Puchar Ameryki w bobslejach 2012/2013

Puchar Ameryki w bobslejach 2012/2013 rozpoczął się 9 listopada 2012 w Park City, a zakończył 9 grudnia 2012 w Calgary. W rywalizacji kobiet zwyciężyła reprezentantka Stanów Zjednoczonych Berit Tomten. W dwójkach czwórkach mężczyzn, a także w kombinacji najlepszy okazał się Amerykanin Codie Bascue.

Puchar Ameryki w bobslejach 2012/2013
2011/2012 2013/2014
Data

09.11.201212.12.2012

Miejsce rozpoczęcia

Park City

Miejsce zakończenia

Calgary

Zwycięzcy
Dwójka

Stany Zjednoczone Codie Bascue


Stany Zjednoczone Berit Tomten
Czwórka

Stany Zjednoczone Codie Bascue

Kombinacja

Stany Zjednoczone Codie Bascue

Kalendarz Pucharu Ameryki PółnocnejEdytuj

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PA 9-11 listopada 2012   Park City Dwójka kobiet   Bree Schaaf
  Kristi Koplin
  Mica McNeill
  Frances Slater
  Megan Hill
  Hyleas Fountain
Dwójka kobiet   Bree Schaaf
  Kristi Koplin
  Mica McNeill
  Amy Hill
  Megan Hill
  Maureen Ajoku
Dwójka mężczyzn   Codie Bascue
  Chris Langton
  Jay Noller
  Thomas White
  Heath Spence
  Duncan Harvey
Dwójka mężczyzn   Codie Bascue
  Jordan Quam
  Heath Spence
  Duncan Harvey
  Michael Klingler
  Bruno Meyerhans
Czwórka mężczyzn   Stany Zjednoczone
Codie Bascue
Jordan Quam
Chris Langton
Samuel Michener
  Stany Zjednoczone
Jay Noller
Jim Carriel
Caleb Pelger
Adrian Adams
  Japonia
Hiroshi Suzuki
Takahiro Sema
Ryuichi Kobayashi
Toshiki Kuroiwa
Czwórka mężczyzn   Stany Zjednoczone
Codie Bascue
Jordan Quam
Chris Langton
Samuel Michener
  Stany Zjednoczone
Jake Peterson
Nathan Weber
Michael McCarty
Harry Lightsey
  Stany Zjednoczone
Jay Noller
Jim Carriel
Caleb Pelger
Adrian Adams
2. PA 12-18 listopada 2012   Calgary Dwójka kobiet   Katelyn Kelly
  Ida Bernstein
  Mica McNeill
  Frances Slater
  Rosalyn Nykolichuk
  Alysia Rissling
Dwójka kobiet   Mica McNeill
  Frances Slater
  Katelyn Kelly
  Ida Bernstein
  Kimberley Garside
  Melissa Lowe
Dwójka mężczyzn   Codie Bascue
  Chris Langton
  Jake Peterson
  Dakarai Kongela
  Michael Klingler
  Richard Wunder
Dwójka mężczyzn   Codie Bascue
  Samuel Michener
  Jake Peterson
  Nathan Weber
  Michael Klingler
  Bruno Meyerhans
Czwórka mężczyzn   Stany Zjednoczone
Codie Bascue
Pete Yemm
Chris Langton
Samuel Michener
  Kanada
Brad Reinsch
Taylor Austin
Ben Klepacki
Joey Nemet
  Japonia
Hiroshi Suzuki
Takahiro Sema
Ryuichi Kobayashi
Toshiki Kuroiwa
Czwórka mężczyzn   Stany Zjednoczone
Jake Peterson
Nathan Weber
Harry Lightsey
Dakarai Kongela
  Stany Zjednoczone
Codie Bascue
Pete Yemm
Chris Langton
Samuel Michener
  Stany Zjednoczone
Jay Noller
Caleb Pelger
Thomas White
Adrian Adams
3. PA 3-12 grudnia 2012   Calgary Dwójka kobiet   Bree Schaaf
  Kristi Koplin
  Wendy Morrow
  Alysia Rissling
  Kimberley Garside
  Melissa Lowe
Dwójka kobiet   Bree Schaaf
  Kristi Koplin
  Berit Tomten
  Maureen Ajoku
  Kimberley Garside
  Melissa Lowe
Dwójka kobiet   Bree Schaaf
  Kristi Koplin
  Rosalyn Nykolichuk
  Chelsea Karpenko
  Berit Tomten
  Maureen Ajoku
Dwójka mężczyzn   Codie Bascue
  Samuel Michener
  Jan Vrba
  Michal Vacek
  Brad Reinsch
  Ben Klepacki
Dwójka mężczyzn   Jan Vrba
  Dominik Suchy
  Codie Bascue
  Thomas White
  Jake Peterson
  Dakarai Kongela
Dwójka mężczyzn   Jan Vrba
  Jan Stokláska
  Codie Bascue
  Samuel Michener
  Brad Reinsch
  Ben Klepacki
Czwórka mężczyzn   Czechy
Jan Vrba
Dominik Suchy
Jan Stokláska
Michal Vacek
  Słowacja
Milan Jagnesak
Martin Tesovic
Vladimir Simik
Adam Zawacky
  Stany Zjednoczone
Codie Bascue
Pete Yemm
Thomas White
Samuel Michener
Czwórka mężczyzn   Czechy
Jan Vrba
Dominik Suchy
Jan Stokláska
Michal Vacek
  Słowacja
Milan Jagnesak
Martin Tesovic
Vladimir Simik
Adam Zawacky
  Stany Zjednoczone
Codie Bascue
Pete Yemm
Thomas White
Samuel Michener

KlasyfikacjeEdytuj

Dwójka kobietEdytuj

Miejsce Pilot Kraj PKC PKC CAL CAL CAL CAL CAL Punkty
1. Berit Tomten   Stany Zjednoczone 5 4 5 5 4 2 3 680
2. Kimberley Garside   Kanada 6 9 4 3 3 3 4 662
3. Rosalyn Nykolichuk   Kanada 9 6 3 4 5 5 2 656
4. Bree Schaaf   Stany Zjednoczone 1 1 1 1 1 600
5. Brianne Rutter   Kanada 11 11 8 8 8 9 9 528
6. Kim Sun-ok   Korea Południowa 8 7 dsq 6 6 6 6 516
7. Mica McNeill   Wielka Brytania 2 2 2 1 450
8. Kelly Katelyn   Wielka Brytania 4 5 1 2 418
9. Nicole Vogt   Stany Zjednoczone 6 7 dsq 7 7 340
10. Shannon Kane   Kanada 10 10 7 9 304
11. Wendy Morrow   Kanada 2 4 5 298
12. Brittany Reinbolt   Stany Zjednoczone 7 8 8 244
13. Megan Hill   Stany Zjednoczone 3 3 204
14. Misuzu Yoshimura   Japonia 7 8 164

Dwójka mężczyznEdytuj

Miejsce Pilot Kraj PKC PKC CAL CAL CAL CAL CAL Punkty
1. Codie Bascue   Stany Zjednoczone 1 1 1 1 1 2 2 820
2. Jake Peterson   Stany Zjednoczone 5 5 2 2 5 3 4 694
3. Michael Klingler   Liechtenstein 7 3 3 3 10 6 9 626
4. Jay Noller   Stany Zjednoczone 2 4 4 4 6 11 11 622
5. Hiroshi Suzuki   Japonia 4 6 5 5 7 5 12 608
6. Brad Reinsch   Kanada 9 12 8 8 3 7 3 588
7. Colin Coughlin   Stany Zjednoczone 7 8 12 12 11 12 13 484
8. Heath Spence   Australia 3 2 9 8 7 452
8. Kim Dong-hyun   Korea Południowa 10 13 10 11 18 13 8 452
10. Chris Gudzowsky   Kanada 6 8 9 dsq 12 14 15 416
11. Payton Berezowski   Kanada 9 11 6 14 15 14 396
12. Winston Watt   Jamajka 7 7 13 9 6 392
13. Jan Vrba   Czechy 2 1 1 350
14. Eduardo Fonseca   Panama 11 11 12 10 15 dsq dsq 324
15. Oliver Biddulph   Wielka Brytania 12 10 6 9 300
16. Martin White   Nowa Zelandia 14 15 16 16 17 17 292
17. Milan Jagnesak   Słowacja 4 10 5 260
18. Won Yun-jong   Korea Południowa 8 4 10 248
19. Damian Boyle   Kanada 13 14 15 13 228
20. Taylor Austin   Kanada 16 16 16 144
21. Bruno Meyerhans   Liechtenstein 16 56
22. Christopher Korol   Kanada 0 0

Czwórka mężczyznEdytuj

Miejsce Pilot Kraj PKC PKC CAL CAL CAL CAL Punkty
1. Codie Bascue   Stany Zjednoczone 1 1 1 2 3 3 766
2. Brad Reinsch   Kanada 6 5 2 5 4 5 672
3. Hiroshi Suzuki   Japonia 3 4 3 4 5 6 664
4. Jake Peterson   Stany Zjednoczone dsq 2 5 1 6 4 602
5. Chris Gudzowsky   Kanada 4 6 6 6 12 12 564
6. Jay Noller   Stany Zjednoczone 2 3 4 3 9 9 562
7. Michael Klingler   Liechtenstein 5 7 8 9 11 10 552
8. Kim Dong-hyun   Korea Południowa 7 dsq 9 8 10 11 452
9. Jan Vrba   Czechy 1 1 360
10. Milan Jagnesak   Słowacja 2 2 330
11. Oliver Biddulph   Wielka Brytania 8 8 7 7 328
12. Heath Spence   Australia dsq 9 7 8 324
13. Payton Berezowski   Kanada 10 10 14 14 320
14. Won Yun-jong   Korea Południowa 7 8 232
15. Winston Watt   Jamajka 13 13 120

BibliografiaEdytuj