Puchar Europy Zdobywców Pucharów w piłce siatkowej (1991/1992)

Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1991/1992 – 20. sezon Puchar Europy Zdobywców Pucharów rozgrywanego od 1972 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich „starego kontynentu”.

Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1991/1992
CEV Cup Winner's Cup 1991/1992
1990/1991 1992/1993
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 02.11.1991 - 23.02.1992
Sezon 20.
Miejsce finału Niemcy Moers
Zwycięzca Włochy Gabeca Montichiari
Strona internetowa

Drużyny uczestnicząceEdytuj

Państwo Drużyna
  Austria Donaukraft Wiedeń
  Belgia VT Desimpel Torhout
  Bułgaria CSKA Sofia
  Czechosłowacja VSC Zlín
  Finlandia Tarmo Varkauden
  Francja AS Fréjus
  Grecja Panathinaikos Ateny
  Hiszpania Cisneros Santa Cruz
CV Andorra
  Holandia Rentokil ZVH
  Izrael Hapoel Bat Jam
  Jugosławia Vojvodina Nowy Sad
  Luksemburg VC Strassen
  Norwegia Brøstadbotn IL
  Polska AZS Częstochowa
  Portugalia Sporting Lisbona
  Niemcy Post TSC Berlin
Moerser SC
  Rumunia Universitatea Krajowa
  Szwecja Hylte VBK Torop
  Turcja Ziraat Bankası Ankara
  Węgry VSC Nyiregyhazi
  Włochy Gabeca Montichiari
Mediolanum Milan

Runda wstępnaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.11 Sporting CP   3:0   Rentokil ZVH 15:9, 15:9, 15:8
09.11 Rentokil ZVH   3:0   Sporting CP 15:7, 15:12, 15:11
02.11 Cisneros Santa Cruz   1:3   VT Desimpel Torhout 15:10, 12:15, 8:15, 7:15
09.11 VT Desimpel Torhout   3:1   Cisneros Santa Cruz 11:15, 15:6, 15:4, 15:7
02.11 Post TSC Berlin   0:3   Vojvodina Nowy Sad 11:15, 6:15, 11:15
09.11 Vojvodina Nowy Sad   3:1   Post TSC Berlin 15:8, 15:8, 14:16, 15:1
02.11 VSC Zlín   2:3   Hylte VBK Torop 9:15, 15:6, 12:15, 15:8, 16:17
09.11 Hylte VBK Torop   2:3   VSC Zlín 15:13, 5:15, 13:15, 15:7, 12:15
02.11 Donaukraft Wiedeń   3:0   Hapoel Bat Jam 15:7, 15:3, 15:7
09.11 Hapoel Bat Jam   0:3   Donaukraft Wiedeń 5:15, 11:15, 4:15
02.11 Tarmo Varkauden   3:0   Brøstadbotn IL 15:11, 15:3, 15:12
09.11 Brøstadbotn IL   3:2   Tarmo Varkauden 9:15, 9:15, 15:9, 15:6, 15:11
02.11 CV Andorra   3:0   VC Strassen 15:3, 15:6, 15:1
09.11 VC Strassen   0:3   CV Andorra 6:15, 6:15, 6:15
02.11 Universitatea Krajowa   1:3   VSC Nyiregyhazi 13:15, 15:6, 8:15, 12:15
09.11 VSC Nyiregyhazi   3:0   Universitatea Krajowa 15:5, 15:9, 15:13

1/8 finałuEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.12 Sporting CP   0:3   Mediolanum Milan 9:15, 12:15, 11:15
14.12 Mediolanum Milan   3:0   Sporting CP 15:4, 15:8, 15:11
07.12 VT Desimpel Torhout   3:1   Vojvodina Nowy Sad 9:15, 15:9, 15:5, 15:7
14.12 Vojvodina Nowy Sad   3:1   VT Desimpel Torhout 15:9, 15:8, 13:15, 15:10
07.12 VSC Zlín   0:3   AS Fréjus 5:15, 10:15, 11:15
14.12 AS Fréjus   3:0   VSC Zlín 15:5, 15:4, 15:7
07.12 AZS Częstochowa   0:3   Ziraat Bankası Ankara 8:15, 15:17, 10:15
14.12 Ziraat Bankası Ankara   1:3   AZS Częstochowa 15:13, 13:15, 9:15, 14:16
07.12 Gabeca Montichiari   3:0   Donaukraft Wiedeń 15:6, 15:11, 15:3
14.12 Donaukraft Wiedeń   1:3   Gabeca Montichiari 12:15, 10:15, 17:16, 14:16
07.12 Tarmo Varkauden   0:3   Moerser SC 9:15, 10:15, 13:15
14.12 Moerser SC   3:1   Tarmo Varkauden 15:4, 15:10, 13:15, 15:12
07.12 Panathinaikos Ateny   3:0   CSKA Sofia 15:13, 15:8, 15:8
14.12 CSKA Sofia   3:0   Panathinaikos Ateny 15:13, 15:12, 15:11
07.12 CV Andorra   3:0   VSC Nyiregyhazi 15:12, 15:13, 15:2
14.12 VSC Nyiregyhazi   3:1   CV Andorra 11:15, 15:3, 15:4, 15:11

Faza grupowaEdytuj

Grupa AEdytuj

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.01 Ziraat Bankasi Ankara   3:1   AS Frejus 15:9, 6:15, 15:13, 15:12
08.01 VT Desimpel Torhout   0:3   Mediolanum Milano 4:15, 12:15, 10:15
15.01 AS Frejus   2:3   VT Desimpel Torhout 11:15, 15:10, 15:8, 4:15, 11:15
15.01 Mediolanum Milano   3:0   Ziraat Bankasi Ankara 15:6, 15:3, 15:9
22.01 VT Desimpel Torhout   3:0   Ziraat Bankasi Ankara 16:14, 15:8, 15:10
22.01 AS Frejus   2:3   Mediolanum Milano 15:12, 15:9, 13:15, 9:15, 16:17
29.01 AS Frejus   3:1   Ziraat Bankasi Ankara 16:14, 15:8, 12:15, 15:13
29.01 Mediolanum Milano   3:0   VT Desimpel Torhout 15:5, 15:3, 15:5
05.02 VT Desimpel Torhout   3:1   AS Frejus 15:6, 7:15, 15:6, 15:13
05.02 Ziraat Bankasi Ankara   0:3   Mediolanum Milano 10:15, 10:15, 6:15
12.02 Ziraat Bankasi Ankara   3:2   VT Desimpel Torhout 6:15, 14:16, 15:5, 15:12, 15:13
12.02 Mediolanum Milano   1:3   AS Frejus 15:17, 17:15, 13:15, 12:15

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   Mediolanum Milano 11 6 5 1 16 5 11
2   VT Desimpel Torhout 9 6 3 3 11 12 −1
3   AS Frejus 8 6 2 4 12 14 −2
4   Ziraat Bankasi Ankara 8 6 2 4 7 15 −8

Grupa BEdytuj

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.01 Gabeca Montichiari   3:1   Panathinaikos Ateny 15:5, 15:4, 12:15, 15:9
08.01 CV Andorra   1:3   Moerser SC 15:8, 3:15, 4:15, 11:15
15.01 CV Andorra   0:3   Gabeca Montichiari 1:15, 12:15, 13:15
15.01 Moerser SC   3:1   Panathinaikos Ateny 15:11, 9:15, 15:5, 15:3
22.01 Gabeca Montichiari   3:2   Moerser SC 10:15, 15:13, 14:16, 15:3, 17:15
22.01 Panathinaikos Ateny   3:0   CV Andorra 15:8, 15:3, 15:8
29.01 Moerser SC   3:2   Gabeca Montichiari 15:7, 11:15, 15:9, 5:15, 16:14
29.01 CV Andorra   1:3   Panathinaikos Ateny 10:15, 11:15, 15:8, 11:15
05.02 Panathinaikos Ateny   0:3   Gabeca Montichiari 7:15, 10:15, 7:15
05.02 Moerser SC   3:0   CV Andorra 15:1, 15:3, 15:4
12.02 Gabeca Montichiari   3:1   CV Andorra 10:15, 15:4, 15:7, 15:5
12.02 Panathinaikos Ateny   2:3   Moerser SC 15:11, 15:17, 9:15, 16:14, 9:15

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1   Gabeca Montichiari 11 6 5 1 17 7 10
2   Moerser SC 11 6 5 1 17 9 8
3   Panathinaikos Ateny 8 6 2 4 10 13 −3
4   CV Andorra 7 7 0 7 3 18 −15

Turniej finałowyEdytuj

  Moers

PółfinałEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
22.02 Mediolanum Milano   3:1   Moerser SC 9:15, 15:3, 15:12, 15:6
22.02 Gabeca Montichiari   3:1   VT Desimpel Torhout 13:15, 15:4, 15:9, 15:6

Mecz o 3. miejsceEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
23.02 Moerser SC   3:0   VT Desimpel Torhout 15:5, 15:10, 15:6

FinałEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
23.02 Gabeca Montichiari   3:2   Mediolanum Milano 11:15, 15:7, 15:5, 3:15, 17:16

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Miejsce Drużyna
    Gabeca Montichiari
    Mediolanum Milan
    Moerser SC
4.   VT Desimpel Torhout

BibliografiaEdytuj