje Øyre Slind   Norwegia Finał +1,60
  Ida Sargent   Stany Zjednoczone Finał +1,79
4. Justyna Kowalczyk   Polska Finał +2,35
5. Alisa Żambałowa   Rosja Finał +4,24
6. Katja Višnar   Słowenia Finał +17,10
7. Maria Nordström   Szwecja Półfinał (2)
8. Sophie Caldwell   Stany Zjednoczone Półfinał (2)
9. Jelena Sobolewa   Rosja Półfinał (1)
10. Laura Gimmler   Niemcy Półfinał (2)
11. Kari Vikhagen Gjeitnes   Norwegia Półfinał (2)
12. Julija Tichonowa   Białoruś Półfinał (1)

15 km bieg łączonyEdytuj

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
 
Justyna Kowalczyk   Polska 43:54,7
 
Elizabeth Stephen   Stany Zjednoczone 44:50,7 +56,0
 
Masako Ishida   Japonia 45:09,5 +1:14,8
4.
Caitlin Patterson   Stany Zjednoczone 45:16,1 +1:21,4
5.
Maria Nordström   Szwecja 45:17,0 +1:22,3
6.
Anna Miedwiediewa   Rosja 45:24,0 +1:29,3
7.
Anna Svendsen   Norwegia 45:30,5 +1:35,8
8.
Elisabeth Schicho   Niemcy 45:36,4 +1:41,7
9.
Silje Øyre Slind   Norwegia 45:46,3 +1:51,6
10.
Yuki Kobayashi   Japonia 45:50,6 +1:55,9

Sprint drużynowy s. dowolnymEdytuj

Pozycja Państwo Zawodniczki Czas Strata
 
  Szwecja I Elin Mohlin
Maria Nordström
20:37,11
 
  Norwegia I Anna Svendsen
Silje Øyre Slind
20:38,82 +1,71
 
  Stany Zjednoczone I Sophie Caldwell
Ida Sargent
20:43,22 +6,11
4.
  Stany Zjednoczone II Caitlin Patterson
Elizabeth Stephen
20:43,57 +6,46
5.
  Słowenia Katja Višnar
Anamarija Lampič
20:51,57 +14,46
6.
  Norwegia II Emilie Kristoffersen
Kari Vikhagen Gjeitnes
21:12,31 +35,20
7.
  Rosja II Anna Miedwiediewa
Jelena Sobolewa
21:20,78 +43,67
8.
  Białoruś Polina Sieronosowa
Julija Tichonowa
21:25,36 +48,25
9.
  Niemcy Laura Gimmler
Elisabeth Schicho
21:38,96 +1:01,85
10.
  Szwecja II Frida Erkers
Jenny Solin
22:19,96 +1:42,85

MężczyźniEdytuj

Sprint s. klasycznymEdytuj

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
  Gleb Rietiwych   Rosja Finał 3:30,79
  Sondre Turvoll Fossli   Norwegia Finał +0,30
  Andriej Parfionow   Rosja Finał +0,73
4. Len Väljas   Kanada Finał +0,74
5. Aleksandr Panżynski   Rosja Finał +1,49
6. Andrew Newell   Stany Zjednoczone Finał +17,19
7. Lucas Chanavat   Francja Półfinał (2)
8. Nikita Kriukow   Rosja Półfinał (2)
9. Martin Løwstrøm Nyenget   Norwegia Półfinał (1)
10. Jesse Cockney   Kanada Półfinał (2)
11. Pawieł Petrow   Rosja Półfinał (1)
12. Mathias Rundgreen   Norwegia Półfinał (2)

30 km bieg łączonyEdytuj

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
 
Piotr Siedow   Rosja 1:18:49,6
 
Daniel Stock   Norwegia 1:19:12,1 +22,5
 
Mathias Rundgreen   Norwegia 1:19:31,7 +42,1
4.
Konstantin Gławatskich   Rosja 1:19:31,7 +42,1
5.
Gustav Eriksson   Szwecja 1:19:36,4 +46,8
6.
Keishin Yoshida   Japonia 1:19:36,7 +47,1
7.
Aleksandr Utkin   Rosja 1:19:38,6 +49,0
8.
Noah Hoffman   Stany Zjednoczone 1:19:55,8 +1:06,2
9.
Scott Patterson   Stany Zjednoczone 1:20:18,0 +1:28,4
10.
Martin Løwstrøm Nyenget   Norwegia 1:20:34,3 +1:44,7

Sprint drużynowy s. dowolnymEdytuj

Pozycja Państwo Zawodnicy Czas Strata
 
  Rosja I Andriej Parfionow
Gleb Rietiwych
19:34,11
 
  Francja Baptiste Gros
Lucas Chanavat
19:34,14 +0,03
 
  Rosja II Artiom Malcew
Nikita Kriukow
19:39,63 +5,52
4.
  Stany Zjednoczone I Andrew Newell
Simi Hamilton
19:58,34 +24,23
5.
  Finlandia Antti Ojansivu
Lauri Vuorinen
20:08,67 +34,56
6.
  Szwecja I Robin Norum
Gustav Eriksson
20:14,28 +40,17
7.
  Białoruś Michaił Siemionow
Michaił Kuklin
20:19,47 +45,36
8.
  Szwecja II Anton Lindblad
Erik Silfver
20:26,37 +52,26
9.
  Stany Zjednoczone II Scott Patterson
Matthew Phillip Gelso
20:28,96 +54,85
10.
  Niemcy Thomas Wick
Andy Kühne
20:29,24 +55,13

Klasyfikacja PŚ po zawodachEdytuj

KobietyEdytuj

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1.   Heidi Weng 1531
2.   Krista Pärmäkoski 1215
3.   Ingvild Flugstad Østberg 1199
4.   Stina Nilsson 1009
5.   Jessica Diggins 782
6.   Marit Bjørgen 679
7.   Maiken Caspersen Falla 625
8.   Laura Mononen 503
9.   Julija Czekalowa 487
10.   Kerttu Niskanen 478
...
20.   Justyna Kowalczyk 291
DYSTANSOWA
Lp. Zawodniczka Punkty
1.   Heidi Weng 718
2.   Ingvild Flugstad Østberg 631
3.   Krista Pärmäkoski 590
4.   Marit Bjørgen 494
5.   Jessica Diggins 410
6.   Stina Nilsson 409
7.   Laura Mononen 311
8.   Julija Czekalowa 303
9.   Anne Kyllönen 267
10.   Teresa Stadlober 264
...
18.   Justyna Kowalczyk 187
SPRINT
Lp. Zawodniczka Punkty
1.   Maiken Caspersen Falla 432
2.   Stina Nilsson 270
3.   Natalja Matwiejewa 226
4.   Hanna Falk 216
5.   Heidi Weng 213
6.   Ingvild Flugstad Østberg 208
7.   Krista Pärmäkoski 185
8.   Anamarija Lampič 146
9.   Sandra Ringwald 136
  Sophie Caldwell
...
23.   Justyna Kowalczyk 80
HELVETIA U–23
Lp. Zawodniczka Punkty
1.   Anamarija Lampič 174
2.   Jonna Sundling 157
3.   Julija Biełorukowa 134
4.   Nadine Fähndrich 101
5.   Katharina Hennig 93
6.   Alisa Żambałowa 89
7.   Anastasija Siedowa 86
8.   Victoria Carl 55
9.   Anna Dyvik 47
10.   Lotta Udnes Weng 42

MężczyźniEdytuj

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Martin Johnsrud Sundby 1348
2.   Siergiej Ustiugow 1004
3.   Matti Heikkinen 792
4.   Alex Harvey 712
5.   Marcus Hellner 648
6.   Dario Cologna 620
7.   Emil Iversen 589
8.   Finn Hågen Krogh 519
9.   Maurice Manificat 477
10.   Simen Hegstad Krüger 448
...
57.   Maciej Staręga 81
DYSTANSOWA
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Martin Johnsrud Sundby 778
2.   Matti Heikkinen 492
3.   Alex Harvey 430
4.   Siergiej Ustiugow 402
5.   Marcus Hellner 371
6.   Dario Cologna 350
7.   Emil Iversen 288
8.   Simen Hegstad Krüger 272
9.   Maurice Manificat 271
10.   Sjur Røthe 265
SPRINT
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Federico Pellegrino 259
2.   Sindre Bjørnestad Skar 220
3.   Siergiej Ustiugow 202
4.   Emil Iversen 201
5.   Finn Hågen Krogh 197
6.   Pål Golberg 190
7.   Johannes Høsflot Klæbo 189
8.   Gleb Rietiwych 182
9.   Lucas Chanavat 166
10.   Teodor Peterson 165
...
19.   Maciej Staręga 81
HELVETIA U–23
Lp. Zawodnik Punkty
1.   Johannes Høsflot Klæbo 409
2.   Jens Burman 225
3.   Lucas Chanavat 166
4.   Oskar Svensson 125
5.   Richard Jouve 57
6.   Aleksiej Czerwotkin 51
7.   Viktor Thorn 28
8.   Pawieł Petrow 24
9.   Axel Ekström 22
10.   Lauri Vuorinen 19

BibliografiaEdytuj