Otwórz menu główne

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn 2009/2010

Podium zawodówEdytuj

indywidualnieEdytuj

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1. 25 października 2009   Sölden gigant   Didier Cuche   Ted Ligety   Carlo Janka
2. 15 listopada 2009   Levi slalom   Reinfried Herbst   Ivica Kostelić   Jean-Baptiste Grange
3. 28 listopada 2009   Lake Louise zjazd   Didier Cuche   Werner Heel   Carlo Janka
4. 29 listopada 2009   Lake Louise supergigant   Manuel Osborne-Paradis   Benjamin Raich   Michael Walchhofer
5. 4 grudnia 2009   Beaver Creek superkombinacja   Carlo Janka   Didier Défago   Natko Zrnčić-Dim
6. 5 grudnia 2009   Beaver Creek zjazd   Carlo Janka   Didier Cuche   Aksel Lund Svindal
7. 6 grudnia 2009   Beaver Creek gigant   Carlo Janka   Benjamin Raich   Aksel Lund Svindal
8. 11 grudnia 2009   Val d'Isère superkombinacja   Benjamin Raich   Marcel Hirscher   Manfred Moelgg
  Romed Baumann
9. 12 grudnia 2009   Val d'Isère supergigant   Michael Walchhofer   Ted Ligety   Werner Heel
10. 13 grudnia 2009   Val d'Isère gigant   Marcel Hirscher   Massimiliano Blardone   Benjamin Raich
11. 18 grudnia 2009   Gröden supergigant   Aksel Lund Svindal   Carlo Janka   Patrick Staudacher
12. 19 grudnia 2009   Gröden zjazd   Manuel Osborne-Paradis   Mario Scheiber   Ambrosi Hoffmann
  Johan Clarey
13. 20 grudnia 2009   Alta Badia gigant   Massimiliano Blardone   Davide Simoncelli   Cyprien Richard
14. 21 grudnia 2009   Alta Badia slalom   Reinfried Herbst   Silvan Zurbriggen   Manfred Pranger
15. 29 grudnia 2009   Bormio zjazd   Andrej Jerman   Didier Defago   Michael Walchhofer
16. 6 stycznia 2010   Zagrzeb slalom   Giuliano Razzoli   Manfred Moelgg   Julien Lizeroux
17. 10 stycznia 2010   Adelboden slalom   Julien Lizeroux   Marcel Hirscher   Ivica Kostelić
18. 15 stycznia 2010   Wengen superkombinacja   Bode Miller   Carlo Janka   Silvan Zurbriggen
19. 16 stycznia 2010   Wengen zjazd   Carlo Janka   Manuel Osborne-Paradis   Marco Büchel
20. 17 stycznia 2010   Wengen slalom   Ivica Kostelić   Andre Myhrer   Reinfried Herbst
21. 22 stycznia 2010   Kitzbühel supergigant   Didier Cuche   Michael Walchhofer   Georg Streitberger
22. 23 stycznia 2010   Kitzbühel zjazd   Didier Cuche   Andrej Šporn   Werner Heel
23. 24 stycznia 2010   Kitzbühel slalom   Felix Neureuther   Julien Lizeroux   Giuliano Razzoli
24. 23-24 stycznia 2010   Kitzbühel kombinacja   Ivica Kostelić   Silvan Zurbriggen   Benjamin Raich
25. 26 stycznia 2010   Schladming slalom   Reinfried Herbst   Silvan Zurbriggen   Manfred Pranger
26. 9 stycznia 2010
29 stycznia 2010
  Adelboden[1]
  Kranjska Gora
gigant   Ted Ligety   Marcel Hirscher   Kjetil Jansrud
27. 30 stycznia 2010   Kranjska Gora gigant   Marcel Hirscher   Kjetil Jansrud   Ted Ligety
28. 31 stycznia 2010   Kranjska Gora slalom   Reinfried Herbst   Marcel Hirscher   Julien Lizeroux
21. Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010  Vancouver
29. 6 marca 2010   Kvitfjell zjazd   Didier Cuche   Aksel Lund Svindal   Klaus Kroell
30. 7 marca 2010   Kvitfjell supergigant   Erik Guay   Hannes Reichelt   Aksel Lund Svindal
  Tobias Grünenfelder
31. 10 marca 2010   Garmisch-Partenkirchen zjazd   Carlo Janka   Mario Scheiber   Erik Guay
  Patrick Kueng
32. 11 marca 2010   Garmisch-Partenkirchen supergigant   Erik Guay   Ivica Kostelić   Aksel Lund Svindal
33. 12 marca 2010   Garmisch-Partenkirchen gigant   Carlo Janka   Davide Simoncelli   Philipp Schörghofer
  Ted Ligety
34. 13 marca 2010   Garmisch-Partenkirchen slalom   Felix Neureuther   Manfred Pranger   Andre Myhrer

Drużynowy slalom gigant równoległyEdytuj

Data Miejsce Zwycięzcy 2. miejsce 3. miejsce
14 marca 2009   Garmisch-Partenkirchen   Czechy
Lucie Hrstková
Šárka Záhrobská
Ondřej Bank
Kryštof Krýzl
  Szwajcaria
Nadja Kamer
Nadia Styger
Fabienne Suter
Marc Berthod
Marc Gini
Sandro Viletta
  Austria
Elisabeth Görgl
Michaela Kirchgasser
Kathrin Zettel
Romed Baumann
Marcel Hirscher
Benjamin Raich

Wyniki reprezentantów PolskiEdytuj

Zawodnik                                                                      
M. Kłusak dnf dns - - - 46 60 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
M. Bydliński - - dnf dnf 34 - - dnf dns - - - - - - - - - - - - - dnf dnf dnf - - - - - - - - - -
1-3     4-30     poniżej 30     dnf – zawodnik nie ukończył zjazdu      dns – Zawodnik nie wystartował      dsq – Zawodnik zdyskwalifikowany

Końcowa klasyfikacja generalna (po 34 z 34 konkurencji)Edytuj

Lp. Zawodnik Punkty
1.   Carlo Janka 1197
2.   Benjamin Raich 1091
3.   Didier Cuche 952
4.   Aksel Lund Svindal 883
5.   Ivica Kostelić 805
6.   Marcel Hirscher 691
7.   Ted Ligety 667
8.   Silvan Zurbriggen 619
9.   Julien Lizeroux 614
10.   Michael Walchhofer 594
11.   Reinfried Herbst 534
12.   Didier Défago 527
13.   Erik Guay 487
14.   Manfred Moelgg 474
15.   Mario Scheiber 472
16.   Manuel Osborne-Paradis 453
17.   Kjetil Jansrud 436
18.   Werner Heel 419
19.   Romed Baumann 407
20.   Bode Miller 361
21.   Felix Neureuther 349
22.   Davide Simoncelli 311
23.   Massimiliano Blardone 309
24.   Manfred Pranger 282
25.   Michael Janyk 267
26.   Marco Büchel 261
27.   Hannes Reichelt 257
28.   Adrien Théaux 249
29.   Tobias Gruenenfelder 247
30.   Andrej Jerman 243
...
151.   Michał Kłusak 0
151.   Maciej Bydliński 0

Zjazd (po 8 z 8 konkurencji)Edytuj

Miejsce Zawodnik Punkty
1.   Didier Cuche 525
2.   Carlo Janka 448
3.   Werner Heel 292
4.   Manuel Osborne-Paradis 281
5.   Mario Scheiber 273
6.   Michael Walchhofer 260
7.   Aksel Lund Svindal 248
8.   Didier Defago 230
9.   Marco Büchel 202
10.   Andrej Sporn 189

Supergigant (po 6 z 6 konkurencji)Edytuj

Miejsce Zawodnik Punkty
1.   Erik Guay 331
2.   Michael Walchhofer 316
3.   Aksel Lund Svindal 314
4.   Benjamin Raich 210
5.   Mario Scheiber 199
6.   Carlo Janka 192
7.   Hannes Reichelt 186
8.   Didier Cuche 184
9.   Manuel Osborne-Paradis 172
10.   Patrick Staudacher 159

Slalom gigant (po 7 z 7 konkurencji)Edytuj

Miejsce Zawodnik Punkty
1.   Ted Ligety 412
2.   Carlo Janka 341
2.   Benjamin Raich 231
4.   Davide Simoncelli 211
5.   Massimiliano Blardone 309
6.   Marcel Hirscher 306
7.   Kjetil Jansrud 294
8.   Aksel Lund Svindal 211
9.   Didier Cuche 207
10.   Alexander Ploner 186

Slalom (po 9 z 9 konkurencji)Edytuj

Miejsce Zawodnik Punkty
1.   Reinfried Herbst 534
2.   Julien Lizeroux 512
3.   Silvan Zurbriggen 365
4.   Ivica Kostelić 360
5.   Felix Neureuther 329
6.   Benjamin Raich 304
7.   Manfred Pranger 282
8.   Marcel Hirscher 281
9.   Michael Janyk 267
10.   Mattias Hargin 228

Superkombinacja (po 4 z 4 konkurencji)Edytuj

Miejsce Zawodnik Punkty
1.   Benjamin Raich 246
2.   Carlo Janka 216
3.   Ivica Kostelić 172
4.   Silvan Zurbriggen 166
5.   Bode Miller 145
5.   Romed Baumann 134
7.   Natko Zrnčić-Dim 127
8.   Didier Défago 109
9.   Aksel Lund Svindal 101
10.   Julien Lizeroux 88

Drużynowo (po 34 z 34 konkurencji)Edytuj

Miejsce Zawodnik Punkty
1.   Austria 5467
2.   Szwajcaria 4502
3.   Włochy 2903
4.   Francja 2024
5.   Kanada 1852
6.   Norwegia 1601
7.   Stany Zjednoczone 1532
8.   Szwecja 1126
9.   Chorwacja 1105
10.   Słowenia 834

Linki zewnętrzneEdytuj

PrzypisyEdytuj

  1. po przejeździe 58 zawodników ze względu na złe warunki atmosferyczne (mgła), zawody zostały przerwane, a wyniki anulowano

Zobacz teżEdytuj