Puchar CEV w piłce siatkowej mężczyzn (1992/1993)

Puchar CEV siatkarzy 1992/1993 - 13. sezon Pucharu CEV rozgrywanego od 1980 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Puchar CEV siatkarzy
CEV Cup
1991/1992 1993/1994
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 3.10.1992-14.02.1993
Sezon 13.
Miejsce finału Francja Montpellier
Zwycięzca Włochy Sisley Treviso
Strona internetowa

System rozgrywekEdytuj

W fazie kwalifikacyjnej i trzech rundach głównych drużyny podzielone zostały na pary. Każda z par rozegrała po dwa spotkania. O awansie decydowały kolejno: liczba wygranych spotkań, liczba wygranych setów, liczba zdobytych małych punktów. Zwycięzcy III rundy awansowali do turnieju finałowego, w którym rozegrano mecze decydujące o rozstawieniu, a następnie półfinały, mecz o 3. miejsce i finał.

Drużyny uczestnicząceEdytuj

RozgrywkiEdytuj

Faza kwalifikacyjnaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
03.10.1992 CS Esmena Gijón   0:3   VfB Friedrichshafen 5:15, 8:15, 16:17
10.10.1992 VfB Friedrichshafen   3:0   CS Esmena Gijón 15:3, 15:12, 15:5
03.10.1992 Azot Czerkasy   3:0   Zapadnyj Buh Brześć 15:13, 15:2, 15:3
10.10.1992 Zapadnyj Buh Brześć   0:3   Azot Czerkasy 13:15, 4:15, 12:15
03.10.1992 VBC Sursee   3:1   VC Strassen 15:7, 14:16, 15:8, 15:0
10.10.1992 VC Strassen   2:3   VBC Sursee 14:16, 15:10, 11:15, 15:6, 14:16
03.10.1992 Minior Kinteks Sofia   2:3   Explorari Baia Mari 15:9, 17:16, 9:15, 12:15, 7:15
10.10.1992 Explorari Baia Mari   3:0   Minior Kinteks Sofia 15:11, 15:7, 15:4
03.10.1992 Aero Odolena Voda   3:0   OK Nowy Zagrzeb 15:3, 15:3, 15:2
10.10.1992 OK Nowy Zagrzeb   0:3   Aero Odolena Voda 5:15, 7:15, 5:8:15
03.10.1992 Lamaring Wilno   1:3   Raision Loimu 8:15, 1:15, 15:13, 5:15
10.10.1992 Raision Loimu   3:0   Lamaring Wilno 15:4, 15:4, 10:10
03.10.1992 Brøstadbotn IL   0:3   Piet Zoomers/D Apeldoorn 7:15, 4:15, 6:15
10.10.1992 Piet Zoomers/D Apeldoorn   3:0   Brøstadbotn IL 15:11, 15:10, 15:6
03.10.1992 Anorthosis Famagusta   3:2   Académica Espinho 12:15, 15:11, 15:11, 11:15, 18:16
10.10.1992 Académica Espinho   3:0   Anorthosis Famagusta 15:13, 15:6, 15:10
03.10.1992 Emlak Bank Ankara   0:3   Nyíregyházi VSC 9:15, 10:15, 6:15
10.10.1992 Nyíregyházi VSC   3:1   Emlak Bank Ankara 15:4, 10:15, 15:12, 15:6
03.10.1992 SC Kamnik   0:3   SVS Moma Wiedeń 9:15, 5:15, 13:15
10.10.1992 SVS Moma Wiedeń   3:2   SC Kamnik 9:15, 15:9, 15:13, 15:17, 15:8
03.10.1992 CHEV Diekirch   0:3   Tungsram SC Budapeszt 9:15, 10:15, 6:15
10.10.1992 Tungsram SC Budapeszt   3:0   CHEV Diekirch 15:4, 15:1, 15:10
03.10.1992 JSA Bordeaux   3:0   SKT Jørgens VK Kopenhaga 15:9, 15:9, 15:12
10.10.1992 SKT Jørgens VK Kopenhaga   1:3   JSA Bordeaux 15:7, 12:15, 13:15, 10:15
03.10.1992 VC Kuipers Zwolle   3:0   TSV Jona 15:12, 15:7, 16:14
10.10.1992 TSV Jona   1:3   VC Kuipers Zwolle 7:15, 15:10, 15:12, 15:11
03.10.1992 Kommunalnik Grodno   3:0   SC Ryga 15:6, 15:9, 15:10
10.10.1992 SC Ryga   3:2   Kommunalnik Grodno 10:15, 13:15, 15:9, 15:5, 15:8
03.10.1992 Åsheim VBK   0:3   Vammalan Lentopallo 10:15, 2:15, 9:15
10.10.1992 Vammalan Lentopallo   3:0   Åsheim VBK 15:9, 15:6, 15:6
03.10.1992 Galina Schaan   1:3   ATUS Amstetten 15:10, 12:15, 9:15, 11:15
10.10.1992 ATUS Amstetten   3:1   Galina Schaan 12:15, 15:9, 15:13, 15:7
03.10.1992 Pionir Novo Mesto   3:0   Stavbár Żylina 15:10, 15:13, 15:2
10.10.1992 Stavbár Żylina   3:1   Pionir Novo Mesto 15:4, 12:15, 15:4, 17:15
03.10.1992 Maccabi Tel Awiw   3:0   Hercules Saloniki 16:14, 15:4, 15:11
10.10.1992 Hercules Saloniki   1:3   Maccabi Tel Awiw 11:15, 15:13, 11:15, 14:16
03.10.1992 OK Primore Rijeka   3:1   Andi Pazardżik 15:3, 15:11, 15:17, 15:8
10.10.1992 Andi Pazardżik   1:3   OK Primore Rijeka 15:11, 6:15, 11:15, 6:15
03.10.1992 CFR Krajowa   3:0   Dynamo Ługańsk 15:3, 15:9, 15:7
10.10.1992 Dynamo Ługańsk   3:0   CFR Krajowa 15:6, 15:2, 15:2
03.10.1992 Unicaja Almería   3:0   Castêlo da Maia GC 15:8, 15:2, 15:13
10.10.1992 Castêlo da Maia GC   1:3   Unicaja Almería 3:15, 4:15, 15:12, 16:17

Faza głównaEdytuj

I rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.11.1992 VfB Friedrichshafen   3:0   Azot Czerkasy 15:8, 15:8, 15:5
14.11.1992 Azot Czerkasy   0:3   VfB Friedrichshafen 11:15, 13:15, 5:9:15
07.11.1992 VBC Sursee   0:3   Sisley Treviso 2:15, 5:15, 2:15
14.11.1992 Sisley Treviso   3:0   VBC Sursee 15:7, 15:1, 15:9
07.11.1992 Explorari Baia Mari   0:3   Montpellier UC 1:15, 5:15, 7:15
14.11.1992 Montpellier UC   3:0   Explorari Baia Mari 15:12, 17:15, 15:4
07.11.1992 Aero Odolena Voda   2:3   VT Desimpel Torhout 15:6, 11:15, 15:5, 6:15, 9:15
14.11.1992 VT Desimpel Torhout   3:0   Aero Odolena Voda 15:6, 15:7, 15:9
07.11.1992 AZS Częstochowa   3:1   Raision Loimu 6:15, 15:2, 15:12, 15:10
14.11.1992 Raision Loimu   2:3   AZS Częstochowa 12:15, 15:10, 5:9:15, 15:12, 10:15
07.11.1992 Piet Zoomers/D Apeldoorn   3:1   Panathinaikos Ateny 16:14, 15:12, 11:15, 15:3
14.11.1992 Panathinaikos Ateny   3:1   Piet Zoomers/D Apeldoorn 15:9, 13:15, 15:9, 15:13
07.11.1992 Académica Espinho   2:3   CSKA Moskwa 15:17, 15:13, 4:15, 15:8, 11:15
14.11.1992 CSKA Moskwa   3:0   Académica Espinho 15:13, 15:10, 15:12
07.11.1992 Nyíregyházi VSC   3:2   SVS Moma Wiedeń 7:15, 15:11, 17:16, 12:15, 15:9
14.11.1992 SVS Moma Wiedeń   3:0   Nyíregyházi VSC 15:6, 15:8, 15:5
07.11.1992 Tungsram SC Budapeszt   0:3   Knack Roeselare 14:16, 1:15, 11:15
14.11.1992 Knack Roeselare   3:0   Tungsram SC Budapeszt 15:8, 15:2, 15:6
07.11.1992 JSA Bordeaux   3:1   VC Kuipers Zwolle 15:8, 15:17, 15:12, 15:11
14.11.1992 VC Kuipers Zwolle   3:1   JSA Bordeaux 10:15, 15:11, 15:9, 15:5
07.11.1992 Kommunalnik Grodno   0:3   Vammalan Lentopallo 4:15, 4:15, 11:15
14.11.1992 Vammalan Lentopallo   3:2   Kommunalnik Grodno 9:15, 15:3, 15:7, 14:16, 15:11
07.11.1992 Dinamo Moskwa   3:0   ATUS Amstetten 15:3, 15:6, 15:11
14.11.1992 ATUS Amstetten   0:3   Dinamo Moskwa 7:15, 6:15, 5:4:15
07.11.1992 Bayer Wuppertal   3:0   Pionir Novo Mesto 15:4, 15:7, 15:6
14.11.1992 Pionir Novo Mesto   0:3   Bayer Wuppertal 11:15, 11:15, 12:15
07.11.1992 Maccabi Tel Awiw   3:0   OK Primore Rijeka 15:4, 15:12, 15:2
14.11.1992 OK Primore Rijeka   1:3   Maccabi Tel Awiw 8:15, 15:11, 10:15, 1:15
07.11.1992 Petrarca Padwa   3:0   Dynamo Ługańsk 15:2, 15:2, 15:2
14.11.1992 Dynamo Ługańsk   1:3   Petrarca Padwa 11:15, 16:14, 7:15, 12:15
07.11.1992 Unicaja Almería   3:0   Eczacıbaşı Stambuł 15:9, 15:11, 15:9
14.11.1992 Eczacıbaşı Stambuł   3:0   Unicaja Almería 15:12, 15:11, 15:8

II rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.12.1992 VfB Friedrichshafen   2:3   Sisley Treviso 16:14, 14:16, 15:7, 6:15, 12:15
12.12.1992 Sisley Treviso   3:0   VfB Friedrichshafen 15:9, 15:5, 15:10
05.12.1992 Montpellier UC   3:0   VT Desimpel Torhout 15:9, 15:11, 15:9
12.12.1992 VT Desimpel Torhout   3:0   Montpellier UC 15:6, 15:8, 15:9
05.12.1992 AZS Częstochowa   3:0   Piet Zoomers/D Apeldoorn 15:5, 15:5, 15:11
12.12.1992 Piet Zoomers/D Apeldoorn   3:2   AZS Częstochowa 10:15, 15:6, 15:11, 13:15, 15:11
11.12.1992 CSKA Moskwa   3:1   SVS Moma Wiedeń 4:15, 15:7, 15:4, 15:6
13.12.1992 SVS Moma Wiedeń   0:3   CSKA Moskwa 5:15, 11:15, 4:15
06.12.1992 Knack Roeselare   3:0   VC Kuipers Zwolle 15:5, 15:5, 15:11
12.12.1992 VC Kuipers Zwolle   3:2   Knack Roeselare 10:15, 15:7, 12:15, 15:13, 15:11
12.12.1992 Vammalan Lentopallo   0:3   Dinamo Moskwa 11:15, 9:15, 11:15
13.12.1992 Dinamo Moskwa   1:3   Vammalan Lentopallo 15:2, 14:16, 4:15, 10:15
06.12.1992 Bayer Wuppertal   3:0   Maccabi Tel Awiw 15:5, 15:10, 16:14
13.12.1992 Maccabi Tel Awiw   0:3   Bayer Wuppertal 5:15, 16:17, 11:15
05.12.1992 Petrarca Padwa   3:0   Unicaja Almería 15:9, 15:5, 15:9
12.12.1992 Unicaja Almería   3:1   Petrarca Padwa 15:17, 15:10, 17:15, 15:8

III rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.01.1993 Dinamo Moskwa   3:0   AZS Częstochowa 15:8, 15:13, 15:8
20.01.1993 AZS Częstochowa   3:1   Dinamo Moskwa 15:11, 15:13, 9:15, 15:9
13.01.1993 Knack Roeselare   0:3   Sisley Treviso 10:15, 10:15, 7:15
20.01.1993 Sisley Treviso   3:2   Knack Roeselare 15:10, 15:11, 9:15, 12:15, 20:18
13.01.1993 Petrarca Padwa   3:0   CSKA Moskwa 15:12, 15:8, 15:2
20.01.1993 CSKA Moskwa   0:3   Petrarca Padwa 14:16, 2:15, 11:15
13.01.1993 VT Desimpel Torhout   3:0   Bayer Wuppertal 15:8, 15:13, 15:12
20.01.1993 Bayer Wuppertal   3:0   VT Desimpel Torhout 15:7, 15:5, 16:14

Turniej finałowyEdytuj

Mecze o rozstawienieEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.02.1993 Dinamo Moskwa   0:3   Bayer Wuppertal 14:16, 6:15, 4:15
Sisley Treviso   3:1   Petrarca Padwa 15:7, 7:15, 15:10, 15:8

PółfinałyEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.02.1993 Sisley Treviso   3:0   Dinamo Moskwa 15:4, 15:5, 15:12
Bayer Wuppertal   1:3   Petrarca Padwa 16:17, 15:7, 12:15, 5:15

Mecz o 3. miejsceEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.02.1993 Dinamo Moskwa   3:0   Bayer Wuppertal 15:6, 15:13, 15:9

FinałEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.02.1993 Sisley Treviso   3:0   Petrarca Padwa 15:1, 15:13, 15:2

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Miejsce Drużyna
    Sisley Treviso
    Petrarca Padwa
    Dinamo Moskwa
4.   Bayer Wuppertal


BibliografiaEdytuj