Puchar Kontynentalny mężczyzn w kombinacji norweskiej 2021/2022

Puchar Kontynentalny mężczyzn w kombinacji norweskiej 2021/2022 – rozpoczął się 26 listopada 2021 w rosyjskim Niżnym Tagile, zaś ostatnie zawody z tego cyklu zostały rozegrane 26 marca 2022 w amerykańskim Lake Placid. Zawody były rozgrywane w Rosji, Chinach, Finlandii, Niemczech, Norwegii, Austrii, USA i Kanadzie.

Puchar Kontynentalny w kombinacji norweskiej 2021/2022
2020/2021 2022/2023
Data

26 listopada 2021 – 26 marca 2022

Miejsce rozpoczęcia

Niżny Tagił

Miejsce zakończenia

Lake Placid/Orda

Organizator

FIS

Liczba konkurencji

23

Zwycięzcy
Generalna

Niemcy Jakob Lange

Puchar Narodów

 Niemcy

Tytułu bronił Norweg Simen Tiller oraz reprezentacja Norwegii w Pucharze Narodów. W tym sezonie najlepszy okazał się Niemiec Jakob Lange, natomiast w Pucharze Narodów najlepsi byli Niemcy.

Kalendarz i wynikiEdytuj

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 26 listopada 2021   Niżny Tagił Gundersen HS97/10 km   Jakob Lange   David Mach   Philipp Orter
2. 27 listopada 2021 Gundersen HS97/10 km   Jakob Lange   David Mach   Christian Deuschl
3. 4 grudnia 2021   Zhangjiakou Gundersen HS106/10 km   Jakob Lange   David Mach   Thomas Rettenegger
4. 5 grudnia 2021 Gundersen HS140/10 km   Jakob Lange   Sakutaro Kobayashi   Yuya Yamamoto
5. 18 grudnia 2021   Ruka Gundersen HS142/10 km   Andreas Skoglund   Einar Lurås Oftebro   Leevi Mutru
6. 19 grudnia 2021 Gundersen HS142/10 km   Einar Lurås Oftebro   Sebastian Østvold   Andreas Skoglund
7. 21 stycznia 2022   Klingenthal Gundersen HS140/5 km   Simen Tiller   Andreas Skoglund   Ben Loomis
8. 22 stycznia 2022 Gundersen HS140/10 km   Simen Tiller   Andreas Skoglund   Jakob Lange
9. 23 stycznia 2022 Gundersen HS140/10 km   Simen Tiller   Lars Burås   Thomas Jöbstl
10. 11 lutego 2022   Lillehammer Gundersen HS98/10 km   Andreas Skoglund   Einar Lurås Oftebro   Jakob Lange
11. 12 lutego 2022 Sprint drużynowy HS98/2x7,5 km   Austria I
Philipp Orter
Lukas Klapfer
  Austria III
Manuel Einkemmer
Marc Luis Rainer
  Norwegia II
Aleksander Skoglund
Kasper Moen Flatla
12. 13 lutego 2022 Gundersen HS98/10 km   Lars Ivar Skårset   Lukas Klapfer   Thomas Rettenegger
13. 18 lutego 2022   Eisenerz Gundersen HS109/10 km   Lukas Klapfer   Stefan Rettenegger   Lars Burås
14. 19 lutego 2022 Sztafeta mieszana HS109/4x2 km   Norwegia
Lars Ivar Skårset
Ida Marie Hagen
Gyda Westvold Hansen
Lars Burås
  Austria
Thomas Rettenegger
Lisa Hirner
Annalena Slamik
Lukas Klapfer
  Niemcy
David Mach
Cindy Haasch
Sophia Maurus
Wendelin Thannheimer
15. 20 lutego 2022 Gundersen HS109/10 km   Stefan Rettenegger   Lars Burås   Lars Ivar Skårset
16. 5 marca 2022   Lahti Gundersen HS130/10 km   Jakob Lange   Manuel Einkemmer   David Mach
17. 6 marca 2022 Gundersen HS130/10 km   Jakob Lange   Wendelin Thannheimer   Martin Hahn
18. 12 marca 2022   Park City Start masowy HS100/10 km   Taylor Fletcher   David Mach   Ben Loomis
19. 13 marca 2022 Gundersen HS100/10 km   Jakob Lange   Manuel Einkemmer   David Mach
20. 18 marca 2022   Whistler Gundersen HS104/10 km   David Mach   Marc Luis Rainer   Jakob Lange
21. 19 marca 2022 Gundersen HS104/10 km   Jakob Lange   David Mach   Wendelin Thannheimer
22. 25 marca 2022   Lake Placid/Orda Gundersen HS100/10 km   Jakob Lange   Wendelin Thannheimer   Stephen Schumann
23. 26 marca 2022 Gundersen HS100/15 km   Jakob Lange   Wendelin Thannheimer   David Mach

Wyniki reprezentantów PolskiEdytuj

Zawodnik                                          
Maciej Gąsienica-Ciaptak 43 42
Szczepan Kupczak 13 12
Adam Skupień 44 44
Andrzej Szczechowicz 29 31 16 14 dnf 31 21 15
Paweł Szyndlar 48 49 18 17 15 15
1-3     4-30     poniżej 30     dnf – Zawodnik nie ukończył biegu.      dns – Zawodnik nie pojawił się na starcie biegu.      DNS – Zawodnik nie wystąpił w konkursie głównym.      dsq – Zawodnik został zdyskwalifikowany w konkursie głównym.

Klasyfikacja generalnaEdytuj

M. Zawodnik Punkty
1.   Jakob Lange 1406
2.   David Mach 1044
3.   Wendelin Thannheimer 776
4.   Thomas Rettenegger 668
5.   Andreas Skoglund 545
6.   Marc Luis Rainer 463
7.   Manuel Einkemmer 449
8.   Lars Burås 448
9.   Einar Lurås Oftebro 446
10.   Lars Ivar Skårset 387
...
45.   Andrzej Szczechowicz 61
47.   Paweł Szyndlar 59
58.   Szczepan Kupczak 42

Puchar NarodówEdytuj

Lp. Państwo Punkty
1.   Niemcy 4503
2.   Austria 3939
3.   Norwegia 3208
4.   Stany Zjednoczone 1514
5.   Japonia 808
6.   Włochy 541
7.   Finlandia 448
8.   Rosja 322
9.   Francja 317
10.   Czechy 255
11.   Słowenia 184
12.   Polska 162
13.   Chiny 160
14.   Ukraina 133
15.   Szwajcaria 102
16.   Kanada 26
17.   Korea Południowa 22
18.   Kazachstan 17

BibliografiaEdytuj