Puchar Francji w piłce nożnej (2000/2001)

Puchar Francji w piłce nożnej mężczyzn 2000/2001 – 84. edycja rozgrywek, mających na celu wyłonienie zdobywcy piłkarskiego Pucharu Francji, zorganizowana przez Francuski Związek Piłki Nożnej (FFF) w sezonie 2000/01. Przystąpiło do niej 6375 drużyn klubowych.

1/32 finałuEdytuj

Gospodarze Wynik Goście
Stade Rennais (D1) 2 - 1 En Avant de Guingamp (D1)
AJ Auxerre (D1) 1 - 0 Lille OSC (D1)
Racing Club de Lens (D1) 2 - 2 Troyes AC (D1) 1-3 kar.
Olympique Lyonnais (D1) 3 - 2 SM Caen (D2)
LB Châteauroux (D2) 0 - 0 Toulouse FC (D1) 10-9 kar.
AS Nancy (D2) 1 - 2 RC Strasbourg (D1)
Gazélec Ajaccio (Nat.) 2 - 3 AS Saint-Etienne (D1) dogr.
ASOA Valence (Nat.) 1 - 0 AS Monaco (D1)
Thouars Foot 79 (Nat.) 0 - 2 Paris SG (D1) dogr.
Pacy Vallée-d'Eure Football (Nat.) 0 - 9 FC Nantes (D1)
Calais RUFC (CFA) 1 - 3 CS Sedan (D1)
FC Dieppe (CFA) 1 - 2 FC Metz (D1)
ES Thaon (DH) 0 - 4 Olympique de Marseille (D1)
Annonay (Ligue) 0 - 3 SC Bastia (D1)
Stade issoirien (Ligue) 0 - 5 Girondins de Bordeaux (D1)
Stade Lavallois (D2) 0 - 1 SCO Angers (D2)
Le Mans Union Club 72 (D2) 1 - 0 AC Ajaccio (D2)
Clermont Foot (Nat.) 2 - 2 FC Sochaux (D2) 5-4 kar.
FC Sète (CFA) 2 - 1 AS Cannes (D2)
Marcq-en-Bareuil (Ligue) 0 - 2 ES Wasquehal (D2)
FC Libourne-Saint-Seurin (CFA) 2 - 2 Grenoble Foot 38 (Nat.) 3-4 kar.
Football Club Chalonnais (CFA2) 1 - 1 Stade de Reims (Nat.) 1-4 kar.
SO Cholet (CFA2) 0 - 0 La Roche Vendée Football (Nat.) 5-6 kar.
Lambres-les-Douai (Ligue) 0 - 2 Amiens SC (Nat.)
US Saint-Omer (CFA2) 1 - 0 AS Cherbourg (CFA)
US Concarneau (CFA2) 1 - 2 Vendée Fontenay Foot (CFA)
CSO Amnéville (DH) 0 - 4 US Boulogne (CFA)
FC Bayeux (DH) 0 - 2 Vannes OC (CFA)
Vandoeuvre (Ligue) 1 - 2 Levallois SC (CFA)
Gallia Club Lunel (CFA2) 0 - 2 FA Carcassonne Villalbe (CFA2)
FC Montceau Bourgogne (DH) 0 - 1 US Saint-Georges-les-Ancizes (CFA2)
Montmorillon (Ligue) 1 - 2 FC Sens (DH)

1/16 finałuEdytuj

Gospodarze Wynik Goście
Olympique Lyonnais (D1) 1 - 1 AS Saint-Etienne (D1) 4-3 kar.
Bordeaux (D1) 0 - 1 FC Nantes (D1)
SC Bastia (D1) 4 - 1 FC Metz (D1)
Paris SG (D1) 0 - 4 AJ Auxerre (D1)
LB Châteauroux (D2) 1 - 0 Olympique de Marseille (D1)
Clermont Foot (Nat.) 0 - 1 RC Strasbourg (D1)
Amiens SC (Nat.) 3 - 1 Stade Rennais (D1)
Vendée Fontenay Foot (CFA) 1 - 0 CS Sedan (D1)
FC Sens (DH) 1 - 3 Troyes AC (D1)
La Roche Vendée Football (Nat.) 1 - 3 Le Mans Union Club 72 (D2) dogr.
SCO Angers (D2) 0 - 0 Stade de Reims (Nat.) 8-9 kar.
Levallois SC (CFA) 0 - 1 ES Wasquehal (D2)
ASOA Valence (Nat.) 3 - 2 US Boulogne (CFA) dogr.
FA Carcassonne Villalbe (CFA2) 2 - 1 FC Sète (CFA)
US Saint-Omer (CFA2) 0 - 2 Grenoble Foot 38 (Nat.) dogr.
Vannes OC (CFA) 1 - 0 US Saint-Georges-les-Ancizes (CFA2)

1/8 finałuEdytuj

Gospodarze Wynik Goście
ASOA Valence (Nat.) 0 - 2 RC Strasbourg (D1)
Stade de Reims (Nat.) 1 - 0 SC Bastia (D1)
Amiens SC (Nat.) 0 - 0 Le Mans (D2) 4-2 kar.
LB Châteauroux (D2) 0 - 2 Grenoble Foot 38 (Nat.)
FA Carcassonne Villalbe (CFA2) 0 - 3 FC Nantes (D1)
Vendée Fontenay Foot (CFA) 1 - 1 Olympique Lyonnais (D1) 4-5 kar.
Vannes OC (CFA) 1 - 2 AJ Auxerre (D1)
Troyes AC (D1) 1 - 0 ES Wasquehal (D2)

ĆwierćfinałyEdytuj

Gospodarze Wynik Goście
FC Nantes (D1) 4 - 1 AJ Auxerre (D1) dogr.
RC Strasbourg (D1) 3 - 0 Olympique Lyonnais (D1)
Grenoble Foot 38 (Nat.) 2 - 4 Troyes AC (D1) dogr.
Amiens SC (Nat.) 1 - 0 Stade de Reims (Nat.)

PółfinałyEdytuj

FinałEdytuj

BibliografiaEdytuj