Puchar Beskidów 1987

Puchar Beskidów 1987 – dwudziesta szósta edycja pucharu. Odbył się on w dniach 24–25 stycznia w Szczyrku i w Wiśle. Była to szósta edycja nie będąca organizowaną przez Międzynarodową Federację Narciarską.

Puchar Beskidów 1987
1986 1988
Data

24–25 stycznia 1987

Miejsce rozpoczęcia

Szczyrk
(24 stycznia 1987)

Miejsce zakończenia

Wisła
(25 stycznia 1987)

Organizator

PZN

Liczba konkurencji

2

Liczba zawodników

57

Zwycięzcy
I miejsce

Manfred Deckert

II miejsce

Jan Kowal

III miejsce

Z. Klimowski

Pierwszy konkurs indywidualny wygrał Jan Kowal pokonując o dwie dziesiąte punktu reprezentanta Niemiec Wschodnich Manfreda Deckerta. Trzecie miejsce w konkursie zajął Zbigniew Klimowski straciwszy ponad dziesięć punktów do miejsca wyżej.

Drugi konkurs rozegrany w Wiśle zwyciężył Manfred Deckert przed Janem Kowalem wygrawszy o niespełna dwa punkty. Trzecie miejsce zajął Piotr Fijas.

Końcową klasyfikację generalną zwyciężył Niemiec Deckert. Za nim na podium turnieju plasowali się Polacy, kolejno: Jan Kowal oraz Zbigniew Klimowski.

TerminarzEdytuj

Na podstawie danych[1][2]

Lp. Data Miejscowość Skocznia Uwagi 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 24 stycznia 1987   Szczyrk Skalite   Jan Kowal   Manfred Deckert   Zbigniew Klimowski
2. 25 stycznia 1987   Wisła Malinka   Manfred Deckert   Jan Kowal   Piotr Fijas

Wyniki zawodówEdytuj

Pierwszy konkurs indywidualny – 24 stycznia 1987 – SzczyrkEdytuj

Msc. Zawodnik Kraj I seria II seria Punkty
1. Jan Kowal   POL 84,5 m 83,5 m 220,3
2. Manfred Deckert   DDR 83,0 m 83,0 m 220,1
3. Zbigniew Klimowski   POL 79,5 m 82,5 m 209,2
4. Bruno Romang   SUI 77,5 m 79,0 m 199,9
5. Roy Koch   DDR 77,0 m 78,0 m 193,5
6. Ingo Züchner   DDR 74,0 m 79,0 m 193,3
7. Piotr Fijas   POL 81,5 m 73,5 m 193,0
8. Zenon Węgrzynkiewicz   POL 75,5 m 76,5 m 189,2
9. Sören Rose   DDR 77,5 m 76,0 m 188,6
10. Bogdan Papierz   POL 77,0 m 76,5 m 188,1
. . .

Drugi konkurs indywidualny – 25 stycznia 1987 – WisłaEdytuj

Msc. Zawodnik Kraj I seria II seria Punkty
1. Manfred Deckert   DDR 99,0 m 100,0 m 226,1
2. Jan Kowal   POL 99,0 m 100,5 m 224,3
3. Piotr Fijas   POL 97,5 m 98,0 m 215,7
4. Zbigniew Klimowski   POL 93,0 m 100,5 m 213,4
5. Bruno Romang   SUI 92,5 m 97,0 m 205,8
6. Tadeusz Bafia   POL 92,5 m 96,0 m 205,4
7. Ryszard Guńka   POL 93,0 m 93,5 m 200,6
8. Jan Łoniewski   POL 97,0 m 89,0 m 197,9
9. Zenon Węgrzynkiewicz   POL 93,5 m 89,5 m 197,7
10. Tadeusz Fijas   POL 93,5 m 89,5 m 197,2
. . .

Klasyfikacja generalnaEdytuj

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Punkty zdobyte w konkursach Suma punktów Strata
24.01. 25.01.
  Manfred Deckert   NRD 220,1 2. 226,1 1. 446,2
  Jan Kowal   PRL 220,3 1. 224,3 2. 444,6 -1,6
  Zbigniew Klimowski   PRL 209,2 3. 213,4 4. 422,6 -23,6
4. Piotr Fijas   PRL 193,0 7. 215,7 3. 408,7 -37,5
5. Bruno Romang   Szwajcaria 199,9 4. 205,8 5. 405,7 -40,5
6. Zenon Węgrzynkiewicz   PRL 189,2 8. 197,7 9. 386,9 -59,3
7. Tadeusz Bafia   PRL 180,2 15. 205,4 6. 385,6 -60,6
8. Jan Łoniewski   PRL 186,5 12. 197,9 8. 384,4 -61,8
9. Zbigniew Malik   PRL 187,7 11. 194,1 11. 381,8 -64,4
10. Ryszard Guńka   PRL 179,7 16. 200,6 7. 380,3 -65,9
11. Ingo Züchner   NRD 193,3 6. 183,4 14. 376,7 -69,5
12. Sören Rose   NRD 188,6 9. 187,4 12. 376,0 -70,2
13. Bogdan Papierz   PRL 188,1 10. 182,9 15. 371,0 -75,2
14. Tadeusz Fijas   PRL 170,8 20. 197,2 10. 368,0 -78,2
15. Roy Koch   NRD 193,5 5. 172,2 18. 365,7 -80,5
16. Ralf Damerau   Szwajcaria 181,4 14. 181,7 16. 363,1 -83,1
17. Robert Witke   PRL 176,2 17. 184,6 13. 360,8 -85,4
18. Jarosław Węgrzynkiewicz   PRL 173,4 19. 176,0 17. 349,4 -96,8
19. Alojzy Moskal   PRL 167,0 22. 169,6 19. 336,6 -109,6
Józef Pluskota   PRL 175,3 18. 161,3 21.
21. Janusz Duda   PRL 186,1 13. 148,6 26. 334,7 -111,5
22. Silvio Bürger   NRD 169,6 21. 156,6 22. 326,2 -120,0
23. Grzegorz Jabłoński   PRL 153,8 28. 166,2 20. 320,0 -126,2
24. Stanisław Ustupski   PRL 156,5 25. 156,4 23. 312,9 -133,3
25. Roman Sosna   PRL 164,6 23. 148,1 27. 312,7 -133,5
26. Sławomir Socala   PRL 157,1 24. 144,6 28. 301,7 -144,5
27. Ludwik Hajnos   PRL 129,0 34. 156,0 24. 285,0 -161,2
28. Janusz Guńka   PRL 128,0 36. 153,0 25. 281,0 -165,2
29. Jarosław Mądry   PRL 132,4 33. 140,0 29. 272,4 -173,8
30. Adam Leksander   PRL 144,9 29. 127,1 31. 272,0 -174,2
31. Marek Tucznio   PRL 143,1 30. 119,3 34. 262,4 -183,8
32. Andrzej Malik   PRL 129,0 34. 131,5 30. 260,5 -185,7
33. Janusz Baran   PRL 122,3 39. 121,4 33. 243,7 -202,5
34. Artur Pawłowski   PRL 125,8 37. 115,4 35. 241,2 -205,0
35. Andrzej Ogórek   PRL 115,7 44. 122,6 32. 238,3 -207,9
36. Kazimierz Malik   PRL 118,7 42. 103,5 37. 222,2 -224,0
37. Andrzej Gawlak   PRL 113,6 45. 94,7 40. 208,3 -237,9
38. Wacław Przybyła   PRL 106,3 46. 98,0 38. 204,3 -241,9
39. Maciej Słodyczka   PRL 120,3 41. 80,2 43. 200,5 -245,7
40. Jarosław Kargul   PRL 89,9 50. 109,2 36. 199,1 -247,1
41. Wiesław Miętus   PRL 116,4 43. 81,3 42. 197,7 -248,5
42. Ludwik Marek   PRL 99,0 49. 97,2 39. 196,2 -250,0
43. Marek Bistyga   PRL 102,4 47. 86,4 41. 188,8 -257,4
44. Roman Groński   PRL 156,0 24. DNS 156,0 -290,2
45. Karol Kołtaś   PRL 154,2 27. DNS 154,2 -292,0
46. Marek Sterkowiec   PRL 83,2 51. 61,5 45. 144,7 -301,5
47. Kazimierz Fraczysty   PRL 135,8 31. DNS 135,8 -310,4
48. Zbigniew Bobak   PRL 132,7 32. DNS 132,7 -313,5
49. Ryszard Waliczek   PRL 78,7 53. 49,0 46. 127,7 -318,5
50. Edward Tylka   PRL 122,7 38. DNS 122,7 -323,5
51. Wojciech Wojciak   PRL 121,6 40. DNS 121,6 -324,6
52. Janusz Nowak   PRL 42,6 57. 74,8 44. 117,4 -328,8
53. Józef Jarząbek   PRL 101,5 48. DNS 101,5 -344,7
54. Krzysztof Gąsienica   PRL 57,6 56. 39,8 47. 97,4 -348,8
55. Andrzej Zajdel   PRL 82,1 52. DNS 82,1 -364,1
56. Krzysztof Ustupski   PRL 73,3 54. DNS 73,3 -372,9
57. Władysław Bukowski   PRL 64,8 55. DNS 64,8 -381,4

PrzypisyEdytuj

  1. Wyniki Konkursu/Kwalifikacji, www.wyniki-skoki.hostingasp.pl [dostęp 2019-10-23].
  2. Wyniki Konkursu/Kwalifikacji, www.wyniki-skoki.hostingasp.pl [dostęp 2019-10-23].