Puchar Europy w biathlonie 2005/2006

Puchar Europy w biathlonie 2005/2006 był osiemnastą edycją tego cyklu zawodów. Puchar Europy rozpoczął się od zawodów w austriackim Obertilliach 2 grudnia 2005, zaś zakończył 18 marca 2006 w szwajcarskiej miejscowości Gurnigel. Zwycięzcami klasyfikacji generalnej zostali Rosjanie Dmitrij Jaroszenko i Olga Anisimowa.

Puchar Europy w biathlonie 2005/2006
2004/2005 2006/2007
Data 02.12.2005 - 18.03.2006
Miejsce rozpoczęcia Austria Obertilliach
Miejsce zakończenia Szwajcaria Gurnigel
Zwycięzcy
Generalna Rosja Olga Anisimowa

Rosja Dmitrij Jaroszenko
Sprint Niemcy Romy Beer

Rosja Dmitrij Jaroszenko
Bieg indywidualny Niemcy Romy Beer

Francja Lois Habert
Bieg na dochodzenie Rosja Olga Anisimowa

Rosja Dmitrij Jaroszenko

MężczyźniEdytuj

WynikiEdytuj

1. Puchar Europy w   Obertilliach, 2.12.2005 - 4.12.2005
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
3 grudnia 2005 Bieg indywidualny (20 km)   Ołeksij Korabejnikow   Arnstein Mykland   Jon Kristian Svaland
4 grudnia 2005 Sprint (10 km)   Dmitrij Jaroszenko   John Ola Ulset   Emil Hegle Svendsen
2. Puchar Europy w   Obertilliach, 9.12.2005 - 11.12.2005
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
10 grudnia 2005 Sprint (10 km)   Dmitrij Jaroszenko   Arnstein Mykland   Michaił Koczkin
11 grudnia 2005 Bieg pościgowy (12,5 km)   Arnstein Mykland   Aleksiej Czurin   Dmitrij Jaroszenko
3. Puchar Europy w   Windischgarsten - Rosenau , 15.12.2005 - 17.12.2005
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
16 grudnia 2005 Sprint (10 km)   Jörn Wollschläger   Andriej Makowiejew   Jože Poklukar
17 grudnia 2005 Bieg pościgowy (12,5 km)   Dmitrij Jaroszenko   Jörn Wollschläger   Andriej Makowiejew
4. Puchar Europy w   Altenberg, 13.01.2006 - 15.01.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
14 stycznia 2005 Sprint (10 km)   Dmitrij Jaroszenko   Hans Martin Gjedrem   Frédéric Jean
15 stycznia 2005 Bieg pościgowy (12,5 km)   Steve Renner   Hans Martin Gjedrem   Frédéric Jean
5. Puchar Europy w   Ridnaun-Val Ridanna, 18.01.2006 - 21.01.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
19 stycznia 2006 Bieg indywidualny (20 km)   Carsten Pump   Yann Debayle   Aleksiej Sołowiew
20 stycznia 2006 Sprint (10 km)   Siergiej Baszkirow   Christoph Knie   Sergio Bonaldi
21 stycznia 2006 Sztafeta (4 × 7,5 km)   Niemcy
Steve Renner
Sven Kretzschmar
Carsten Pump
Christoph Knie
  Rosja
Aleksiej Kobielew
Aleksiej Sołowiew
Andriej Prokunin
Dmitrij Jaroszenko
  Norwegia
Anstein Mykland
Hans Martin Gjedrem
Jon Kristian Svaland
Tor Halvor Bjoernstad
6. Puchar Europy w   Martell-Val Martello, 10.03.2006 - 12.03.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
11 lutego 2007 Sprint (10 km)   Paolo Longo   Sergio Bonaldi   Christian Höfer
12 lutego 2007 Bieg pościgowy (12,5 km)   Tanguy Roche   Christian Höfer   Mattia Cola
7. Puchar Europy w   Gurnigel, 15.03.2006 - 18.03.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
16 marca 2006 Sprint (10 km)   Roland Zwahlen   Frédéric Jean   Hans Peter Foidl
17 marca 2006 Bieg pościgowy (12,5 km)   Frédéric Jean   Alexandre Aubert   Roland Zwahlen
17 marca 2006 Start masowy (12,5 km)   Frédéric Jean   Lionel Grebot   Sergio Bonaldi

KlasyfikacjeEdytuj

Klasyfikacja generalna[1]
Miejsce Imię Punkty
1   Dmitrij Jaroszenko 410
2   Lois Habert 279
3.   Sergio Bonaldi 258
4.   Hans Peter Foidl 254
5   Arnstein Mykland 240
6   Hans Martin Gjedrem 238
7   Frédéric Jean 234
8   Jon Kristian Svaland 224
9   Vincent Porret 221
10   Aleksiej Sołowiew 190
Miejsce Imię Punkty
11   Tanguy Roche 187
12   Yann Debayle 178
13   Jaroslav Soukup 174
14   Carsten Pump 173
15   Jörn Wollschläger 169
15   Christoph Knie 169
17   Siergiej Konowałow 167
18   Steve Renner 158
19   Andriej Prokunin 157
20   Artiom Uszakow 154

Klasyfikacja biegu indywidualnego[2]

Klasyfikacja sprintu[3]

Klasyfikacja biegu na dochodzenie[4]

Miejsce Imię Punkty
1   Lois Habert 83
2   Carsten Pump 80
2.   Jon Kristian Svaland 80
4.   Arnstein Mykland 74
5   Alexander Os 66
6   Yann Debayle 57
7   Ołeksij Korabejnikow 50
7   Artiom Uszakow 50
9   Aleksiej Sołowiew 49
10   Fabian Mund 45
Miejsce Imię Punkty
1   Dmitrij Jaroszenko 235
2   Sergio Bonaldi 164
3.   Hans Peter Foidl 138
4.   Hans Martin Gjedrem 125
5   Vincent Porret 122
6   Aleksiej Sołowiew 107
7   Lois Habert 100
8   Jaroslav Soukup 98
8   Arnstein Mykland 98
10   Christoph Kine 96
Miejsce Imię Punkty
1   Dmitrij Jaroszenko 133
2   Frédéric Jean 121
3.   Tanguy Roche 100
4.   Hans Peter Foidl 96
5   Sergio Bonaldi 94
6   Hans Martin Gjedrem 93
7   Steve Renner 95
8   Jörn Wollschläger 90
9   Alexandre Aubert 88
10   Vincent Porret 85

KobietyEdytuj

WynikiEdytuj

1. Puchar Europy w   Obertilliach, 2.12.2005 - 4.12.2005
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
3 grudnia 2005 Bieg indywidualny (15 km)   Romy Beer   Sabrina Buchholz   Julie Bonnevie-Svendsen
4 grudnia 2005 Sprint (7,5 km)   Rachel Steer   Magdalena Neuner   Anna Bułygina
2. Puchar Europy w   Obertilliach, 9.12.2005 - 11.12.2005
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
10 grudnia 2005 Sprint (7,5 km)   Anastasija Kuźmina   Julia Makarowa   Julie Carraz-Collin
11 grudnia 2005 Bieg pościgowy (10 km)   Julia Makarowa   Anna Sorokina   Ute Niziak
3. Puchar Europy w   Windischgarsten-Rosenau , 15.12.2006 - 17.12.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
16 grudnia 2005 Sprint (7,5 km)   Magdalena Neuner   Julia Makarowa   Olga Anisimowa
17 grudnia 2005 Bieg pościgowy (10 km)   Magdalena Neuner   Julia Makarowa   Anastasija Kuźmina
4. Puchar Europy w   Altenberg, 13.01.2006 - 15.01.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
14 stycznia 2006 Sprint (7,5 km)   Anna Bułygina   Ann Kristin Flatland   Romy Beer
15 stycznia 2006 Bieg pościgowy (10 km)   Jenny Adler   Anna Bułygina   Julie Carraz-Collin
5. Puchar Europy w   Ridnaun-Val Ridanna, 18.01.2006 - 21.011.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
19 stycznia 2006 Bieg indywidualny (15 km)   Julia Makarowa   Katja Beer   Anna Bułygina
20 stycznia 2006 Sprint (7,5 km)   Anna Bułygina   Jenny Adler   Katja Beer
21 stycznia 2006 Sztafeta (4 × 6 km)   Rosja
Anna Bułygina
Olga Anisimowa
Anna Sorokina
Julia Makarowa
  Niemcy
Jenny Adler
Romy Beer
Ute Niziak
Katja Beer
  Białoruś
Tacciana Szyntar
Ludmiła Kalinczyk
Ksienija Zikunkowa
Ludmiła Anańka
6. Puchar Europy w   Martell-Val Martello, 10.03.2006 - 12.03.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
11 marca 2006 Sprint (7,5 km)   Magdalena Neuner   Sabrina Buchholz   Katja Haller
12 marca 2006 Bieg pościgowy (10 km)   Sabrina Buchholz   Anne Preußler   Katja Haller
7. Puchar Europy w   Gurnigel, 15.03.2006 - 18.03.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
16 marca 2006 Sprint (7,5 km)   Nicole Pfluger   Selina Gasparin   Agnieszka Cyl
17 marca 2006 Bieg pościgowy (10 km)   Nicole Pfluger   Agnieszka Cyl   Selina Gasparin
18 marca 2006 Start masowy (10 km)   Nicole Pfluger   Selina Gasparin   Agnieszka Cyl

KlasyfikacjeEdytuj

Klasyfikacja generalna[5]
Miejsce Imię Punkty
1   Olga Anisimowa 379
2   Romy Beer 370
3.   Anna Bułygina 346
4.   Julia Makarowa 321
5   Nicole Pfluger 311
6   Magdalena Neuner 297
7   Anne-Laure Mignerey 284
8   Jenny Adler 274
9   Ute Niziak 272
10   Sabrina Buchholz 234
Miejsce Imię Punkty
11   Anna Sorokina 231
12   Julie Carraz-Collin 221
13   Anastasija Kuźmina 205
14   Agnieszka Cyl 194
15   Katja Beer 182
16   Uljana Dienisowa 157
17   Selina Gasparin 154
18   Jori Mørkve 151
19   Irina Malgina 147
20   Borghild Ouren 138

Klasyfikacja biegu indywidualnego[6]

Klasyfikacja sprintu[7]

Klasyfikacja biegu na dochodzenie[8]

Miejsce Imię Punkty
1   Romy Beer 82
2   Julia Makarowa 72
3.   Katja Beer 70
4.   Anna Bułygina 69
5   Jenny Adler 62
6   Borghild Ouren 60
7   Jori Mørkve 53
8   Pawlina Filipowa 50
8   Olga Anisimowa 50
10   Irina Malgina 49
Miejsce Imię Punkty
1   Romy Beer 194
2   Olga Anisimowa 183
3.   Anne-Laure Mignerey 174
4.   Nicole Pfluger 163
5   Magdalena Neuner 162
6   Anna Bułygina 158
7   Julie Carraz-Collin 125
8   Julia Makarowa 123
9   Ute Niziak 121
10   Jenny Adler 110
Miejsce Imię Punkty
1   Olga Anisimowa 134
2   Julia Makarowa 126
3.   Anna Bułygina 118
4.   Nicole Pfluger 111
5   Anna Sorokina 109
6   Ute Niziak 106
7   Anne-Laure Mignerey 100
8   Magdalena Neuner 98
9   Agnieszka Cyl 96
10   Sabrina Buchholz 80

PrzypisyEdytuj

  1. Men' Open European Cup Total Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 17 marca 2012].
  2. Men's Open European Cup Sprint Individual (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 17 marca 2012].
  3. Men's Open European Cup Sprint Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 17 marca 2012].
  4. Men's Open European Cup Pursuit Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 17 marca 2012].
  5. Women's Open European Cup Total Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 15 czerwca 2010].
  6. Women's Open European Cup Individual Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 15 czerwca 2010].
  7. Women's Open European Cup Sprint Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 15 czerwca 2010].
  8. Women's Open European Cup Pursuit Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 15 czerwca 2010].

BibliografiaEdytuj