Puchar Davisa 2016 – 105. edycja turnieju rozgrywanego między reprezentacjami narodowymi w męskim tenisie ziemnym w ramach Pucharu Davisa.

Grupa ŚwiatowaEdytuj

Uczestniczące reprezentacje
  Argentyna   Australia   Belgia   Chorwacja
  Czechy   Francja   Kanada   Japonia
  Kazachstan   Niemcy   Polska   Serbia
  Stany Zjednoczone   Szwajcaria   Wielka Brytania   Włochy

RozstawieniEdytuj

NumerTenisiściOsiągnięcie
01  Wielka Brytania półfinał
02  Belgia 1. runda
03  Czechy ćwierćfinał
04  Szwajcaria 1. runda
05  Francja półfinał
06  Argentyna zwycięstwo
07  Serbia ćwierćfinał
08  Australia 1. runda

DrabinkaEdytuj

  Pierwsza runda
4–6 marca
Ćwierćfinały
15–17 lipca
Półfinały
16–18 września
Finał
25–27 listopada
                                     
Birmingham, Wielka Brytania (twarda, hala)
1    Wielka Brytania 3  
Belgrad, Serbia (ceglana)
   Japonia 1  
  1    Wielka Brytania 3  
Belgrad, Serbia (twarda, hala)
  7    Serbia 2  
7    Serbia 3
Glasgow, Wielka Brytania (twarda, hala)
   Kazachstan 2  
  1    Wielka Brytania 2  
Pesaro, Włochy (ceglana, hala)
  6    Argentyna 3  
4    Szwajcaria 0  
Pesaro, Włochy (ceglana)
   Włochy 5  
     Włochy 1
Gdańsk, Polska (twarda, hala)
  6    Argentyna 3  
6    Argentyna 3
Zagrzeb, Chorwacja (twarda, hala)
   Polska 2  
  6    Argentyna 3
Baie-Mahault, Francja (ceglana)
     Chorwacja 2
   Kanada 0  
Trzyniec, Czechy (twarda, hala)
5    Francja 5  
  5    Francja 3
Hanower, Niemcy (twarda, hala)
  3    Czechy 1  
   Niemcy 2
Zadar, Chorwacja (twarda, hala)
3    Czechy 3  
  5    Francja 2
Kooyong, Australia (trawiasta)
     Chorwacja 3  
   Stany Zjednoczone 3  
Beaverton, Stany Zjednoczone (twarda)
8    Australia 1  
     Stany Zjednoczone 2
Liège, Belgia (ceglana, hala)
     Chorwacja 3  
   Chorwacja 3
2    Belgia 2  

Baraże o Grupę ŚwiatowąEdytuj

Data: 16–18 września 2016.

Osiem przegranych zespołów z pierwszej rundy pojedynków Grupy Światowej oraz osiem zwycięskich zespołów pierwszych grup strefowych wzięło udział w barażach o Grupę Światową Pucharu Davisa 2017.

Rozstawione zespoły
  1.   Australia
  2.   Belgia
  3.   Hiszpania
  4.   Japonia
  5.   Kanada
  6.   Kazachstan
  7.   Niemcy
  8.   Szwajcaria
Nierozstawione zespoły
Miasto Gospodarz Wynik Gość Miejsce Nawierzchnia
Taszkent   Uzbekistan 2-3   Szwajcaria Olympic Tennis School Ceglana
Ostenda   Belgia 4-0   Brazylia Sleuyter Arena Twarda (hala)
Sydney   Australia 3-0   Słowacja NSW Tennis Centre Trawiasta
Halifax   Kanada 5-0   Chile Scotiabank Centre Twarda (hala)
Moskwa   Rosja 3-1   Kazachstan National Tennis Center Twarda
Nowe Delhi   Indie 0-5   Hiszpania R.K. Khanna Tennis Complex Twarda
Berlin   Niemcy 3-2   Polska Rot-Weiss Tennis Club Ceglana
Osaka   Japonia 5-0   Ukraina Utsubo Tennis Center Twarda

Strefa amerykańskaEdytuj

Grupa IEdytuj

Rozstawione zespoły
  1.   Brazylia (awans do baraży o Grupę Światową)
  2.   Kolumbia
Nierozstawione zespoły
  2. runda baraży
28–30 października
1. runda baraży
16–18 września
1. runda
4–6 marca
2. runda
15–17 lipca
                                     
 
    1    Brazylia  
     bye     Belo Horizonte, Brazylia (twarda, hala)
   bye       1    Brazylia 3
     Barbados   Portoviejo, Ekwador (ceglana)      Ekwador 1
     Barbados 0
  Santo Domingo, Dominikana (ceglana)        Ekwador 5  
     Barbados 2  
     Dominikana 3     Santiago, Chile (ceglana)
       Chile 5  
  Santiago de los Caballeros, Dominikana (ceglana)      Dominikana 0     Iquique, Chile (ceglana)
   Dominikana 1          Chile 3
  2    Kolumbia 4     2    Kolumbia 1
   bye
    2    Kolumbia  

Grupa IIEdytuj

Rozstawione zespoły
  1.   Urugwaj (spadek do Grupy III)
  2.   Wenezuela
  3.   Meksyk
  4.   Salwador
Nierozstawione zespoły
  Baraże
15–17 lipca
1. runda
4–6 marca
2. runda
15–17 lipca
3. runda
16–18 września
                                     
  Lima, Peru (ceglana)
    1    Urugwaj 2  
  Gwatemala, Gwatemala (twarda)      Peru 3     Lima, Peru (ceglana)
1    Urugwaj 1          Peru 4  
   Gwatemala 4   Campeche, Meksyk (twarda)   3    Meksyk 1  
  3    Meksyk 3
       Gwatemala 2     Lima, Peru (ceglana)
       Peru 3
  Santa Tecla, Salwador (twarda)     2    Wenezuela 2
       Portoryko 2  
  Asunción, Paragwaj (ceglana)   4    Salwador 3     Santa Tecla, Salwador (twarda)
   Portoryko 0       4    Salwador 2
   Paragwaj 5   Valencia, Wenezuela (twarda)   2    Wenezuela 3  
     Paragwaj 0
    2    Wenezuela 5  

Grupa IIIEdytuj

  • Miejsce rozgrywek: Club de Tenis La Paz, La Paz, Boliwia[1]
  • Data: 11–16 lipca 2016
  • Nawierzchnia: Ceglana
  • Format: faza grupowa – 9 reprezentacji w dwóch grupach
Drużyny

Strefa azjatycko-australijskaEdytuj

Grupa IEdytuj

Rozstawione zespoły
  1.   Indie (awans do baraży o Grupę Światową)
  2.   Uzbekistan (awans do baraży o Grupę Światową)
Nierozstawione zespoły
  2. runda baraży
28–30 października
1. runda baraży
16–18 września
1. runda
4–6 marca
2. runda
15–17 lipca
                                     
 
    1    Indie  
     bye     Czandigarh, Indie (trawiasta)
   bye       1    Indie 4
     Nowa Zelandia   Seul, Korea Południowa (twarda)      Korea Południowa 1
     Nowa Zelandia 1
  Christchurch, Nowa Zelandia (twarda, hala)        Korea Południowa 3  
     Nowa Zelandia 5  
     Pakistan 0     Kolombo, Sri Lanka (ceglana)
       Pakistan 0  
       Chiny 5     Taszkent, Uzbekistan (ceglana)
   Pakistan          Chiny 2
   bye     2    Uzbekistan 3
   bye
    2    Uzbekistan  

Grupa IIEdytuj

Rozstawione zespoły
  1.   Chińskie Tajpej (awans do Grupy I)
  2.   Tajlandia
  3.   Filipiny
  4.   Indonezja
Nierozstawione zespoły
  Baraże
15–17 lipca
1. runda
4–6 marca
2. runda
15–17 lipca
3. runda
16–18 września
                                     
  Kaohsiung, Tajwan (twarda)
    1    Chińskie Tajpej 4  
  Miszref, Kuwejt (twarda)      Malezja 1     Manila, Filipiny (ceglana, hala)
   Malezja 1       1    Chińskie Tajpej 3  
   Kuwejt 4   Pasig, Filipiny (ceglana, hala)   3    Filipiny 1  
  3    Filipiny 5
       Kuwejt 0     Nonthaburi, Tajlandia (twarda)
    1    Chińskie Tajpej 3
  Surakarta, Indonezja (twarda)     2    Tajlandia 2
       Wietnam 3  
  Surakarta, Indonezja (twarda)   4    Indonezja 2     Nonthaburi, Tajlandia (twarda)
4    Indonezja 5          Wietnam 0
   Sri Lanka 0   Nonthaburi, Tajlandia (twarda)   2    Tajlandia 5  
     Sri Lanka 2
    2    Tajlandia 3  

Grupa IIIEdytuj

  • Miejsce rozgrywek: Enghelab Sports Complex, Teheran, Iran[2]
  • Data: 11–16 lipca 2016
  • Nawierzchnia: Ceglana
  • Format: faza grupowa – 9 reprezentacji w dwóch grupach
Drużyny

Grupa IVEdytuj

  • Miejsce rozgrywek: Al-Hussein Sport City, Amman, Jordania[3]
  • Data: 11–16 lipca 2016
  • Nawierzchnia: Ceglana
  • Format: faza grupowa – 9 reprezentacji w czterech grupach
Drużyny

Strefa europejsko-afrykańskaEdytuj

Grupa IEdytuj

Rozstawione zespoły
  1.   Hiszpania (awans do baraży o Grupę Światową)
  2.   Słowacja (awans do baraży o Grupę Światową)
  3.   Holandia
  4.   Ukraina (awans do baraży o Grupę Światową)
Nierozstawione zespoły
  2. runda baraży
16–18 września/28–30 października
1. runda baraży
16–18 września
1. runda
4–6 marca
2. runda
15–17 lipca
                                     
 
    1    Hiszpania  
     bye     Kluż-Napoka, Rumunia (twarda, hala)
   bye       1    Hiszpania 4
     Słowenia   Arad, Rumunia (twarda, hala)      Rumunia 1
     Rumunia 4
  Viana do Castelo, Portugalia (ceglana)        Słowenia 1  
     Słowenia 0  
     Portugalia 5    
    4    Ukraina  
     bye     Kijów, Ukraina (twarda)
 bye       4    Ukraina 3
     Portugalia   Guimarães, Portugalia (twarda, hala)      Austria 2
     Portugalia 1
       Austria 4  
  Kazań, Rosja (twarda, hala)
       Rosja 5  
  Båstad, Szwecja (ceglana)      Szwecja 0     Moskwa, Rosja (twarda)
     Szwecja 0          Rosja 4
  3    Holandia 5     3    Holandia 1
   bye
  Ramat ha-Szaron, Izrael (twarda)     3    Holandia  
     Szwecja 1  
     Izrael 3     Budapeszt, Węgry (ceglana, hala)
       Węgry 3  
       Izrael 2     Budapeszt, Węgry (ceglana)
   Izrael          Węgry 0
   bye     2    Słowacja 3
   bye
    2    Słowacja  

Grupa IIEdytuj

Rozstawione zespoły
  1.   Litwa
  2.   Dania
  3.   Białoruś (awans do Grupy I)
  4.   Bułgaria (spadek do Grupy III)
  5.   Bośnia i Hercegowina (awans do Grupy I)
  6.   Łotwa
  7.   Finlandia
  8.   Południowa Afryka
Nierozstawione zespoły
  Baraże
15–17 lipca
1. runda
4–6 marca
2. runda
15–17 lipca
3. runda
16–18 września
                                     
  Szawle, Litwa (twarda, hala)
    1    Litwa 3  
  Capellen, Luksemburg (twarda)      Norwegia 2     Kowno, Litwa (ceglana)
   Norwegia 3       1    Litwa 3  
   Luksemburg 2   Centurion, Południowa Afryka (twarda)   8    Południowa Afryka 2  
  8    Południowa Afryka 5
       Luksemburg 0     Wilno, Litwa (twarda, hala)
    1    Litwa 0
  Ankara, Turcja (twarda, hala)     5    Bośnia i Hercegowina 5
    4    Bułgaria 2  
  Tunis, Tunezja (twarda)      Turcja 3     Bihać, Bośnia i Hercegowina (ceglana)
4    Bułgaria 2          Turcja 1
   Tunezja 3   Zenica, Bośnia i Hercegowina (dywanowa, hala)   5    Bośnia i Hercegowina 3  
  5    Bośnia i Hercegowina 3
       Tunezja 1  
  Dyneburg, Łotwa (twarda, hala)
       Monako 2  
  Roquebrune-Cap-Martin, Monako (ceglana)   6    Łotwa 3     Mińsk, Białoruś (twarda)
   Monako 3       6    Łotwa 1  
   Egipt 1   Kair, Egipt (ceglana)   3    Białoruś 4  
     Egipt 1
    3    Białoruś 3     Mińsk, Białoruś (twarda)
    3    Białoruś 4
  Kittilä, Finlandia (twarda, hala)     2    Dania 1
       Zimbabwe 1  
  Tbilisi, Gruzja (twarda)   7    Finlandia 4     Kongens Lyngby, Dania (dywanowa, hala)
   Zimbabwe 2       7    Finlandia 2
   Gruzja 3   Tbilisi, Gruzja (dywanowa, hala)   2    Dania 3  
     Gruzja 0
    2    Dania 5  

Grupa III EuropaEdytuj

  • Miejsce rozgrywek: Tere Tennis Centre, Tallinn, Estonia[4]
  • Data: 2–5 marca 2016
  • Nawierzchnia: Twarda (hala)
  • Format: faza grupowa – 15 reprezentacji w czterech grupach
Drużyny

Grupa III AfrykaEdytuj

  • Miejsce rozgrywek: Antanarivo University, Antananarywa, Madagaskar[5]
  • Data: 11–16 lipca 2016
  • Nawierzchnia: Ceglana
  • Format: faza grupowa – 10 reprezentacji w dwóch grupach
Drużyny

Zobacz teżEdytuj

PrzypisyEdytuj

  1. Group III 2016 – Americas (ang.). daviscup.com. [dostęp 2016-01-04].
  2. Group III 2016 – Asia/Oceania (ang.). daviscup.com. [dostęp 2016-01-04].
  3. Group IV 2016 – Asia/Oceania (ang.). daviscup.com. [dostęp 2016-01-04].
  4. Group III 2016 – Europe (ang.). daviscup.com. [dostęp 2016-01-04].
  5. Group III 2016 – Africa (ang.). daviscup.com. [dostęp 2016-01-04].

BibliografiaEdytuj