Otwórz menu główne

Puchar CEV siatkarek (1996/1997)

Puchar CEV siatkarek 1996/1997 – 17. sezon turnieju rozgrywanego od 1980 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Puchar CEV siatkarek 1996/1997
Women's CEV Cup 1996/1997
1995/1996 1997/1998
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 29.11.1996 - 01.03.1997
Sezon 17.
Miejsce finału Włochy Rzym
Zwycięzca Włochy Alpa Roma
Strona internetowa

Drużyny uczestnicząceEdytuj

RozgrywkiEdytuj

Faza grupowaEdytuj

Grupa AEdytuj

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1   Stella ES Calais 6 3 3 0 9 3 3 164 104 1.577
2   Datovoc Tongeren 5 3 2 1 8 3 2.667 148 93 1.591
3   Holte IF 4 3 1 2 4 6 0.667 98 123 0.797
4   Volley Bartréng 3 3 0 3 0 9 0 45 135 0.333

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
29.11.1996 Datovoc Tongeren   3:0   Holte IF 15:5, 15:7, 15:11
29.11.1996 Volley Bartréng   0:3   Stella ES Calais 5:15, 6:15, 5:15
30.11.1996 Stella ES Calais   3:2   Datovoc Tongeren 15:9, 15:9, 7:15, 6:15, 15:10
30.11.1996 Holte IF   3:0   Volley Bartréng 15:3, 15:8, 15:6
01.12.1996 Datovoc Tongeren   3:0   Volley Bartréng 15:1, 15:9, 15:2
01.12.1996 Stella ES Calais   3:1   Holte IF 15:2, 16:17, 15:6, 15:5

Grupa BEdytuj

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1   Orbita Zaporoże 6 3 3 0 9 1 9 148 87 1.701
2   Urałoczka NTMK Jekaterynburg 5 3 2 1 6 3 2 129 90 1.433
3   AMVJ Amstelveen 4 3 1 2 4 6 0.667 116 105 1.105
4   OK Lukavac 3 3 0 3 0 9 0 24 135 0.178

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
29.11.1996 AMVJ Amstelveen   0:3   Urałoczka NTMK Jekaterynburg 13:15, 11:15, 7:15
29.11.1996 Orbita Zaporoże   3:0   OK Lukavac 15:3, 15:1, 15:4
30.11.1996 Urałoczka NTMK Jekaterynburg   3:0   OK Lukavac 15:2, 15:3, 15:7
30.11.1996 Orbita Zaporoże   3:1   AMVJ Amstelveen 15:7, 15:12, 11:15, 15:6
01.12.1996 OK Lukavac   0:3   AMVJ Amstelveen 0:15, 2:15, 2:15
01.12.1996 Urałoczka NTMK Jekaterynburg   0:3   Orbita Zaporoże 11:15, 14:16, 14:16

Grupa CEdytuj

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1   ŽOK Rijeka 6 3 3 0 9 1 9 145 80 1.813
2   Dżinestra Odessa 5 3 2 1 6 4 1.5 128 103 1.243
3   CV Benidorm 4 3 1 2 5 6 0.833 128 141 0.908
4   Atlant Baranowice 3 3 0 3 0 9 0 59 136 0.434

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
29.11.1996 Atlant Baranowice   0:3   ŽOK Rijeka 2:15, 8:15, 2:15
29.11.1996 Dżinestra Odessa   3:1   CV Benidorm 15:11, 10:15, 15:11, 15:5
30.11.1996 ŽOK Rijeka   3:0   Dżinestra Odessa 15:9, 15:10, 15:9
30.11.1996 CV Benidorm   3:0   Atlant Baranowice 16:14, 15:4, 15:13
01.12.1996 Dżinestra Odessa   3:0   Atlant Baranowice 15:10, 15:3, 15:3
01.12.1996 CV Benidorm   1:3   ŽOK Rijeka 10:15, 15:10, 8:15, 7:15

Grupa DEdytuj

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1   Romanelli Florencja 6 3 3 0 9 1 9 144 60 2.4
2   Penicilina Iași 5 3 2 1 7 4 1.75 131 102 1.284
3   OK Pula 4 3 1 2 4 6 0.667 103 124 0.831
4   GC Vilacondense 3 3 0 3 0 9 0 43 135 0.319

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
29.11.1996 Penicilina Iași  1:3   Romanelli Florencja 4:15, 15:9, 3:15, 7:15
29.11.1996 OK Pula   3:0   GC Vilacondense 15:10, 15:7, 15:5
30.11.1996 GC Vilacondense   0:3   Romanelli Florencja 4:15, 4:15, 1:15
30.11.1996 OK Pula   1:3   Penicilina Iași 10:15, 1:15, 15:12, 10:15
01.12.1996 Penicilina Iași  3:0   GC Vilacondense 15:2, 15:3, 15:7
01.12.1996 Romanelli Florencja   3:0   OK Pula 15:4, 15:5, 15:13

Grupa EEdytuj

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1   Panathinaikos Ateny 6 3 3 0 9 0 MAX 135 48 2.813
2   ŽOK Novo Mesto 5 3 2 1 6 4 1.5 123 91 1.352
3   Teuta Durrës 4 3 1 2 4 8 0.5 112 141 0.794
4   VC Mamer 3 3 0 3 2 9 0.222 68 157 0.433

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
29.11.1996 Panathinaikos Ateny   3:0   Teuta Durrës 15:3, 15:1, 15:11
29.11.1996 ŽOK Novo Mesto   3:0   VC Mamer 15:4, 15:5, 15:7
30.11.1996 VC Mamer   0:3   Panathinaikos Ateny 8:15, 3:15, 1:15
30.11.1996 ŽOK Novo Mesto   3:1   Teuta Durrës 15:4, 12:15, 15:5, 15:6
01.12.1996 Teuta Durrës   3:2   VC Mamer 12:15, 10:15, 15:1, 15:0, 15:9
01.12.1996 Panathinaikos Ateny   3:0   ŽOK Novo Mesto 15:5, 15:12, 15:4

Grupa FEdytuj

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1   Filathlitikos Saloniki 6 3 3 0 9 1 9 148 67 2.209
2   VBC Cheseaux 5 3 2 1 6 4 1.5 121 101 1.198
3   Zrenjanin 023 4 3 1 2 3 6 0.5 93 122 0.762
4   KS Elbasani 3 3 0 3 2 9 0.222 90 162 0.556

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
29.11.1996 KS Elbasani   1:3   Filathlitikos Saloniki 15:13, 4:15, 4:15, 3:15
29.11.1996 VBC Cheseaux   3:0   Zrenjanin 023 15:13, 15:4, 15:7
30.11.1996 Zrenjanin 023   0:3   Filathlitikos Saloniki 12:15, 5:15, 5:15
30.11.1996 VBC Cheseaux   3:1   KS Elbasani 12:15, 15:9, 15:2, 15:6
01.12.1996 KS Elbasani   0:3   Zrenjanin 023 16:17, 12:15, 4:15
01.12.1996 Filathlitikos Saloniki   3:0   VBC Cheseaux 15:10, 15:1, 15:8

Grupa GEdytuj

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1   1. VC Schwerte 6 3 3 0 9 1 9 147 68 2.162
2   Kovrovschik Brześć 5 3 2 1 6 3 2 111 100 1.11
3   Hapoël Emek Hefer 4 3 1 2 4 6 0.667 111 128 0.867
4   ATS SW Klagenfurt 3 3 0 3 0 9 0 62 135 0.459

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
29.11.1996 ATS SW Klagenfurt   0:3   Hapoël Emek Hefer 6:15, 11:15, 8:15
29.11.1996 1. VC Schwerte   3:0   Kovrovschik Brześć 15:1, 15:9, 15:10
30.11.1996 Kovrovschik Brześć   3:0   Hapoël Emek Hefer 15:4, 16:14, 15:13
30.11.1996 1. VC Schwerte   3:0   ATS SW Klagenfurt 15:8, 15:2, 15:3
01.12.1996 Kovrovschik Brześć   3:0   ATS SW Klagenfurt 15:5, 15:12, 15:7
01.12.1996 Hapoël Emek Hefer   1:3   1. VC Schwerte 15:12, 10:15, 4:15, 6:15

Grupa HEdytuj

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1   Boavista Porto 6 3 3 0 9 0 MAX 135 63 2.143
2   Mosan Yvoir 5 3 2 1 6 3 2 123 102 1.206
3   Hakiryatim Kiryat Haim 4 3 1 2 3 7 0.429 100 128 0.781
4   VC Wolfurt 3 3 0 3 1 9 0.111 80 145 0.552

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
29.11.1996 Mosan Yvoir   0:3   Boavista Porto 10:15, 13:15, 10:15
29.11.1996 VC Wolfurt   1:3   Hakiryatim Kiryat Haim 8:15, 15:10, 2:15, 13:15
30.11.1996 Hakiryatim Kiryat Haim   0:3   Mosan Yvoir 8:15, 8:15, 11:15
30.11.1996 Boavista Porto   3:0   VC Wolfurt 15:1, 15:4, 15:7
01.12.1996 Hakiryatim Kiryat Haim   0:3   Boavista Porto 8:15, 1:15, 9:15
01.12.1996 VC Wolfurt   0:3   Mosan Yvoir 11:15, 9:15, 10:15

1/8 finałuEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.01.1997 Panathinaikos Ateny   2:3   Alpa Roma 8:15, 9:15, 15:10, 15:13, 7:15
14.01.1997 0:3 9:15, 4:15, 0:15
14.01.1997 Vakifbank Ankara   3:0   Filathlitikos Saloniki 15:0, 15:2, 15:4
15.01.1997 3:0 15:1, 15:3, 15:5
08.01.1997 Romanelli Florencja   3:0   RC Villebon 91 15:3, 15:4, 15:4
15.01.1997 3:2 15:9, 15:11, 12:15, 5:15, 15:13
08.01.1997 Schweriner SC   3:0   1. VC Schwerte 16:14, 15:10, 15:6
15.01.1997 3:0 15:9, 16:14, 15:7
08.01.1997 Galatasaray Stambuł   3:0   Boavista Porto 15:6, 15:4, 15:10
15.01.1997 1:3 3:15, 1:15, 16:14, 6:15
09.01.1997 Orbita Zaporoże   3:0   Vasas Budapeszt 15:4, 15:9, 15:7
10.01.1997 3:0 15:8, 15:12, 15:10
08.01.1997 CV Tenerife   0:3   Stella ES Calais 12:15, 12:15, 16:17
15.01.1997 3:2 15:12, 2:15, 10:15, 15:2, 15:11
10.01.1997 ŽOK Rijeka   3:1   Rossy Moskwa 15:12, 15:4, 9:15, 15:8
11.01.1997 3:1 15:6, 15:17, 15:8, 17:16

1/4 finałuEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.02.1997 Vakifbank Ankara   3:1   Alpa Roma 15:12, 12:15, 15:12, 15:3
11.02.1997 0:3 4:15, 9:15, 12:15
05.02.1997 Schweriner SC   3:2   Romanelli Florencja 15:11, 12:15, 12:15, 15:12, 15:13
11.02.1997 0:3 14:16, 13:15, 7:15
05.02.1997 Galatasaray Stambuł   3:0   Orbita Zaporoże 15:7, 15:13, 15:6
12.02.1997 2:3 9:15, 15:6, 15:8, 10:15, 11:15
05.02.1997 Stella ES Calais   3:0   ŽOK Rijeka 15:7, 16:14, 15:5
12.02.1997 1:3 14:16, 16:14, 6:15, 15:17

Turniej finałowyEdytuj

  Rzym

PółfinałEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
28.02.1997 Romanelli Florencja   3:0   Stella ES Calais 15:10, 15:5, 15:3
28.02.1997 Alpa Roma   3:0   Galatasaray Stambuł 15:10, 15:11, 15:2

Mecz o 3. miejsceEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
01.03.1997 Galatasaray Stambuł   3:2   Stella ES Calais 15:17, 15:10, 11:15, 15:4, 15:8

FinałEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
01.03.1997 Alpa Roma   3:2   Romanelli Florencja 15:17, 9:15, 15:10, 15:8, 15:11

Klasyfikacja końcowaEdytuj

BibliografiaEdytuj

Linki zewnętrzneEdytuj