Otwórz menu główne

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn 2005/2006

Podium zawodówEdytuj

indywidualnieEdytuj

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1. 23 października 2005   Sölden gigant   Hermann Maier   Bode Miller   Rainer Schönfelder
2. 26 listopada 2005   Lake Louise zjazd   Fritz Strobl   Kjetil André Aamodt   Marco Büchel
3. 27 listopada 2005   Lake Louise supergigant   Aksel Lund Svindal   Benjamin Raich   Daron Rahlves
4. 1 grudnia 2005   Beaver Creek supergigant   Hannes Reichelt   Erik Guay   Matthias Lanzinger
5. 2 grudnia 2005   Beaver Creek zjazd   Daron Rahlves   Bode Miller   Johann Grugger
6. 3 grudnia 2005   Beaver Creek gigant   Bode Miller   Daron Rahlves   Kalle Palander
7. 4 grudnia 2005   Beaver Creek slalom   Giorgio Rocca   Stéphane Tissot   Ted Ligety
8. 10 grudnia 2005   Val d'Isère zjazd   Michael Walchhofer   Fritz Strobl   Johann Grugger
9. 11 grudnia 2005   Val d'Isère kombinacja   Michael Walchhofer   Rainer Schönfelder   Bode Miller
10. 12 grudnia 2005   Madonna di Campiglio slalom   Giorgio Rocca   Benjamin Raich   Kalle Palander
11. 16 grudnia 2005   Val Gardena supergigant   Johann Grugger   Erik Guay   Ambrosi Hoffmann
12. 17 grudnia 2005   Val Gardena zjazd   Marco Büchel   Michael Walchhofer   Erik Guay
13. 18 grudnia 2005   Alta Badia gigant   Massimiliano Blardone   Davide Simoncelli   François Bourque
14. 21 grudnia 2005   Kranjska Gora gigant   Benjamin Raich   Massimiliano Blardone   Thomas Grandi
15. 22 grudnia 2005   Kranjska Gora slalom   Giorgio Rocca   Thomas Grandi   Ted Ligety
16. 29 grudnia 2005   Bormio zjazd   Daron Rahlves   Fritz Strobl   Tobias Grünenfelder
17. 7 stycznia 2006   Adelboden gigant   Benjamin Raich   Fredrik Nyberg   Stephan Görgl
  Kalle Palander
18. 8 stycznia 2006   Adelboden slalom   Giorgio Rocca   Ted Ligety   Benjamin Raich
19. 13 stycznia 2006   Wengen kombinacja   Benjamin Raich   Kjetil André Aamodt   Peter Fill
20. 14 stycznia 2006   Wengen zjazd   Daron Rahlves   Michael Walchhofer   Fritz Strobl
21. 15 stycznia 2006   Wengen slalom   Giorgio Rocca   Kalle Palander   Alois Vogl
22. 20 stycznia 2006   Kitzbühel supergigant   Hermann Maier   Peter Fill   Hannes Reichelt
23. 21 stycznia 2006   Kitzbühel zjazd   Michael Walchhofer   Marco Büchel   Daron Rahlves
24. 22 stycznia 2006   Kitzbühel slalom   Jean-Pierre Vidal   Reinfried Herbst   Benjamin Raich
25. 22 stycznia 2006   Kitzbühel kombinacja   Benjamin Raich   Bode Miller   Aksel Lund Svindal
26. 24 stycznia 2006   Schladming slalom   Kalle Palander   Akira Sasaki   Benjamin Raich
27. 28 stycznia 2006   Garmisch-Partenkirchen zjazd   Hermann Maier   Klaus Kröll   Andreas Buder
28. 29 stycznia 2006   Garmisch-Partenkirchen supergigant   Christoph Gruber   Scott Macartney   Kjetil André Aamodt
29. 3 lutego 2006   Chamonix kombinacja   Benjamin Raich   Rainer Schönfelder   Bode Miller
20. Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2006  Turyn
30. 4 marca 2006   Yongpyong gigant   Davide Simoncelli   Massimiliano Blardone   Aksel Lund Svindal
31. 5 marca 2006   Yongpyong gigant   Ted Ligety   Fredrik Nyberg
  Kalle Palander
32. 10 marca 2006   Shiga Kōgen slalom   Benjamin Raich   Akira Sasaki   Thomas Grandi
33. 11 marca 2006   Shiga Kōgen slalom   Kalle Palander
  Reinfried Herbst
  Thomas Grandi
34. 15 marca 2006   Åre zjazd   Aksel Lund Svindal   Bode Miller   Peter Fill
35. 16 marca 2006   Åre supergigant   Bode Miller   Daron Rahlves   Aksel Lund Svindal
36. 17 marca 2006   Åre gigant   Benjamin Raich   Massimiliano Blardone   Fredrik Nyberg
37. 18 marca 2006   Åre slalom   Markus Larsson   Stéphane Tissot   Thomas Grandi

Wyniki reprezentantów Polski w 30Edytuj

Końcowa klasyfikacja generalnaEdytuj

Miejsce Zawodnik Punkty
1.   Benjamin Raich 1410
2.   Aksel Lund Svindal 1006
3.   Bode Miller 928
4.   Daron Rahlves 903
5.   Michael Walchhofer 855
6.   Hermann Maier 818
7.   Kalle Palander 801
8.   Kjetil André Aamodt 707
9.   Ted Ligety 636
10.   Marco Büchel 626

Zjazd (po 9 z 9 konkurencji)Edytuj

Miejsce Zawodnik Punkty
1.   Michael Walchhofer 522
2.   Fritz Strobl 491
3.   Daron Rahlves 444
4.   Marco Büchel 400
5.   Bode Miller 340

Supergigant (po 6 z 6 konkurencji)Edytuj

Miejsce Zawodnik Punkty
1.   Aksel Lund Svindal 284
2.   Hermann Maier 282
3.   Daron Rahlves 269
4.   Hannes Reichelt 250
5.   Kjetil André Aamodt 223

Slalom gigant (po 8 z 8 konkurencji)Edytuj

Miejsce Zawodnik Punkty
1.   Benjamin Raich 481
2.   Massimiliano Blardone 442
3.   Fredrik Nyberg 414
4.   Davide Simoncelli 314
5.   Kalle Palander 306

Slalom (po 10 z 10 konkurencji)Edytuj

Miejsce Zawodnik Punkty
1.   Giorgio Rocca 547
2.   Kalle Palander 495
3.   Benjamin Raich 410
4.   Ted Ligety 396
5.   Thomas Grandi 360

Kombinacja (po 4 z 4 konkurencji)Edytuj

Miejsce Zawodnik Punkty
1.   Benjamin Raich 345
2.   Bode Miller 200
3.   Michael Walchhofer 200
4.   Rainer Schönfelder 182
5.   Kjetil André Aamodt 162

DrużynowoEdytuj

Miejsce Kraj Punkty
1.   Austria 7301
2.   Stany Zjednoczone 3184
3.   Włochy 3017
4.   Norwegia 2264
5.   Szwajcaria 2151

Linki zewnętrzneEdytuj

Zobacz teżEdytuj