Otwórz menu główne

Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn (2006/2007)

Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2006/2007 - 50. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Polski odbywający się od 1932 roku.

Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Polski 2006/2007
2005/2006 2007/2008
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS, PLPS
Termin 02.09.2006 - 15.04.2007
Sezon L
Miejsce finału Kielce
Liczba drużyn 40
Zdobywca Pucharu BOT Skra Bełchatów

Spis treści

System rozgrywekEdytuj

Rozgrywki składały się z 3 rund wstępnych, w których wystąpiły zespoły z II i III lig. Zwycięzcy grali w 1. rundzie z zespołami z I ligi, aż do wyłonienia 2 zespołów, które dołączyły w następnej rundzie do drużyn z PLS w fazie grupowej. Gospodarzem jest drużyna, która zajęła niższą pozycję w klasyfikacji końcowej lub z niższej ligi. Zwycięzcy awansowali z fazy grupowej, w której były 3 grupy po 4 zespoły walczyły w turnieju finałowym od ćwierćfinałów.

Drużyny uczestnicząceEdytuj

PLS
10 drużyn
Jastrzębie Borynia półfinał
PZU AZS Olsztyn finał
Pamapol AZS Częstochowa półfinał
BOT Skra Bełchatów zwycięzca
Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle ćwierćfinał
AZS Politechnika Warszawska ćwierćfinał
Resovia ćwierćfinał
KS Jadar Radom faza grupowa
Gwardia Wrocław ćwierćfinał
Delecta Bydgoszcz faza grupowa
I liga
12 drużyn
BBTS Bielsko-Biała 1. runda
Moderator Hajnówka 2. runda
Skra II Bełchatów faza grupowa
Joker Piła 1. runda
Avia Świdnik faza grupowa
GTPS Gorzów Wielkopolski 2. runda
SPS Zduńska Wola 1. runda
Płomień Sosnowiec 2. runda
Energetyk Jaworzno 1. runda
Inotel Poznań 3. runda
AZS Stal Nysa 1. runda
Bzura Ozorków 1. runda
niższe ligi
18 drużyn
Cukrownik Lublin 1. r. wstępna
KKS Kozienice r. przedwst.
Biebrza Lipsk r. przedwst.
Ślepsk Augustów 1. r. wstępna
KS Wanda Kraków 1. r. wstępna
KS Błękitni Ropczyce 1. runda
Delic-Pol Częstochowa 1. r. wstępna
MKS MOS Będzin 2. r. wstępna
Sudety Kamienna Góra 2. r. wstępna
Rosiek Syców 1. r. wstępna
Czarni Rząśnia 1. runda
Energa Trefl Gdańsk 2. runda
GTS Gdańsk 2. r. wstępna
Morze Bałtyk Szczecin 1. r. wstępna
MUKS Kadra Kalisz 1. r. wstępna
Orzeł Międzyrzecz 2. r. wstępna
Olimpia Sulęcin 3. runda
AZS Zielona Góra 1. r. wstępna

RozgrywkiEdytuj

runda przedwstępnaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.09.2006 Cukrownik Lublin 3:0 KKS Kozienice 25:22, 26:24, 25:21
02.09.2006 Biebrza Lipsk 0:3 Ślepsk Augustów 20:25, 21:25, 25:27

1. runda wstępnaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.09.2006 KS Wanda Kraków 0:3 KS Błękitni Ropczyce  
09.09.2006 Delic-Pol Częstochowa 1:3 MKS MOS Będzin 25:15, 18:25, 18:25, 20:25
09.09.2006 Sudety Kamienna Góra 3:2 Rosiek Syców 25:14, 26:24, 14:25, 18:25, 27:25
09.09.2006 Cukrownik Lublin 2:3 Czarni Rząśnia 25:18, 20:25, 25:23, 27:29, 20:22
09.09.2006 Ślepsk Augustów 0:3 Energa Trefl Gdańsk 19:25, 16:25, 21:25
09.09.2006 GTS Gdańsk 3:0 Morze Bałtyk Szczecin 25:20, 25:14, 25:15
09.09.2006 MUKS Kadra Kalisz 0:3 Orzeł Międzyrzecz 17:25, 19:25, 19:25
09.09.2006 Olimpia Sulęcin 3:0 AZS Zielona Góra 28:26, 25:20, 28:26

2. runda wstępnaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.09.2006 MKS MOS Będzin 0:3 KS Błękitni Ropczyce 24:26, 18:25, 17:25
13.09.2006 Sudety Kamienna Góra 1:3 Czarni Rząśnia 24:26, 23:25, 25:22, 18:25
13.09.2006 GTS Gdańsk 0:3 Energa Trefl Gdańsk 18:25, 19:25, 22:25
13.09.2006 Orzeł Międzyrzecz 2:3 Olimpia Sulęcin  

1. rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
16.09.2006 KS Błękitni Ropczyce 2:3 Skra II Bełchatów 25:20, 22:25, 25:16, 23:25, 14:16
16.09.2006 Czarni Rząśnia 0:3 Płomień Sosnowiec 27:29, 22:25, 15:25
16.09.2006 GTPS Gorzów Wlkp. 3:0 MCKiS Energetyk Jaworzno 25:22, 27:25, 25:21
16.09.2006 Inotel Poznań 3:0 Bzura Ozorków 25:19, 25:13, 25:22
16.09.2006 BBTS Bielsko Biała 0:3 Pronar Hajnówka 15:25, 17:25, 22:25
16.09.2006 Avia Świdnik 3:1 AZS PWSZ Nysa 25:22, 22:25, 25:18, 25:16
16.09.2006 Energa Trefl Gdańsk 3:2 Joker Piła 14:25, 23:25, 25:22, 26:24, 18:16
16.09.2006 Olimpia Sulęcin 3:1 SPS Zduńska Wola 24:26, 26:24, 25:17, 25:20

2. rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
23.09.2006 Skra II Bełchatów 3:1 Płomień Sosnowiec 23:25, 25:23, 25:21, 25:21
23.09.2006 Inotel Poznań 3:0 GTPS Gorzów Wlkp. walkower
23.09.2006 Pronar Hajnówka 0:3 Avia Świdnik walkower
23.09.2006 Energa Trefl Gdańsk 2:3 Olimpia Sulęcin 26:28, 25:20, 40:38, 24:26, 12:15

3. rundaEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
27.09.2006 Inotel Poznań 0:3 Skra II Bełchatów 23:25, 23:25, 20:25
01.10.2006 Skra II Bełchatów 2:3 Inotel Poznań 25:23, 25:16, 16:25, 20:25, 13:15
27.09.2006 Olimpia Sulęcin 3:1 Avia Świdnik 25:20, 21:25, 25:22, 25:23
01.10.2006 Avia Świdnik 3:0 Olimpia Sulęcin 25:17, 25:16, 28:26

Faza grupowaEdytuj

I grupaEdytuj

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.10.2006 Skra Bełchatów 3:0 Mostostal Kędzierzyn-Koźle 25:20, 25:21, 25:23
Delecta Bydgoszcz 3:0 Skra II Bełchatów 25:19, 25:21, 25:19
08.10.2006 Skra Bełchatów 0:3 Mostostal Kędzierzyn-Koźle 16:25, 15:25, 23:25
Delecta Bydgoszcz 3:0 Skra II Bełchatów 25:13, 25:17, 27:25
14.10.2006 Mostostal Kędzierzyn-Koźle 3:0 Skra II Bełchatów 25:21, 25:13, 25:22
Skra Bełchatów 3:1 Delecta Bydgoszcz 23:25, 25:15, 25:14, 25:17
15.10.2006 Mostostal Kędzierzyn-Koźle 3:0 Skra II Bełchatów 25:14, 27:25, 25:22
Skra Bełchatów 3:2 Delecta Bydgoszcz 19:25, 25:22, 23:25, 25:23, 16:14
21.10.2006 Delecta Bydgoszcz 1:3 Mostostal Kędzierzyn-Koźle 23:25, 20:25, 25:20, 15:25
Skra II Bełchatów 1:3 Skra Bełchatów 19:25, 25:20, 14:25, 19:25
22.10.2006 Delecta Bydgoszcz 0:3 Mostostal Kędzierzyn-Koźle 22:25, 21:25, 18:25
Skra II Bełchatów 0:3 Skra Bełchatów 21:25, 22:25, 20:25
28.10.2006 Mostostal Kędzierzyn-Koźle 3:0 Skra Bełchatów 32:30, 25:20, 25:18
Skra II Bełchatów 0:3 Delecta Bydgoszcz 22:25, 13:25, 18:25
29.10.2006 Mostostal Kędzierzyn-Koźle 2:3 Skra Bełchatów 15:25, 25:22, 25:20, 25:27, 11:15
Skra II Bełchatów 0:3 Delecta Bydgoszcz 16:25, 23:25, 15:25
04.11.2006 Skra II Bełchatów 0:3 Mostostal Kędzierzyn-Koźle 18:25, 14:25, 23:25
Delecta Bydgoszcz 1:3 Skra Bełchatów 30:28, 23:25, 25:27, 22:25
05.11.2006 Skra II Bełchatów 0:3 Mostostal Kędzierzyn-Koźle 22:25, 27:29, 22:25
Delecta Bydgoszcz 1:3 Skra Bełchatów 25:27, 27:25, 16:25, 17:25
11.11.2006 Mostostal Kędzierzyn-Koźle 3:0 Delecta Bydgoszcz 25:23, 25:19, 25:16
Skra Bełchatów 2:3 Skra II Bełchatów 24:26, 27:29, 25:17, 25:14, 12:15
12.11.2006 Mostostal Kędzierzyn-Koźle 2:3 Delecta Bydgoszcz 18:25, 25:21, 21:25, 25:19, 12:15
Skra Bełchatów 3:1 Skra II Bełchatów 28:26, 25:16, 22:25, 25:19

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Mostostal Kędzierzyn-Koźle 21 12 9 3 31 10 21
2 Skra Bełchatów 21 12 9 3 29 18 11
3 Delecta Bydgoszcz 17 12 5 7 21 23 −2
4 Skra II Bełchatów 13 12 1 11 5 35 −30

II grupaEdytuj

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.10.2006 PZU AZS Olsztyn 3:1 Jadar Radom 25:19, 22:25, 25:22, 25:16
AZS Politechnika 2:3 AZS Częstochowa 25:27, 25:23, 27:29, 25:23, 11:15
08.10.2006 PZU AZS Olsztyn 3:2 Jadar Radom 25:22, 25:19, 22:25, 22:25, 15:13
AZS Politechnika 0:3 AZS Częstochowa 19:25, 30:32, 25:27
14.10.2006 Jadar Radom 2:3 AZS Częstochowa 25:23, 28:30, 25:19, 19:25, 13:15
PZU AZS Olsztyn 0:3 AZS Politechnika Warszawa 17:25, 21:25, 19:25
15.10.2006 Jadar Radom 0:3 AZS Częstochowa 25:27, 22:25, 17:25
PZU AZS Olsztyn 0:3 AZS Politechnika Warszawa 15:25, 22:25, 23:25
21.10.2006 AZS Politechnika 2:3 Jadar Radom 25:27, 25:21, 25:19, 17:25, 10:15
AZS Częstochowa 1:3 PZU AZS Olsztyn 23:25, 24:26, 25:19, 19:25
22.10.2006 AZS Politechnika 3:0 Jadar Radom 27:25, 25:20, 29:27
AZS Częstochowa 3:0 PZU AZS Olsztyn 25:14, 25:18, 25:22
28.10.2006 Jadar Radom 3:2 PZU AZS Olsztyn 25:17, 15:25, 22:25, 25:21, 15:13
AZS Częstochowa 3:1 AZS Politechnika Warszawa 30:32, 25:19, 25:20, 25:19
29.10.2006 Jadar Radom 0:3 PZU AZS Olsztyn 23:25, 21:25, 15:25
AZS Częstochowa 1:3 AZS Politechnika Warszawa 25:17, 17:25, 22:25, 22:25
04.11.2006 AZS Częstochowa 3:2 Jadar Radom 25:13, 25:22, 22:25, 22:25, 15:10
AZS Politechnika 0:3 PZU AZS Olsztyn 18:25, 22:25, 21:25
05.11.2006 AZS Częstochowa 3:0 Jadar Radom 25:21, 25:21, 25:18
AZS Politechnika 3:0 PZU AZS Olsztyn 25:20, 25:22, 25:23
11.11.2006 Jadar Radom 0:3 AZS Politechnika Warszawa 21:25, 22:25, 27:29
PZU AZS Olsztyn 1:3 AZS Częstochowa 26:26, 21:25, 25:21, 20:25
12.11.2006 Jadar Radom 3:1 AZS Politechnika Warszawa 21:25, 27:25, 25:23, 25:18
PZU AZS Olsztyn 1:3 AZS Częstochowa 25:21, 28:30, 19:25, 20:25

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Wkręt-Met AZS Częstochowa 42 22 20 2 32 15 17
2 AZS Politechnika Warszawska 18 12 6 6 23 19 4
3 PZU AZS Olsztyn 17 12 5 7 19 25 −6
4 Jadar Radom 15 12 3 9 16 32 −16

III grupaEdytuj

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.10.2006 Resovia Rzeszów 3:1 Jastrzębski Węgiel 13:25, 25:21, 25:23, 25:16
Avia Świdnik 1:3 Gwardia Wrocław 23:25, 22:25, 25:18, 24:26
08.10.2006 Resovia Rzeszów 3:1 Jastrzębski Węgiel 25:21, 25:20, 23:25, 25:21
Avia Świdnik 1:3 Gwardia Wrocław 16:25, 25:20, 22:25, 18:25
14.10.2006 Resovia Rzeszów 2:3 Gwardia Wrocław 25:19, 27:29, 24:26, 25:19, 13:15
Avia Świdnik 0:3 Jastrzębski Węgiel 17:25, 23:25, 24:26
15.10.2006 Resovia Rzeszów 2:3 Gwardia Wrocław 25:18, 18:25, 23:25, 25:21, 12:15
Avia Świdnik 3:0 Jastrzębski Węgiel 25:23, 25:20, 25:18
21.10.2006 Gwardia Wrocław 3:1 Jastrzębski Węgiel 25:14, 19:25, 25:23, 25:19
Avia Świdnik 0:3 Resovia Rzeszów 17:25, 21:25, 17:25
22.10.2006 Gwardia Wrocław 3:1 Jastrzębski Węgiel 22:25, 25:19, 25:19, 25:21
Avia Świdnik 0:3 Resovia Rzeszów 21:25, 19:25, 23:25
28.10.2006 Jastrzębski Węgiel 0:3 Resovia Rzeszów 21:25, 23:25, 31:33
Gwardia Wrocław 1:3 Avia Świdnik 22:25, 27:25, 27:29, 22:25
29.10.2006 Jastrzębski Węgiel 0:3 Resovia Rzeszów 20:25, 21:25, 21:25
Gwardia Wrocław 3:2 Avia Świdnik 25:24, 20:25, 19:25, 27:25, 15:9
04.11.2006 Gwardia Wrocław 2:3 Resovia Rzeszów 20:25, 25:20, 22:25, 25:20, 13:15
Jastrzębski Węgiel 3:0 Avia Świdnik 25:22, 25:17, 25:19
05.11.2006 Gwardia Wrocław 1:3 Resovia Rzeszów 14:25, 16:25, 25:20, 15:25
Jastrzębski Węgiel 3:0 Avia Świdnik 25:20, 25:22, 25:19
11.11.2006 Jastrzębski Węgiel 3:1 Gwardia Wrocław 31:29, 21:25, 25:23, 25:20
Resovia Rzeszów 3:2 Avia Świdnik 25:18, 25:27, 18:25, 25:14, 15:11
12.11.2006 Jastrzębski Węgiel 1:3 Gwardia Wrocław 18:25, 19:25, 25:17, 17:25
Resovia Rzeszów 3:0 Avia Świdnik 25:15, 25:16, 30:28

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Resovia Rzeszów 22 12 10 2 34 12 22
2 Gwardia Wrocław 20 12 8 4 29 23 6
3 Jastrzębski Węgiel 16 12 4 8 17 25 −8
4 Avia Świdnik 14 12 2 10 12 31 −19

Turniej finałowyEdytuj

ĆwierćfianłyEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.04.2007 Skra Bełchatów 3:1 Mostostal Kędzierzyn–Koźle 25:23, 25:20, 22:25, 25:21
Jastrzębski Węgiel 3:0 Gwardia Wrocław 25:19, 25:15, 25:16
PZU AZS Olsztyn 3:2 AZS Politechnika Warszawa 25:22, 23:25, 22:25, 25:15, 15:13
AZS Częstochowa 3:0 Resovia Rzeszów 25:11, 26:24, 30:28

PółfinałEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.04.2007 Skra Bełchatów 3:1 Jastrzębski Węgiel 19:25, 25:20, 25:18, 25:23
PZU AZS Olsztyn 3:2 AZS Częstochowa 25:23, 22:25, 25:21, 15:25, 15:13

FinałEdytuj

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.04.2007 Skra Bełchatów 3:0 PZU AZS Olsztyn 25:23, 28:26, 25:17

Zobacz teżEdytuj