Otwórz menu główne

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim kobiet 2001/2002

Podium zawodówEdytuj

indywidualnieEdytuj

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwyciężczyni 2. miejsce 3. miejsce
1. 27 października 2001   Sölden gigant   Michaela Dorfmeister   Sonja Nef   Régine Cavagnoud
2. 21 listopada 2001   Copper Mountain[1] gigant   Andrine Flemmen   Allison Forsyth   Sonja Nef
3. 22 listopada 2001   Copper Mountain slalom   Laure Pequegnot   Christine Sponring   Carina Raich
4. 29 listopada 2001   Lake Louise zjazd   Isolde Kostner   Michaela Dorfmeister   Corinne Rey-Bellet
5. 30 listopada 2001   Lake Louise zjazd   Isolde Kostner   Sylviane Berthod   Michaela Dorfmeister
6. 1 grudnia 2001   Lake Louise supergigant   Petra Haltmayr   Carole Montillet   Caroline Lalive
7. 9 grudnia 2001   Sestriere slalom   Anja Pärson   Tanja Poutiainen   Sonja Nef
8. 15 grudnia 2001   Val d'Isère[2] supergigant   Hilde Gerg   Renate Götschl   Tanja Schneider
9. 16 grudnia 2001   Val d'Isère gigant   Sonja Nef   Anja Pärson   Michaela Dorfmeister
10. 21 grudnia 2001   Sankt Moritz zjazd   Sylviane Berthod   Isolde Kostner   Corinne Rey-Bellet
11. 22 grudnia 2001   Sankt Moritz supergigant   Karen Putzer   Daniela Ceccarelli   Kirsten Lee Clark
  Stefanie Schuster
12. 28 grudnia 2001   Lienz gigant   Lilian Kummer   Karen Putzer   Ylva Nowén
  Anja Pärson
13. 29 grudnia 2001   Lienz slalom   Anja Pärson   Monika Bergmann
  Kristina Koznick
14. 4 stycznia 2002   Maribor gigant   Sonja Nef   Tina Maze   Stina Hofgård Nilsen
15. 5 stycznia 2002   Maribor slalom   Anja Pärson   Kristina Koznick   Laure Pequegnot
16. 6 stycznia 2002   Maribor slalom   Anja Pärson   Laure Pequegnot   Sonja Nef
17. 11 stycznia 2002   Saalbach zjazd   Hilde Gerg   Pernilla Wiberg   Isolde Kostner
18. 12 stycznia 2002   Saalbach zjazd   Hilde Gerg   Renate Götschl   Michaela Dorfmeister
19. 13 stycznia 2002   Saalbach slalom   Laure Pequegnot   Sonja Nef   Ylva Nowén
20. 13 stycznia 2002   Saalbach kombinacja   Renate Götschl   Janica Kostelić   Michaela Dorfmeister
21. 19 stycznia 2002   Berchtesgaden gigant   Michaela Dorfmeister   Stina Hofgård Nilsen   Geneviève Simard
22. 20 stycznia 2002   Berchtesgaden slalom   Kristina Koznick
  Marlies Oester
  Janica Kostelić
23. 25 stycznia 2002   Cortina d'Ampezzo supergigant   Hilde Gerg   Renate Götschl   Alexandra Meissnitzer
24. 26 stycznia 2002   Cortina d'Ampezzo zjazd   Renate Götschl   Isolde Kostner   Daniela Ceccarelli
25. 27 stycznia 2002   Cortina d'Ampezzo gigant   Stina Hofgård Nilsen   Andrine Flemmen   Karen Putzer
26. 31 stycznia 2002   Åre gigant   Michaela Dorfmeister   Anja Pärson   Sonja Nef
27. 2 lutego 2002   Åre zjazd   Renate Götschl   Selina Heregger   Isolde Kostner
28. 3 lutego 2002   Åre slalom   Laure Pequegnot   Kristina Koznick   Ylva Nowén
29. 3 lutego 2002   Åre kombinacja   Renate Götschl   Janette Hargin   Selina Heregger
19. Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002  Salt Lake City
30. 2 marca 2002   Lenzerheide zjazd   Corinne Rey-Bellet   Mélanie Suchet   Hilde Gerg
31. 6 marca 2002   Altenmarkt zjazd   Michaela Dorfmeister   Caroline Lalive   Mélanie Suchet
32. 7 marca 2002   Altenmarkt supergigant   Michaela Dorfmeister   Alexandra Meissnitzer   Hilde Gerg
33. 9 marca 2002   Altenmarkt gigant   Sonja Nef   Anna Ottosson   Tanja Poutiainen
34. 10 marca 2002   Altenmarkt slalom   Janica Kostelić   Anja Pärson   Ylva Nowén

Końcowa klasyfikacja generalnaEdytuj

Miejsce Zawodniczka Punkty
1.   Michaela Dorfmeister 1271
2.   Renate Götschl 931
3.   Sonja Nef 904
4.   Hilde Gerg 847
5.   Anja Pärson 840
6.   Isolde Kostner 641
7.   Corinne Rey-Bellet 618
8.   Kristina Koznick 612
9.   Laure Pequegnot 597
10.   Ylva Nowén 551

Zjazd (po 9 z 9 konkurencji)Edytuj

Miejsce Zawodniczka Punkty
1.   Isolde Kostner 568
2.   Michaela Dorfmeister 469
3.   Corinne Rey-Bellet 414
4.   Hilde Gerg 412
5.   Renate Götschl 408

Supergigant (po 5 z 5 konkurencji)Edytuj

Miejsce Zawodniczka Punkty
1.   Hilde Gerg 355
2.   Alexandra Meissnitzer 248
3.   Michaela Dorfmeister 212
4.   Renate Götschl 210
5.   Karen Putzer 192

Slalom gigant (po 9 z 9 konkurencji)Edytuj

Miejsce Zawodniczka Punkty
1.   Sonja Nef 574
2.   Michaela Dorfmeister 494
3.   Anja Pärson 360
4.   Andrine Flemmen 335
5.   Stina Hofgård Nilsen 330

Slalom (po 9 z 9 konkurencji)Edytuj

Miejsce Zawodniczka Punkty
1.   Laure Pequegnot 597
2.   Kristina Koznick 518
3.   Anja Pärson 480
4.   Sonja Nef 330
5.   Ylva Nowén 328

Kombinacja (po 2 z 2 konkurencji)Edytuj

Miejsce Zawodniczka Punkty
1.   Renate Götschl 200
2.   Michaela Dorfmeister 95
3.   Brigitte Obermoser 82
4.   Janette Hargin 80
5.   Janica Kostelić 80

DrużynowoEdytuj

Miejsce Kraj Punkty
1.   Austria 5279
2.   Szwajcaria 2855
3.   Włochy 2401
4.   Szwecja 2278
5.   Francja 2134

Linki zewnętrzneEdytuj

Zobacz teżEdytuj

PrzypisyEdytuj

  1. Pierwotnie zawody z 21 i 22 listopada w Copper Mountain miały odbyć się w Aspen.
  2. Pierwotnie zawody miały odbyć się w Megève.